Autor Tema: Novi webmaster  (Posjeta: 9082 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline VE3ZIK

• Master
    • 9A/VE3ZIK WEB site
Novi webmaster
« Odgovori #30 u: 04. Veljača 2007, 18:38:56 »
Citat: "9a5bee"

dodajem novu rubriku koja ce se zvati pitanja administratoru i moderatoru gdje se moze pitati zasto je neki post maknut ili obrisan i mjesto gdje cete moci stavljati svoje kritike adminu ili moderatorima.

Vrlo dobra ideja.
Pretpostavljam da ce tu biti jako lijepih pitanja a i da cete redovno citati novu rubriku.
73, Zik VE3ZIK, /9A,/E7, /S5,  DK8ZZ, YT3ZZ

Offline 9A6C

• ???
  • *
Novi webmaster
« Odgovori #31 u: 04. Veljača 2007, 18:42:29 »
Budući da si tek nedavno preuzela web i odmah imala malih tehničkih problema, da ti pomognem: S54KB imao je post 19.01.2007 u 12.45 na temu TAJNIK HRS EPIZODA 2.

Osobno mislim da bi HRS prije svega i svih, a time i tebe, trebao postaviti pravila igre u pogledu nastupa na webu, jer onako kako si ti protumačila konstruktivnost možda bi mogla uređivati stvari na svojoj osobnoj web stranici, a ovdje mi to ima prizvuk cenzure u rukavicama.

Mislim da je neprilično da na web stranici organizacije kakva je HRS jedna osoba odlučuje o tome što je konstruktivno, a što nije. I da se uopće odlučuje o tome.

Uvredljivost je jednostavnija, ali ipak relativna stvar. Netko se može uvrijediti kad mu se kaže da mlati praznu slamu, ali ne mora. Netko se uvrijedi kad mu se kaže da djeluje iz zavjetrine, premda na prvi pogled za to nema razloga, a i na drugi.

Ja bih ipak prepustio imenovanima i prozvanima da se uvrijede pa da se onda djeluje u smjeru koji si navela.

Mislim da bi za početak bilo bolje da se držiš tehničke strane posla, dok se ne definiraju malo preciznije pravila igre.

U očekivanju raspleta S54KB storije,

Srdačan pozdrav

Gogo
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A2JG

• ???
  • *
    • http://www.koki.hr
Novi webmaster
« Odgovori #32 u: 04. Veljača 2007, 20:00:48 »
Sve to lijepo napisaše kolege, a onda ja, kao priučeni laik, shvatim da postoje webmaster, weburednik i moderator. Novoizabrana kolegica je webmaster, a lijepo njezin rad opisaše s55m i ve3zik. Ostaje nam poruka u zraku da li je novi-stari weburednik i ko su moderatori.

6C lijepo pita, a 6BEE ne zna što bi odgovorila na fantomske znakove i nepostojeće (ili pak postojeće) IP adrese, jer bi (pretpostavljam) morala pitati onoga ko ju je angažirao, a to je, nakon 4 dana angažmana malo ipak prerano.

Možda odgovor (bez obzira na stručnost) tražimo od osobe koja nam to ne može kazati zbog mnogo razloga. Prvo ne zna, bez uvrede, stanje i odnose u HRS-u i među članstvom, a drugo, zaslužuje i ona sto dana da se upozna sa materijom, kao i tajnica.

Zato tvrdim, i ova diskusija je "skliznula" , namjerno ili ne, sa teme Novi webmaster, na temu koja bi se mogla nazvati "Ko je krtica", ili slično.

Zaželimo joj plodonosan rad , a za "skliznutu" temu otvorimo novi post.

73, Koki 9A2JG
51 godinu u Narodnoj tehnici Hrvatske

Offline 9A3QN

• Master in Training
Novi webmaster
« Odgovori #33 u: 04. Veljača 2007, 20:30:35 »
Citat: "9a6c"

Osobno mislim da bi HRS prije svega i svih, a time i tebe, trebao postaviti pravila igre u pogledu nastupa na webu, jer onako kako si ti protumačila konstruktivnost možda bi mogla uređivati stvari na svojoj osobnoj web stranici, a ovdje mi to ima prizvuk cenzure u rukavicama.

Mislim da je neprilično da na web stranici organizacije kakva je HRS jedna osoba odlučuje o tome što je konstruktivno, a što nije. I da se uopće odlučuje o tome.

U potpunosti se slažem. To je li nešto "konstruktivno" ili ne, potpuno je subjektivna stvar nečije procjene.

I još nešto: tako dugo dokle god netko HRS-u plaća X Kn (koliko god da je taj X ove godine) ima pravo reći što misli o tom istom HRS-u (naravno, uz uvjet da se time ne vrijeđa druge itd. itd.).  Mislim da bi bilo krajnje vrijeme da se komunistički mentalitet (pa makar se danas drugačije zvao i 500 puta kitio pridjevom "hrvatski") iskorijeni iz HRS-a.

73
Kristijan
9A3QN

Offline 9A7YY

• Život posvećen forumu
  • Sto osma nam je tek
    • http://http://www.sibenik-meteo.com/komiza/AMP%20Komiza.html
Novi webmaster
« Odgovori #34 u: 04. Veljača 2007, 20:32:33 »
Sve mi se čini da vam treba svima kupiti nove naočale, ili se samo pravite ludi.

Ovdje je objavljena velika vijest, doduše napisana malim slovima.

Citat: "VE3ZIK"

Zrinko Zibert VE3ZIK/DL
(friski tata od jucer) :)

Zbog toga velike čestitke roditeljima, a curici "live long and prosper"

Offline VE3ZIK

• Master
    • 9A/VE3ZIK WEB site
Novi webmaster
« Odgovori #35 u: 04. Veljača 2007, 20:40:45 »
hehe :)

Mali offtopic, webmasterica (kako ovo lijepo zvuci, sorry, HI) se nece ljutiti...
3450g, 53 cm, YL Una-Mia. Naravno, buduca radioamaterka...

Ovaj, da se vratim na temu ovoga. Iz onog sto sam napisao da se zakljuciti da moderacija foruma treba biti podijeljena na vise osoba, da ta osoba umesto newbie ima natpis moderator ili sta vec.
Naravno, i mi koji imamo 100 ili 200 postova (neki i vise) bi mogli promijeniti ono newbie u nesto drugo, dobiti pokoju zvijezdicu, ali za neke prijedloge cekam novu temu (podforum?).
Po meni, moderatori su ljudi sirokog shvatanja, fleksibilnog misljenja, ljudi manje vise upuceni u temu koju moderisu, i naravno, volonteri. Moderator to treba da radi besplatno.
73, Zik VE3ZIK, /9A,/E7, /S5,  DK8ZZ, YT3ZZ

Offline 9A5BEE

• Junior Member
  • **
Novi webmaster
« Odgovori #36 u: 05. Veljača 2007, 00:34:43 »
hvala na objasnjenju i rasclanivanju poslova oko foruma. u potpunosti se slazem sa  time sto je posao administratora a sto moderatora. no, na zalost ovdje nema moderatora zasada. smatram da bi  moderator trebla biti  osoba koja je vrlo dobro upucena u materiju foruma kojega odrzava i osoba koja nije sklona flamovima u raspravama. ja sam ovdje nova pa nemogu odluciti tko bi mogao biti novi moderator. ideja novog topica za pitanja administratoru bi trebala sluziti i za pronalazenje dobrovoljnih moderatora.
sto se tice "zvjezdica" njihova uloga je da se svakom useru daje status rangiran po aktivnosti na svim forumima i to cu srediti kroz neko kratko  vrijeme.

