Autor Tema: 9A ECHOLINK TEST  (Posjeta: 7921 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3COL

• Newbie
  • *
  • Udri brigu na veselje
Odg: 9A ECHOLINK TEST
« Odgovori #15 : 03. Veljača 2009, 23:28:33 »
EchoLink  9A3COL-L  SPLIT 145.400 MHz  Node: 404247
                Echolink Split je ponovno u funkciji, ali ne na frekvenciji 145.300 MHz, gdje su utvrdjene izvjesne smetnje za vrijeme istovremenog rada Splitske RO ( 145.600/145.00 ), sada radi na 145.400 MHz  gdje vise ne smeta drugim uredjaima.
Razlog smetnji na spomenutoj frekvenciji je moguce teoretski objasniti i izracunati, a sa instrumentom i analizirati na antenskom sistemu Splitske RO , koja je usput receno u losem stanju.
Objasnjenje ovakvih i slicnih pojava opisao je 9A2FW - Nikola u jednom broju naseg casopisa " Radio HRS "

9A3COL Kruno 73

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
« Odgovori #16 : 04. Veljača 2009, 01:28:49 »
Kruno pozdrav,

pretpostavljao sam da u tome problem, 2x 145.300 - 145.600 = 145.000
Pogotovo ako na ulazu repetitora nema dupleksera i koriste se dvije antene ili ako je duplexer "šupalj".

Ajde, drago mi je da ste to riješili, na zadovoljstvo Kokija i ostalih u okolici.

QV

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #17 : 04. Veljača 2009, 04:07:42 »
Ma lako za Kokija, nego čovjek opet neke smetnje spominjaše pa je dobro da ih više nema.

GG

Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #18 : 04. Veljača 2009, 06:04:37 »
Dobro jutro,kada spomenete eho link.mene muka hvata,od kada imam THOMSON ruter nemogu na eho link,već sam molio za pomoć,međutim svi odgovori su bili nedorečeni,savjetovalo me se da izvršim konfiguriranje portova na ruteru ,pri pokušaju istog, svaki put traži ime i zaporku kako da ih potvrdim?(upišem)kontaktirao teh.službu HT-a čak je tehničar došao ,te utvrdio ispravnost rutera,a štose tiče izmjene bilo kojih podataka u samom ruteru je zabranjeno zbog mogućih zlouporaba,besplatnog telefoniranja,koliko sam ga shvatio narečeni ruter ima tu mogućnost,sa starim ruterom nikada nisam imao problema,molim svaka konkrena pomoć dobro će mi doći hvala.
73 Drago 9a8du(Osijek nepokoreni grad)
PS   osijek.osijek@os.t-com.hr
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A3COL

• Newbie
  • *
  • Udri brigu na veselje
« Odgovori #19 : 04. Veljača 2009, 10:24:09 »
Echolink 9A3COL-L SPLIT-CROATIA 145.400 MHz Node: 404247

Echolink Split je ponovno u funkciji, ali ne na frekvenciji 145.300 MHz , gdje su utvrdjene smetnje za vrijeme istovremenog rada Splitske R0 ( 145.600/145.000 ); sada radi na 145.400 MHz , gdje vise nesmeta drugim uredjajima.
Razlog smetnji na spomenutoj frekvenciji je moguce teoretski objasniti i izracunati, a sa instrumentom i analizirati na antenskom sistemu Splitske R0, koja je usput receno u losem stanju.
Objasnjenje ovakvih i slicnih pojava opisao je 9A2FW - Nikola u jednom broju naseg casopisa " Radio HRS ".

9A3COL  Kruno  73

Offline 9A7WA

• Život posvećen forumu
« Odgovori #20 : 04. Veljača 2009, 11:09:29 »

Tko je kriv kad uzimate rutere ratnog imena, to je zbog toga,
  velik kalibar  i on onda namjerno neće da radi. Treba ga lijepo zamolit
  sklopit ruke, poštimat parametre i stroj radi ko urica. To je sve.

73          de           9A7WA

Offline 9A5TD

• Master in Training
« Odgovori #21 : 04. Veljača 2009, 11:23:51 »
Razlog smetnji na spomenutoj frekvenciji je moguce teoretski objasniti i izracunati, a sa instrumentom i analizirati na antenskom sistemu Splitske R0, koja je usput receno u losem stanju.

Hi Kruno,

Ima li ta Vasa "0" duplexer ? Jer ako ga ima ne bi ni u kom slucaju mogla patiti zbog 200-300 KHz udaljenog TX-a, upravo da si na 50 metara zracne udaljenosti..??

73...

Offline 9A7YY

• Život posvećen forumu
  • Sto osma nam je tek
    • http://http://www.sibenik-meteo.com/komiza/AMP%20Komiza.html
« Odgovori #22 : 04. Veljača 2009, 11:49:07 »

Dobro jutro,kada spomenete eho link.mene muka hvata,od kada imam THOMSON ruter
sa starim ruterom nikada nisam imao problema,molim svaka konkrena pomoć dobro će mi doći hvala.

A onda Drago ovako. Prodaj taj i kupi polovni stari dobri Siemens SE555, može se naći već za 200-tinjak krznaša.

