KV aktivnosti > RTTY

rfsm 2400 primjena

(1/2) > >>

9A5EX:
 Pozdrav!

Ima li zainteresiranih za rad na rfsm 2400? ima li kakovih iskustava?
 ;D Isprobao sam (jednom) kako to radi, ako netko ima vremena  neka se javi za testiranje, a dozvoljeni su i komentari :)
 Program je zanimljiv ( jednostavan  ??? )inačica je MIL STD 188 110,
 potreban je jednostavan interface isti kao  za npr. PSK 31, ne treba modem jer to odrađuje računalo.
 I moglo bi biti primjenjljivo u okviru CPG group ili za SVRKS.
 73 de 9a5ex Herman.

9A2HM:
Pozdrav ekipi!
Herman je zaboravio, evo detalja...
http://home.broadpark.no/~saanes/rfsm2400/rfsm2400.htm

9A3MJ:
Šteta kaj je sve na zagorskom a ne na "engleskom".

9A3LI:

--- Citat: 9A5EX - 19. Studeni 2007, 12:11:36 --- Program je zanimljiv ( jednostavan  ??? )inačica je MIL STD 188 110,
 potreban je jednostavan interface isti kao  za npr. PSK 31, ne treba modem jer to odrađuje računalo.
 I moglo bi biti primjenjljivo u okviru CPG group ili za SVRKS.
 73 de 9a5ex Herman.

--- Kraj citata ---

Čekao sam da Dmitry ubaci nešto za "mrežu" pa da se koristi
kao neki jednostavni GW za e-mail ali osim http proxyja ništa. Naravno
da je "surfanje" sa nekoliko Bps jako sporo za no za poruke je
sasvim OK.
Inače je ovaj soft modem vrlo zanimljiv za srvks, postoje još neki
softmodemi za win-OS ali nisu besplatni.

9A4QV:
Pozdrav,

Može i se i mailati preko njega ali sa pravilnom konfiguracijom sa PSKMail SW koji je naravno u Linuxu, to se da natjerati da sve skupa radi i pod "Vinom"  :o ali onda treba dobra mašina da se to sve vrti zajedno.
Pocela su i testiranja na RFSM8000 ali dok to ne bude jedno kompaktno rješenje sa mailom i explorerom, nema sreće.
Malo dalje su otišli sa ALE tj. sa ALE400 ali i tu nije ništa riješeno do kraja.
Pokušava se naći zamjena za PACTOR 2 ili 3 ali nema cjelovitih rješenja za sada.

Prije par godina sam koristio profi setup, nešto slično pactoru 3, samo naprednije, sa satelitskim backupom i to radi fenomenalno no to i košta.

Nema do tastera, pješaka  ;D

Uživajte

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju