• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

Jedino SSB natjecanje na KV-u

Autor 9A5TO, 22. Kolovoz 2011, 18:39:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.


9A5TO

#16
Odgovori na postavljena pitanja iz prvog posta su polako nađeni... iako su se neki u međuvremenu promijenili.
Za razliku od glasa u anketi ipak neću biti SO, nego ću raditi kao dio ekipe 9A5Y/p s poznatog daruvarskog izletišta Vranjevina, npr. http://www.daruvarski-portfolio.net/vranjevina.php
Ekipu predvode klinci OŠ/SŠ, dok će 20m tamo gdje oni ne smiju raditi mic u ruke uzeti iskusniji.
Čak sam i okorjele UKV-aše uspio nagovoriti da se pridruže...
Setup: FT-920 (agregat+akumulator u pričuvi), posebni dipoli za 160m, 80m, 40mx15m, vertikalke za 20m, 10m.

T.

P.S. Pripreme su još u tijeku pa se možda još nešto promijeni, naravno, na bolje  ;)
«...Dozvoli mi da pobijedim. Ali ako ne mogu pobijediti, dozvoli mi da budem hrabar u pokušaju...»

9A3TY

Molio bih za info kako u cabrillo file-u treba izgledati ovo : "Pauza od 6 sati može se koristiti u najviše 3 perioda koji moraju biti jasno označeni u natjecateljskom dnevniku".

73 de Ivo, 9A3TY

9A5TO

Citat: 9a3ty  u 02. Rujan 2011, 15:17:33
Molio bih za info kako u cabrillo file-u treba izgledati ovo : "Pauza od 6 sati može se koristiti u najviše 3 perioda koji moraju biti jasno označeni u natjecateljskom dnevniku".
Ako ćeš raditi iz portabla kao jedan operator, smiješ biti QRV najviše 18 sati. Ukoliko te zanese rad u natjecanju i zaboraviš na sat, tj. budeš dulje aktivan dnevnik će biti prebačen u kategoriju više operatora. Osim toga broj pauza može biti od 0 do 3, ne više. Generiraj cabrillo i ništa se više ne brini.
E sad, kako robot sebi definira pauzu (pretpostavljam da to razmak između 2 veze veći od X minuta) ne znam. No, ukoliko nakon ctesta bude spornih pitanja kontaktirat ćemo autore.

CU in test,

T.
«...Dozvoli mi da pobijedim. Ali ako ne mogu pobijediti, dozvoli mi da budem hrabar u pokušaju...»

9A1AA

Ova fraza "jasno označeni u natjecateljskom dnevniku" je zaostatak iz vremena papirnatih logova i odnosi se isključivo na njih.
Iz cabrillo formata sve ostalo jasno će ti odrezati contest robot  ;)
73, Ivo 9A1AA

9A5TO

Ja sam prezadovoljan.

73,

T.

P.S. Zapoceo sam pisati osvrt na natjecanje, ali cu to ipak ostaviti za neki drugi put... do tada samo jedno fotka u prilogu.
«...Dozvoli mi da pobijedim. Ali ako ne mogu pobijediti, dozvoli mi da budem hrabar u pokušaju...»

9A1AA

Moraš biti zadovoljan kad ste imali ovako lijepo vrijeme ovoga vikenda :D
Idealno za rad iz portabla. Šetata što je Field Day u istom terminu sa IARU VHF C   :(
73, Ivo 9A1AA

9A5TO

Eto, opet ne znam kako sažeto opisati brojna događanja od prije 10 dana. Morat ću nešto složiti za časopis  :-\

Ipak, evo barem 4 fotke uz kratak opis:
Proplanak nije velik pa smo maksimalno odvojili mjesto za rad i mjesto za zabavu  8)
8 tinejđera/ica su radili/SWL uz nadzor i demonstraciju starijih  :D
Backup napajanja je omogućio cjelonoćni rad  ::)
Neki su mislili da je IARU VHF R1 nezamjenjiv, a trebalo se pomaknuti samo 2km zračne linije  ;)

73,

T.

P.S. 642 veza uz nešto duplih i možda krivo prepisanih za kategoriju B.
«...Dozvoli mi da pobijedim. Ali ako ne mogu pobijediti, dozvoli mi da budem hrabar u pokušaju...»

9A5TO

Iako se još danas zaprimaju logovi, broj pristiglih je već sada veći nego anketom najavljenih sudionika.

Hoće li po prvi puta biti dvoznamenkast (to je donja granica o kojoj se prije raspravljalo treba li ovaj naš ctest ugasiti), pitanje je sad.

T.
«...Dozvoli mi da pobijedim. Ali ako ne mogu pobijediti, dozvoli mi da budem hrabar u pokušaju...»