Offline 9A4EW

• Junior Member
  • **
« Odgovori #23 : 04. Veljača 2009, 13:32:37 »
Dobro jutro,kada spomenete eho link.mene muka hvata,od kada imam THOMSON ruter nemogu na eho link,već sam molio za pomoć,međutim svi odgovori su bili nedorečeni,savjetovalo me se da izvršim konfiguriranje portova na ruteru ,pri pokušaju istog, svaki put traži ime i zaporku kako da ih potvrdim?(upišem)kontaktirao teh.službu HT-a čak je tehničar došao ,te utvrdio ispravnost rutera,a štose tiče izmjene bilo kojih podataka u samom ruteru je zabranjeno zbog mogućih zlouporaba,besplatnog telefoniranja,koliko sam ga shvatio narečeni ruter ima tu mogućnost,sa starim ruterom nikada nisam imao problema,molim svaka konkrena pomoć dobro će mi doći hvala.
73 Drago 9a8du(Osijek nepokoreni grad)
PS   osijek.osijek@os.t-com.hr

Pozdrav Drago,

Imam isti takav ruter kod kuće i sva računala su mi preko njega spojena u kućnu mrežu - neka preko LAN-a, neka preko Wi-fi.
Echolink mi radi bez problema s tim da sam u postavkama rutera morao dopustiti rutiranje određenih portova koje taj program koristi. Radi se o UDP portovima koji su po defaultnim postavkama u ruteru onemogućeni.

Na ovom linku možeš pronaći step by step upute za konfiguraciju. Štoviše sve je objašnjeno i nacrtano kao u dječjoj slikovnici ;).

http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Thomson-Alcatel/Speedtouch510v5/Echolink.htm

73 de 9A4EW, Hrvoje
« Zadnja izmjena: 04. Veljača 2009, 14:01:09 9A4EW »
73 de 9A4EW, Hrvoje

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #24 : 04. Veljača 2009, 17:16:11 »
Hvala na svekolikoj pomoći,ja otišao na narečenu stranicu,na moju žalost ništa nisam uspio,ako je netko voljan pomoći ja mu šaljem ruter HP EXPRES-om plaćam gajbu pive na Jarunu.73 Drago 9a8du(Osijek nepokoreni grad)
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #25 : 04. Veljača 2009, 18:46:16 »
Pozdrav,uspio sam nekako iskemijati,na narečenoj stranici ali imam jedan problem tamo nije na popisu THOMPSON 780I WL,pomoć molim 73 Drago 9a8du(Osijek nepokoreni grad)
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A3TN

• Senior Member
    • http://hamradio.hr/9a3tn
« Odgovori #26 : 04. Veljača 2009, 20:35:21 »
Drago!

Bilo bi lijepo da se u "nepokorenom gradu" pokori jedan Echolink-L ili -R

Boris
9a3tn

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #27 : 04. Veljača 2009, 21:03:43 »
Pozdrav,Boris naravno da bi bilo ljepo,ali nije u mojoj moći,zapravo bih mogao,jedan RU komp. i evoga,ali bih trebao teh. pomoć,šta zapravo bih mogao simpleks linkovati,dali za tako što trebam neku dozvolu ,logično bi bilo da ne,mislim da ne,zapravo ne,daj neki prjedlog što kako? 73 Drago 9a8du(Osijek nepokoreni grad)
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A6JRZ

• Master
    • Osobna stranica - 9A6JRZ - Zoran Rendula
« Odgovori #28 : 04. Veljača 2009, 22:10:05 »
Echolink mi radi bez problema s tim da sam u postavkama rutera morao dopustiti rutiranje određenih portova koje taj program koristi. Radi se o UDP portovima koji su po defaultnim postavkama u ruteru onemogućeni.
73 de 9A4EW, Hrvoje
Pozdrav Hrvoje,

Ja sam prema tim uputama osposobio kod sebe echolink, ali za jedno računalo. Drugo računalo nisam uspio povezati iako sa otvorio iste portove. S obzirom da sam napravio isti postupak nije mi jasno gdje sam pogriješio.
Imam Echolink i Echolink1. Kada sam kod Echolink-a zamijenio računalo proradio mi je echolink na tom drugom računalu. Ovaj Echolink1 nisam uspio natjerati da radi.

73 de 9a6jrz

Offline 9A3TN

• Senior Member
    • http://hamradio.hr/9a3tn
« Odgovori #29 : 05. Veljača 2009, 20:59:44 »
Citat:
Ja sam prema tim uputama osposobio kod sebe echolink, ali za jedno računalo. Drugo računalo nisam uspio povezati iako sa otvorio iste portove. S obzirom da sam napravio isti postupak nije mi jasno gdje sam pogriješio.
Imam Echolink i Echolink1. Kada sam kod Echolink-a zamijenio računalo proradio mi je echolink na tom drugom računalu. Ovaj Echolink1 nisam uspio natjerati da radi
Ako je na jedan ruter spojeno više računala, tada treba uz pomoć DHCP-a UDP i TCP rute pridodjeliti određenim  IP adresama(računalima).
Kod nekih rutera ti portovi se mogu dodjeliti samo jednoj IP adresi tj. samo jedno računaro će ispravno raditi na Echolink-u.
Kod onih rutera gdje se to može napraviti za više IP adresa (čitaj računala) može više računala raditi na Echolinku ali ne u isto vrijeme ( po principu tko prvi djevojci- portu hi).  

Pozdrav
Boris
9a3tn