Autor Tema: Nagrade KV/UKV ostale nakon ZRF-a  (Posjeta: 1827 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
Nagrade KV/UKV ostale nakon ZRF-a
« u: 25. Lipanj 2014, 19:09:54 »
Ako se nisu podjelile qsl kartice zbog težine onda su neki prisutni ovdje na forumu mogli podići svoje plakete i pehare a nisu te stavljaju hrs u nezevidan položaj oko slanja istih,, što znaći na trošak hrs-a na njihovu kučnu adresu. za info ostalo je
53.525kg nepodjeljenjih plaketa i pehara.
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
Odg: Nagrade KV/UKV ostale nakon ZRF-a
« Odgovori #1 u: 26. Lipanj 2014, 15:00:13 »
Ovo s peharima je off topic ali kad se vec spominje onda da razjasnimo neke stvari:

Cinjenica da veliki broj pehara nije preuzet govori sama za sebe, znaci da odredjeni broj natjecatelja ne zeli takve nagrade. Medju njima sam i ja. Meni je dosta poredak na robotu.
Pa ako ne zelimo i ako smo mi vecina onda ih nemojte stancati. Ako smo manjina, onda cete se morati potrpiti, jer to je nase demokratsko pravo ,kako je netko u ranijem postu vec rekao.

Dodao bih, da vec par godina i ja osobno ali i neki drugi koji dobivaju veliki broja nagrada svake godine zagovaraju da se takva praksa ukine. Neki se odricu vrijednosti pehara u korist nabavke beacona itd. Ja sam javno u par navrata i na skupstini u Kraljevici i na forumu rekao da je to nepotreban trosak i da mene slobodno mozete izostaviti.
No kako postoje oni koji vole imati pegare, plakete diplome i ostale uspomene onda se nastavilo sa takvom praksom.

Meni je zao da menadjer i HRS mora izgubiti dosta vremena i uloziti puno truda da se to odstampa, zalijepi, sortira podijeli i na kraju opet posalje postom. To je i veliki troskak, nesluzbeno 15.000 kn za ovo zadnje na ZRF-u u Kaljevici je to znalo biti i po 25.000 kn.
Da bi smanjio probleme, ja sam krenuo sa praksom ne prijavljivanja rezultata u natjecanjima, tako da me nema ni u poretku sto takodjer sa druge strane nije dobra praksa ali je jedini nacin da se rijesim ne preuzimanja te limarije.

Pri kraju ZRF-a 2EY mi je dao odlicnu ideju koju cu odsad i primjenjivati, sa dobivenih pehara skinuti su plocice a pehare pokloniti osnovnoj skoli da ih koriste za svoje nagrade.

Dakle ponavljam, mi koji nismo preuzeli pehare vec godinama govorimo da nam iste ne saljete....

QV

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #2 u: 26. Lipanj 2014, 15:20:34 »
Vi NEKI, koji niste preuzeli. NE VI SVI.
Osim ako ti nisi neka kolektivna "borgovska" svijest koja poistovjećuje sve ljude sa samim sobom, što je patologija veća od prepisivanja sa helikoptersko-modelarskog foruma..

Problem trofeja je prije svega u tome što se trofeji dijele strancima, njih to ne zanima, niti po njih dolaze, dok je drugi problem besparica koju smo već spomenuli. Baš smo diskutirali sa dečkima iz Rijeke koliko njih košta dolazak u Zagreb, a koliko tek košta nekog iz Vukovara ili Splita.
« Zadnja izmjena: 26. Lipanj 2014, 15:22:56 od 9A1IW »
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #3 u: 26. Lipanj 2014, 16:11:15 »
I termin  održavanja.14 Lipnja a ne 14 Rujna kao što je do ove godine bilo.
Ljudi moji kod nas na moru je počela turistička sezona, treba raditi i štogod zaraditi.
Nije zezancija,živa istina.Ako je moguće vratite termin u Rujan na Jarun.TNX

73,9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #4 u: 26. Lipanj 2014, 16:49:20 »
I termin odrzavanja i sama lokacija itditditd.
Jos kad bi imali pulski, osjecki i splitski radio fest, bilo bi prakticnije...

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
« Odgovori #5 u: 26. Lipanj 2014, 21:20:57 »
Molim sve koji ovo pročitaju da se izjasne tko sve ne želi nagrade za 2014 godinu da uštedimo trud i novac ,, ovo se odnosi na UKV takmičenje HRS-a.
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #6 u: 26. Lipanj 2014, 22:17:16 »
GLUPOST!

Tko ne zeli nagrade, ne mora se takmiciti. Ili, neka ne prijavi log.
No, pravila o dodjeli nagrada treba odmah mijenjati. To ce smanjiti troskove, a ne ukidanje trofeja zbog jedne usijane glave koja minorizira rad drugih i njihov trud.

