Autor Tema: UKV robot.  (Posjeta: 1532 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
UKV robot.
« : 24. Veljača 2014, 22:23:15 »
Zadnje KV takmičenje se nalazi na novom robotu i koliko vidim, stvar funkcionira dobro, puno bolje nego prije. Ima li šanse da se i sva ostala (UKV) natjecanja prebace na istu lokaciju, pa da nam sva takmičenja budu na jednom mjestu?

Boris
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A2MI

• Average Member
  • Miljenko
Odg: UKV robot.
« Odgovori #1 : 07. Lipanj 2017, 08:26:47 »
Pozdrav natjecatelji

Napravio sam novu opciju na UKV robotu.
Kada se gleda statistika stanice, pod gumbom "Azimut" sada se vidi obračun najbolja tri smjera antene.
Moguće je mijenjati kut zračenja antene te tako analizirati najbolje smjerove za izradu više antenskih sustava.

Rutinu sam izradio na traženje Gorana 9A6C.

U planu je ista rutina ali s mogućim upload-om bilo kojeg edi loga.

Ukoliko imate primjedbi i prijedloga, stojim na usluzi.

73 de Miljenko 9a2mi

Offline 9A4DC

• Senior Member
« Odgovori #2 : 26. Lipanj 2018, 00:25:17 »
Miljenko tvoj UKV robot mi ne želi čitat EDI iz N1MMplus. Dok sam to skužio i prebacio u N1MM običan prošao za 10ak min rok za slanje (jer sam čekao tvoj mail). E pa sad, je da sam se zezao s škatulicom iz ruke (FT817ND) dok smo radili 50MHz, al ipak je bilo par veza, PA TE LIJEPO MOLIM DA MI UPLOADAŠ kao check log moje logove za 144 (activity i Antunovo) i Alpe Adria UHF jer su me ljudi ipak odradili uz svoju muku. Hvala.
DC
(I daj mi povratnu informaciju!!!! )

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #3 : 26. Lipanj 2018, 11:53:27 »
Jel mi može netko objasniti zašto je na UKV robotu jedna politika a na HF robotu druga? Nisu oba dva HRSova?

Naime na UKV piše ovako :

Veze koje su označene kao error, ispisane su bez detalja do isteka roka za prigovore, koji traje sedam dana nakon roka za predavanje natjecateljskog log-a.

a na HF robotu se greške vide odmah po isteku roka za predaju dnevnika.

Dodatno (logično ? ) pitanje - kako netko može uputiti prigovor kad nema detalja koje bi mogli provjeriti prije upućivanja prigovora?
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A4DC

• Senior Member
« Odgovori #4 : 27. Lipanj 2018, 16:20:19 »
Ivo (TY) zezaš me jel?? Odgovor znaš jako dobro jer koliko god mi u KV Povjerenstvu bili samo amateri a ne profici ipak se ovih par god necemu trudili i pokušali ispeglat stvar (tehnički izvedivo) da sve skupa radi kao ARRL, CQ, RSGB isl. I to sad čak radi približno dobro. Je da treba još, je da postoje ideje, al pomalo ljudi.
Da mi se ovo dogodilo ispod 30 MHz sekundu nakon drugog odbijanja robota bi Robot meštar dobio moj poziv na mob (3 dana se xyz s odbijanjem uploada i čekam da mi se robot meštar javi, ali nix.zato sam morao reagirati na forumu jer sam skužio očemu se radi tek minut prije deadlinea i uspio uploadat 1 od 4 loga!).
Ali preko 30 MHz sam običan HAM kao i svi mi ostali.
Uglavnom, greška moja jer sam htio bit moderan pa ić na N1MMplus umjesto na N1MMobičan i kreirat EDI. Radi to, ALI...
Na N1MM običan ti uvijek doda ekstenziju banda, a na N1MMplus ako radiš samo jedan band ne. I to dragi 9A UKV robot ne razumije. Dok ja skužio, prošo eliopter s kolačičima. (zanimljivo, uploadao sam te logove na drugom robotu, al o tom potom!)
Znači,
 zašto se robot meštar ne javlja kad ga JAKO na vrijeme emailom moliš za pomoć pri uploadu (U KVu to funkciionira!),
 zašto je nemoguće naknadno upoadat check log,
 zašto (iako to lijepo piše, ko nam kriv što čitamo površno) na UKV robotu su neki dead linei u UTCu a drugi u LTu?
Tek toliko ekipa.
VY 73
DC

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #5 : 28. Lipanj 2018, 09:06:18 »
E moj Damire, tih ljudi (radioamatera) je svakim danom sve manje. Vidiš i sam da je najaktivnija tema SK. Nažalost.
Iskreno govoreći, razultati obrade su potpuno nebitni. Stanje je više nego poražavajuće. Npr. zadnji IARU 50/70MHz ima "čak" 17 9A dnevnika.
Ludnica zar ne? Već i moj unuk zna da nije fora biti drugi od dva natjecatelja. Iako dobiješ plaketu.
A kad ti nakon svega još i tvrdoglavi "genijalci" svojim nebuloznim pravilima dodatno zakisele okus tko bi pametan to ponovio sljedeći put ?!
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.