Autor Tema: 9A CW CONTEST REPORT  (Posjeta: 9273 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6A

• Master in Training
9A CW
« Odgovori #30 u: 22. Prosinac 2004, 16:59:42 »
Toliko o skepticima koji su prognozirali smanjenu aktivnost. To je duplo više od očekivanog. Trebalo bi sada poraditi na animiranju svih da posalju dnevnike.

Gogo, kada sam ja rekao ovo ljeto da sam uspio dignuti do pola, i bio drugi u svijetu, prigovorio si mi da se s tim baš i nije za hvaliti. Vidiš, ja sam bar do pola i izdržao tako do kraja, a ti niti toliko, odnosno odmah nakon dizanja je sve palo... :lol:

9a6a

Offline 9A2AW

• Newbie
  • *
9A cw 2004 contest
« Odgovori #31 u: 23. Prosinac 2004, 02:04:40 »
Eh moj Marijane da poslusam tebe pa da od srama nemogu gledati ovim mladim deckima kao sto je Hrle ili Dado.  :oops: A i ti da me nagovoris pa da me prijavis. Eeeee neces to vidjeti. :D Ali moras priznati da sam ti dao jedan od najljepsih  i najbrojnijih brojeva i to samo radi onih koji misle da se mi ne volimo. :D Iskreno uvijek si me zatekao sa tvojim pozivnim znakom onako u polusnu pa mi je zao sto si se malo ljutno kada si me zvao.  :roll:

Dobro Pero reci ti meni, ja sam te radio sa veoma slabim signalom na 20m ali si bio 8khz u plusu tako da nisam ni sada jos siguran za QSO. :cry:
Na 40 m sam te cuo i uzaludno zvao ali nista . 8O

Za 9A2K ma gdje nadje veseljace ovolike 9A stanice ja ni 1/4 ne cuh. Pa ljudi jeli to moguce :?:
Sledece godine cu se bolje pripremiti .
Gogo zaista mi je zao za sve sto se dogodilo ali zar mora uvijek bas biti vrh.Moze i nize pa ti imas mora koliko hoces. :idea:

Uostalom na godinu bice bolje ali usvakom slucaju cestitke na ovolikom ucescu 9A i da su propagacije bile bolje prema EU sigurno bi vise uradio. :!:

Offline 9A6C

• ???
  • *
9A CW CONTEST REPORT
« Odgovori #32 u: 23. Prosinac 2004, 07:42:51 »
A moj Pero, mladost-ludost...
U ovim godinama i iz ove perspektive ja bih bio sretan da mi se digne i do pola i da tako ostane bar do kraja...

Ali, kako vidis, ne ide mi ni dizanje ni stajanje...

Ima nešto u onim tehničarima, jer kad stoji makar mali i do pola, bolje nego kad padne...  Kao kad ti u pola contesta crkne laptop pa moras kucati rukom do kraja...

Vražija posla su ti stupovi, posebno kad ih sidriš koncem za vezenje...

Ali zato, iduće godine, zna se, opet novi pakleni plan i osveta za sve iskrivljene cijevi i slomljene štapove... bez kompromisa: ili sve ili ništa. Jer do pola ne voli ni... (zaniteresiranima nastavak u direct maliu...).

Uzivajte momci.

GG
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A5K

• Master
    • http://www.9a5k.com
Re: 9A cw 2004 contest
« Odgovori #33 u: 23. Prosinac 2004, 08:17:29 »
Citat: "9a2aw"

Za 9A2K ma gdje nadje veseljace ovolike 9A stanice ja ni 1/4 ne cuh. Pa ljudi jeli to moguce :?:

Pretpostavljam da je ovo bilo za 9A5K...:-)

Popis 9A stanica je iz do sada pristiglih logova na 9acw@hamradio.hr koji
su učitani u bazu (nešto preko 20.000 qsos)...

Vidjet ćemo hoće li se još tko pojaviti u ostalim logovima..

Na žalost, istu statistiku ne mogu dati za prošlu godinu, barem za sada,
jer su logovi obrađivani na drugačiji način. Možda uspijem pribaviti
prošlogodišnje logove, pa ću onda moći dati točnu usporedbu između
ove i prošle godine.
Ovako nije baš usporedivo, budući su prošle godine poslana 33 loga
u kategoriji 9A stanica, no, pitanje je koliko je različitih 9A znakova
bilo aktivno u natjecanju..

Više statističkih podataka objavit ću čim bude prilike.

A od idućeg tjedna, do kraja isteka roka za slanje logova i popis
do sada primljenih logova.

73,
9A5K

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
9A CW CONTEST REPORT
« Odgovori #34 u: 23. Prosinac 2004, 09:15:52 »
Citat: "9a6c"
...Ali zato, iduće godine, zna se, opet novi pakleni plan i osveta za sve iskrivljene cijevi i slomljene štapove...

GG

Gogo,
bilo bi zanimljivo da u našem časopisu, prikažeš svekolikoj javnosti vaša iskustva s Malačke, potkrijepljena s onim fotografijama "strave i užasa".
Inače, one se nalaze u fotogaleriji, ali su izgubljene u mnoštvu drugih.
9A6AA
"DX never sleeps..."

Offline 9A2EY

• Average Member
9A CW CONTEST REPORT
« Odgovori #35 u: 23. Prosinac 2004, 13:42:37 »
N1MM loger stvarno je perfektno rješenje, čak i za naknadni upis loga vođenog olovkom drvenjačom na škarnicl papiru. Stvar izgleda ovako:

Band   QSOs   Pts    Cty
3,5     126      508    26
7         73      304     23
14       71      186     16
21       34      124      8
28         1         2      1

Score: 83.176

73 i sretne blagdane
Željko
9A2EY

s56a

• Gost
9A CW CONTEST REPORT
« Odgovori #36 u: 23. Prosinac 2004, 18:21:13 »
9A2AW> Dobro Pero reci ti meni, ja sam te radio sa veoma slabim signalom na 20m ali si bio 8khz u plusu tako da nisam ni sada jos siguran za QSO.  

Mene bi stvarno bilo sram kada bi Predsednika HRS zvao 8 kHz u plusu :-)

LP MMM S56A

Offline 9A6A

• Master in Training
8khz u plusu
« Odgovori #37 u: 23. Prosinac 2004, 18:36:16 »
dajem neopozivu  ostavku zbog slabog siganala (50W) i 8kHz u plusu... :oops:

9a6a

Offline 9A6C

• ???
  • *
9A CW CONTEST REPORT
« Odgovori #38 u: 23. Prosinac 2004, 21:45:02 »
Emire, ja u osnovi nemam nikakvih loših isustava s Malačke. Dok sam bio gore, antene su stajale , nevolje su došle kasnije.

9A3MR bi mogao o tome više reći, iako sumnjam da je imao volje gledati kako sve to pada on-line.

Zahvaljujem na provokaciji, ali kao što znaš do daljnjeg se ne oglašavam u časopisu iz poznatih razloga... Iako n izbog toga neće svijet propasti.

Vidiš moj Pero kako je to, ja ne čuh silne SP/OK na 160m , tebi tanak signal s 50 W... Pa ne treba odmah ostavku na stol, nije sve propalo.

Iako, lijepo od tebe što se nisi pokušavao vaditi za razliku od mene...

Po nekim informacijama 9A2FW je uradio oko 150 veza radeći s tunerom, malo žice i bonegracijom kao glavnom antenom (lokalizam za starohrvatsku riječ karniša) u sobi.
Na dnevniku se radi...

GG
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
9A CW CONTEST REPORT
« Odgovori #39 u: 28. Prosinac 2004, 21:27:49 »
Evo i rezultata 9A3B ekipe u sastavu 9A2VR i 9A1AA:
891 QSO
186 MPL
Score = 725.186 bodova

Radili smo u CT programu, verzija za wpx, pa je tu bilo konverzija u ww i tako to, no to bi trebao biti približan rezultat.

Radili smo s FT-1000MP Mark V + TL 922 (s neispravnim band preklopnikom pa smo min 40% vremena radili sa 100w).
Antene su "stalna postava"......KT34XA + 1 el. žičani QUAD za 7 + 1 el. za 3,5 MHz + Inv.V za 1,8 MHz

Moglo je i bolje ali propagacije baš i nisu dozvoljavale nešto više.
Nama je najvažnije da smo ponovo okupili ekipu a ima i neke djece koja je budno motrila što radimo pa možda stvorimo i brojniji 9A3B contest team.

Pozdrav Svima,

Ivo 9A1AA
73, Ivo 9A1AA