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A4DC

• Senior Member
« Odgovori #7 u: 27. Lipanj 2014, 14:29:55 »
Lip pozdrav svima.
Bio sam na ZRF-u, ugodno se zabavio, bio nesretan kad je Marinko otišao, ostavio QSL-ke iz Zadra Ljiljani, pokupio pehar za konkurentski klub (baš dobro u ZD surađujemo!), kupili nešto, vidili nešto, poslušao extra zanimljivo Rankovo predavanje o antenama isl, popio piće i popričao s dragim ljudima (uključiv i KV managera) pa mogu reć da nismo izgubili vrime odlaska iz ZD u ZG.
Ne volim piskarat po forumu, al Vas čitam svaki dan. Međutim, dotakli ste se teme nagrada, diploma, pokala isl s natjecanja u 9A. Shodno tome (iako su mi i predsjednik HRS-a i KV manager objasnili "u gom zecu leži grm"!) želio bih postavit pitanje na koji želim odgovor da ga i ostali čuju -
"kad ču ja dobit il službenu diskvalifikaciju il službenu diplomicu otiskanu na ekološki recikjliranom papiru s originalnim pečatom i potpisom na kojoj piše da sam prvi u QRP kategoriji u 9ACW 2013 contest-u?"
 Na pehar i plaketu za mene nemora nitko ništa trošiti (i tako nemam mjesta u stanu ni za veći TV, pa di ću onda s time?na plafon? A i osobno smatram da treba štedit resurse i rudna bogatstva Zemlje pa meni od metalnih stvari trebaju samo kontakti, konektori, vodiči isl, al nećemo politiku, zar ne?)
Znači-kad će biti službeni rezultati i dodijela diploma za 9ACW 2013?????
73 ES GL ES GD DXING ES GD CTESTING TO ALL
DE 9A4DC

Offline 9A4ZM

• Average Member
« Odgovori #8 u: 28. Lipanj 2014, 10:51:25 »
Molim sve koji ovo pročitaju da se izjasne tko sve ne želi nagrade za 2014 godinu da uštedimo trud i novac ,, ovo se odnosi na UKV takmičenje HRS-a.

Da ne gnjavimo ovdje brontosaure kamenih valova, postavi ovo pitanje na HR VHF portalu, pa ćemo se tamo izjašnjavati.

73 de Maki

Offline 9A2SB

• Senior Member
« Odgovori #9 u: 28. Lipanj 2014, 12:38:02 »
Sa toliko arogancije započeti novu temu o 53kile nečega,a ne upitati se :
-da li sam ja kao odgovorna osoba od krovne udruge HRS uradio sve što je i kako je trebalo uraditi?
-da li sam pročitao Propozicije i da saznam šta i kome treba podjeliti ?
-da li sam negdje obznanio za koja natjecanja i kome ćemo podjeliti priznanja ?
-dal uopće ima novaca za sve to....
....može još puno toga se upitati,ali najvažnije je objaviti "raji" da je neposlušna i sve radi na štetu Saveza nebi li ga obesparila.....
E ,moj prika....!!!!?????!!!!!
Ajd sada neka g. moderator kazni sb-ejca jer se oteo i napao "službenu osobu"
Gudlak Z/sb

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
« Odgovori #10 u: 28. Lipanj 2014, 16:08:15 »
esbejac nije to išlo tebe niti se ja vidim u tvom postu ,, niti se ljutim niti me vrijeđaš ako se to na mene odnosi sve pet, sam si želim olakšati posao jer 80% nije bilo na hamfestu da podigne nagrade , mogli su i bili tamo ali nisu, pa je rasprava otišla u krivom tonu, Adam se izjasnio kako ne želi ništa pa čekam još takvih istomišljenika da ih stavim u bilježnjicu za ovu kalendarsku godinu, eto u tome je kvaka ,, ustalom tko se natjeće zna za šta je poslo log i zna propozicije za dodjelu nagrada po kategorijama jer su javne na webu  stoga da si olakšam posao pa oni koji osvoje 4 pa nadalje mjesto neće ništa dobiti jer su osvojena mjesta 1-3  pojedici rekli da ne žele priznjanja plakete i pehare,, tako da znam na kraju godine sa robota narućiti nagrade uz manje para za HRS.
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A2TE

• Junior Member
  • **
« Odgovori #11 u: 28. Lipanj 2014, 17:13:11 »
  stoga da si olakšam posao pa oni koji osvoje 4 pa nadalje mjesto neće ništa dobiti jer su osvojena mjesta 1-3  pojedici rekli da ne žele priznjanja plakete i pehare,, tako da znam na kraju godine sa robota narućiti nagrade uz manje para za HRS.
Pozdrav!
Mislim da je to pogresan pristup, ako se zeli ustedjeti tada se mjenjaju propozicije i onda svatko zna sto ce dobit prema rezultatu koji je ostvario u kontestu. Izjasnjavanje tipa ne treba mi pehar ili diploma je sasvim nepotrebna, ako nist ne trazis od kontesta onda niti ne ucestvujes u njemu jer u propozicijama je sve javno napisano, i iste se treba postivat kao natjecatelj ili organizator. Ako ipak hoces samo testirat opremu ili lokaciju tada se log ili ne posalje ili jednostavno se salje kao log za kontrolu, i nema nepotrebnih diploma ili pehara.
Gle kako jednostavno, diplome i pehari se ostave za ucesnike koji ih i zele. Na zalost situacija u 9A je takva kakva je i ne mogu si svi priustiti dolazak na hamfeste ili na ZRF. Za takve se iskoriste sve moguce  "kurirske" dostave pa tek ako ne ide drugacije tek tad nastupa HP
Prilika ima, razni hamfesti ili susreti pa i koristenje mogucnost dostave preko delegata na Skupstini HRS-a
Bez ljutnje samo moje osobno razmisljanje o toj problematici
73 Stjepan 9a2te