Autor Tema: BAZA pozivnih znakova  (Posjeta: 7397 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3LI

• Master
Odg: BAZA pozivnih znakova
« Odgovori #30 : 03. Svibanj 2010, 22:34:10 »
A od kad ima veze Ustav sa RA ?  :)

Ovo da ćeš ti dati podatke kome želiš možeš okačiti mačku o rep.
Probaj npr. platiti osiguranje auta bez jmbg i oib a ne želiš im dati jer po ustavu to imaš pravo.
pih..
Na kraju, kakve veze ima HRS sa radioamaterizmom.
Možemo se mi zvati radio-amaterima i bez članstva u savezu, poput onih na 1.7Mhz +-
 ;D ;D

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #31 : 03. Svibanj 2010, 22:58:29 »
... i GSM ce proglasiti radio stanicom...
Pa i jesu, u početku su za svaki mobitel izdavali dozvole za rad radijske postaje, pa su skužili da je to bedasto i prestali, ali im zato plaćaš zrakarinu 10 kn mjesečno ako si pretplatnik, ako si na prepaidu vjerojatno i više ;)

Mislim da je sada sve riješeno, naša je administrativno-birokratska hidra elegantno zaobiđena ovim adresarom kojega nam je podario 9A7KTF (HVALA!). Tko se ne boji javno objaviti svoje ime, prezime, adresu i pozivni znak ima to prigodu uraditi na tom adresaru ili u bilo kojem od poznatih adresara na internetu ili u Callbooku, tko to ne želi iz bilo kojih razloga - ne mora i točka.
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A7KTF

• Average Member
    • 9A7KTF
« Odgovori #32 : 03. Svibanj 2010, 23:35:51 »
A od kad ima veze Ustav sa RA ?  :)

Ovo da ćeš ti dati podatke kome želiš možeš okačiti mačku o rep.
Probaj npr. platiti osiguranje auta bez jmbg i oib a ne želiš im dati jer po ustavu to imaš pravo.
pih..
Na kraju, kakve veze ima HRS sa radioamaterizmom.
Možemo se mi zvati radio-amaterima i bez članstva u savezu, poput onih na 1.7Mhz +-
 ;D ;D

Vidis, Ustav ima itekakve veze i sa radioamaterstvom jer su u Ustavu definirane mnoge stvari koje se odnose na ljudska prava (radioamater = covjek)  kao i pravo na slobodno udruzivanje i sl. (udruge i to).

I da, ja odlucujem kome cu dati svoje osobne podatke u okviru svojih prava. Znaci, ako zelim osigurati auto moram dati recimo JMBG, ali samo ako ja to zelim. Ako ga ne dam, nema osiguranja pa nema ni vozikanja :)
9A7KTF, Sergio

Offline 9A1WW

• Average Member
« Odgovori #33 : 04. Svibanj 2010, 07:20:04 »
Mislim da je onih koji ne zele biti u collbooku jako malo. Ne bi nam trebalo biti vazno zasto neko ne zeli biti u toj bazi vec kako da rijesimo nastali problem. Vjerujem da ce se vecina slaze da je collbook korisna stvar i da ga treba cim prije vratiti natrag, naravno postivajuci sve zakonske norme.

Posto nisam pravnik a ni ne zanimaju me te pravne igrice, zelim postaviti pitanje onima koji znaju.

Baza podataka radioamatera vec postoji i koristila se je dugo vremena dok nije nastao ovaj problem.
Posto vjerujem da je vrlo malo onih koji ne zele objaviti svoje podatke, zar nebi mogli dati neki razumni rok (mjesec dana ili slico) u kojem bi se oni koji zele zastititi svoje podatke javili odredjenoj osobi u HRS-u (pismeno ili telefonom ) i tim putem zastitili svoje podatke od objavljivanja, a nakon isteka tog roka da se ostali ponovo objave, naravno s mogucnoscu da se uvjek mozes nekom javiti i traziti da makne tvoje podatke?
vy 73 de Zeljko

Offline 9A2QP

• Master
    • http://hamcall.net/call?callsign=9a2qp
« Odgovori #34 : 04. Svibanj 2010, 08:48:11 »
Joj iz cega vi radite problem pa onaj koji ima svoju pozivnu oznaku jasno da u bazi podataka budu i podaci o operatoru koji tu pozivnu oznaku koristi pa sta se bavi radioamaterstvom ako smatra da nemora biti njegovo ime i adresa (jasno da netrebaju pisati i osobni podaci :tel,OIB ,JMBG)"tajni podatak" pa zato i postoji callbook da bi drugi radioamateri ako smatraju da od radioamatera kji je odrzao radiovezu i potrebna mu je QSLL moze direktno traziti tu QSL inace nema svrhe taj pozivni znak i njegovo koristenje s postenim namjerama (ako se misli s nepostenim namjerama koristiti pozivna oznaka onda je to druga pjesma).Pa ljudi moji milijuni radioamatera u svijetu su upisani u callbok-e i nikom nista a ako nekome to smeta nemora biti clan tog drustva radioamatera i nemora koristiti pozivnu oznaku i tocka.Kaj se tu ima natezati oko toga - to mi lici na ono i besposlen pop krsti i magarce
Kad smo sretni uvijek smo dobri,ali kada smo dobri,nismo uvijek sretni.....
73 de 9A2QP Joe

Offline 9A2QP

• Master
    • http://hamcall.net/call?callsign=9a2qp
« Odgovori #35 : 04. Svibanj 2010, 08:59:55 »
Pa onda uz svaku pristupnicu odn profil clana HRS-a dodati izjavu o koristenju tih podataka i napraviti kucicu gdje svaki clan HRS-a stavi kvacicu da se slaze sa objavom tih podataka i kojih podataka ,stvar rijesena zakon zadovoljen i to je to
Kad smo sretni uvijek smo dobri,ali kada smo dobri,nismo uvijek sretni.....
73 de 9A2QP Joe

Offline 9A5K

• Master
    • http://www.9a5k.com
« Odgovori #36 : 04. Svibanj 2010, 10:02:32 »
Baza podataka radioamatera vec postoji i koristila se je dugo vremena dok nije nastao ovaj problem.
Posto vjerujem da je vrlo malo onih koji ne zele objaviti svoje podatke, zar nebi mogli dati neki razumni rok (mjesec dana ili slico) u kojem bi se oni koji zele zastititi svoje podatke javili odredjenoj osobi u HRS-u (pismeno ili telefonom ) i tim putem zastitili svoje podatke od objavljivanja, a nakon isteka tog roka da se ostali ponovo objave, naravno s mogucnoscu da se uvjek mozes nekom javiti i traziti da makne tvoje podatke?

Upravo ovo je i bilo predloženo od strane HRS-a kao rješenje Agenciji za zaštitu osobnih podataka. Međutim isti navode da je za objavu potrebno eksplicitno pisano odobrenje svake pojedine osobe da se podaci smiju objaviti.
Da se ne ponavljam, obrazac izjave će biti dostupan nakon iduće sjednice IO (kroz 10-15 dana), te će se po pristizanju popunjenih izjava podaci iz callbooka početi pojavljivati kako će isti biti ažurirani u bazi podataka.

73,
Krešo - 9A5K

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #37 : 04. Svibanj 2010, 10:15:22 »
Da se ne ponavljam, obrazac izjave će biti dostupan nakon iduće sjednice IO (kroz 10-15 dana), te će se po pristizanju popunjenih izjava podaci iz callbooka početi pojavljivati kako će isti biti ažurirani u bazi podataka.

Na koji nacin ce se izvrsiti distribucija obrazaca, dali ce to biti putem radioklubova ili na kucne adrese?
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A5K

• Master
    • http://www.9a5k.com
« Odgovori #38 : 04. Svibanj 2010, 10:23:25 »
4OE: klubovima će biti poslano sigurno.. također bit će dostupno i na webu uz adekvatnu uputu budući da na webu treba napraviti valjanu potvrdu identiteta.

3VV: Damire, slažem se s tobom. No, moje mišljenje je jedno, a ono što zakon kaže i na što obvezuje HRS sasvim nešto drugo i tu si bar u ovom trenutku ne možemo pomoći, što god svi zajedno, ili bar većina nas mislili o tome.

73,
Krešo - 9A5K

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #39 : 04. Svibanj 2010, 10:24:41 »
Jake ti privatnosti adresa gdje netko stanuje! Da mi je samo znati od kud nase adrese (opcenito) raznim reklamnim agencijam sto salju prospekte, kataloge na kucne adrese.
Naslo se medju radioamaterima onih kojima pozivni znak i clanstvo u radioamaterskoj organizaciji sluze za neke druge radnje, da su casne i dobronamjerne nebi se skrivali.

Offline 9A3LI

• Master
« Odgovori #40 : 04. Svibanj 2010, 10:25:32 »
Upravo ovo je i bilo predloženo od strane HRS-a kao rješenje Agenciji za zaštitu osobnih podataka.

aaaaa?????

Moram pitati Br. Jedan jel ta agencija spada pod "Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljnje vremena"
Sve mi vleče na to.
 ;D

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #41 : 04. Svibanj 2010, 10:27:59 »
4OE: klubovima će biti poslano sigurno..

Dali je pametno ici preko klubova s obzirom da je komunikacija klubovi-clanovi slaba

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #42 : 04. Svibanj 2010, 10:32:08 »
Nevezano za ovu temu HRS bi trebao uvesti nesto poput glasnogovornika, poradi pravovaljanog i pravodobnog informiranja. Ovo je po prvi puta da netko iz vrha HRS-a (9A5K) vrsi informiranje clanstva na ovaj nacin.

Nesto se ipak krece nakon 76 odgovora (ukupno sa istom temom "Adresar", moglo se tamo nastaviti) i nesto manje 2700 citanja.
« Zadnja izmjena: 04. Svibanj 2010, 10:36:16 9a4oe »

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #43 : 04. Svibanj 2010, 10:36:18 »
...jel ta agencija spada pod "Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljnje vremena"...
Ma kakvi, to ti je u sklopu Ministarstva za prodavanje nečega pod bubrege i proizvodnju guste magle (sjeti se povijesne izjave S. Radića u svezi gusaka u magli) ;D
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A7YY

• Život posvećen forumu
  • Sto osma nam je tek
    • http://http://www.sibenik-meteo.com/komiza/AMP%20Komiza.html
« Odgovori #44 : 04. Svibanj 2010, 12:42:59 »
Ja ću još jednom ponoviti pa makar opet završio u košu.

Hoćeš, zbog rječnika.

Lijepi pozdrav
Branko 9A7YY