• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

he he he SVE SE MOŽE KAD SE HOČE SAMO TREBA HTJETI 73

Autor 9A7BBD, 24. Rujan 2005, 22:20:46

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A7BBD

he he he  SVE SE MOŽE KAD SE HOČE SAMO TREBA HTJETI  73

9A7IMR

Čestitam tebi i ekipi.   I   HVALA VAM..
Mario

9A6A

Za one koji još ne znaju Sandro, 9A7DYE i Igor, 9A7BBD su na Velebitu sredili repetitore R7 i RU 692. Oba repetitora rade izvanredno i pokrivaju veliki dio Hrvatske. Za to im svi možemo zahvaliti....

9a6a

9A2KL

Zahvaljujuci Tribini na Jarunu na kojoj je to dogovoreno.
Kamo puste srece da si i ostali "ministri" ,bez portfelja ali sa putnim troskovima i dnevnicama prisustvovali tribini, mozda bi se nesto i pokrenulo.

A koliko vidim i DX vijesti na stranici se uredjuju, bar sto se tice 425DX informacija i to opet zahvaljujuci dogovoru na Tribini. Da je bar vise takvih Tribina i prisutnih "ministara"


Hvala Igoru i Sandru i ostalima koji su u tome ucestvovali.
73's de Leon 9A9L

9A2KL

I da se neki nebi pitali....IGOR i SANDRO su bez dnevnica i bez putnih troskova isli na Pljesivicu....
Tek toliko da se neki ne zapitaju koliko su zaradili, i ostalima da vide da se neke stvari za HRS mogu napraviti i bez dnevnica i bez putnih troskova. Mogu li neki koji to pravo koriste ipak nesto i napraviti za uzvrat....barem se pojaviti tamo gdje bi se trebali pojaviti. I odgovoriti na neka pitanja......?!?! Ocito neki nemaju "muda" za to.
73's de Leon 9A9L

9A4CD

Svaka čast Sandru i Igoru a naročito Igoru koji je "vodio" ritam
na otvorenoj Tribini na Jarunu s željom da se u potpunosti osposobi
rad preko repetitora na Vel. Plješevici. Kakav je domet i potreba
za tim repetitorima dovoljno je poslušati te frekvencije a,
tek preko ljeta i da se i ne priča (niti 3 repetitora da su gore
ne bi bila dovoljna).

Možda ne bi bilo loše imati "mrežu" repetitora na 70cm ako se
već na 2m ne može (preklapanja su neizbježna s repetitorima iz
susjednih država).

73's
Igor
9A4CD

9A6A

Do prije godinu dana nije radio niti jedan repetitor na 70cm . Do sada je podignuto 8 novih repetitora na 70cm koji rade odlično:
1. Sljeme RU 700
2. Učka    RU 712
3. Velebitska Plješivica  RU 692
4. Ćelavac  RU 706
5. Biokovo  RU 698
6. Psunj      RU 704
7. Kamenar - Šibenik (echolink)  RU 694
8. Kanfanar - Poreč   RU 702

Na popravak i prepodešavanje na šift 7.6 MHz uskoro ide UHF repetitor na Ivanščici (Varaždin) - RU 708.

repetitori rade odlično naročito iz mobila. Na žalost s obzirom da nismo godinama imali repetitore odvikli smo se od rada na 70cm. Pozivam sve radioamatere da što više koriste 70cm mrežu na kojoj nema smetnji niti problema sa susjednim državama.

9a6a