Na jednom drugom forumu koji pratim spomenuta je knjiga One second after. Iznad SAD-a su eksploditale nuklearne glave na velikoj visini. Nitko nije stradao ali elektronika je. Nema radija, mobitela, kompjutera, frižidera. Automobili ne rade. Vratili su se u srednji vijek.
Malo sam gledao o netu o EMP ali sve mi je to nekako prazno. Da li ima neko tko se time više bavio? Kako se zaštititi? Moj vokac i KV koji su stalno na anteni su prošlost. Ali kako čuvati ono što se ne koristi? Da li je dovoljno staviti ih u čeličnu kutiju koja se dobro zatvara? Ili može biti i aluminijska? Zamotati ih u alu foliju za kuhinju? Koliko su auti otporni? Ipak je sve više manje u čeličnom oklopu. U jednom članku kaže ako imaš neispravnu mikrovalnu da je to dobra zaštita. Koliko je to istina?
Ovo je nešto čime se nikad nisam bavio a ni razmišljao. A na internetu milion pogodaka. Kako od toga izdvojiti ono što vrijedi?
73 Damir
U takvom slučaju koga briga za vokac.
Sačuvaj ti pamet u glavi.
73 de Maki