• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

Kup Jadrana 2011

Autor 9A5K, 04. Listopad 2011, 12:18:45

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A5K

#30
Za sve one koji namjeravaju koristiti N1MM za domaća natjecanja, kao što sam napisao, 9A3OS je izradio UDC datoteke za N1MM.

Verzija za Kup Jadrana dostupna je za download ovdje.

Oko podešavanja, evo što kaže Siniša - 9A3OS:

Citat:
Uputstvo za korištenje modula za Kup Jadrana.

Skinuti s interneta KJ.udc i KJ.sec.

KJ.udc se kopira u instalacija_n1mmlogger_dir\UserDefinedContests

npr.

C:\Program Files\N1MM logger\UserDefinedContests

KJ.sec (lista množitelja) se kopira u instalacija_n1mmlogger_dir

npr.

C:\Program Files\N1MM logger

Pokrene se program (ako je bio pokrenut, treba ga ugasiti i ponovno pokrenuti). Na File -> New log in Database u Log Type odabrati KJ. To je UDC modul za Kup Jadrana .

Na istom tom prozoru kliknuti na "Import Section List" gumb da se napune množitelji iz KJ.sec fajle.

Pritisnuti tipku OK i spremni smo za Kup Jadrana. :-)

Prozor za množitelje se može otvoriti s Window -> Multipliers

Da bi se u tom prozoru dobila lista množitelja koje smo prethodno napunili u program, na tom prozoru treba kliknuti "Sect" radio button i u prvoj drop down listi odabrati 3,5 za band.

73
3os

73,
Krešo - 9A5K

9A2QP

Kreso daj mi se javi molim te na mail joe9a2qp@gmail.com
Kad smo sretni uvijek smo dobri,ali kada smo dobri,nismo uvijek sretni.....
73 de 9A2QP Joe

9A2JG

Radio sam u KJ 2011, poslao log istog dana u 1858.
Moj klupski kolega Zlatko je radio sa 9A1AKL/p, poslao log 10.10. , i odma dobio potvrdu organizatora da je log zaprimljen.
Ja ništa. Da li to znači da isti nije primljen, greška u sistemu, ili, možda, ne valja biti brz ?
51 godinu u Narodnoj tehnici Hrvatske

9A6JOY

".... kad u zoru sunca sjaj iznad Biokova se javi..."

9A2JG

Fala Mate za info, ali ostaje pitanje, zašto nekome dođe (automatska?) potvrda, a nekome ne ?
51 godinu u Narodnoj tehnici Hrvatske

9A2JK

Mislim da automatski odgovor zavisi od subjekta poruke. Hoću reći da u subjektu
e-mail poruke mora pisati samo poz.oznaka. log npr. 9a2jk.log, inače sustav
automatski ne potvrđuje prijem.

Nisam siguran pa bi molio Krešu da nam to potvrdi tako da ubuduće svi znamo.

TU ES 73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

9A5K

Pozdrav.

Poruka s odgovorom se šalje automatski kada robot obradi dnevnik. Nema veze što je u subjectu, jedino je bitno da je
u attachmentu dnevnik za contest za koji je robot aktivan.
Što se tiče 9A2JG loga, pogledao sam arhivu poslanih poruka i tamo stoji da je robot poslao odgovor kao i svima ostalima.
Stvarno ne znam zašto poruka nije došla na destinaciju (moguće da je u pitanju SPAM filter negdje).
Uglavnom, log od 9A2JG je zaprimljen u subotu, 8.10.2011. u 18:57:52, kao što se vidi i na popisu zaprimljenih dnevnika
na HF robotu, tj. na linku koji je stavio Mate - 9A6JOY.

73,
Krešo - 9A5K

9A6JOY

".... kad u zoru sunca sjaj iznad Biokova se javi..."