Autor Tema: Adresar 9A postaja  (Posjeta: 7728 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A5ST

• Master in Training
Odg: Adresar 9A postaja
« Odgovori #15 : 19. Kolovoz 2008, 10:54:19 »
Samo da obavjestim nadležne da sam promjenio adresu prija 9 miseci.
Telefonski sam obavjestio žensku osobu u savezu,ne znam ko je bio.
Molio bih da mi u Call booku prominite adresu,pošto to još nije učinjeno.
9A5ST
Zeky...Željan Kragić
Tijardovićeva 18
21000
Split
Može i P.O.Box 307
73 de 9A5ST
Zeky

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #16 : 07. Studeni 2008, 09:22:43 »
Citat:
Novu aplikaciju radi 9A5K (Krešo), a ona će unutar sebe imati i ažuriranje baze na internetu.

Ako smijem dodati nešto na "wish-list" za novu aplikaciju - bilo bi zgodno da se osim mogućnosti pretraživanja baze na internetu pojavi i kompletna baza u "machine readable" formatu tako da svi oni koji imaju bilo kakvu potrebu za takvom bazom (kao ja npr.  ;D ) mogu jednostavno obaviti učitavanje.

Pozdrav,

Ivo.
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A2HM

• Senior Member
« Odgovori #17 : 07. Studeni 2008, 09:32:56 »
Citat:
Ako smijem dodati nešto na "wish-list" za novu aplikaciju - bilo bi zgodno da se osim mogućnosti pretraživanja baze na internetu pojavi i kompletna baza u "machine readable" formatu tako da svi oni koji imaju bilo kakvu potrebu za takvom bazom (kao ja npr.  ;D ) mogu jednostavno obaviti učitavanje.

...i naravno da se "SPAM ROBOTIMA" olakša rad! :o ::) ;D
73 de Kreso

Offline 9A2D

• Život posvećen forumu
« Odgovori #18 : 07. Studeni 2008, 09:59:21 »
...i da budem iskren, čisto sumnjam da ćete u njemu naći Ivicu Mudrinića (namjerno neću navesti njegovu oznaku).

73 de 9a2d

n1yu

• Gost
« Odgovori #19 : 07. Studeni 2008, 12:16:36 »
U USA je to puno jednostavnije jer FCC obavlja svoje duznosti pa ARRL ne treba brinuti o adresarima izdatih radio dozvola.  Nazalost u EU dezeli je na raspolaganju samo adresar ZRS clanova koji cine 1/5 S5 radioamatera.  Pojedinci i dalje zele ostati anonimni posle skoro 20 godina demokracije...

Offline 9A2D

• Život posvećen forumu
« Odgovori #20 : 07. Studeni 2008, 14:51:30 »
Po mom, najpošteniji je QRZ.com , ako se želiš tamo staviti, stavi se. Za broj mog fiksnog i/ili mobilnog telefona ja odlučujem da li će biti javno objavljen ili neće a tako je i sa pozivnim oznakama. Jedino što se možda može javno objaviti je to da li je ta i ta već izdana, tj. da postoji.

Da ne budem grub, ali zašto bi moja adresa bila dostupna svima, ako ja to možda ne želim?

73 de 9a2d

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
« Odgovori #21 : 07. Studeni 2008, 17:35:50 »
Po mom, najpošteniji je QRZ.com , ako se želiš tamo staviti, stavi se. Za broj mog fiksnog i/ili mobilnog telefona ja odlučujem da li će biti javno objavljen ili neće a tako je i sa pozivnim oznakama. Jedino što se možda može javno objaviti je to da li je ta i ta već izdana, tj. da postoji.

Da ne budem grub, ali zašto bi moja adresa bila dostupna svima, ako ja to možda ne želim?

73 de 9a2d

Da, u današnje vrijeme privatnost se sve više cijeni. Nažalost, Internet je "vražja stvar" pa podaci koji jednom dođu na njega teško nestanu.

Kada bismo išli u detalje možda bi mogli callbook podvesti pod Zakon o zaštiti osobnih podataka jer :

1. Osobni podatak je svaka informacija koja se odnosi na identificiranu fizičku osobu ili fizičku osobu koja se može identificirati (u daljnjem tekstu: ispitanik); osoba koja se može identificirati je osoba čiji se identitet može utvrditi izravno ili neizravno, posebno na osnovi jednog ili više obilježja specifičnih za njezin fizički, psihološki, mentalni, gospodarski, kulturni ili socijalni identitet.

Pozivna oznaka bi (pretpostavljam) spadala pod socijalni identitet pa bi samim tim i poštanska adresa postala osobni podatak kojeg treba štititi.

Tu sada dolazimo do daljnjih odredbi :

Osobni podaci smiju se prikupljati i dalje obrađivati:

– uz privolu ispitanika ili
– u slučajevima određenim zakonom.

HRS callbook sigurno nije reguliran zakonom pa ispada da HRS za prikupljanje podataka treba privolu ispitanika tj. nas.

