• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

WRTC 2018

Autor 9A2GA, 06. Listopad 2014, 14:06:39

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A3XV

Je bilo je prijava, moja je "unsuccessful" ;). Za druge ne znam da li je bilo, ali znam da je rezultat jednak mojoj - nema 9A sudaca.. :(..

73xv
73 Sale, 9A3XV

9A6XX

Organizatori WRTCa su objavili niz zanimljivih diploma za sve radioamatere.
http://www.wrtc2018.de/index.php/en/activities/wrtc-2018-en

Neke će biti automatski obrađene temeljem logova WRTC postaja (Worked All WRTC Stations), a za neke treba poslati log koji će služiti i za kontrolu dnevnika samih natjecatelja.
Velika većina diploma ima i nagrade koje će se slati onima koji u log datoteku napišu svoju poštansku adresu.
Nagrade se gledaju kroz WRTC regije (9A je u EU#5 regiji).

Ostalo je još manje od 60 dana...

73,
Hrle - 9A6XX

9A6XX

#32
Pozdrav svima,

samo je nekoliko dana ostalo do otvorenja WRTC 2018, a onda i contesta idući vikend! 2 9A ekipe brane boje 9A, tu je i 9A5K zajedno sa E77DX, 9A3A/E73A zajedno sa 4O3A, a imamo i našeg istrijana Adija, S55M (of 9A1P fame) koji je ušao kao sponzored team. Znakovi koji će se koristiti u natjecanju biti će objavljeni na otvorenju događaja.

Od zanimljivosti, kao i proteklih WRTC bit će puno awards za one koji će pomoći da se generiraju pile-upovi za sudionike, a bit će i online scoreboard sa praćenjem uživo sa refreshom rezultata na razini minute.

Logistički - organizatori su osigurali 65 lokacija + rezerve u slučaju smetnji, 16 kombija i 3 minibusa koji će razvoziti ekipe volontera koji će osim šatora i stupova potrošiti 30km trake za osiguranje lokacija, 10km koaksijalnih kablova, kubičnu tonu benzine za generatore, 1300 drški od metla koje označavaju svaki pojedini element na terenu (stup, šator..)...

Financijski - skupljeno je 640.000€, čime je financijski budžet zatvoren. 31% dolazi od individualnih donacija, 19% kroz prodanu opremu nakon natjecanja, 12% od raznih poduzeća (radioamaterska oprema i sl.), 12% sponzorirani timovi, 10% sponzorirani šatori, 9% contest klubovi. DL su osigurali 52%, North America 33%, ostatak EU 9% - među kojima i nekoliko 9A (skroman ali dosad najveći iznos donacija - 9A1TT, 9A3XV, 9A6XX, 9A1UN, 9A7DX).

Struktura timova je sljedeća:
- 6 timova iz Azije
- 24 timova iz Europe
- 14 timova iz Sjeverne Amerike
- 2 tima iz Oceanije
- 2 tima iz Južne Amerike
- 1 tim koji brani naslov prvaka
- 3 tima koja čine mladi radioamateri
- 6 timova koje je odabrala komisija
- 5 sponzoriranih timova

Bit će sigurno vremena da se i ovdje javimo sa pokojom slikicom i izvještajem.

GL i za 9A0HQ ekipu kao i sve koji će se javiti u IARU HF idući vikend!

73,
Hrle - 9A6XX

9A9EE

Citat: 9A6XX  u 08. Srpanj 2018, 12:13:14
Pozdrav svima,

samo je nekoliko dana ostalo do otvorenja WRTC 2018, a onda i contesta idući vikend! 2 9A ekipe brane boje 9A, tu je i 9A5K zajedno sa E77DX, 9A3A/E73A zajedno sa 4O3A, a imamo i našeg istrijana Adija, S55M (of 9A1P fame) koji je ušao kao sponzored team. Znakovi koji će se koristiti u natjecanju biti će objavljeni na otvorenju događaja.

Od zanimljivosti, kao i proteklih WRTC bit će puno awards za one koji će pomoći da se generiraju pile-upovi za sudionike, a bit će i online scoreboard sa praćenjem uživo sa refreshom rezultata na razini minute.

Logistički - organizatori su osigurali 65 lokacija + rezerve u slučaju smetnji, 16 kombija i 3 minibusa koji će razvoziti ekipe volontera koji će osim šatora i stupova potrošiti 30km trake za osiguranje lokacija, 10km koaksijalnih kablova, kubičnu tonu benzine za generatore, 1300 drški od metla koje označavaju svaki pojedini element na terenu (stup, šator..)...

