• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

IOTA 2015

Autor 9A1AA, 22. Srpanj 2015, 13:41:19

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A6R

Razumin te Franjo.I mene stega vrat od znoja i klime u firmi.Ali ja sam malo mlađi,HI.
Evo i ovaj vikend opet rađa.U koji kontest da se javim? To je kapitalizam.Dobili smo što smo tražili.
Na prvi pogled izgleda da nema veze sa temom a opet ima jer bi i ja učestvovao sa Dugog ali nisam moga zbog QRL-a.OK?

73,9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

9A4DC

Ko čeka, taj dočeka. Evo tjedan dana nakon IOTA ctesta da se što napiše.
Ekipa 9A6V/p je opet (zauzeli smo poziciju i ne nepuštamo je tako lako-HI) išla na Dugi Otoko (EU-170, CI-018) u Park Prirode Telaščica (9AFF-016) u tvrđavu Grpaščak (COTA 9A-0322). Ekipa je bila u sastavu 9A3CEN, 9A3EDW, 9A3EO, 9A4DC, 9A6NND (na fotki) 9A6CM, iako smo zvali još kolega, ali nisu mogli ići. Ipak hvala im.
Također se izuzetno zahvaljujemo kolegama 9A2ZH i 9A3TY koji su nam posudili nešto opreme i pomogli oko pripreme.
Ono što Vas odmah zanima-rezultat slab: 403 QSO-a i oko 450000 bodova.
Razlozi za slab rezultat su uobičajeni:
1. Počeli smo se kasno pripremat za contest (iako smo na poziciju došli dan ranije, ali premoreni),
2. Premalo nas je bilo,
3. Opet nas je oprema počela izdavat od prve minute contesta (prvo FT-jac, pa svako toliko problemi s računalima itd isl).
4. Zbog vručine je bilo strahovito naporno kako nama veteranima, tako i mlađima.
Ipak, zadovoljni smo-Hamlete više nemoramo zvat hamleti, po prvi put smo radili i s RUN i s MULT postajom, otkrili pravi pravac za dignut obe žice, uspjeli prije IOTE obavit aktivaciju FF/COTA/IOCA za 9A1BST i 9A4DC i sl. (zanimljivo, nitko nije uspio umočit ni prst u more, a kamoli se okupat).
Biće više sriće drugi puta.
Čestitamo svima iz 9A na sudjelovanju i rezultatima.
VY 73 TO ALL DE 9A6V TEAM

9A7YY

Nasko, team mate od LZ0I je čestitao 9A8RR na pobjedi.
S moje strane čestitke svima koji su sudjelovali u kontestu a posebno mojim pulenima na izvrsnom rezultatu.