Nešto bi u pravilima natjecanja trebali promijeniti, jer mi nije jasno zašto u logu 9a7b nije moja veza i ja gubim poene bez moje greške.
U privitku je audio zapis zbog kojeg pišem ovaj post.
Čestitke 9a1wff na osvojenom prvom mjestu u klupskoj kategoriji.
VY 73!
Taj zvučni zapis i svoj prigovor pošalji na email hrkup@hamradio.hr
Predlažem ti da obrišeš taj snimak sa foruma jer su neki bili na rubu tužbe i za manje stvari ;)
Kažu da nije dozvoljeno javno objaviti snimak bez privole drugog koorespondenta u vezi......
PS. Otvaranje nove teme ništa ne košta i doprinosi redu i lakšem pretraživanju foruma
Lip pozdrav 9a3df. Ukoliko mislis da si ostecen posalji nam (KV Povjerenstvu) Sluzbenu zalbu ( u skladu s Opcim i Propozicijama HRK) prilozi taj zvucni zapis uz Zalbu, jer bez toga nemozemo i nesmijemo reagirat (forum nije u Propozicijama) . Mail za slanje zalbi je u Propozicijama (a mozes pod cc stavit i moj mail damircar9a4dc@vip.hr) .
Tnx na sudjelovanju.
Vy 73 de 9a4dc
Citat: 9A1AA u 17. Svibanj 2019, 10:55:10
Taj zvučni zapis i svoj prigovor pošalji na email hrkup@hamradio.hr
Dragi iskusni kontestaši i članu povjerenstva,
da vas malo podsjetim na Opća pravila KV natjecanja u organizaciji HRS-a
https://www.hamradio.hr/download/KV_opca_pravila_natjecanja_HRSa.pdf
"Video i audio zapisi natjecanja od strane sudionika u slučaju primjedbi mogu se prihvatiti kao vjerodostojni dokaz samo u slučaju da su dostavljeni povjerenstvu
prije isteka roka za dostavu dnevnika veza"
Dakle, prošla baka s kolačima.
Nemojte me krivo shvatiti. Već davno sam javno izrazio neslaganje s ovom odredbom i pitao za njeno obrazloženje ali odgovor od (tada) nadležnih dobio nisam.
Citat: 9A1AA u 17. Svibanj 2019, 10:55:10
Predlažem ti da obrišeš taj snimak sa foruma jer su neki bili na rubu tužbe i za manje stvari ;)
Kažu da nije dozvoljeno javno objaviti snimak bez privole drugog koorespondenta u vezi......
Baš me interesira tko to kaže? Nije riječ o privatnom razgovoru već o javnom.
A i Bandić bi imao što reći po ovom pitanju ...
Da, imenjače, u pravu si.
Sad je kasno za "zvučnu intervenciju".
O ostalom ne bih jer ja više ne radim ova Kup natjecanja. ....samo sam htio pomoći Željku ali sam zaboravio na rok...
Nisam ja ovo pisao radi bodova. Stvar je u tome da se malo glupo osjećam nakon dosta svojih grešaka još mi se doda i tuđa greška.
Prezadovoljan sam svojim uspjehom i volim raditi u tim našim natjecanjima , a ovakve stvari me neće pokolebati da se više ne radim .Zadovoljstvo natjecanja i druženja na opsegu je puno veća od nelagode zbog ovakvih sitnih grešaka.
Nisi jedini Zeljac za gubitak 7B veze, audio snimka i kod mene postoji
To da se tonski zapis mora poslati prije isteka roka za dostavu dnevnika je velika bedastoća. Zamislite da povjerenstvo od sviju dobije tonske zapise zajedno s logovima. Zar će ih provjeravati jedan po jedan? Zar nije učinkovitije da se snimka pošalje kada ustanoviš da nešto nije u redu kao što je to primjetio Željko, odnosno, kad se objave neslužbeni rezultati? Naravno da je!
Dakle, Zlatko, 9A2EU, hitno promijeni tu odredbu u pravilima! Ne treba skupština za to.
9A6AA
Citat: 9A3TY u 17. Svibanj 2019, 14:56:11
Citat: 9A1AA u 17. Svibanj 2019, 10:55:10
Predlažem ti da obrišeš taj snimak sa foruma jer su neki bili na rubu tužbe i za manje stvari ;)
Kažu da nije dozvoljeno javno objaviti snimak bez privole drugog koorespondenta u vezi......
Baš me interesira tko to kaže? Nije riječ o privatnom razgovoru već o javnom.
A i Bandić bi imao što reći po ovom pitanju ...
I mene zanima tko je taj "zagorec-se bum vas tužil" koji prijeti nekakvim tužbama, čim stisneš mikrofon ili taster u predaju
a tvoja konverzacija nije zaštičena nekim patentom zaštičenim protokolom zaštite tj. kriptiranja
ti si javan u el. mag. spektru. Ako se koristi zaštičeni protokol a objavi se konverzacija tada je najvjerojatnije
tužba od vlasnika protokola koja je možda i 100 puta teža od nekog uvrijeđenog korisnika.
To je jedan od razloga zašto nemamo dekodere za Pactor-3/4, "Robust Packet" (https://robust-packet.net/) i ostale patentom zaštičene protokole.
Tu bi se sad dalo raspravljati do jutra o frekventnom spektru koji je korišten tako da odmah odustajem od daljnjih odgovora
jer odemo van teme.