Autor Tema: Zadnja vijest na naslovnoj stranici  (Posjeta: 7264 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A5TD

• Master in Training
Zadnja vijest na naslovnoj stranici
« u: 07. Siječanj 2010, 00:06:44 »
Moje OSOBNO misljenje je da na naslovnici portalala NE treba biti opis i znacenje vjerskog blagdana, u ovom slucaju to su Tri Kralja. Svatko ima pravo na svoje vjersko opredjeljenje sto treba postivati ali nikako ne nametati ostalima, za to postoje posebna mjesta i posebne prilike. Radioamateri nisu ni vjerska ni politicka niti vojna organizacija pa neka tako i ostane. Sklonosti prema tehnici, elektronici, antenama, DX-ima itd. su nas uvijek ujedinjavale, ako pocmemo petljati sa vjerskim sklonostima otici ce sve u P.M. bez potrebe.

Offline 9A7YY

• Život posvećen forumu
  • Sto osma nam je tek
    • http://http://www.sibenik-meteo.com/komiza/AMP%20Komiza.html
Odg: Zadnja vijest na naslovnoj stranici
« Odgovori #1 u: 07. Siječanj 2010, 00:16:30 »
Nitko nije petljao, dok ti nisi počeo.
Moje osobno mišljenje je da manjina nikako nebi trebala nametati svoje stavove većini. Ukazivati na propuste da.
Usput Sveta tri kralja su državni blagdan u republici Hrvatskoj.
NHF

Lijepi pozdrav
Branko 9A7YY
« Zadnja izmjena: 07. Siječanj 2010, 00:23:25 od 9A7YY »

Offline 9A6JRZ

• Master
    • Osobna stranica - 9A6JRZ - Zoran Rendula
« Odgovori #2 u: 07. Siječanj 2010, 06:56:33 »
Pozdrav,

Po meni je Damir u pravu. Jedno je čestitka - što je prihvatljivo, a drugo je opis i znacenje vjerskog blagdana (to je mogao u najboljem slučaju biti link).
73 de 9a6jrz

Offline 9A5CW

• Master
« Odgovori #3 u: 07. Siječanj 2010, 18:51:56 »
Slazem se sa 5TD 100%...jednom je bilo pisanja na forumu o svecima by 2JG...
Postujem sve religije ali 3 Kralja nemaju veze sa  radio-amaterizmom osim u slucaju da su u njihovim kovecezima donijeli Isusu
par vokaca, no sumnjam.
Mislim da novi admin/urednik/moderator mora poraditi na tome, politici  - religiji po meni ovdje nije mjesto...

Mojih par lipa.

73 de Turbo kat...
73, Pa3k 9A5CW
..................................
B. Đorđević napisa:
Ni EU nije šta je bija, držmo se mi Istre.
On je u Božjim rukama, ka i Papin sobar. Razlika je jedino šta sobar viruje u Boga.

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #4 u: 07. Siječanj 2010, 19:13:23 »
Ako je uredništvo HRS-a čestitalo RA vjernicima neki Blagdan tim činom nije imalo namjeru povrijediti osječaje ateistima,nevjernicima i agnosticima.Čestitka sa obrazloženjem je dakle upućena vjerničkom katoličkom dijelu RA u Hrvatskoj koje je većina u Lijepoj Našoj.Zaista je neukusno,nekorektno i necivilizacijski ikakvo imputiranje i spočitavanje Uredništvu za ovu lijepu gestu.
Ovim putem Uredništvu zahvaljujem na čestitki sa obiljem Božjeg blagoslova u Novoj Godini.

73,9A6R
« Zadnja izmjena: 07. Siječanj 2010, 19:57:25 od 9A6R »
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A3IV

• Master in Training
« Odgovori #5 u: 07. Siječanj 2010, 22:10:43 »
Ako je službeni praznik u RH nema nikakvog problema da se na stranici čestita i da objašnjenje. Da je neslužbeni bilo bi drugačije. I mislim da je u redu nakon što je praznik prošao da se ukloni čestitka sa stranice. To nije radio-amaterska vijest.

Damir

Offline 9A6XX

• Život posvećen forumu
    • http://rkp.ice.hr/hrle
« Odgovori #6 u: 08. Siječanj 2010, 11:51:50 »
Mislim da se išlo linijom manjeg otpora, nakon što su pojedinci počeli ovdje čestitati imendane i sve redom kršćanske blagdane.

Pa ni na stranicama Radio Vatikana se ovako nešto ne događa.