Financijski - skupljeno je 640.000€, čime je financijski budžet zatvoren. 31% dolazi od individualnih donacija, 19% kroz prodanu opremu nakon natjecanja, 12% od raznih poduzeća (radioamaterska oprema i sl.), 12% sponzorirani timovi, 10% sponzorirani šatori, 9% contest klubovi. DL su osigurali 52%, North America 33%, ostatak EU 9% - među kojima i nekoliko 9A (skroman ali dosad najveći iznos donacija - 9A1TT, 9A3XV, 9A6XX, 9A1UN, 9A7DX).

Struktura timova je sljedeća:
- 6 timova iz Azije
- 24 timova iz Europe
- 14 timova iz Sjeverne Amerike
- 2 tima iz Oceanije
- 2 tima iz Južne Amerike
- 1 tim koji brani naslov prvaka
- 3 tima koja čine mladi radioamateri
- 6 timova koje je odabrala komisija
- 5 sponzoriranih timova

Bit će sigurno vremena da se i ovdje javimo sa pokojom slikicom i izvještajem.

GL i za 9A0HQ ekipu kao i sve koji će se javiti u IARU HF idući vikend!

73,
Hrle - 9A6XX
Sretan put.
Od spomenutih očekujemo barem jednu WRTC medalju :)
Sretan povratak.

73!

9A6XX

#34
Svi smo stigli sretno i sigurno, a prvi welcome dan je definitivno obilježila utakmica 9A vs G na velikom platnu. Bilo je lijepo biti 9A sinoć, a svi su htjeli za uspomenu biti na slici sa nama ispred naše zastave! Vjerujemo da će tako biti i u nedjelju.

S hamradio strane, sve oko nas je ravna zemlja i očekujemo vrhunski radioamaterski događaj. Ono što je iznenađujuće je da od travnja do danas nije padala kiša (a i ovo danas je bilo slabo) u ovom djelu i da je sve iznimno suho i otežava postavljanje lokacija. Naravno, ništa ozbiljno za organizatore. Prognoza vremena za vikend kaže suho i vruće, tako da će uvjeti u šatorima biti pravi ljetni.

Na site-u od WRTCa www.wrtc2018.de će se moći pratiti uživo današnje otvorenje (19:00), a najzanimljiviji dio će biti objava pozivnih oznaka WRTC sudionika. Sve su jače glasine o prefiksu Y8.

73,XX

9A9EE

Citat: 9A6XX  u 12. Srpanj 2018, 15:46:49
Na site-u od WRTCa www.wrtc2018.de će se moći pratiti uživo današnje otvorenje (19:00), a najzanimljiviji dio će biti objava pozivnih oznaka WRTC sudionika. Sve su jače glasine o prefiksu Y8.
http://www.arrl.org/news/wrtc-2018-will-use-y2a-y9z-call-signs

Ameri već sve znaju, možda i tko će biti pobjednik  ;D

T.

9A1AA

#36
Nemojmo opet zaigrati teoriju zavjere!

Y82AA je prije 10-ak sati bio testno u eteru na 20m.
Poželimo mi svu sreću našim momcima u timovima:
9A1UN & 9A6XX,
9A7DX & 9A3LG,
9A5K & E77DX,
E73A (9A3A) & 4O3A

Želim im da odigraju onako kao je to odigrala naša nogometna reprezentacija na FWC 2018 u Rusiji.
Ako baš ne bude sve kako su poželjeli i zamislili Vatreni će se u nedjelju navečer pobrinuti da budu ponosni ;)

S r e t n o !!
73, Ivo 9A1AA

9A4W

Sretno 73
Toma 9a4w

9A1AA

#38
73, Ivo 9A1AA

9A9EE

Croatian Yankees javljaju da su zadovoljni s Y8 prefiksom i lokacijom.
http://web.hamradio.hr/9a1ccy/?p=3003

Ja bih dodao da mogu biti i sa DL9EE koji im je sudac, iako već od njega imaju smanjenu komotnost u odnosu na životne navike  8)

73,

9A9EE

9A8MM

#40
Nešto je manje od 2 sata od početka natjecanja. Timovi su na lokacijama, oprema radi.

Live score link: http://sb.wrtc2018.de/

Sretno svima!

Marko, 9A8MM

9A9EE

Evo dokaza da je EU #5 bila žestoka, i opravdanosti za Wild Card #1 Vedranu...
Teško bilo za skužiti tko se krije iza kojega znaka... bilo je i zabluda  :o

Place   Call   Oper1   Oper2   RawScore
1   Y81N   LY9A   LY4L   5940158
2   Y81A   DJ5MW   DL1IAO   5385432
3   Y82V   N6MJ   KL9A   5064619
4   Y81M   F8DBF   F1AKK   5026428
5   Y86Q   LZ4AX   LZ3FN   4950612
6   Y89A   S50A   S57AW   4939067
7   Y89R   US2YW   UW7LL   4914190
8   Y84W   9A7DX   9A3LG   4843038
9   Y84Z   OM3BH   OM3GI   4835200
10   Y82G   IZ3EYZ   IK4VET   4781672
11   Y81U   9A1UN   9A6XX   4728119
12   Y87W   YO8TTT   UT5GW   4727317
13   Y87O   N2NL   W2SC   4727118
14   Y87C   K1LZ   YO9GZU   4715006
15   Y81D   UR0MC   VE3DZ   4707999
16   Y87M   N4YDU   N3KS   4705872
17   Y84X   K6XX   WA6O   4697314
18   Y83O   ES5TV   ES2RR   4682220
19   Y82F   E77DX   9A5K   4613024
20   Y82K   W2GD   AA3B   4557766

9A1AA

#42
Izvrstan rezultat daruvarskog dvojca (bez kormilara) 9A7DX & 9A3LG koji su skoro ostali kući nakon rezultata u teškoj kvalifikacijskoj skupini. Plasman u top-ten je rezultat pred kojim treba skinuti kapu.  Bravo Ved, bravo Franta!

Odličan je rezultat i drugog našeg dvojca 9A1UN & 9A6XX. Primjetan skok u plasmanu od 18. mjesta po samom završetku contesta do 11. mjesta u raw scorees. Možda UBN mašina bude milostiva za još koji bod. No i 11. mjesto na ovakvom skupu zaslužuje puni respect. Četitke Davoru i Hrvoju!

Radio sam IARU HFC u Mix kategoriji i pratio sam live score's WRTC od samog početka i u startu sam zamijetio da nešto nije štimalo kod dvojca E77DX & 9A5K. Pretpostavljam da su u pitanju bile tehničke poteškoće ili smetnje na vezama  ???....više sreće drugi puta....

Sačekajmo još malo i finalne rezultate.........

Ja sam odradio sve 63 postaje i uspio sam detektirati (na samom kraju) samo Y81U - Davora i Y82A - Adija ;)
Pošto sam išao na rezultat u IARU HFC nisam mogao ići i na rezultat u WRTC Sprintu no svakako će biti interesantno vidjeti i te rezultate iako baš i nisam čuo previše 9A postaja na opsezima osim 9A0HQ koje sam "skinuo" 12 puta.....
73, Ivo 9A1AA

9A6XX

#43
Pozdrav svima, prošo contest :-) Mislim da smo svi zadovoljni s našim radom, doduše još slijedi i log checking, a s obzirom da su rezultati od 10 - 20. mjesta unutar 1%, bit će tu još skakanja.

Lijepi pozdrav od 9A WRTC ekipe

73,XX

9A9EE

FIFA 18 simulacije prije koji mjesec je puno toga pogodila, osim DL (predvidjeli im finale). I ovdje su naše procjene o plasmanu ostvarene u velikoj sličnosti sa ovim raw scores.
Druga poveznica je da smo na sve vas 9A ponosni i da ste za nas pobjednici, iako ovajput niti jedna ekipa nije prva.
Treća poveznica je da ste i u kvalifikacijama pomagali jedni dugima (iako "igrali u različitim klubovima") te respektirali jedni duge.
Jedino mi nekak' žao što su E73A/4O3A u kvalifikacijama (očitovalo se to i sada) ostali po strani, kao da igraju protiv drugih, a ne da nastoje biti bolji od drugih :P
Kao što nije navijačima bilo žao ići u Rusiju, niti meni tijekom ctesta u dva navrata voziti se +1h u jednom smjeru samo zbog nekoliko QSO.
Nisam uspio odraditi sve Y8, ali jesam naše :) kao i 9A0HQ 12x, sve sa 100W. Uglavnom bez problema.

73,

T.