Autor Tema: Mali oglasi  (Posjeta: 20325 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6C

• ???
  • *
Odg: Mali oglasi
« Odgovori #45 : 21. Studeni 2014, 11:52:29 »
Mali OT - ovo s poslanim i neobjavljenim postovima se i meni dogodilo dva puta jučer - predlažem da AA o tome informira MM pa da isti pokuša vidit WTF?

Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A2Z

• Senior Member
« Odgovori #46 : 21. Studeni 2014, 12:02:57 »
To nije normalno :o Sve vas bum tužil poreznoj upravi >:( . Odmah treba smanjiti cijnu toj "furdi" da se to sve što prije proda, da se nema više kaj oglašavati  8).
Stjepan 9A2Z  &  50 godina član HRS-a

https://www.qrz.com/db/9A2Z

++

Offline 9A6WW

• Master in Training
« Odgovori #47 : 21. Studeni 2014, 12:53:24 »
Pozdrav Ivo,

Hvala na upozorenju, ali koliko vidim svi moji postovi su na mjestu, ne fali ništa.

Ja sam prenio post s "bratskog" hrvhf foruma uz navođenje izvora prema pravilima ponašanja na ovom forumu. Pošto sam iznio svoje mišljenje, mislim da je to dovoljno, nemam više potrebe diskultirati s 9a3ta. Ne izbjegavam polemike (pa i žustre), ali ružno svađati se ne volim.

Naravno, to ne znači da se neću javiti ako nađem za shodno i vrijedno komentirati daljnu diskusiju (i ako će ona iću u smjeru kojeg ti navodiš).

Lijep pozdrav svima,
Zvonko

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #48 : 21. Studeni 2014, 13:45:41 »
Moj komentar.Neka ljudi oglašavaju ali dajte stavite barem neku okvirnu cijenu,ne tipa TS-530S pa za 1 kn!!
To je ruganje i nekorektno došlo od bilo koga.Oglasite cijenu koja je tu negdje pa i ako je malo veća.Ovako bez cijena sa brojem mobitela je zaista bez veze.Potrošim novce na impulse,gnjavim bez veze sebe i njega i na kraju ništa od prodaje-kupovine.
Nadam se da se s ovim manje-više svi slažemo.A oglasi nek idu,ne boli nikoga,HI.

73,9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A2NO

• Master in Training
« Odgovori #49 : 21. Studeni 2014, 15:11:45 »
Bok!

Moj skromni prijedlog oglašavanja.

Obvezno staviti pozivni znak oglašivača. Isti oglašivač ne može imati više od jednog oglasa tjedno ( ili već u kojem vremenskom roku se dogovorite ). To može pomoći da netko ne stavlja 10-20 oglasa odjednom. Pozivni znak mi već može reći dali da ga pogledam ili ne ( čitaj cijene, ako je ima ). Obvezno staviti okvirnu cijenu. Omogućiti više slika u oglasu.

73 Dino

Offline 9A6ST

• Average Member
  • Split Thunders
« Odgovori #50 : 21. Studeni 2014, 15:27:02 »
Nije problem u oglasima nego u demokraciji ...
73, Zeljko 9A6ST

Offline 9A6WW

• Master in Training
« Odgovori #51 : 21. Studeni 2014, 19:27:04 »
Ako netko želi čitati, par mojih razmišljana o oglasniku.

Oglasnik naravno mora postojati! Radio-amateri kupuju, mijenjaju ili prodaju opremu... uz ovo malo love u radio-amaterskom privatnom budžetu, ova rubrika barem malo pomaže da se što financijski što bezbolnije obnovi ili zamijeni oprema na obostrano zadovoljstvo prodavača i kupca (da nas neki pofi's ne oderu).

Naravno, treba omogućiti i pristup profesionalnom oglašavanju, samo to onda treba i naplatiti, pa da i savez ima neke koristi. Kako to izvesti, možda je mali problem za web-site administratore i programere, ali se sigurno može. Uostalom, zašto bi samo Google zarađivao na reklamama kad bi i mogla naša siromaška organizacija uz malo admin / programer truda ?

