Autor Tema: R2  (Posjeta: 12046 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A2JG

• ???
  • *
    • http://www.koki.hr
Odg: R2
« Odgovori #15 u: 19. Studeni 2008, 18:19:56 »
A da se oglasi i osoba zadužena za rad svih repetitora u 9A ispred HRS-a?
Ja je pokušavao dovabit ovdje i u siječnju, i u veljači ove godine (vidi naslov Repetitori na Jugu), ali bez uspjeha.
Dobro neki napisahu na VHF-UHF forumu da ulazimo u Star-trek tehnologiju, ali makadam, po kojem svaki dan hodamo, izgleda, ne održavamo.
Javljaju se uvijek isti, neću reć sa istim odgovorima, neka čitateljstvo odluči.
Zima je na vratima, održavanje je majka ispravnog rada...

73, Koki 9A2JG
51 godinu u Narodnoj tehnici Hrvatske

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
« Odgovori #16 u: 20. Studeni 2008, 05:52:16 »
Zbilja si optimist kad misliš da će se javit.

73,9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A2JG

• ???
  • *
« Odgovori #17 u: 24. Studeni 2008, 07:00:38 »
Evo, prošao tjedan da manje-više R2 ne radi. Većina korisnika pita mene zašto ne radi. Pa valjda ima i osoba ispred HRS-a , zadužena za repetitore. Mislim, ove stare, analogne.

73, Koki 9A2JG

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
« Odgovori #18 u: 24. Studeni 2008, 08:06:33 »
Evo Koki,
sad ćemo ti mi sa sjeverozapada to doći srediti,
samo što nismo (s)krenuli.

;D
QV

Offline 9A6R

• ???
  • *
« Odgovori #19 u: 24. Studeni 2008, 15:59:46 »
Adame molim te ne banaliziraj temu jer pojma nemaš o čemu govoriš.

73,9A6R

Offline 9A2JG

• ???
  • *
« Odgovori #20 u: 24. Studeni 2008, 18:39:26 »
Odgovorio ti je Reni, pa nemam potrebe ja. U svakom slučaju cijenim tvoj smisao za duhovitost.

73, Koki 9A2JG

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #21 u: 24. Studeni 2008, 18:52:24 »
E Koki baš ti hvala, kad ocjena da sam duhovit dolazi od tebe tim je vrednija jer većeg lakrdijaša i duhovitog čovjeka nisam sreo ovdje na forumu, barem iz ovoga što se isčitava iz tvojih postova na forumu.  ;D

Reni, moram priznati da ne razumijem, ovo banalno. Hm, banalno, nikako da povežem smisao banalnoga sa repetitorom. Da nisi možda mislio balkansko?

Kako god, ako prolazite ovim krajem možete mi se javiti putem:
2m repetitora na Učki
70 cm repetitora na Učki
70 cm D-star na Učki
ATV repetitora na Učki
Echolinka lociranog na području Rijeke i Rovinja
APRS-om putem digija
A ako se izgubite tu je i beacon na 2m

Do slušanja
QV

« Zadnja izmjena: 24. Studeni 2008, 18:53:55 od 9a4qv »

Offline 9A2JG

• ???
  • *
« Odgovori #22 u: 24. Studeni 2008, 19:07:15 »
A da ti ja malo iskopiram VHF/UHF biltene, kad već nisi pažljivo čitao moje SVE postove ( ne samo one, po tebi, šaljive). Pa da malo vidiš koje prvi u YU napravio i montirao 2m beacon, R na moru, a da o prvoj PR vezi sa GS OS RH u Dom. ratu ne govorimo. Ne o meni, nego o Dalmaciji, da se priča.

Ali, brale, utanjilo. Vidiš i država je najprije poslala subvencionirane bonove za dig. T - RCVR-e u Istru, zna se di će...

Imaš smisla za humor, svaka čast...

73, Koki 9A2JG

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #23 u: 24. Studeni 2008, 20:35:00 »
Pozdrav,

A jooj, takav majstor pa ne može jedan repetitor upaliti, a nekad ih sam radio, sorry pravio.  ;D

Koki ne moraš mi ništa kopirati, svi bilteni su na internetu pa ako ti fali koji možeš si isprintati i popuniti kolekciju.

By the way i ne vidim tvoje cijenjeno ime u navedenim projektima. A '78 je postavljeno (po biltenu) podosta repetitora među kojima i Brački ali ni po čemu ne vidim da je on bio prvi, ni na spisku.

Gledam tako dalje da vidim "grebe" li tko za qsl-ke, mislim se bit će tu sigurno Koki kad ono u rubrici PSE QSL, tvoj "prijatelj po peru" Gogo 2OO. Pa onda tehnički članci, opet nema Kokija, ima tamo neki Mike, nešto petlja sa antenama i ima neki Gogo opet nešto petlja sa nekim diplomama. Eh, drugovi, lijepa su to bila UKV vremena  ;D

O paket radiju, molim te Koki nemoj, kako se kaže, rodio sam se sa računalom i lupao po paketu sa komodorcem, kad nismo mogli zalemiti modem za gumicu.
A humanitarne poruke i ostalo, mislim također da ne trebaš potezati tu temu, bilježnice i bilježnice toga je prošlo kroz ruke i mikrofon.

Malo progresivnog razmišljanja kao ekonomisti bi ti dobro došlo da shvatiš zašto je OIV upravo sa Istrom krenuo u DVB-T.

Znači, mogao bi proći kao standup komičar, imam smisla a ?

QV

Offline 9A3MR

• Master
« Odgovori #24 u: 24. Studeni 2008, 21:42:24 »
R2 sa Vidove Gore je uništen uslijed udara groma i ne isplati se popravljati. Izgleda da je i duplekser dobio svoje a koliki su razmjeri štete na njemu utvrditi će se narednih dana.

Pozdrav
Rolando 9A3MR

Offline 9A6R

• ???
  • *
« Odgovori #25 u: 24. Studeni 2008, 22:15:10 »
Eto Adame  jel sad vidiš da ja ne govorim bez veze?
Lovi rake...

73,9A6R

Offline 9A2JG

• ???
  • *
« Odgovori #26 u: 25. Studeni 2008, 06:54:35 »
Opet su ti o predmetu mog inicijalnog pisanja odgovorili 3MR i 6R, pa ne moram ja.

Ono što ću te podsjetiti je činjenica da se ne mora svak samoreklamirat. Npr. za prvi radiofar na Balkanu (ne samo u ex YU) su golemi dio posla odradili 2WA i 2XX (Nidžo) , a Slovenci dali identifikator, pomogli i iz Beograda u materijalu, ali to sad nije in pisati.
Naravno, da je budaleština pisati ko je di stavio prvi R kad ih je u toj godini stavljeno nekoliko, ali samo ti pregaoci znaju s čime su se borili , pri tom ne mislim na tehniku, naravno, nego na barijere u glavama onih koji nešto odlučuju.
O PR u Dom. ratu češ čitati kad knjiga izađe, a poruke hum. naravi ovdje nisu ni spomenute, za to treba forum druge vrste.

I na kraju, sam se zapitaj, zašto neka imena nisi pročita . Da smo znali kakva vremena dolaze, i kako se treba postavit, bili bi.
Ovako se učimo pod stare dane od Istrijana. Neka, mlađi, pametniji...

73, Koki 9A2JG

P.S. Ne bi proša kao stand-up komičar; da si tija, moga si sist za naš stol u Kraljevici, valjda bi i mi tebe šta naučili, tko zna.

P.S.2. Nije krenuo OiV nego je to bila odluka Vlade RH (i to se moglo pročitati u javnim glasilima), a namjerno o tome ovdje neću produbljavat, jer je to čista politika, a ne najrazvijenija (tehnički) hrvatska regija.
« Zadnja izmjena: 25. Studeni 2008, 07:00:35 od 9A2JG »

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #27 u: 25. Studeni 2008, 13:31:59 »
Koki,

Od činjenice da je repetitor pokvaren udarom groma, složio si žalopojku i otišao u povijest predaleko, i na kraju u svim tim imenima nema previše tebe kao što sam prije napomenuo, to su neki drugi momci. Stoga se ne treba hvaliti tuđim radom i uspjesima.

Što se tiče samoreklame, na  način koji je ti vidiš, reci, ja sam napravio i postavio prvi beacon, ja sam napravio i postavio prvi repetitor pa će ti onda svatko skinuti kapu i reći, je to je bio Koki, svaka mu čast. Već ti jednom spomenuo, da se previše oslanjaš na "mi" koji to mi?

Ja kad pričam, onda govorim o svojim postupcima, a samoreklama koju ti vidiš u Istarskom "PR"-u napravljena je na način da koristi drugima koji ne znaju kako to napraviti.

Primjer ti je kontakt sa ISS postajom Pazinjana. Možda bi i neke druge škole u Hrvatskoj to isto željele pa mogu koristiti iskusta i trnoviti put Pazinjana i tako ne ponoviti neke greške čime će lakše doći do cilja.

Također postavljanje beacona, uvijek mogu pitati mene za savjete i eventualne tehničke probleme, postupak oko legalizacije, registracijei i ostalo.

Ima toga podosta, htio bih ti reći da nije cilj samoreklama nego pomoći drugima koji bi to isto htjeli napraviti za sveopću korist i dobro.

A kad smo kod DVB-t, razlozi se najprije tehničke naravi, a onda financijske.
Potraži malo statistiku plaćanja RTV pristojbe po županijama u zadnjih 10 godina. Sa tehničke strane gledano ne možeš nekome naplaćivati uslugu koju ne možeš ostvariti. To se događalo u Istri gdje su signali Talijanskih TV postaja kompletno pokrivali naše programe i ljudi sa sa pravom negodovali na plaćanje usluge koju nisu imali. Bez obzira na to postotak platiša usluge na broj stanovnika je uz Zagreb bio najveći u Istri.

Evo Sveti Ilija vas je kaznio jer niste bili "dobri" na repetitoru a možda vam Sveti Nikola u čizmi ostavi novi repetitor

QV

Offline 9A2FW

• Junior Member
  • **
« Odgovori #28 u: 25. Studeni 2008, 15:46:41 »
  Koki!
  Kada već nabrajaš, onda navedi sve ili nikoga.Nemoj da ti se slični propusti dogode i u toj knjizi koju pišeš.
  73, Nikola 9a2fw.

Offline 9A4RV

• Average Member
« Odgovori #29 u: 25. Studeni 2008, 16:00:59 »
  Koki!
  Kada već nabrajaš, onda navedi sve ili nikoga.Nemoj da ti se slični propusti dogode i u toj knjizi koju pišeš.
  73, Nikola 9a2fw.

Naše bilježnice su u arhivi.
Nitko nije pitao za njih.

Romildo, 9A4RV
« Zadnja izmjena: 25. Studeni 2008, 17:28:52 od 9a4rv »