Hrvatski Radioamaterski Savez

KV aktivnosti => KV natjecanja => Autor teme: 9A3XV u 31. Prosinac 2018, 16:35:56

Naziv: WRTC 2022
Autor: 9A3XV u 31. Prosinac 2018, 16:35:56
Pozdrav kontestaši!

Danas su objavljena inicijalna kvalifikacijska pavila za WRTC 2022, pa kom opanci, a kom obojci... Više na linku:

http://wrtc2022.it/en/?page_id=306 (http://wrtc2022.it/en/?page_id=306)

MX & HNY 2019!

73
Sale, 9A3XV
Naziv: Odg: WRTC 2022
Autor: 9A9EE u 06. Srpanj 2020, 13:01:31
Za točno dvije godine planirano je otvorenje WRTC 2022.

Vjerojatno će COVID-19 do tada biti neutraliziran, a nadati se da neće biti aktualan neki drugi oblik virusne prijetnje i sl.
Od početka kvalifikacije nešto više od 100 natjecatelja iz 9A sudjelovalo je u kvalifikacijskim natjecanjima.
Iz #EU7 je sada sigurno da će po jednog predstavnika imati I, S5 i 9A te je lijepo je vidjeti čak trojicu naših u TOP 10 na trenutnoj listi.
https://www.wrtc2022.it/en/qualification-standings-9.asp?AreaRanking=1&area=EU7#score

Upornost, vještina i taktika odlučit će tko će postati TL.

Čujemo se u IARU HF 2020.

. .
Naziv: Odg: WRTC 2022
Autor: 9A9EE u 10. Kolovoz 2020, 23:00:10
Malo sam se igrao sa objavljenim rezultatima na službenoj stranici, zatim dostupnim prijavljenim rezultatima sa stranica pojedinih organizatora te neslužbenim ostvarenim pojedinačnim rezultatima koji se nalaze "negdje" na internetu...

Prema kalkulacijama, stvar je jasna 4 natjecanja prije kraja kvalifikacija:
#EU7:
1. IZ1LBG 10774
2. 9A7DX 10696
3. S53MM 9571
----------------------------------------------------------------------------
ako neslužbeni i neprijavljeni rezultati ostanu unutar čak 10
% odstupanja, ova trojica su i teoretski osigurala da budu TL na WRTC 2022, tj. nitko ih iz njihovih DXCC više ne može (pre)stići.

Štoviše,  oni također još mogu popravljati svoj ukupan rezultat, bez obzira na korekciju prema sslužbemim rezultatima u WAE SSB, WW CW, WW SSB.

73,

. .
Naziv: Odg: WRTC 2022
Autor: 9A3XV u 13. Kolovoz 2020, 14:35:20
Pozdrav svima!

Budući da ova tema više pripada cro-cc forum, a ovaj forum je puno čitaniji, jedan link na moj post na ovu temu tamo.

https://cro-cc.net/index.php/forum/18-ostala-natjecanja/5323-wrtc-2022#7564 (https://cro-cc.net/index.php/forum/18-ostala-natjecanja/5323-wrtc-2022#7564)

73
Sale, 9A3XV
Naziv: Odg: WRTC 2022
Autor: 9A1UN u 14. Kolovoz 2020, 12:15:01
Ako pojednostavimo do kraja, postoje 2 vrste contesta i načina na kojih ih odradit kao Single op.
1. CQ Ko nabije taj dobije (CQWW,ARRL)
2. S&P Contesti (RDXC,IARU,WAE)

U ovim drugim puno manji udio u rezultatu donose antene i snaga, a veći strategija i operaterstvo.
Ovisno o pravilima, bodovanju i propagacijama treba odrediti strategiju sakupljanja po bandu.
Par savijeta iz mog iskustva
1. Nije S&P krenuti od 14,000 i vrtiti ili klikati "uzvodno ili nizvodno". Treba posložit prioritete u bandmapi (mult,qso/pt, heading)
    uz malo prakse vec unaprijed znas koga ces odraditi iz prve, a koga ces preskocit pa ponovo zvati.
 