Nećemo sad o cijeniku takvih usluga, o tom možemo pričati ako se ova ideja u načelu prihvati. Možda se na tome i savez neće obogatiti, ali je bitno da čitatelj oglasa jasno označeno razlikuje komercijalni oglas od amaterskog. Daklem, komercijalni oglas bi trebao sadržavati ime firme i ostale podatke koji idu uz to a samo pozivni znak.

Predlažem da se svaki korisnik malih oglasa općim pravilina korišćenja oglasnika obaveže da nije u "sukobu interesa", odnosno, da se profesionalno ne bavi prodajom vrste artikla koju oglašave.  Ako se ustanovi da je to pravilo netko prekršio, nije problem provesti sankcije zabrane pristupa forumu na odrđeni ili trajni rok. Uostalom, mala smo zemlja,i zna se se bavi biznisom baziranom na radio-amaterima (da se razumijemio, nemam ništa protiv toga) u svijetu, a kamoli kod nas.  Kod nas je možda dodani problem biznisa "na crno", jer ako netko ima ham-callsign, to ne garantira da nije profi radio trgovac - ali i to se kod nas zna...

Na drugi problem je s pravom ukazao 9A6R, a to je ne-oglašavanje cijene, koje onda košta eventualno zainteresiranog telefonskih tarifa i truda. Mislim da bi se u oglasu morala prikazati okvirna cijena, a i omogućiti feedback potencijalnim kupcima koji su u rasponu cijene prevareni.

A sve ostalo (broj oglasa u mjesecu, ili broj oglašenih artikla u jednom oglasu - kao što se vidi iz mojeg posta, može biti i troznamenkasti broj), treba prepustiti na prosudbu web moderatoru. Ako za naše "normalne" postove može biti sudac, može biti i za oglase, pa neka se briše za ono što "miriši" na povredu pravila (ne možemo pravila foruma svesti na stotine paragrafa).

Što je od navedenog moguće izvesti i da li je to ljudima prihvatljivo, to je stvar diskusije i daljnijh ideja.

73

Offline 9A2Z

• Senior Member
« Odgovori #52 : 21. Studeni 2014, 20:20:00 »
Zvonko, čini mi se tvoj prijedlog jako kompliciran. Bilo je tu dobrih prijedloga . Moj prijedlog je, da se oglas može predati jedamput tjedno, maksimum do pet stvari u jednom oglasu. Obavezno u oglasu mora biti naznačena neka "realna cijena". Nepotpuni oglasi da se ne objavljuju. Svi ostali koji se bave na veliko "preprodajom" na njuškalo. Svi mi čitamo oglase na njuškalu. Tamo je omogučeno da se stavi puno više informacija i slika. Tamo se mogu u nedogled objavljivati predmeti pojedinačno. Čini mi se da je to ostvarivo i budemo svi zadovoljni glede oglasnika.
Stjepan 9A2Z  &  50 godina član HRS-a

https://www.qrz.com/db/9A2Z

++

Offline 9A3TA

• Master
    • http://www.procom.hr
« Odgovori #53 : 21. Studeni 2014, 20:46:26 »
onaj tko me uvjeri da je npr. Ljilja profesionalac u oglasima ovdje, može nosit badava sve s mog lagera, auto, obadva traktora i zamorčića skupa sa kavezom i hranom  ;D

ili da netko u Hrvata, uključivo Mar, Kenwood HR, Radio-moto, Telespecijal (servis Kenwood radio uređaja), ma bilo itko u 9A, živi od radio amatera, i to vrijedi...

p.s. i dalje sam potpuno nezainteresiran za ishod, ovakve diskusije idu malo-malo, nikad niš pametno nisu donijele...
Prodajem ili mijenjam opremu...

