Autor Tema: Gdje je problem  (Posjeta: 16264 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline VE3ZIK

• Master
    • 9A/VE3ZIK WEB site
Odg: Gdje je problem
« Odgovori #30 : 19. Studeni 2010, 20:31:46 »
A dobro, mozes pisati kako hoces, uglavnom skripta foruma odradi tako da prepoznaje par rijeci koje su navedene u podesavanju i  umjesto slova pojavljuju se zvijezdice :-)
73, Zik VE3ZIK, /9A,/E7, /S5,  DK8ZZ, YT3ZZ

Offline 9A8MM

• Master in Training
    • http://www.rkp.hr
« Odgovori #31 : 20. Studeni 2010, 10:55:29 »
Dali to neke puca paranoja ili vec sto, kad se je pocelo sa cenzuriranjem slova u rijecima!

Od sada, znači, pišemo beginner? ::)

Pozdrav.

Ove cenzure o kojima pričate postavljene su pred više od 3 godine. Zik je već objasnio kako forum radi: riječi koje su mu navedene u listi zamjenjuje zvjezdicama.

Ako smatrate da je pregrubo definirano, ili da je loše definirano, ili imate bilo koji drugi prijedlog, pošaljite vaš prijedlog moderatorima, koji onda mogu reagirati.

Marko, 9A8MM

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #32 : 20. Studeni 2010, 11:44:07 »
Jasno je meni zašto je to postavljeno, i neka je postavljeno, ali bi se taj filtar mogao postaviti tako da te točkice stavi u one riječi koje započinju sa j e b, p i č, p i z, k u r, č e t n i slično kako bi se eliminirale vulgarnosti i već svima dosadna nacionalno/politički obojena prepucavanja. Tako bi se broj intervencija u tekstu smanjio pa bi neke posve pristojne riječi, poput onih koje sam dao kao primjer, lišo prošle dok bi one koje treba frizirati i bile frizirane ;)

Nadam se da me nitko neće optužiti za vulgarnost zbog navedenih primjera? ;)
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #33 : 20. Studeni 2010, 16:34:30 »
riječi koje su mu navedene u listi zamjenjuje zvjezdicama.

Vulgarne rijeci svakako ne spadaju ovdje i u redu je da se cenzuriraju. Ono sto sam izvukao kao primjer (do sad nisam primjetio iako kazes postoji tri godine), tu se ne radi o rijecima nego izvlacenju slogova iz rijeci. Mozda bi trebalo to malo ublaziti, po toj logici svako slovo p, k ili neznam vec koje moze asocirati na nesto. Pa nismo valjda postali toliko perverzan narod da u svakom slovu vidimo nesto.... kad bi se svuda postupalo na taj nacin ostali bismo bez hrvatskog jezika.
Gdje si u udzbenicima recimo za prvi, drugi razred osnovne skole vidio tako nesto?

Njegujmo hrvatski jezik, jer svakim danom se sve više tuđica uvlači u njega
« Zadnja izmjena: 20. Studeni 2010, 16:38:01 9a4oe »
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline VE3ZIK

• Master
    • 9A/VE3ZIK WEB site
« Odgovori #34 : 20. Studeni 2010, 17:18:44 »
Problem je u tome sto forum prepoznaje jeb bilo da je u rijeci ili (*** igrac :D) ili da stoji samo. Ono bi mozda moglo da se uradi tako da se sve vulgarne rijeci ubace u filter a ne samo pocetak jjeb :)

edit: nisam znao da ne ubacuje zvijezdice umjesto slova vec cijela rijec bude *** ...
« Zadnja izmjena: 20. Studeni 2010, 17:25:12 VE3ZIK »
73, Zik VE3ZIK, /9A,/E7, /S5,  DK8ZZ, YT3ZZ

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #35 : 26. Siječanj 2011, 23:44:22 »

Upotri*** ih

Vec sam pitao zasto se cenzuriraju slogovi u rijecima. Odgovor je kakav je. Cenzuriranje slogova u rijecima tek potice na razmisljanje sto je u biti napisano, jer se mora razmisljati o slogu koji nedostaje, kad je cijela recenica napisana proleti se preko nje i niti primijeti slog koji bi navodno nekoga mogao uznemiriti ili neznam sto vec. Bilo je spominjano ublazavanje toga ali...

