Hrvatski Radioamaterski Savez

KV aktivnosti => KV natjecanja => Autor teme: 9A1AA u 22. Srpanj 2015, 13:41:19

Naziv: IOTA 2015
Autor: 9A1AA u 22. Srpanj 2015, 13:41:19
9A1AA/p u RSGB IOTA 2015 sa otoka Paga, CI-082, EU-170
Kategorija: IOTA FIX SOA MIX 12H LP

9A6C/p u RSGB IOTA 2015 sa otoka Paga, CI-082, EU-170
Kategorija: IOTA FIX SOU CW 12H LP

Čujemo se ;)
Naziv: Odg: IOTA 2015
Autor: 9A7YY u 22. Srpanj 2015, 16:09:02
A i ti Ivo sa svakim imaš posla.  ;)
GL, čujemo se.
Naziv: Odg: IOTA 2015
Autor: 9a6c u 22. Srpanj 2015, 18:32:27
Je li?

E pa kad je tako, onda se možda i ne čujemo :P :P :P

A ako se i čujemo, karti se ne nadaj, osin ako nije janjac na stolu ;D ;D ;D

Ajde, pametnose...
Naziv: Odg: IOTA 2015
Autor: 9A6M u 22. Srpanj 2015, 23:11:15
Žuć, zato na je tako.
Bol, mučninu i povraćanje - kada se oni pojave, nije ih lako podnijeti.


I will bring you PA to 9A. My plan is to be at gas station Sesvete between 11 - 12 on thuesday 21.7.2015.  I will send you SMS when we cross 9A border.

73, Jozef OM3GI


Tako i bi.
9a3pm, 9a9ab, 9a6m, zaželjeli dobrodošlicu.  Ugodan odmor u 9A i naravno dobar contest cijeloj ekipi koja je potegnula put Visa

73,
frenki 9a6m

Naziv: Odg: IOTA 2015
Autor: DK8ZZ u 23. Srpanj 2015, 09:44:27
DK8ZZ SOAB LP 24h Assisted, vrld.

Iako je bilo nekih planova raditi iz 9A, ove godine iz mnogo objektivnih razloga nisam u mogucnosti.

ZZ
Naziv: Odg: IOTA 2015
Autor: 9A4W u 23. Srpanj 2015, 21:18:54
Citat: 9A1AA  u 22. Srpanj 2015, 13:41:19
9A1AA/p u RSGB IOTA 2015 sa otoka Paga, CI-082, EU-170
Kategorija: IOTA FIX SOA MIX 12H LP

9A6C/p u RSGB IOTA 2015 sa otoka Paga, CI-082, EU-170
Kategorija: IOTA FIX SOU CW 12H LP

Čujemo se ;)

Jeste možda u nekom 9aff području ?
73 Toma 9a4w
Naziv: Odg: IOTA 2015
Autor: 9A1AA u 23. Srpanj 2015, 22:02:25
Tomo! Nećemo biti u 9AFF zaštićenom području ali ćemo biti u području zaštićenom bodljikavom žicom :D :D
Naziv: Odg: IOTA 2015
Autor: 9A7YY u 24. Srpanj 2015, 17:05:18
9A8RR c'test team razmjestio sva orudja, i poštimao nišanske sprave.
Vrijeme kratimo bevandom (gemištom) i gradelama.
Ekipa je zadovoljna za pozvizdit, ako se ne oblejamo možda nešto i bude od nas.

LP svima Branko 7YY

P.S. Gogo mrski neprijatelju i grintalo jedno skoro pa staro doć ćeš mi na nišan i dat ću ti RST 41....................zadišpet.  :D
Naziv: Odg: IOTA 2015
Autor: 9A3TY u 24. Srpanj 2015, 17:51:02
Nakon dugo godina ove godine 9A3W neće biti aktivan u (neslužbeno: našem najdražem) IOTA contestu.
Nažalost, novi (a nadamo se uskoro i bivši) predsjednik našeg kluba ne dijeli mišljenje većine što su to radioamaterske aktivnosti pa nas je u potpunosti blokirao u radu. Kaže  (u slobodnom prijevodu) "Kad nećete u moj RMZO nećete ni na IOTU".  Ali kako kažu "više sreće sljedeći put".

Ovim putem želim puno uspjeha svima a naročito onima koji su se uputili na ekspediciju. Dobro znamo kako je to naporno po ovakvim temperaturama. Sretno!

