• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

RV 48, bivši R0 ( Zg)?

Autor 9A5AKN, 10. Svibanj 2004, 14:39:53

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A5AKN

Pozdrav!

Jeste li okidali ovih dana zagrebačku nulu ( R0)??

Isprobavao sam iz zapadnog dijela ZG, ali ne ide baš iz ruke i ispod 5W... !? A i periodički nekako malo čudno kvrca i šumi?!?

Kakva su vaša iskustva?

73,
Krešo, 9A5AKN

9A6A

Postavljen je RV48 (R0) ali radi još u eksperimentalnoj fazi. Izlazna snaga je oko 600mW u anteni ali mislim da prijamnik još treba malo dotjerati. Molio bih sugestije i primjedbe da to dotjeramo da radi kako treba.

73
9a6a

9A5ANB

Slusao sam malo R0 preko vikenda. Ide jako dobro iz Novog Zagreba (zapadni dio).
Zapazanja:
Dobro je sto ima delay za iskljucivanje predajnika.
Ima mali brum (50Hz) u signalu
Kod ulaznih signala koji imaju malo jacu modulaciju (devijaciju) dolazi do prekidanja (ispadanja), kada se tise govori ili udalji mikrofon, onda se ne pojavljuju prekidi.

Nadam se da ce ove informacije pomoci :)

73,
Mic, 9a5anb

9A3PX

Uredjaj ce ovih dana biti povucen u radionicu, nadam se popravljen i vracen u rad. Toliko da ne bude velikih iznenadjenja kada ne bude par dana radio.
73 Tuna

9A3PX

Repetitor je bio u servisu i danas vracen u rad. Mozda mu je malo identifikacija preglasna.
Ostalo bi trebalo biti sada OK.
73, Tuna, 9a3px