Offline 9A9Y

• Junior Member
  • **
    • 9A9Y
« Odgovori #54 : 21. Studeni 2014, 21:05:08 »
Ja sam samo zato da se ne stavlja desetak oglasa sa nekakvim sitnim dijelovima (svaki dio u zasebnom oglasu, naravno bez cijene) i da se obavezno navedu cijene, bar okvirne.
Ponekad sam zainteresiran da nešto i kupim, ali iskreno, nema teorije (to sam par puta napravio i zažalio) da zivkam telefonom, javi se netko drugi, pa ponovno zivkanje i tako par puta, i na kraju ne kupim.

Jedino Ljilja stavlja cijene i naravno i kupio sam od nje ono što mi je trebalo.

Ovako, da se stave cijene, masa stvari da se stavi u jedan oglas, onda to ima smisla i ako mi se što sviđa nazovem i dogovorim.
Ovo sadašnje stanje sa oglasima bez cijena nema smisla.
Shiranu ga hotoke

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #55 : 22. Studeni 2014, 14:24:56 »
onaj tko me uvjeri da je npr. Ljilja profesionalac u oglasima ovdje, može nosit badava sve s mog lagera, auto, obadva traktora i zamorčića skupa sa kavezom i hranom  ;D

Odmah u pon. zovem Ljiju da javno prizna da je profesionalni diler. Plijen dijelimo po pola, zamorčiće ti ostavljamo :-D

Ja sam samo zato da se ne stavlja desetak oglasa sa nekakvim sitnim dijelovima (svaki dio u zasebnom oglasu, naravno bez cijene) i da se obavezno navedu cijene, bar okvirne.

To se može riješiti podjelom po kategorijama, što opet traži da se radi po sistemu "jedan artikl - jedan oglas". Limitirati broj oglasa na npr. 1/mj. je ludost. Ja ne prodajem skoro pa ništa i popijem pedalu ako poželim u tjedan dana otvoriti 3 oglasa. Dakle, limitacija stvar ne igra.
« Zadnja izmjena: 22. Studeni 2014, 14:28:10 9A1IW »
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A2D

• Život posvećen forumu
« Odgovori #56 : 22. Studeni 2014, 14:59:10 »
E jeste, bez uvrede, bedasti.
Mali oglasnik je  prapočetak legendarne buduće stranice www.ebay.hrs.hr koja će se u budućnosti pojaviti, a nudiš za početak sve za 0,99 kn

73 de 9a2d

Offline 9A6WW

• Master in Training
« Odgovori #57 : 22. Studeni 2014, 15:04:45 »
Ma ljudi moji, cilj malog oglasnika je da roba od ponuđivača do kupca dođe bez posrednika, znači na najjeftiniji moći naćin bez zarade trgovaca i kramara. Ako mali oglasnik uzurpiraju profesionalci, onda smisao malog oglasnika pada u vodu. Podržat ću svaku koncepciju oglasnika koja to respektira. I nemam ništa protiv toga da i profi oglašivaći objavljuju reklame na hamradio, ali u odvojenoj rubrici - svejedno, besplatno ili uz naplatu (to je stvar hrs), ali razlika mora biti.
73

Offline 9A2D

• Život posvećen forumu
« Odgovori #58 : 22. Studeni 2014, 15:10:24 »
WW, slažem se, na većini oglasnika i na FB zlatno je pravilo da kažeš cijenu, okvirnu, ne 1 kn. Nema cijene, nema oglasa.

73 de 9a2d

Offline 9A6WW

• Master in Training
« Odgovori #59 : 22. Studeni 2014, 15:23:48 »
2D, to za jednu kunu je rezultat "pametnog"  software koji ti ne dozvoljava objaviti oglas ako ne ukucaš cijenu. Naravno, to nije problem zaobići ako ukucaš "1'.  Realna okvirna cijena mora biti dio oglasa, naravno, to ne znači da prodavač ne smije prodat onom koji ne ponudi više.

73