KV aktivnosti > KV natjecanja

Sadizam vs mazohizam...

(1/3) > >>

9A6C:
Uvijek sam se pitao jesu li ljubitelji rada u QRP kategorijama (posebno na 160 m...) sadisti, mazohisti ili jedno i drugo.

Staviti dipol za 80 m na 3 m visine (je li to uopće visina?) i raditi s 2W out vjerojatno zadovoljava sva tri kriterija iz prethodnog pasusa.

Eto, koliko mi je trebalo da shvatim.

I zaista bi preporucio organizatorima da uvedu posebni kategoriju za operatore koji bi veze odrađivali bez antene, predjanika, a cak i pozivniog znaka te da pobjednika u toj grupi posebno honorira, iako sumnjam da bi bilo jako puno brisanja veza iz logova te da bi konkurencija bila jako nelojalna.

Premda, uvijek bi se našao kakv dušebrižnik poput 9A2JG koji je ranih 80-tih tražio od ondašnjeg SRH da poduzme mjere protiv , tada mladjahnog i neispavanog 9A3MR , koji je mlad i neispavan radio NEPOSTOJEĆE VEZE na 2m!!!

Trag o tome viđen mojim očima i zaveden rukom Žike Milivojevića u arhivu Saveza vjerojatno i danas postoji, za nevjerne TOME...

A tih nepostojećih veza bile su pune 3 stranice, medju njima znakova da se smrzneš... Šteta jedino što su bile nepostojeće...

Uopće, mogu li se raditi nepostojeće veze, bez obzira na opseg?

I šta je nekome kazna, kad ga odradiš ili neodradiš?

Vjerojatno zavisi o kategoriji...

9A6C

9A5AEI:
Kome je to islo u djep?
72 pa3k

9A5AEI:
Deda Gogo, malo previse lajes i puno losih veza radis! Pogledaj si malo rezultate WAE pa da vidis kako si samo grijesio ili si pak upisivao nepostojece veze? Tko ti dade taj 6C po zaslugama? :) ili po clancima u Radio HRS? Ne kazem da sam ja bolji ali malo moras naostriti svoj stari TS930...

VE3ZIK:
Patrik, LID jedan ;)

9A6C:
Kako vidim, između dva prethodna doprinosa prošlo je punih 16 minuta.
Ako prvi pripišemo mladenačkoj impulzivnosti i brzini koja je prati, drugi bi valjda trebao biti plod razmišljanja...

Iskreno, kajem se zbog svega lošeg što sam uradio u WAE contestu, pod uvjetom da saznam kad je to bilo, budući da se radi i mom najmanje omiljenom contestu u kojem ne znam kad sam zadnji put radio...

Vjerujem da je moj primjer zaista eklatantan i da je zaista sazrelo vrijeme da se meni i sličnima ili sličnijima što prije oduzmu nezasluženo dodijeljeni pozivni znaci, ako ništa drugo zato što se premalo troše i u posljednje vrijeme služe ponajviše za potpisivanje članaka sumnjive kakvoće u našem glasilu, našto sam višekratno upozoren od mnogih amatera koji nisu ni pokušali uraditi nešto konkretno i to ne samo po mojim člancima, nego i po drugima!

Priznajem da se sve teže nosim s jednoslovnim znakom i sve češće razmišljam o tome da zatražim nešto malo složenije i duže. Da bolje izgleda pod lošim člankom...

Osim toga, možda bi HRS trebao poduzeti nešto protiv svojih članova koji ne rade u contestu, ne pošalju log i onda osvanu u nekom plasmanu s hrpom neodržanih veza koje su im s punim pravom oduzete. To zaista nema smisla - ne raditi, ne slati dnevnik, krasti i to loše uraditi! Sramota...

Sine, sine...

Tatica

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju