Puno pozdrava,
evo samo kratka tema o informiranju vezano za postojanje D-Star repetitora u Hrvatskoj.
S obzirom da pretraživanjem tema na forumu nisam došao do pravovaljanog odgovora, otvaram ovu temu.
Molim vas sve koji ste upoznati s trenutnom situacijom o D-Star repetitorima da napišete u ovoj temi.
Dakle, pitanje je jeli u RH uopće postoju aktivni D-Star repetitori i na kojim lokacijama?
Znam da se pričalo o pokrivanju RH s D-Star repetitorima i navodno su postavljeni na nekoliko lokacija i pušteni u rad a sad koliko vidim pretražujući razne stranice ti repetitori su skinuti i više nisu aktivni.
Hvala,
73, 9A3GVD- Domagoj
Pozdrav Domagoj!
Nema postavljenih D-Star repetitora....
Lp
Alen, 9A4WW
P.S. aktualno stanje repetitorske mreže pogledaj na : https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=12aRgr-HpUCZfCtesXc3eFrDFEoc&ll=44.806955747175074%2C16.022602203211704&z=6
Pozdrav Alen,
Hvala na odgovoru.
LP, 9A3GVD
Pozdrav svima,
Domagoj, ako te put dovede do Zagreba ili ovog djela Hrvatske biti ćeš u dometu jedinog pravog MMDVM Repetitora 9A0DDS-B (438.4625 MHz (-7.6MHz))
koji ima aktivan i D-Star.
73's
Igor
9A4CD
Pozdrav Igore,
Hvala na odgovoru. Često sam u Zagrebu pa eto bar nešto.
Nažalost D-Star nije zaživio kod nas no o tome neki drugi put.
Koliko vidim DMR je budućnost za nas u RH.
73, 9A3GVD.