Ako je možda nekome od FT8-maša promaklo, sutra, 01.12.2018., počinje prvo FT8 natjecanje.
U natjecanju se može raditi samo sa najnovijom TESTNOM verzijom WSJT-X v2.0 rc5.
WSJT-X v2 rc5 je najbolje instalirati u zasebnu mapu tako da imate obadvije verzije WSJT-X (v1.9.1 i v2.0 rc5).
https://physics.princeton.edu/pulsar/k1jt/wsjtx.html
QSO između WSJT-X v1.9.1 i WSJT-X v2.0 NIJE MOGUĆ !!!
10.12.2018. izlazi PUNA RADNA V2.0 WSJT-X programa.
Više o FT8 Roundup natjecanju na linku:
https://www.rttycontesting.com/ft8-roundup/
73
Martin 9A2JK
Završio je prvi FT8 contest.
Vjerojatno jedino WW natjecanje u svijetu, u povijesti radioamaterizma, u kojem se
razmjenjivao REALAN raport.
Npr. ja njemu 539 0141 on meni 529 0081
Još zanimljivije je da u WSJT-X v2.0 gotovo da i nije bilo pogrešnog dekodiranja.
U staroj verziji je bilo jako malo, a ovdje gotovo bezgrešno.
Pošaljite logove bez obzira na broj veza. Svi dobivaju diplome.
Adresa za slanje u uputama sa gornjeg linka.
73
Martin 9A2JK
PUNA VERZIJA WSJT-X 2.0 PLANIRANO IZLAZI 10.12.2018. (ZA 6 DANA).
QSO IZMEĐU NOVE VERZIJE V2.0 I STARIH VERZIJA NIJE MOGUĆ.
Nova verzija, između ostalih poboljšanja, donosi mogućnost korištenja specijalnih,
nestandardnih, pozivnih znakova.