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #36 : 13. Lipanj 2011, 18:56:48 »
po postu velicina privitka 2Mb puta cetiri privitka je 8 Mb ili sam u krivu

Offline 9A8MM

• Master in Training
« Odgovori #37 : 13. Lipanj 2011, 23:09:58 »
Hvala na prijavi greške. Maksimalna veličina jednog privitka je 2 MB, a maksimalna veličina svih privitaka po postu je 4 MB. Povećao sam limite foldera za privitke, pa se greška više nebi trebala pojavljivati.

Bilo bi dobro kad bi se takve greške prijavljivale na webmaster@hamradio.hr, jer na taj način mogu puno brže reagirati.

Marko, 9A8MM

Offline 9A8MM

• Master in Training
« Odgovori #38 : 13. Lipanj 2011, 23:11:03 »

Upotri*** ih

Vec sam pitao zasto se cenzuriraju slogovi u rijecima. Odgovor je kakav je. Cenzuriranje slogova u rijecima tek potice na razmisljanje sto je u biti napisano, jer se mora razmisljati o slogu koji nedostaje, kad je cijela recenica napisana proleti se preko nje i niti primijeti slog koji bi navodno nekoga mogao uznemiriti ili neznam sto vec. Bilo je spominjano ublazavanje toga ali...

Ajmo probati i ovo riješiti... predložite kakvo bi cenzuriranje trebalo biti? Koje biste riječi ili dijelove riječi cenzurirali?

Marko, 9A8MM

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #39 : 13. Lipanj 2011, 23:24:57 »
Pogledaj treći post od vrha ove stranice, imaš konkretan prijedlog.Ako se već nešto filtrira onda je logično početi od početka riječi inače ispada smiješno.
73 Damir 9A3VV
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A3TA

• Master
    • http://www.procom.hr
« Odgovori #40 : 14. Lipanj 2011, 07:50:43 »
Malo je smiješan takav tip "cenzure" u 2011.g.

Posebno jer ga je lako zaobići upotrebom space i sličnim trikovima.

Ak se već neko zaigra s takvim tipom komunikacije, postoji plaćeni urednik ovih stranica i hrvatski ban za takove.

Kakav srp, čekić i zvjezdice.

Bez veze.

Prodajem ili mijenjam opremu...

Offline 9A8MM

• Master in Training
« Odgovori #41 : 14. Lipanj 2011, 09:02:04 »
Pogledaj treći post od vrha ove stranice, imaš konkretan prijedlog.Ako se već nešto filtrira onda je logično početi od početka riječi inače ispada smiješno.

Uzevši u obzir tvoj komentar i komentar 9A3TA, malo sam modificirao filter - maknuo sam sve postavke koje su bile do sada.  Nadam se da ovime nisam izgenerirao više posla za web urednika.

P.S. Za testiranje postoji "Testni forum": http://www.hamradio.hr/index.php?option=com_jfusion&Itemid=787&jfile=index.php&board=3.0

Marko, 9A8MM

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #42 : 14. Lipanj 2011, 09:41:24 »
...
Nadam se da ovime nisam izgenerirao više posla za web urednika.
...
Red je i njemu dati nešto posla, mora čovjek zaraditi svoju koricu kruha ;D

U pravu je Dado, glupo je danas bilo što cenzurirati jer se svaka cenzura lako zaobiđe ali, eto, navikli smo gurati glavu u pijesak ::)
73 Damir 9A3VV

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #43 : 13. Veljača 2012, 18:55:22 »
pokusavam se odjaviti ali mi ne dozvoljava uvijek me vraca na prvu stranicu
« Zadnja izmjena: 13. Veljača 2012, 18:57:04 9a4oe »

Offline 9A8MM

• Master in Training
« Odgovori #44 : 13. Veljača 2012, 19:19:51 »
Dali si obrisao cookije nakon nadogradnje sustava i ponovo se logirao? Ako jesi i i dalje ne radi, pokušaj se odjaviti s naslovnice, iako bi obje metode trebale raditi (isprobano s Chrome, FF i IE).

Marko, 9A8MM