2. Mult strategija zovi prvi ili nemoj zvati je također vrlo efikasna. Kad se pojavi novi mult na skimmeru postoji par sekundi
u kojima ako pozoveš postoji velika sansa da si prvi na spotu i da prolazis bez problema. Nekad cak i usred QSO prekidam TX i letim na spot,
MULT odradjen u par sekundi i vracam se gdje sam stao. U protivnom slijedi 10tak minuta opakog pile-up od jakih Multi ekipa i snagatora.
Zvanje tada je samo potrošeno vrijeme. Vracam se na spot nakon 10 min i odmah se čuje da li su se svi izredali ili treba jos pocekati.

Moglo bi se tu još puno pisati ali samo uz ove 2 stavke efikasnost se drasticno povecava.

Vedran je definitivno doktorirao ove conteste pod 2. Vjerovatno je najbolji op kojeg poznam u tom segmentu.
Njegovi rezultati to samo potvrđuju, a drago mi je da je snimao posljednje conteste kako bi mogao dokazati da
je sve odradjeno po pravilima. Uostalom nije slučajno postigao fantastican rezultat na proslom WRTCu.

73 Davor 9A1UN




Naziv: Odg: WRTC 2022
Autor: 9A7DX u 15. Kolovoz 2020, 16:59:38
Pozz

Ljudski je sumnjati i ljudski je griješiti.
I meni je nekad lakše ako mislim da me onaj drugi zaj. nekako a ne da je bolji ;)

Saša, Ti za razliku od drugih imaš "onu stvar" i obratio si se meni. Bio spreman priznati pogrešku i to učinio. Svaka ti čast !
Veselim se nekom zajedničkom contestu.

Ja sam npr. mislio - ako ja sad s 35god nemogu odraditi 48h u komadu contest a mogao sam s 25 da nikako nemože netko s 58. 
Ali uvjerio sam se da može. Jbg pogrešio sam i priznao to.

Kao što smo spomenuli u našem razgovoru u ovom našem sportu ima dosta EGA i dosta "zamjerki" koje se vuku od 10 20 ili 30god u nazad. Klub protiv kluba, ljudi protiv ljudi. Ljudi greše, ali se i mjenjaju. A na kraju krajeva, život ide dalje i vrijeme prolazi.

Kao što si vidio ja sam bio sretan i uzbuđen naći se s tobom. Podržavam tvoju inicijativu da se "zakopaju sjekire" a to se može samo ovakvim pristupom kakav si ti imao. Treba razmjenjivati znanja i iskustva a u 9A stvarno ima Contestera gdje svi možemo nešto naučit jedan od drugog. Bilo bi odlično organizirali nekakvo druženje/seminar na temu KV/UKV contestinga. To je smjer u kojem treba ić.
     
WRTC 2022 kvalifikacije su bile fora. Imo sam neko iskustvo iz prošlih, i koao što je Davor spomeno. Znao sam da mi neće biti lako u DXcontestima Pa sam više ciljao one gdje se pobjeđuje na Brzinu prsitća, Ruse, Multse, QTCe, pa opet Ruse... 
Popravili smo se i s INSHACK opremom, nisam imao odustajanja i ovaj put izgleda neću trebati Wild Card.

Bazu logera šaljem mailom (nikako uploadat-preveliko), a video djela zadnjeg contesta stavit ću na youtube.

Svatko tko ima ikakva pitanja ili ga zanima nešto. Neka me kontaktira.
Neka dodje na lokaciju i objasnit ću mu SVE. Pokazati SVE. I dati SVE.
Platit ću i ručak i to sve s veseljem.

Nevjerni koji nemaju hrabrosti kao Saša neka pecaju ;)

LP svima

Vedran, 9A7DX 
Naziv: Odg: WRTC 2022
Autor: 9A2UK u 15. Kolovoz 2020, 22:49:15
  Izgleda da HAM SPIRIT još uvijek postoji najmanje kod
  2 HR radioamatera. Svako dobro ekipi s Babinog brda i
što bolje rezultate na svim poljima želim. PSE ribičke
štapove odgodite  za bar još 10g.

  Željko 9a2uk/9a1ccy
Naziv: Odg: WRTC 2022
Autor: 9A9EE u 27. Listopad 2020, 23:37:56
Još jedno natjecanje i kvalifikacije će biti gotove...
Na brzinu sam prijepodne pokušao napraviti mali osvrt. Nema editiranja videa, nema ponavljanja, nema neke velike tehnologije, ali ima nedovršenih misli, nekoliko greškica, a u međuvremenu su poznati još neki prijavljeni rezultati...
No, ako nekoga zanima mini pokušaj evo linka: https://vimeo.com/472791273
Budući sam imao prigodu tijekom vikenda u dva navrata uživo slušati Vedranov rad, imam i od tamo snimak, ali on ide kao VOD  ;)

. .
Naziv: Odg: WRTC 2022
Autor: 9A9EE u 06. Prosinac 2020, 23:24:58
Zadnje je natjecanje u kvalifikacijama završilo.
Čekaju se konačni rezultati još 6 natjecanja. Od dva nema kompletnih nigdje, od dva se mogu pronaći prijavljeni na stranicama organizatora, dok su dva na službenoj stranici, uz to su tamo za jedno natjecanje prijavljeni iako su konačni već neko vrijeme poznati.
Moja procijena u redosljedu se ne bi trebala mijenjati, dok u bodovima bude neznatnih promjena za #EU7 ovisno od konačnih rezultata.
1    9A7DX    11175
2    IZ1LBG    10758
3    S53MM    10310
4    IK2PFL    9903
5    9A3LG    9146
6    9A3XV    8806
7    S57K    8262
8    S57DX    7348
9    IK3QAR    7037
10    IZ3EYZ    5501

U zoni EU7 sudjelovalo nešto preko 1500 natjecatelja, od čeka malo preko 150 iz 9A.
Ukupno u kvalifikacijskom cilkusu preko 20000 natjecatelja, a procjenjujem da će Vedran, 9A7DX imati zbroj bodova unutar TOP 20.
Bilo bi dobro upisati tečaj talijanskog ;)

. .


Naziv: Odg: WRTC 2022
Autor: 9A9EE u 19. Travanj 2021, 17:14:09
Zadnjih dana dosta su toga ažurirali na stranicama. Još se čekaju samo službeni rezultati CQWW CW 2020. i da ih ubace u listu što će korigirati za koji bod kod svega 3-4 natjecatelja, promjene u redoslijedu nisu više moguće za dolje navedene... Procjena bila solidna, trenutna lista:

1   9A7DX   11175 + 6 11181
2   IZ1LBG   10758 - 6 = 107652
3   S53MM   10310 + 19= 10329
4   IK2PFL   9903 + 182 = 10085
5   9A3LG   9146
6   9A3XV   8806
7   S57K   8262
8   S57DX   7348 - 260 = 7088
9   IK3QAR   7037 + 14 = 7051
  10 IT9RGY 6344 (svrstali ga u EU7)?
  11 IW1FRU 5813

IZ3EYZ   5501+ 94 = 5595.
Naziv: Odg: WRTC 2022
Autor: 9A1AA u 24. Travanj 2021, 21:22:42
WRTC 2022 ODGOĐEN !!

At the WRTC 2022 Association Assembly on 23 April 2021, having previously consulted the WRTC Sanctioning Committee, the assembly and Organizing Committee decided to postpone WRTC 2022 one year to 2023.
There have been no changes in the qualification process or to the overall structure of the event and its sponsoring committee.═ A detailed report on the qualification standings will be prepared and released at a later date.

In consideration of the worldwide public health challenges from the Covid-19 pandemic, we believe our decision is reasonable. We have received many communications from competitors and friends of WRTC and have taken them very seriously.
There will be further announcements regarding WRTC as soon as new arrangements have been made.═ Thank you for your understanding and commitments in support of our adventure!
73 de Carlo IK1HJS
President, WRTC 2022 Organizing Committee
Naziv: Odg: WRTC 2022
Autor: 9A9EE u 07. Svibanj 2021, 11:53:15
https://www.cqww.com/results/2020_cq_ww_dx_cw_results.pdf?fbclid=IwAR2P7Ixv7W9Fe_gspOYFAp2Ddm5xAvP9t63d5TAoKIil_-MkoQ_a1r161zo

I drugdje...

Dok čekamo da Talijani ubace u svoju bazu i sve još jednom promučkaju, (WARCA to već učinila) možemo zaključiti da kvalifikacije gotove.

Sa (po mojem mišljenju nerealnim) odgodama (ovom za 2023., koja možda i nije jedina) oni mogu čekati da tu i tamo koji potencijalni TL/TM postane SK i na njegovo mjesto dođe netko drugi. Ili da sakupe još pokoju donaciju.
Čestitke našoj trojici koji su kroz protekle dvije godine izborili  TOP 10.

Sve drugo će prije ili kasnije biti zaboravljeno...

73,

. .
11.5. game over
https://www.wrtc2022.it/en/qualification-standings-9.asp
Naziv: Odg: WRTC 2022
Autor: 9A9EE u 10. Srpanj 2023, 21:11:10
Zatvaranje WRTC 2022.

https://www.youtube.com/watch?v=6gveD7jcJ58&ab_channel=LepidaTV

YU5EEA/9A3SMS - najviše SSB veza
9A7DX/9A3LG - bronca

73,

. .
Naziv: Odg: WRTC 2022
Autor: 9A2EY u 10. Srpanj 2023, 23:50:29
Izvrsni rezultati na WRTC 2022, održanom 2023. godine. Čestitke Zvonimiru 9A3LG i Vedranu 9A7DX na osvojenom 3. mjestu u ukupnom poretku.
Čestitke Srđanu 9A3SMS i Ljubomiru YU5EEA, koji su kao ekipa mladih nadvisili mnoge "stare" i postali pobjednici u SSB vrsti rada.

         73, Željko 9A2EY
Naziv: Odg: WRTC 2022
Autor: 9A3XV u 11. Srpanj 2023, 10:09:08
Congrats OMs & OCs!
Naziv: Odg: WRTC 2022
Autor: 9A1AA u 11. Srpanj 2023, 20:53:21
Još jednom najiskrenije čestitke Vedranu i Franti na izvrsnom rezultatu. Borba od prve do zadnje minute.
Momci, "kapa do poda".

Naziv: Odg: WRTC 2022
Autor: 9A3MR u 11. Srpanj 2023, 22:29:24
Bravo momci, iskrene čestitke!!!
Pratili smo WRTC ljestvicu tijekom kontesta i navijali. Još jednom, bravo!

73, Rolando 9A3MR
Naziv: Odg: WRTC 2022
Autor: 9A9EE u 12. Srpanj 2023, 12:57:16
Daruvarska ekipa sinoć sretno stigla doma.
Kako na samom WRTC proglašenje, nagrade i sl. bilo nekako mršavo. I za doček su htjeli samo skromno. Po lokalnim medijima, fb profilima i sl. se sve više priča o ovome do sada najvećem WRTC uspjehu iz 9A... uz nastavak kvalitetnog rada budućnost ovog hobija i contestinga u ovom kraju je zagarantirana  :D
U donja dva linka stavljam dio atmosfere i rezultate i time je moje praćenje od početka kvalifikacija do danas završilo. Analize mogu biti iscrpne i beskonačne pa od toga odustajem.. kao i sudjelovanje u ovoj temi.

https://www.wrtc2022.it/wrtc_2022_final_scores.pdf

73,

. .

P.S. Sorry na zahtjev uklonjen link na fotke sa dočeka.
Naziv: Odg: WRTC 2022
Autor: 9A7DX u 15. Srpanj 2023, 01:23:07
Pozz svima,

Evo osvrt s moje (naše) strane na WRTC2022 koji se održao prošli vikend u Bologni.

