Autor Tema: Nefunkcionalni i zastarjeli linkovi  (Posjeta: 1861 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
Nefunkcionalni i zastarjeli linkovi
« : 07. Srpanj 2009, 12:02:45 »
Nekoliko linkova na "Rad HRS-a -> Zakonska regulativa" ne radi.

Npr. Dozvola za amatersku radijsku postaju daje naslovnu stranicu Hakoma, Zahtjev za izdavanje dozvole daje "The page cannot be found", Naputak daje "Server Error in '/' Application." 

Osim toga nema linkova na novije Pravilnike, Zakone i sl. (zadnji podatak je iz 2004. ?!?)

73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A6JRZ

• Master
    • Osobna stranica - 9A6JRZ - Zoran Rendula
Odg: Nefunkcionalni i zastarjeli linkovi
« Odgovori #1 : 07. Srpanj 2009, 12:23:59 »
Pozdrav,

Do sada sam za dosta linkova koji više nisu u funkciji ili je promjenjena domena, Marku poslao mail.
73 de 9a6jrz

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
« Odgovori #2 : 16. Rujan 2009, 03:53:23 »
Vjerojatno postoji netko (waljda urednik web stranice) koji bi trebao provjeriti dali navedeni postavljeni linkovi rade. U slucaju Diploma EU odbojkaškog prvenstva link The requested URL /www.hamradio.hr/download/WECVolleyballPoland2009Award.pdf does not exist. . Netko bas i ne radi posao za koji je placen???
73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #3 : 16. Rujan 2009, 07:11:01 »
Mnogo je razloga pucanja linkova, a problem linka koji ne radi, svugdje na svijetu,
pa tako i kod nas, rješava se prijavom webmasteru.

Znam da ponavljam Zoranov, 9A6JRZ, post, ali za slučaj da netko ne zna,
Marko je naš webmaster.

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #4 : 16. Rujan 2009, 08:07:38 »
Veliki problem je riješen - link radi.

Nije došlo do pucanja, ali do greške je, nadam se da duševne boli nisu prešle visinu članarine...

GG
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A9L

• Život posvećen forumu
« Odgovori #5 : 16. Rujan 2009, 08:08:00 »
Za tvoju informaciju Martine ovdje se ne radi o pucanju linka nego o krivo postavljenom linku. A tko je nas webmaster to znamo iz napisanog. Jedino ne pise tko bi trebao provjeriti link jer mnogi postavljaju obavijesti i linkove. Cak i oni koji to bas nekako i neznaju....
Hvala onome tko je popravio path pa sad znamo koliko je skupa ova diploma.
73's de Leon 9A9L
WWW.9A9L.COM

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #6 : 17. Rujan 2009, 10:07:57 »
Veliki problem je riješen - link radi.
Nije došlo do pucanja, ali do greške je, nadam se da duševne boli nisu prešle visinu članarine...
GG

Ne javljam se zbog duševnih boli već da (ponovno) skrenem pažnju da nešto ne štima sa stranicom "Kalendar KV natjecanja"

Četvrtak, 31 Svibanj 2007 18:29
KALENDAR KV NATJECANJA U 2009. GODINI (I.)

Nema dalje od ožujka a i nadnevak na vrhu mi je čudan.

Osim toga ne znam koliko smisla imaju na dnu strelice naprijed nazad koje te odvedu na sadržaj kojeg nema (npr. zapisnici arg skupine) odnosno koji nema nikakve veze s onim što si inicijalno htio vidjeti.
Samo moje misli.

Nikoga ne natjeravam da išta popravi/promjeni i neću se ljutiti ako ostane sve kao do sada - već sam otupio.
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #7 : 17. Rujan 2009, 10:16:11 »
Ne valja se predavati, ali da skratmo muke - sigurno će se naći još linkova koji su zastarjeli, a pod njima sadržaja koji nisu aktuelni.

Razlog postoji - ukratko: web je trebao doživjeti svoju transformaciju u skladu s nekim planom i programom  i usput su se uz dinamičke trebali osvježiti i svi statički sadržaji poput ovih koji se ovdje spominju.

Kako do toga nije došlo, a o razlozima ja ne bih i nadam se da će ih kad-tad netko drugi objasniti, tako je i ovo ostalo na čekanju.

Posao prebacivanja je vremenski dugotrajan i ne bi imalo smisla prebacivati starudiju i onda još jednom sve mijenjati.

Mana sigurno ima još, ali kad će se otkloniti ne znam, a u tome neće pomoći nikakve forumske rasprave, na žalost.

Jedino se nadam da će vrlo skoro i za web svanuti bolji dani kao i za mnogo toga drugog što ne ide željenim korakom.

Dapače - čvrsto sam uvjeren da će sunce zasjati punom snagom ;)

GG

Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti