Autor Tema: Korisnik N1YU, aka S56A  (Posjeta: 14391 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A7LFZ

• Newbie
  • *
    • http://www.koki.hr
Odg: Korisnik N1YU, aka S56A
« Odgovori #30 : 20. Svibanj 2008, 17:18:21 »
Pozdrav g-din Drago,
moj muž ciloga života govori, ka i pokojan Smoje, da nije čovik koji nije bija bar malo u zatvoru. Kako ga je stislo u bivšem sustavu, mislija je u (svomu) ovomu doša je na svoje. Malo morgen. Isti zlotvori ka i unda, samo prisvukli uniforme. Kako su glavni govornici oni koji su prvu crtu vidili samo na HTV-u, a čelnici isto taki, ništa me više ne čudi.
Nadamo se boljemu, ufanje spasenje.
9A7LFZ

Offline 9A1UN

• Master in Training
« Odgovori #31 : 20. Svibanj 2008, 21:03:18 »
Kakve veze ima ovo iskljucenje sa prijasnjim mandatom? Prekrsena su pravila foruma u vise tocaka. Takvi se prekrsaji na svim forumima koje ja poznam, a znam i redovno citam puno kaznjavaju prvo sa ban-om na odredjeno vrijeme. Ako isti prekrsitelj ponovi prekrsaj nakon odradjenog perioda "smirivanja" dobiva trajni ban i zabranu pristupa forumu.
Kao sto sam vec naveo u tkz.vox populi vecina tema koja se tamo komentira nema veze sa radioamaterizmom, u zadnjih nekoliko postova bilo je vrijedjanja, psovki i omalovazavanja po razlicitim bazama izmedju odredjene skupine. Takve stvari se rijesavaju direktno, a ne preko javnog foruma svima dostupnog. Zato se u potpunosti slazem sa postupcima moderatora koji su u skladu sa pravilima foruma.

73 Davor 9A1UN
« Zadnja izmjena: 20. Svibanj 2008, 21:05:24 9a1un »

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #32 : 09. Listopad 2010, 22:50:36 »
Gledam maloprije tko je sve aktivan na forumu u zadnjih 15 minuta i vidim da nam se vratio N1YU! Da mi je samo znati tko i zašto njega pripusti na forum s kojeg je bio, ako se ne varam, trajno udaljen? Što je u pitanju, kratka pamet hrvatska ili ???
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #33 : 10. Listopad 2010, 08:13:21 »
Što znači trajno?trajno udaljiti nekoga a nedati mu priliku je ,nakaradno i van svake pameti,neznam koliko je pravično ,ljudski sigurno nije,što su mnogi kažnjavani doživotnim isključenjem ,tko je to osmislio?hrvatski radio amaterski savez nije ničija privatna prćija da može da radi tko što hoće i kada mu se ćefne,pa tako  doživotno isključi toliki broj radioamatera,ako netko isključi nekoliko učesnika foruma ,mora se zapitati što tu neštima,gdje smo pogrješili,gdje griješimo,danas kada se svi busamo u demokratska načela,slobodu govora,naravno ako netko vrijeđa,omalovažava ili nanosi štetu savezu i ostalim učesnicima foruma treba biti kažnjen,udaljen na neko vrjeme ali nikako doživotnom kaznom....
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A7YY

• Život posvećen forumu
  • Sto osma nam je tek
    • http://http://www.sibenik-meteo.com/komiza/AMP%20Komiza.html
« Odgovori #34 : 10. Listopad 2010, 08:23:37 »
Svaki član ovog foruma je prilikom prijave prihvatio i pravila ponašanja na ovom forumu koja nisu ništa rigoroznija nego na ostalim pa čak i anonimnim forumima (gdje se član prijavljuje sa izmišljenim imenom).
Nitko nije izbačen sa ovog foruma zbog jedne jedine greškice već zbog uzastopnog ponavljanja kršenja pravila foruma.

Svako daljnje razglabanje o ovoj temi je po meni bespredmetno, sve je jasno.

Lijepi pozdrav
Branko 9A7YY

Offline 9A6BRC

• Junior Member
  • **
« Odgovori #35 : 10. Listopad 2010, 09:05:52 »
Malo bih ja prokomentirao ovu temu onako demokratski ako je to moguće.Dakle stari profesor kao što
znamo aka N1YU je isključen ne samo sa ovog foruma nego i sa mnogih drugih, zašto? zbog politike
najviše i vrijeđanja 9A kao države a i 9a kao saveza i po mom mišljenju bez obzira na njegovu stručnost,
u što nema sumnje, nema nikakova prava to radit, ali sa ovog foruma je isključeno još ljudi, zašto?
zato što su se zamjerili nekim bivšim glavnim urednicima tipa GG, a pomoćnici to prihvatili i rade i dan
danas tako, to nije u redu, iako je bolje i to očito.Ti isti izbačeni nikad nisu govorili protiv 9A kao države,
protiv 9a saveza ukazivali samo na ono što po njihovom mišljenju nije u redu i za to zarađivali kaznene
bodove.Najviše je tu bilo osobnog prepucavanja i psovanja što ne odbravam, ali zar je to razlog da se
nekog izbaci zato što su se dvojica prepucavala a treći  moderator odma po plinu i bodovi. Po meni
nije gospodo, reći ćete, odnosno već su rekli, sve po pravilniku, a zar se poštiva HAMSPIRIT uistinu,
zar časopis izlazi redovno a unaprijed je plaćen, zar ljudi ne griješe, zar se ne rade veze jedan za drugog,
zar se u takmičenjima domaćima ne namješta, sve smo to imali prilike vidjeti, nema kaznenih bodova,
radije će se poništiti takmičenje i nikome ništa, a s druge strane ljudima koji su četrdesetak godina u
radioamaterstvu zabranjuje se pristup forumu, dok se HAMLETIMA i pojedinim znakovima dopušta svašta.
Ako ovo nije istina i ako sam prevršio mjeru demokracije, slobodno izbrišite i mene zauvijek, ali nemojte
samo izbrisati post i tišina, već dajte i obrazloženje zašto, neka se zna.
Hvala na strpljenju i čitanju i lijep pozdrav ili 73

Ivica, 9a6brc

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #36 : 10. Listopad 2010, 10:01:26 »
Upravo tako Ivice.I moj zadnji post na ovu temu je završio i košu ne toliko zbog sadržaja jer je istina sve što sam u njemu napisao,već zato jer nisam po volji dotičnom drugu koji ga je brže bolje bacio u koš.
Ali neka mu bude,još jednom je pokazao koliko je sitna duša.
Svi bivši moderatori dan danas imaju mogućnost pristupa i bacanja u koš po njima"nepodobnih"postova kad im ćefne.Treba i tome stati na kraj.

73,9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A2JK

• ???
  • *
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #37 : 10. Listopad 2010, 13:38:02 »

... ali sa ovog foruma je isključeno još ljudi, zašto?
zato što su se zamjerili nekim bivšim glavnim urednicima tipa GG, ...

Netočno. Zašto su neki isključeni sa foruma je ''Lako provjerljiva činjenica''
(kak' bi rekli neki naši političari). Predlažem pročitati što su isključeni članovi
pisali na forumu. To i dan danas stoji napisano.

Upravo tako Ivice.I moj zadnji post na ovu temu je završio i košu ne toliko zbog sadržaja jer je istina sve što sam u njemu napisao,već zato jer nisam po volji dotičnom drugu koji ga je brže bolje bacio u koš.
Ali neka mu bude,još jednom je pokazao koliko je sitna duša.

Reni, tvoj post sam obrisao, jer pišeš o osobi na način koji nije
primjeren za ovaj forum. Jedno je pisati o nečemu što je neki
član (sadašnji ili bivši, svejedno) napisao na forumu, a drugo
je iznošenje kvalifikacija o njemu kao osobi. Tvoj obrisani post
još ''živi'' u dijelu foruma koji je vidljiv registriranim korisnicima.
Predlažem da pročitaš što si napisao.

Potpuno je nevažno da li je ono što si napisao istina ili ne.
Opet prijedlog: Pročitaj pravila foruma pa će ti biti jasno da ti,
(ili bilo tko drugi), može napisati sto milijuna istina, ali ako takvo
pisanje nije po pravilima foruma, biti će izbrisano.

Isto tako svatko može slobodno pisati o načinu na koji ja moderiram
forum. Uostalom takvu temu odavno sam načeo, ali bez odaziva.
Ponovno možete otvoriti novu temu o moderiranju. Svaki konkretn
prijedlog je dobro došao. Možete slobodno komentirati
konkretne postupke u kojima, po vašem mišljenju, nisam dobro
postupio, ali kvalifikacije tipa ''sitna duša'', ''sluga ovoga ili onoga'' i sl.,
nisu dopuštene.

I na kraju ono najvažnije. Ne znam da li se na forum može prijaviti član
kojemu je zabranjeno pisanje. Nikome, ali baš nikome, nije zabranjeno
niti onemogućeno čitanje ovog foruma. Nekima je zabranjeno pisanje, to je
točno. Ja do sada nisam primijetio da je član kojemu je zabranjeno pisanje
uspio bilo što napisati na ovom forumu.

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A4NA

• Master in Training
    • http://www.qsl.net/9a4na
« Odgovori #38 : 10. Listopad 2010, 13:49:44 »
I sada svi trebaju otici na helifor blog i procitati nasladjivanja pisca,
moderatora i vlasnika istog o demokraciji i pravu glasa  .... ???
Ma ljudi dajte !!??
Ako nije sacce...
NA

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #39 : 10. Listopad 2010, 15:08:06 »
Je da pravila su jasna,ali su i zato da bi se ponekada i kršila,ja bih volio viedjeti onoga tko na ovom našem forumu ponekada nije napisao sa pomalo žuči,tko od moderatora nije obrisao post samo zato štomu se netko malo zamjerio,po meni je veće zlo lažno predstavljanje to jest korištenje uzastopno tuđih podataka da bih se logirao na ovu stranicu zbog zabrane pod vlastitim imenom logiranja,eto što donose doživotne zabrane.
osobno nebranim ni jednog doživotno kažnjenog,a najmanje da ih zastupam,zapravo postoje određena neslaganja sa istima,zalažem se za pravdu,razum i protiv moderatorske samovolje kažnjavanja,ako se sjetimo zadnjeg posta moderatora Saše koji skinu sve zabrane,a jedinu famoznom N1YU S56A MM nije ,još napisa što se njega tiče može i doživotno,zar to nije doza netrpeljivosti izražena kroz dvije rječi protiv narečene osobe???
netko napisa o vrjeđanju države,pa državu su najviše uvrjedili oni za kojesmo se do sada kleli,koji su procesuirani,oni koji su od nas napravili siromahe,a državu doveli na prosjački štap,znam da sam pretjerao,znam da ovo nije RA  tema,isto znam da će ovo završiti u košu...
« Zadnja izmjena: 10. Listopad 2010, 15:19:01 9A8DU »
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A7YY

• Život posvećen forumu
  • Sto osma nam je tek
    • http://http://www.sibenik-meteo.com/komiza/AMP%20Komiza.html
« Odgovori #40 : 10. Listopad 2010, 15:27:50 »

I sada svi trebaju otici na helifor blog i procitati nasladjivanja pisca,

A valjda je žutilo in. 

Nemam ništa protiv članova koji zazivaju "demokraciju" na ovom forumu ali neka pročitaju svoje postove na ovom forumu koji nisu obrisani a u kojima se može pronaći puno onoga o čemu bi se dalo raspravlajati. Argumentirano.
Interesantno je da su ti isti udaljeni ili su se samoizbacili sa nekih drugih demokratskih parlaonica tipa "sam pita sam odgovara".

Kolegi Reniju bih poručio da njegova kvalifikacija o gospodi i drugovima može proći kod njegovog bivšeg poslodavca ali na HRS forumu NE.
Koliko me pamćenje služi o njemu nitko na ovom forumu nije iznosio nikakve a pogotovu negativne kvalifikacije, dok je u isto vrijeme on ovdje osiguravao prednje sjedište u kombiju za psihijatriju. Lažem li?

Ovdje smo ipak gens una sumus. sviđalo se to nekom ili ne.

Pravila HRS foruma se trebaju poštovati.
Kome se ne sviđa nivo "demokracije" na ovom forumu može otvoriti svoj privatni blog ili forum i tamo iznositi svoja mišljenja i stavove o određenoj temi.
Ali, gospodo, opet u skladu s normama ponašanja u cyber prostoru. Ni tamo nema anarhije.

Ovime je svako moje repliciranje na zadanu temu završeno, ako netko ima potrebu..........PM ili email su otvoreni.

Lijepi pozdrav
Branko 9A7YY

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #41 : 10. Listopad 2010, 17:57:33 »
Branko vidim da se voliš vraćati u prošlost ili? ne tako davno kada se poštovani G.G. naslađivao Kažnjeničkom bojnom,kada je trebao biti kažnjen bar sa jednim bodom ili? nisi imao hrabrosti to učiniti ili? što se tiče vrtolet stranice njihov problem, što zazivaš ili njih stavljaš kao primjer? ja osobno svakome napišem što mislim a ako pogrješim   isto požalim pa se ispričam,priznaćeš da smo svi grešni sem svevišnjeg,ili ti Branko nisi? znam da bi ti meni rado zabranio pisanje,kako meni tako i mnogim drugima ,ne samo ovdje nego i na vrtolet stranici sve bi ti da uređuješ MAŠALA....
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline N1YU

• Newbie
  • *
    • Artinian
« Odgovori #42 : 10. Listopad 2010, 19:40:10 »
Webmajstor 9A8MM mi je objasnio, da i privatni avatar na HRS forumu odobrava moderator!  Svojevremeno me 9A6A zamolio, da uklonim moj sa starom crno-belom slikom Tita iz prasnjavog magazina 9A7P.  Sumnjam, da ce trenutni moderator pustiti moj sadasnji zeljeni avatar sa najnovijom crvenom naslovnicom Novosti koje vec dugo citam posto Ferala nema.  Sloboda tiska i pravosudje nazalost  jos uvek problematicni u 9A.  Istovremeno predpostavljam, da moderator ne zna, da je 9A6R avatar ustvari zastava porazene armije Juga USA u njihovoj drzavljanskoj vojni?  Ipak je "lijepa nasa" u NATO i velika prijateljica USA pa malo politicke korektnosti bi bilo na mestu.  Ukoliko ovaj odgovor ne izadje na HRS forumu, kopija ionako ide kod 9A4DB na Helifor.
U Ljubljani upravo proslavljamo ubedljivu ponovnu pobedu gradonacelnika Zorana Jankovica rodom iz Smedereva.  Gledamo i Pink TV na slovenackom i smejemo se nacionalnim shalama "Kursadjija".
73 de Mario, S56A, N1YU

Offline 9A6BRC

• Junior Member
  • **
« Odgovori #43 : 10. Listopad 2010, 19:47:25 »
Gospodo je li ovo radioamaterizam, ili oba su pala, gdje ste sada revni moderatori, što čekate, ovo je
sramota za sve nas, još fali samo da u svrhu umjetnosti, cepaju hrvatsku zastavu, ako ovo nije previše
onda sramota za sve nadležne, pa što vi dopuštate, sramite se.

Ivica, 9a6brc

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #44 : 10. Listopad 2010, 20:10:25 »
Koliko me sjećanje služi, bivši kolega Branko, mi smo se u osobnoj prepisci putem E-maila davno razišli po svim pitanjima i nisam te ni jučer prozvao.Tada sam ti i rekao da tebi  želim sve najbolje ali što dalje od mene.Eto i sad to javno pišem.Muž i žena budu u braku 20-30god.pa se rastave.Zar se ja i ti ne možemo u miru razići?

Što se termina drugovi i gospoda tiče sto posto sam siguran da među nama ima onih koji ne vole kad ih se oslovljava sa gospodine.To je moje mišljenje i moj stav na koji Ustavom imam pravo.A ja točno znam za pojedine RA kako "dišu".Tebe nisam prozvao jer mi već godinu i pol nismo ni u kakvim odnosima.Već sam i zaboravio kako izgledaš a prisjetim se znaka kad nešto napišeš na ovim stranicama.
Potpisujem ovo što je Drago napisao o GG-u i njegovom moderiranju.I meni je osobno puno toga lošeg napisao pa ga nitko nikad nije kaznio za to.
Da ne spominjem još par njih koji su me stalno provocirali, svašta mi pisali,ja bih im odgovorio istom mjerom a ni njih nikad niste izbacivali.ŠTO HOĆU REĆI?
Da se na ovim stranicama odavno koriste DVOSTUKA MJERILA.Vi ste prvi koji se ne držite pravilnika o kojem pričate.Vi bi nam trebali biti primjer kad su vas već odredili za taj posao .Ima onih koji su"podobni"i mi ostali"nepodobni".
Ja jesam nekad pretjerao u nekim postovima ali uvijek braneći se.
Ne boli me toliko što me Saša izbacio sa 2X2 mjeseca ali dobro pamtim i da je bilo još nekih koje nije i za teže izjave.Znači opet nepravda,jedan zakon za nas a drugi za njih.Ne ide to tako drage kolege.
O privatnim stranicama,blogerima,forumima neću ovdje diskutirati jer je off topic.
Eno vidim opet MM o Južnjačkoj zastavi koju imam kao avatar.On nezna da se takve zastave sasvim legalno prodaju u trgovinama diljem U.S.A.Da sam stavio Dalmatinska 3 lava opet bi nešto imao protiv a o našem hrvatskom barjaku da ne govorim.On je više puta na ovim i nekim drugim stranicama pisao protiv 9A RA,Lijepoj našoj.Pa jel mu onda mjesto na ovom WEB-u pitam vas?Ja smatram da nije a Vi?Ili da ga amnestirate.Možda bi to bilo OK?

73,9A6R

« Zadnja izmjena: 10. Listopad 2010, 23:39:38 9A6R »
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!