Druženje s radioamaterima, što našim što stranim je bilo stvarno extra. Neprocjenjivo. Fora je vidjet sve te contest face na jednom mjestu, neke opet a neke 1. put. 9A je bila dobro zastupljena, bili su tu uz nas  1UN 3SMS 5X 6A a bilo je i hrpa drugih što pričaju naš jezik : )

Natjecanje i organizacija... ,,tako tako"....

CONTEST:
U četvrtak su ,,izvukli" tj. dodijelili nam sudca Luisa, W4LT, s kojim smo bili skroz oduševljeni. Cool tip neki djelovao na prvu.
U petak ujutro krenulo je izvlačenje lokacija. Nas su izvukli među zadnjima a kada smo stigli na lokaciju, odmah skužili solare na krovu i dalekovod s nekim tranformatorima 30ak m od antene. Sumnjivo nam to odmah, vadimo uređaj spajamo multiband ant. i skužimo da je tu nemoguće raditi. Smetnja S9 na 28/21 čini se od te struje jer je najjača kad se okrene prema tamo, a na 3.5 opet neka druga smetnja (mislimo od solara na krovu) po cijelom bandu. Sudac, Amerikanac ali zapravo kubanac (sva sreća), temperamentan kakav je skup sa ,,Site managerom" K3ZJ sjeo u auto i išao se žalit Comiteeu. A mi sjeli ispod nekog drveta i gledamo kako da premaknemo cijeli stup dalje od te struje i kolko nam vremena treba za to ili da idemo kuć odmah odavde jer raditi s tom smetnjom nema smisla nikakvog.

Za cca sat vremena zove sudac i govori da ima dobru i lošu vijest. Dobra je da postoji druga lokacija bez QRNa ali da su ,,unhuman condix" za operatore i da zato nije dodijeljena nikome. Naravno, prihvaćamo - odmah pakiramo stvari i selimo tamo (fućka nam se za komfor radit ćemo iz auta ako treba). I prvi i drugi Site bio je dosta blizu hotela, međusobno udaljeni cca 25km.

Sve se to dešava u petak,
Dolazimo na drugu lokaciju, pokazuju nam doslovno garažu ali to nas uopće ne zanima, vadimo FT1000, spajamo ant. da poslušamo QRN prvo..... kad ono ,,prazno".. šum S0-S1 na 21/28 s istom stn, s istim postavkama gdje je bio S9 na prvoj lokaciji. 3.5 isto čisto, samo šum banda s5-6 !
Spajamo dipole za 80 & 40m i vidimo tu ne štima nešto. Izlazimo van, kad ono, umjesto da je na 80m dipolu ,,produžetak" za prebacit CW/SSB isto je napravljeno na 40m dipolu, a na 80m dipolu nema ništa. Krajevi pol metra od zemlje što je valjda svima tako. I usput obe ant rezoniraju van Banda. Na svu sreću ispod banda.
Sudac zove glavnog i odgovornog, Claudia I4VEQ koji dolazi na Site i daje nam dozvolu da sami  (uz nadzor sudca i site managera) podesimo dipole. A upravo to smo mi čekali : )  U pol sata oba dipola riješena (ameri samo gledaju i čude se), rezoniraju kako želimo, zategnuti, izravnati, ma kao novi. Na 80m se odlučujemo za Tuner na SSBu jer je ant dosta daleko i nije zgodno trčat van prebacivat CW/SSB.

Negdje oko 16h, sve antene udešene i konačno počinjemo slagati cijeli setup. U sumrak pod naletom komaraca prislino završavamo. Umorni, extra gladni odlazimo na večeru i u hotel na spavanje. Što je isto bilo loše jer su 90% drugih ekipa spavali na Site-u i mogli su isprobavat svašta preko noći. Na što smo i mi računali i uopće nismo slušali Band Condix prošlih dana, kao slušat ćemo tamo. Ali stvarno nije imalo smisla spavat na stolicama ili u autu pa drugi dan u contest.

