KV aktivnosti > RTTY

Testiranje PSKmail servera

<< < (2/6) > >>

9A3LI:

Posljednja radna verzija "modema"  FLdigi
Trenutna verzija 3.21.4
Mail klijent je Java aplikacija jPSKmail za koji su napravljene nove upute jpskmail_manual-0.8.9.pdf
O mogučnostima klijenta i servera preporučam pročitati ili barem prelistati upute.
Za naprednije korisnike posljednja verzija Java aplikacije jPSKmail Alpha koju je potrebno iskopirati u radni direktorij tj. zamjeniti stari filet sa novim.
Zbog netestirane verzije poželjno je da se prvo sa provjerenom verzijom sve konfigurira i isproba a tek onda po želji probati posljednju verziju.
U svakoj novoj verziji su ispravljene prijavljene greške i dodane neke nove funkcije.

Za naprednije korisnike posljednja verzija Java aplikacije jPSKmail Alpha koju je potrebno iskopirati u radni direktorij tj. zamjeniti stari filet sa novim.

PSKmail server 9A1CRA još uvjek radi na CF 3592Khz USB
CF=dial freq. + audio freq.
npr. na uređaju se postavi 3591 usb, a PSK modem postavi na 1000Hz (1khz)

Kako do sada nije pokazana nikakva zaintersiranost 9A amatera za testiranje u planu je QSY na više frekvencije
prvenstvano u cilju isprobavanja antena i propagacija a također i rada sa malim snagama predajnika.
Obavijest o promjeni fekvencije biti će objavljena na hamradio forumu u ovoj istoj temi.

73!
Darko
9A3LI

9A5EX:

Eh, Darko , nekako me podsjećaš na onoga koji ide protiv vjetrenjaća...... kako se ono zvaše?
Isti je slučaj samnom! Ne prihvačaju se nove tehnologije samo tako. Prije svega treba prilagoditi "mentalni sklop" u tome je problem. Tko kaže da se MORA koristiti PSK-mail, ALE, RFSM2400, Ne mora., kad su još uvijek dostatni "dimni signali". Kome treba "Sofisticirana tehnologija? to je za "mladu generaciju" koja nezna što je ono pravo!? A ta mlada generacija nikako da ispliva. Imamo društveni problem koji će se  polako ali sigurno iskristalizirati.
Moj savjet; sa PSK-mail odi na 10Mhz , pa ćeš moći tamo komunicirati koliko ti volja. Tamo su ti oni koji više ne koriste dimne signale, HI.

Ajde da ne spomijemo PSK-mail niti ALE , svima je već dosta. Ajmo biti neutralni. Još nismo spominjali  RFSM2400!? Nije tema za ovdje , ali ću  otvoriti novi post. Reakcija će biti ista kao i za dva prije načina rada spomenuta. Da ne spominjem i WINMOR, ma daj .......

Želim ti puno uspjeha!
73 de 9a5ex

9A3LI:

--- Citat: 9A5EX - 06. Ožujak 2011, 13:53:36 ---Moj savjet; sa PSK-mail odi na 10Mhz , pa ćeš moći tamo komunicirati koliko ti volja. Tamo su ti oni koji više ne koriste dimne signale, HI.

--- Kraj citata ---

Da, da, 10Mhz band!
Kako smo predvidivi, hi.
Po nekima najviša iskoristiva NVIS frekvencija iako neki tvrde i drugačije, zato će biti zanimljivo testirati
kako to radi.
Trenutno je na 10147Khz nekoliko servera, neki su fiksno, neki skeniraju nekoliko frekvencija itd.
Trenutno aktivne stanice su na listi Position reports from PSKmail stations
Više me ne zanimaju rasprave što je bolje, mi smo dali mogučnost da se nešto novo isproba i nauči.
Tko želi, naučiti će, tko ne želi niko ga ne tjera na to.
Poput MARSALE tako se i PSKmail stalno nadograđuje sa novim opcijama a grupa amatera programera međusobno
razmjenjuju ideje i nadopunjavaju jedan drugoga.
Naravno da "alpha" verzije nikada ne rade savršeno, no nakon nekoliko dana svi prijavljeni bugovi se isprave.

9A3VV:

--- Citat: 9A5EX - 06. Ožujak 2011, 13:53:36 ---...
Moj savjet; sa PSK-mail odi na 10Mhz , pa ćeš moći tamo komunicirati koliko ti volja. Tamo su ti oni koji više ne koriste dimne signale, HI.
...

--- Kraj citata ---
Jeftino, jadno... ::) Na što si ti spao... ::)

Btw, na tom sam bandu često i dimnim signalima, sa 100 W i vertikalkom, odrađujem lijepe stvari... :P

9A5EX:

Darko, raditi će dobro sve. Koristim multiband dipol, i kad je propagacija dobra, a u zadnje vrijeme jest, pokriva Europu pa i USA. Trbat će ti manje žice za 10Mhz nego za 8om :). Inaće taj dio banda dosta "zuji" od digitalija, ima poveće društvo koje radi na tom bandu. Komunikacija sa PTC3 je odlićna na ovom bandu, samo treba čekati na red. Čuje se puno stanica sa PSK-mail načinom rada.
Kako ćeš 9a7aof preseliti na 10Mhz? ;D.

73

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju