Pozdrav svima,
što je sa R1 Ivanščica ? u zadnje vrijeme ga jedva okidam i to sa tek nekih lokacija u gradu (iz mobila) a inače je išao iz ruke sa cijelog područja Bjelovara i okolice.
Stipe, 9A5NLO
Pozdrav Stipe!
Na zalost, tijekom zime, slomljena je antena od R1. Sada radi sa nekom pricuvnom, zato je takav signal.
Cekamo da nam HRS (UKV manager) nabavi novu antenu. Cim stigne antena i kabel ide sve u rekonstrukciju.
Inace, i UHF repetitor na Ivanscici ne radi, i on je stradao tijekom zime i nalazi se na popravku...
Cekamo..cekamo..bolja vremena.. ;D
73
Mark
Reci mi samo da li je gore bila ona toliko hvaljena Diamondica ?
Citat: 9A5TD u 01. Srpanj 2018, 20:29:47
Reci mi samo da li je gore bila ona toliko hvaljena Diamondica ?
Ne, bila je kolinearka, sada radi na top dipol..
A cuvena Diamod-ica je vec prije otisla.. ;D
73
Mark
Citat: 9A8A u 01. Srpanj 2018, 06:31:41
Pozdrav Stipe!
Na zalost, tijekom zime, slomljena je antena od R1. Sada radi sa nekom pricuvnom, zato je takav signal.
Cekamo da nam HRS (UKV manager) nabavi novu antenu. Cim stigne antena i kabel ide sve u rekonstrukciju.
Inace, i UHF repetitor na Ivanscici ne radi, i on je stradao tijekom zime i nalazi se na popravku...
Cekamo..cekamo..bolja vremena.. ;D
73
Mark
Ok, nadam se da će popravak biti brzo gotov da se opet čuje na sve strane, HI
73 !
Top-dipol je idealna antene za takve lokacije pa ne vjerujem baš da je to problem loše čujnosti.
Sve ostale amaterske antene nisu za takve lokacije jer ih led i vjetar polome ko šibice.