U subotu oko 9h se vraćamo na lokaciju, spajamo zadnje kablove, pripremamo rakiju, vodu i voće i 15 min prije početka contesta 11:45utc sve je spremno. Prema pravilima, gasimo stanice, predajemo mobitele sudcu i on otvara kovertu s znakom I49D. Sudac i Franta zadovoljni, ja tako tako, moglo je i bolje.
Taktika nam se bazirala na broj veza a s tim će doći i multsi. Prošle WRTCe pobjeđivali su oni s najviše Q. S&P ćemo u SR/SS i sl., tj. samo za one koje se može raditi samo tada/tako. A ostali neka nađu nas.
12:00 UTC
Obzirom na inovaciju i ,,Automatski spoting" nakon 3q na istoj QRG počinjemo 14 SSB i 21 SSB. 14 ide ali na 21 se patim da napravim ta 3q i u 12:06 uspijevam ali u 12:08 i dalje se ništa ne dešava. Zaključujem da to ne radi i prelazim na CW. (Kasnije vidio da je spot došao u 12:09..šteta). Autospoting je radio ali ne baš uvijek i na vrijeme.
Uglavnom cijeli ctest smo bili baš ,,nabrijani", nismo ni primjetili 38-40 stupnjeva u shacku i milijun muha i komaraca. Sudac nam ne odaje rezultat ali tu i tamo pokazuje palac gore a i ja imam dojam da smo dobri. Prilike su bile super, čuda se da odradit s 100w i dipolom ili malim tribanderom 11m iznad zemlje. 21 bio otvoren do 01Utc, 14 cijelu noć lijepo. 7 solidno obzirom na ljeto, a na 3.5 smo u Sr čak radili karibe i Usa s dipolom pola metra iznad zemlje. Forsirali smo SSB i po cijenu slabijeg ratea da ostanemo na 1/3 SSBa (50% više poena za EU veze od CW) .
Na pola contesta već imamo 3000 Q ! 
Traženje ide nekako sporo, ljudi ne daju znakove i ne kuže pfx I49. Čestim promjenama Banda/Moda uspijevamo održati Rate konstantno. Pa čak i u onom šupljem periodu (pred jutro).  Tada sam već znao da smo dobri, ali sam znao i da nam već fali mults na 14 i 7. Pokušavam radit s&p istok na 21/28 ali neide mi to nikak... nemogu dozvat 9A0HQ, S50HQ, DX1EVM, DX0HQ,... odustajem i opet ganjam Q, što ide. Možda je odustajanje od Mults bila greška,  ali teško je bit pametan koliko ih dugo zvat i kad i dal se vraćat na njih kad ide Run i tako stižu bodovi.
Na kraju završavamo s 5057q što je cca 400 više od bilo koga drugog ali sa 430 Mults što je dosta manje od najboljih i ukupno završavamo 3.
Odmah nakon ctesta nismo bili nešto zadovoljni, jer uvijek može bolje, ali sada smo super zadovoljni kako je moglo ispast.

Hvala svima na pomoći prije, posuđenoj opremi, podršci tamo i čestitkama nakon. 
Posebno 9A1UN/9A1P na 2X FT1000 MarkV – odlični su ti TRXi, Filterima, Microham, ...
Btw, radili smo s simple ,,Old school" setupom:
2 x FT1000 + 2x AirSpyHF+
Home made Band Decoderi na 6X2 Ant. Switch, VA6AM LP Triplexer + jedan set W3NQN LP Filtera

73 DE CRO TEAM WRTC2022
Naziv: Odg: WRTC 2022
Autor: 9A3SM u 15. Srpanj 2023, 07:10:25
Bravo dečki, čestitam od srca na odlično odradjenom poslu i rezultatu.
VY 73 de Mato - 9A3SM
Naziv: Odg: WRTC 2022
Autor: 9A2JK u 15. Srpanj 2023, 08:46:04
Bravo !!!
Tako se to radi.


73
Martin 9A2JK
Naziv: Odg: WRTC 2022
Autor: 9A7YY u 15. Srpanj 2023, 11:08:05
Palac gore momci.  :)