• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

problemi sa repetitorima

Autor 9A3DRD, 27. Prosinac 2009, 21:02:36

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A3DRD

Javljam se nakon dugog vremena,mada dosta redovno pratim forum i sve novosti na njemu,i usput dok ovo pišem pitam se dali je uputno da "novi RA"daje neke primjedbe na rad repetitora. Naime "famozna četvorka" opet ne radi,već cca.20 dana,zatim o lokalnoj "nuli" R0 ne radi isto kao i R7 . stoga se pitam čemu plaćanje članarin savezu,kada ionako nitko kod njih NEZNA da navedeni repetitori ne rade(ili ih nije briga) to je moje individualni zaključak,a vjerujem da ima još istomišljenika.
  Naveo sam samo tri repetitora R4,R7 i lokalnu nulu jer se njima služim najviše.

              lijepi pozdrav i 73 de 9A3DRD  Damir.  ::)

9A5BB

Pozdrav Damire....Proraditi će sve na proljeće kad se ide na more. ;)..73 cujemo se 9A5BB

9A6R

Damire, nije valjda da očekuješ odgovor od mjerodavnih? ::)



73,9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

9A5CW

Citat: 9a3drd  u 27. Prosinac 2009, 21:02:36
Javljam se nakon dugog vremena,mada dosta redovno pratim forum i sve novosti na njemu,i usput dok ovo pišem pitam se dali je uputno da "novi RA"daje neke primjedbe na rad repetitora. Naime "famozna četvorka" opet ne radi,već cca.20 dana,zatim o lokalnoj "nuli" R0 ne radi isto kao i R7 . stoga se pitam čemu plaćanje članarin savezu,kada ionako nitko kod njih NEZNA da navedeni repetitori ne rade(ili ih nije briga) to je moje individualni zaključak,a vjerujem da ima još istomišljenika.
  Naveo sam samo tri repetitora R4,R7 i lokalnu nulu jer se njima služim najviše.

              lijepi pozdrav i 73 de 9A3DRD  Damir.  ::)
A da promjenis band? Ili pak vrstu rada, modulaciju? Upoznas nesto drugo osim FM rada i ćakula na R4?

Pozdrav i ugodan zelim.
Pa3k
73, Pa3k 9A5CW
..................................
B. Đorđević napisa:

Oni šta su sami pisali da doma imaju zeru žice, imaju više slotova od onih sa bimovima i kvadovima !

9A5TD

R-4 - Info

1. Kao prvo R4 RADI samo je zakljucan SUBTONOM 254 Hz radi toga sto je NISKA temperatura pogorsala karakteristike duplexera, problem se ne javlja stalno nego povremeno, uglavnom ako se R4 ne otvara "NORMALNO" podton ce ga sigurno otvoriti ukoliko na objektu postoji napajanje 220V

2. R4 ce radi svog polozaja i nadmorske visine morati biti zakljucan SUB-tonom jer je rad na ovakav nacin NEIZDRZIV za vecinu korisnika koji su na slusanju tokom dana, neplanskim postavljanjem nekoliko R4 u susjednim zemljama uzrokovalo je problem.

3. TON subtona biti ce javno objavljen na hamradio.hr i hrvhf.net stranicama tako da svi znaju o cemu se radi.

4. UHF repetitor na UCKI radi savrseno ali ga se jako malo koristi.

5. Velebitski repetitori nece moci biti osposobljeni dok se ne ocisti prilazni put na objekat, kada je to sada objekat bez posade bojim se da cemo malo sacekati dok snjeg ne popusti.

6. Lokalna R0 ce igrom slucaja mozda i danas proraditi ako se organizira ekipica na vasoj RI stani posto moram na Kras radi neke druge intervencije.

Za sve ostale informacije po pitanju repetitora stojim na raspolaganju, naravno za podrucje Istarske, Prim-Ri, i Licko-Senjske zupanije...

73....de 9A5TD  

9A2KO

Uvaženi kolega Damire u radioamaterskoj obitelji nema "novihRA" niti starih RA svi smo mi obitelj...

Mi smo odabrali i podržavamo kolegu koji je preuzeo na sebe obavzu da održava repetitore...međutim problem je u kunama...duplexeru....vremenu i zato strpljenja.

Članarina....e moramo je platiti prema Statutu a bogami smo na to opet mi pristali...

Vjerujem da savez zna, umije i hoce...čuti i moj vapaj po pitanju ATV repetitora na Učki.....Eduard 73

9A4QV

Evo i Bracani su dobili novu kućicu koju postavljaju na lokaciju. Nadam se da će u nju montirati i repetitor, ako ništa drugo R2, da mogu čuti Kokija preko njega. Zadnji put sam ga čuo preko Splitske nule, ipak nije ok da troši njihovu struju..

Pozdrav
QV

9A6R

Ne vidim klima uređaj.Valjda će i on biti doniran jer liti je gori ka u paklu a zimi ka u Sibiru.


73,9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

9A4W

Adame  zbog čega bi trošio i našu struju   ;)
73 Toma 9a4w

9A3VV

73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

9A2BW

Kad već pitate , klima je u Supetru i čeka montažu ;D
Donator je Brodomerkur kojem ovim putem još jednom
zahvaljujemo  :D
Nema zime ni vrućine, samo malo zlobe... ;)

Dobri Vam praznici , i kako kaže Bandić: idemo delat a ne pričat.. :-*

9A2BW

9A5CW

Samo da se ne bi od silne klime prehladila dica, ne forzat pomalo pomalo ;)

GL
73, Pa3k 9A5CW
..................................
B. Đorđević napisa:

Oni šta su sami pisali da doma imaju zeru žice, imaju više slotova od onih sa bimovima i kvadovima !

9A7YY

Citat: 9A2BW  u 29. Prosinac 2009, 00:29:06

Nema zime ni vrućine, samo malo zlobe... ;)


Boje da si ti to napisa nego ja. A tija san, ali bi onda bilo da šta se mišan.

PS
Komentare u svezi & glede "kućice u cvijeću" molim u novi topic. TU

Lijepi pozdrav
Branko 9A7YY

9A5TD

Citat: 9A2BW  u 29. Prosinac 2009, 00:29:06
Kad već pitate , klima je u Supetru i čeka montažu

Sada cete imati bolji objekat nego Terzic, biti ce ljubomoran na Vas...

No sve u svemu svaka cast, dokazali ste da se moze sve napraviti kada ima dobre volje i naravno kada se kuca na prava vrata...

Sretno....73...de 9A5TD

9A2D

Dječaci na Braču, svaka čast. Jest da niste kućicu stavili na vrh brda, ali sigurno za to ima razloga. GL.

73 de 9a2d