Offline 9A6C

• ???
  • *
Novi webmaster
« Odgovori #37 u: 05. Veljača 2007, 07:03:09 »
Ja se toplo nadam da će naš web biti jednako kvalitetan kao i do sada što se tiče tehničkog funkcioiranja i u tom smislu samo naprijed.

Koprcanje između konstruktivnosti i korisnosti ipak bih trenutno stavio ad acta i pričekao da se stvari odmotaju do kraja.

Dobro je da smo dobili novog vladara na webu, ali bih ipak voilo da se to odigralo na, za HRS, neuobičajen način: objavom natječaja na samom webu uz postavljene uvjete i amenovanjem na sjednici IO koja bi imala i datum, koji u vijesti na home page nije naveden pa mogu zaključiti da ga nije ni bilo.

Time bismo postigli dvije stvari: ne bismo nikog morali vući za rukav da nam drži web u uspravnom stanju i s druge strane bismo otvorili mogućnost da se javi svatko tko je zaista zainteresiran. Nekako mi se čini da netko tko do sada nije pratio što se ovdje događa ima manje kvalifikacija za ovaj posao, a s druge strane opet mogao bi se javiti i netko tko je dovoljno kvalificiran, ali nedovoljno podoban. Mislim da je u ovom smislu već bilo izjašnjavanja na forumu i da je to zapamćeno pa možda i s toga ovakav slijed događaja.

Možda nije sasvim konstruktivno, ali meni je korisno pa molim da me se ne briše.

Jer nikad ne znaš, obrišeš čovjeka, pa on postane novi kalif i onda počne i on brisati pa brisanju nikad kraja.

Neka cvjeta stotinu cvjetova, uskoro je Valentinovo, a to je veliki dan i trebat će nam.

Ne bih čudio da se tog dana u HRS dogodi nešto što s tim nema veze.

Iraqis Baghdadis, YI6A
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A6C

• ???
  • *
Novi webmaster
« Odgovori #38 u: 05. Veljača 2007, 07:23:39 »
Eto, nisam nego rekao, kad dobijem poziv za sastanak IO HRS i  evo šta tamo ima:

P O Z I V

Temeljem članka 38. Statuta Hrvatskoga radioamaterskog saveza sazivam 28. redovitu sjednicu Izvršnog odbora HRS-a, koja će se održati u srijedu, 14. veljače 2007. godine, u Zagrebu, Dalmatinska 12/II  u 17,00 sati.

Za sjednicu predlažem sljedeći

D N E V N I  R E D
1.   Verifikacija Skraćenog zapisnika  27. sjednice Izvršnog odbora HRS-a
2.   WEB stranice HRS-a, izbor webmastera i WEB urednika
3.   Časopis Radio HRS, izbor tiskare
4.   Izviješće Nadzornog odbora na tužbu tajnika HRS-a
5.   Organizacija podjele nagrada KUP Jadrana 2006 u Kraljevici
6.   IARU sastanak u Beču
7.   Sastanak Izvršnog odbora IARU u Cavtatu
8.   Organizacija ljetne škole ARG-a na Bjelolasici
9.   Izvješće komisije za pozivne oznake
10.   Ostala pitanja

Molimo Vas da sastanku svakako prisustvujete.

Srdačan pozdrav!

Hrvatski radioamaterski savez
                 predsjednik
                   Petar  Miličić, 9A6A                                  

Pa ljudi, jesam li ja stvarno toliko nekonstruktivan u svojoj ludosti ili sam samo beskorisno lud?

Dobili smo vladaricu weba i prije nego li je stvarno izabrana, a po vlastitioj izjavi bavit će se i administriranjem na ovom istom mjestu, a sve to prije nego li su izabrane osobe (po točki 2. dvije,a ne jedna) od strane IO.

Čiji je ovo savez?

Dokle ovako?

Usput, nekakva pravila ponašanja na webu već su ranije definirana, mislim na dnu prve stranice foruma, so no big deal at all.

Latest registered user: 9A5BEE... U pravi čas.

Gogo

Offline 9A2JG

• ???
  • *
    • http://www.koki.hr
Valentinovo
« Odgovori #39 u: 05. Veljača 2007, 08:14:01 »
Eto Gogo, nije svako zlo ni za zlo; moći ćeš nas izvijestiti kao "živi jezik" šta su zaključci po točkama sa pretstojećeg najavljenog sastanka. To smo u zadnja dva mjeseca dobijali ovdje na kapaljku nečijom dobrom voljom, i sve , samo ne u funkciji informiranja.
Za "skliznutu" temu predlažem trajne naslove : K1, Ultimate fight, ili Zar i ti sine Brute.
Slažem se sa 3QN da svak, bez obzira na dužinu staža u HRS-u, ima pravo da argumentirano i kulturno iznosi svoje (kritičko) mišljenje o istom.
Da je više otvorenosti rada, većina "skliznutih" diskusija ne bi ni počela. Ali Vi, stalni posjetitelji ovdje, to već znate.

73, Koki 9A2JG
51 godinu u Narodnoj tehnici Hrvatske

Offline 9A6C

• ???
  • *
Novi webmaster
« Odgovori #40 u: 05. Veljača 2007, 08:50:14 »
Ja kao budući predsjednik HRS i sada i kasnije vodim i vodit ću računa o izbornoj bazi i starati se da se sve informacije pravodobno objave.

Praksa je pokazala da postoje motivi zbog kojih i naizgled banalne informacije o radu HRS imaju prizvuk i oznaku tajnosti. Njihovo postojanje i svrhovitost u pravilu otkrivamo post festum.

Uz želje za pojačanom konstruktivnošću i korisnošću, odano Vaš

Iznogud, YI6C
(under construction)

Offline 9A2KL

• Master
Novi webmaster
« Odgovori #41 u: 05. Veljača 2007, 11:02:32 »
E sad je pitanje oli ces se vratit  kuci sa stitom ili na stitu.....hehe

Per aspera ad adstra sto bi bilo kao autobusom u ZG i nazad.
73's de Leon 9A9L

Offline 9A6C

• ???
  • *
Novi webmaster
« Odgovori #42 u: 05. Veljača 2007, 11:14:24 »
Štit imam, a za ostalo ćemo vidjeti. Glavno da se vratim kući, iako bi moglo završiti i drugačije...

Naime, jutros oko 09.41 nazvao me uzbuđen netko i telefonom mi svašta izgovorio pa pomalo i prijetio, a sve u vezi napisa na ovom forumu.

Jasno da ga nisam ozbiljno shvatio i da ne bude u duhu najnovijih prozivki tajnih službi zbog njuškanja oko političarki, molim navedenog (po naglasku iz JN85 lokatora) da se poneki put još javi, jer imam sad i magnetofon spreman pa da ga malo usnimim i razveselim još koga osim xyl.

Znam da ovo nije baš konstruktivno, a teško da je i korisno pa se unaprijed mirim s RECYCLE BIN-om, ali može se shvatiti kao odgovor kolegi po oružju...

Povratna karta za autobus ST-ZG-ST košta samo 244 kune, put traje 5 sati,a ima odlična veza s punim komforom AUTOPRIJEVOZ-a Imotski.
A putem čovjeku svašta padne na pamet.

GG

Offline 9A2KL

• Master
Novi webmaster
« Odgovori #43 u: 05. Veljača 2007, 12:02:16 »
Nisi naveo dali ima stewardesu, dali serviraju jelo u busu, a najvaznije je da putujes 5 sati u jednom pravcu, 5 u drugom i sat vremena na sjednici i nemas pravo na dnevnicu jer ne prelazis 12 sati..... Prema tome stavi te debljuskaste prste u taquin i kreni na vijađ.
73's de Leon 9A9L

Offline 9A6C

• ???
  • *
Novi webmaster
« Odgovori #44 u: 05. Veljača 2007, 20:52:11 »
Ma koja dnevnica... nemojmo skretati s teme...

GG