Autor Tema: HST 2021.  (Posjeta: 1047 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A2UK

• Newbie
  • *
Odg: HST 2021.
« Odgovori #15 u: 19. Rujan 2021, 23:40:47 »
73 svima

Očito  rasprava ide u dva različita smjera.

Kao prvo kapa do poda ekipi koja se odvažila sudjelovati na natjecanju.

Bez obzira na rezultat. Moje osobne čestitke ekipi.

Ako je HRS organizator ovoga onda svi mogući minusi za to.

Dakle pitanje odgovornim osobama HRS gdje i kada su bile  kvalifikacije

za zastupanje RH i HRS na HST natjecanjima???? /možda sam bio zainteresirana osoba/.

Tko je sve to finacirao i iz koje stavke proračuna HRS-a.

Nadam se da je ekipa dobila bar minimalnu naknadu za osobne troškove na  natjecanju.

Mislim da se to inače zovu dnevnice. Molim javni odgovor na ova pitanja. OVDJE ili na

službenim stranicama HRS-a.

Kao što je 9A9EE napisao čini se da su neka pravila na natjecanju ili propuštena ili

ili namjerno ignorirana za što nimalo ne snose odgovornnost naši natjecatelji već

njihovi mentori ili organizatori .

Moram podsjetiti čitataelje da su jedina TRI regularna izlučna natjecanja po svim

pravilima  za predstavnike RH i HRS za HST održana u  Daruvaru .

Uz naravno u to vrijeme turbo ludu ekipu koja se odvažila upustiti u tako zahtjevan

projekat a sva TRI su korektno odrađena , a  o tome postoji i uredna dokumentacija

i u HRS-u i u Daruvaru. Repovi tih projekata i danas postoje zbog nepoštivanja

određenih stavki ugovora . Naravno danas zaboravljeno i nebitno.

Ovo sve skupa pišem i u spomen na našeg,a i na mog osobnog prijatelja Dakija/9A2WJ/

velikog promicatelja i zagovornika HST. Jedna od najvećih sramota HRS-a je ta što je

Daki a cijela njegova ekipa ostala bez povratne karte sa posljednjeg Dakijevog nastupa na

HST-u  kao sudca   u RH te se cijela RA zajednica u RH digla da im

omogoći siguran povratak u RH. I nitko od odgovornih u HRS se zbog toga nije posramio,

a niti pitao da nadoknadi novac koji su pojedinci dragovoljno i sa srcem uplaćivali za njihov

povratak iako su neki od njih odvojili svoju posljednju slobodnu kunu.

Još jednom svaka pohvala svim mladim ekipama koje pokušavaju ući u ovaj svijet HST.

Rukovodstvo HRS-a dobro proučite buduće planove  s mladima jer ako ovako

stihijski nastavite mladih ubuduće uopće neće biti ni u kojoj kategoriji a pogotovo HST.

Martine imaš ovlast ovaj post brzo obrisati  ali moj stav i dalje ostaje isti.

"zaustavite Reuters" ...... ovo mi negdje odzvanja u sjećanju....

Ovo su moji osobni stavovi a ne nužno i članova mog kluba čijim se članstvom ponosim 9A1CCY

Svako dobro svima a posebno mladim naraštajima radioamatera.

Željko 9A2UK

Offline 9A3MR

• Master
« Odgovori #16 u: 20. Rujan 2021, 09:35:20 »
Pozdrav,

hvala na potpori mladim natjecateljima.
Kako su neki programi zbog pandemije otkazani pojavila se mogućnost da se sredstva iz programa za mlade preusmjere i pošaljemo juniorsku reprezentaciju na HST prvenstvo i u skladu s tim je donesena odluka IO elektroničkim putem.
Nije bilo izlučnih natjecanja jer smo našli samo 4 juniora koji znaju telegrafiju i bili u mogućnosti otići na natjecanje. Da ih je bilo još i njih bi poslali. Ukoliko ih ima još a HRS ne zna za njih, ja se duboko ispričavam.
Za HST seniore vrijede ista pravila kao i za ARG seniore, ako žele ići na natjecanje mogu ako će platiti iz svog vlastitog džepa. Senior može otići na neko prvenstvo na račun HRS samo kao voditelj juniorske ekipe.
Gdje je granica juniora i seniora lome se koplja...navodno Ministarstvo obrazovanja mladima smatra sve mlađe od 30 dok je meni osobno bliža granica od 24 god.

Troškove transporta i kotizacije juniorske HST ekipe  je platio HRS. Dnevnice se ne mogu isplaćivati maloljetnicima a ni osobama koje su na punom pansionu.

Podsjećam da je većina sredstava koje HRS dobiva od Ministarstva obrazovanja posredstvom HZTK namijenjena radu sa mladima. Onaj mali dio koji dobijemo za "režije" proporcionalan je sredstvima koje dobijemo za programe sa mladima. To praktično znači da troškove QSL biroa, repetitora, KV i UKV natjecanja HRS mora pokrivati iz vlastitih sredstava (članskog doprinosa) ili režijske margine  programa za mlade.

Još jednom čestitam mladim HST natjecateljima kao i klubovima iz kojih su potekli i mentorima koji su ih obučili. Veselim se danu kad ćemo trebati napraviti izlučno natjecanje za juniorsku HST ekipu.

73, Rolando 9A3MR

Offline 9A2UK

• Newbie
  • *
« Odgovori #17 u: 20. Rujan 2021, 09:43:23 »
73 svima.

Ne sjećam se da sam ikada dobio ovako brz, precizan
i transparentan odgovor.

Zahvaljujem Predsjedniče

Željko 9A2UK

Offline 9A2JK

• Global Moderator
  • ???
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #18 u: 20. Rujan 2021, 17:20:50 »
Kad smo eto konačno razriješili ''problem'' odlaska na HST natjecanje, kratki komentar administratora foruma.

U ovoj temi nije bilo niti jedne riječi zbog čega bi bilo čija objava trebala biti administrirana tj. obrisana. 
Sve je bilo u skladu s pravilima foruma. Razlike u mišljenju nisu razlog brisanja bilo čije objave.

Možemo nastaviti ovako dalje u ovoj temi (ako ima još tko što dodati), a za druge teme jednostavno otvorite 
novu forumsku temu i to je to. Radi lakšeg praćenja rasprave, dobro bi bilo potpisati objavu s imenom. 
Nije ''pod moraš'' ali nam svima olakšava raspravu.

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.