Ako krenemo ovim putem, da li to znači da će izaći i obavijest da su u nedjelju izbori zato jer većina hrvata ima pravo glasa? Ili hoćemo li svaki dan ovdje postavljati vremensku prognozu da se zna kad raditi na antenama? Ili pratit sport? Jer većina hrvata i radioamatera voli sport i nemože uskladiti omiljenu utakmicu s omiljenim contestom ili ekspedicijom? Odnosno, hoćemo li se pretvoriti u opći informacijski portal?

Zna se koje su teme vezane i bitne za radioamatere u užem smislu. Ja na nijednom ham site-u nisam nikada vidio ovako nešto, a bogme ni nešto slično. Jeste li vi?

73,
Hrle - 9A6XX

Offline 9A5ADT

• Newbie
  • *
« Odgovori #7 u: 08. Siječanj 2010, 12:30:22 »
Hrle i 9a5td su milijardu posto u pravu !

Radioamaterizam nema ama baš nikakve veze sa tim ko su većina u ovoj državi, a pogotovo koje su vjeroispovjesti...
Čestitka za novu godinu je u redu, čisto reda-radi, makar smo u ovo vrijeme zatrpani raznim spam čestitkama, cirkularnim smsovima i ostalim glupostima da je to strašno i sve je to izgubilo smisao....delete, delete, spam, delete...

73

9a5adt
hrvat i katolik

PS a i ove facebook, twiter, hi5 i ostale bedastoće što bi reko đole ... isto ne volem ...

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #8 u: 15. Siječanj 2010, 15:47:15 »
Ovo se dobije kad se klikne na link sto stoji uz vijest na naslovnici "Haiti, događanja na ALE linku"
Nitko ne reagira, ispravlja 

9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A2JK

• ???
  • *
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #9 u: 15. Siječanj 2010, 16:03:33 »
Očito je negdje neka greškica u linku.
Ipak, ne čini mi se to neki veliki problem, jer su svi potrebni
podaci za otvaranje te stranice jasno vidljivi. Jednostavno se kopira link
(u ovom slučaju ''http://hflink.net/'') i zalijepi u preglednik.
Lupimo enter i stranica je tu.  ;)

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
« Odgovori #10 u: 15. Siječanj 2010, 23:11:34 »
...Nitko ne reagira, ispravlja 

Naravno da svatko misli da upravo on radi kako treba. Ipak, kukati na Forumu da "...nitko ne reagira, ispravlja..." svakako ne spada u bolje poteze.

Obavijestio sam webmastera a on je, primivši e-mail na mobitel, to (već odavno) ispravio.

9A6AA
"DX never sleeps..."

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #11 u: 15. Siječanj 2010, 23:31:54 »
Kad se nesto stavi na naslovnu stranicu bilo bi uredu da se provjeri kako funkcionira dali link radi ili ne. Dali je to bilo tako brzo i efikasno kako govoris neznam.
Događanja 
Četvrtak, 14 Siječanj 2010 21:57 datum i vrijeme postavljanja informacije skoro cijeli dan mu je trebalo da ispravi.
Ispod je potpisan 9a5ex jos jutros mu je poslana poruka da ne radi

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
« Odgovori #12 u: 15. Siječanj 2010, 23:51:51 »
Kad se nesto stavi na naslovnu stranicu bilo bi uredu da se provjeri kako funkcionira dali link radi ili ne...

Tu si potpuno u pravu.

9A6AA
"DX never sleeps..."

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #13 u: 16. Siječanj 2010, 00:09:30 »
Ovdje mi svi mozemo nesto krivo napisati, ali kad se stavi nesto na naslovnu stranicu to mora biti bez greske.

Offline 9A8MM

• Master in Training
    • http://www.rkp.hr
« Odgovori #14 u: 16. Siječanj 2010, 11:51:32 »
Ovo se dobije kad se klikne na link sto stoji uz vijest na naslovnici "Haiti, događanja na ALE linku"
Nitko ne reagira, ispravlja 

Pozdrav.

Link je ispravljen odmah čim je došla prijava (prva, i jedina, od 9A6AA, na email webmaster@hamradio.hr), pa se nebi složio s tobom da "Nitko ne reagira, ispravlja". Ono s čime bi se složio je da vijesti moraju biti točne i provjerene, i tu je u ovom slučaju bio moj propust.

U pravilu o vijestima na portalu se brine urednik weba, ali sam u ovom slučaju vijest objavio ja, zbog situacije na Haitiju. Moja je greška bila što nisam provjerio link prije objave.

Marko, 9A8MM