No da stvar bude još gora, upitan je i smještaj podataka. Naime, www.hamradio.hr se ne nalazi u Hrvatskoj

host www.hamradio.hr
www.hamradio.hr has address 69.89.31.74
whois 69.89.31.74

OrgName:    Bluehost Inc.
OrgID:      BLUEH-2
Address:    1215 N. Research Way Q-3500
City:       Orem
StateProv:  UT
PostalCode: 84097
Country:    US

a u tom slučaju treba biti siguran da je zadovoljeno :

Zbirke osobnih podataka, odnosno osobni podaci sadržani u zbirkama osobnih podataka smiju se iznositi iz Republike Hrvat­ske u svrhu daljnje obrade samo ako država ili međunarodna organizacija u koju se osobni podaci iznose ima odgovarajuće uređenu zaštitu osobnih podataka, odnosno osiguranu adekvatnu razinu zaštite.

Prije iznošenja osobnih podataka iz Republike Hrvatske, voditelj zbirke osobnih podataka dužan je, u slučaju kada postoji osnova za sumnju o postojanju odgovarajuće uređene zaštite osob­nih podataka, pribaviti mišljenje Agencije za zaštitu osobnih podataka.

Pitanje je i da li prikaz na web stranicama spada u "daljnju obradu podataka" !?

Kao što vidite, ono što je trebalo biti pozitivno (a to je da netko tko želi poslati direktno QSL kartu ili kontaktirati dragog prijatelja, može doći do potrebne adrese poznavajući samo pozivnu oznaku) lako može postati zabranjena stvar u (pre?)"uređenom" društvu. Što se može kad uvijek ima onih koji će sve iskoristiti u negativne svrhe.

Moj upit u svezi s bazom je bio u čisto radioamaterske svrhe. Igram se sa log programom za Kup Jadrana .... Podatke ionako mogu lako pokupiti sa weba i u ovakvom stanju... par linija koda i voila ...

Pozdrav,

Ivo.
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
« Odgovori #22 : 07. Studeni 2008, 17:38:05 »
Citat:
...i naravno da se "SPAM ROBOTIMA" olakša rad! :o ::) ;D

Nisam primjetio da su u podacima navedene i e-mail adrese što znači da može biti riječ samo o snail-mail spamu a to baš i nije isplativo ....
Inače, svaki robot koji "drži do sebe" je već odavno pokupio sve podatke ....
73 de Ivo, 9A3TY

n1yu

• Gost
« Odgovori #23 : 08. Studeni 2008, 11:34:37 »
Najverovatnije su USA zaostale za Balkanom oko pitanja zastite osobnih podataka  ;D  Sinoc je bio dobar film na HTV1 na tu temu.

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
« Odgovori #24 : 08. Studeni 2008, 12:23:04 »
...i da budem iskren, čisto sumnjam da ćete u njemu naći Ivicu Mudrinića (namjerno neću navesti njegovu oznaku).

U pravu si. U bazi su 53 Ivice ali od Mudroga ni traga ni glasa ...
(btw, tvoji imenjaci zaostaju - ima ih samo 24)  ;D
73 de Ivo, 9A3TY

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #25 : 08. Studeni 2008, 16:16:34 »
Njegov znak možete pronaći na hamcall.net.Nije neka tajna.

73,9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A2JG

• ???
  • *
    • http://www.koki.hr
« Odgovori #26 : 08. Studeni 2008, 16:34:12 »
Od banalnosti ste učinili katedru na Filozofskom fak. u Zagrebu.
Neka pati, koga smeta.......

73, Koki 9A2JG
51 godinu u Narodnoj tehnici Hrvatske

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
« Odgovori #27 : 08. Studeni 2008, 16:43:45 »
Njegov znak možete pronaći na hamcall.net.Nije neka tajna.

Reni, ma vragu brige za njegov znak i adresu. Jedino bi mi dobro došla da mu pošaljem zamolbu za sponzoriranje našeg kluba. Da nam da 1% od plaće odma bi posta zlatni sponzor i dali bi mu isklesati bistu koja bi zanavijeke krasila naše klupske prostorije.

Pa valjda si skužija da je ovo samo zafrkancija na zadanu temu ... Ka da se na forumu mogu rješavati ozbiljne stvari ... (Da nam trebaju podaci pa valjda bi se najprije raspitali u MUPu ili OTCu ...  ;) )

Do slušanja u sljedećem kontestu ....

Pozdrav,

Ivo.

73 de Ivo, 9A3TY

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
« Odgovori #28 : 08. Studeni 2008, 16:46:13 »
Od banalnosti ste učinili katedru na Filozofskom fak. u Zagrebu.
Neka pati, koga smeta.......

73, Koki 9A2JG

Koki, dosadilo mi je gledati samo FIAT P?NIS u "Latest forum posts" pa razbijam monotoniju ... valjda nije neki problem .... lako ja odem opet spavati zimski san ....
73 de Ivo, 9A3TY

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #29 : 08. Studeni 2008, 17:01:54 »
Je Ivo da je barem Keruma zainteresirat za ovaj hobby,hi.
Živija.

73,9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!