Poseban pozdrav ekipi 9A6V koja brani boje Zadra a upravo se nalaze na trajektu za Dugi otok.

Naziv: Odg: IOTA 2015
Autor: 9A6R u 24. Srpanj 2015, 22:01:59
Ivo,ima li taj predsjednik barem pozivni znak ako već nećeš ići sa imenom i prezimenom?TNX and SRI.



73,9A6R
Naziv: Odg: IOTA 2015
Autor: 9a6c u 24. Srpanj 2015, 22:14:56
Citat: 9A7YY  u 24. Srpanj 2015, 17:05:18
9A8RR c'test team razmjestio sva orudja, i poštimao nišanske sprave.
Vrijeme kratimo bevandom (gemištom) i gradelama.
Ekipa je zadovoljna za pozvizdit, ako se ne oblejamo možda nešto i bude od nas.

LP svima Branko 7YY

P.S. Gogo mrski neprijatelju i grintalo jedno skoro pa staro doć ćeš mi na nišan i dat ću ti RST 41....................zadišpet.  :D

A da znate blejat, to znamo, a kaki ste za oblejat se, to ćemo, je li, vidit ;)

A i nas dva malešna smo danaske popodne obavili sve pripreme za naslovni contest, uključivo i trku do Broćanca i natrag po agregat. Sve je u&na autu osin spize, uređaja i nas, jerbo se i posljednji momenti prija puta troše na lovljenje kojekakvih FF, DCI, SOTA, IOTA,IOCA i sličnih referenci :D

Auto je lipo leglo, ali ne bi tribalo bit problems za doć na poziciju, a za sve dignit...vidićemo...dva ostarija poluinvalida sumnjivih operatorskih sposobnosti ,a pet bandova i isto toliko antena i još bi to ka tribali ka okrićat ::)

Vi tamo polakše sa vinon da i nama malo ostane kad dođemo u inspekciju ;)

Ajde, svima skupa dobra zabava i nema boljeg kontesta i luđeg naroda od nas kad na +40 činimo monade.
Naziv: Odg: IOTA 2015
Autor: 9A2ZH u 27. Srpanj 2015, 12:58:46
Cini se da nitko nije bio na takmicenju
Niti se hvale niti se zale nasi vrli takmicari ....oli ste falili  :) :'(
pozdrav 2zh
Naziv: Odg: IOTA 2015
Autor: 9A1AA u 27. Srpanj 2015, 13:51:59
Franjo, ima ali na http://cro-cc.net/index.php/forum/18-ostala-natjecanja/5265-iota-2015#7068
Naziv: Odg: IOTA 2015
Autor: 9A6R u 28. Srpanj 2015, 08:20:18
Franjo...ja sam bija dežuran ovi vikend pa nisam ni moga do mojih u ZD! Lito je,puno posla,fali ljudi.Da sam u mirovini sigurno bi skočija do Dugog.POZ.




73,9A6R
Naziv: Odg: IOTA 2015
Autor: 9A2ZH u 28. Srpanj 2015, 18:35:27
Da Reni i ja bi da sam malo zdraviji :)
  GL/GDX 2zh
Naziv: Odg: IOTA 2015
Autor: 9A6R u 28. Srpanj 2015, 22:42:53
Razumin te Franjo.I mene stega vrat od znoja i klime u firmi.Ali ja sam malo mlađi,HI.
Evo i ovaj vikend opet rađa.U koji kontest da se javim? To je kapitalizam.Dobili smo što smo tražili.
Na prvi pogled izgleda da nema veze sa temom a opet ima jer bi i ja učestvovao sa Dugog ali nisam moga zbog QRL-a.OK?

73,9A6R
Naziv: Odg: IOTA 2015
Autor: 9A4DC u 03. Kolovoz 2015, 19:43:09
Ko čeka, taj dočeka. Evo tjedan dana nakon IOTA ctesta da se što napiše.
Ekipa 9A6V/p je opet (zauzeli smo poziciju i ne nepuštamo je tako lako-HI) išla na Dugi Otoko (EU-170, CI-018) u Park Prirode Telaščica (9AFF-016) u tvrđavu Grpaščak (COTA 9A-0322). Ekipa je bila u sastavu 9A3CEN, 9A3EDW, 9A3EO, 9A4DC, 9A6NND (na fotki) 9A6CM, iako smo zvali još kolega, ali nisu mogli ići. Ipak hvala im.
Također se izuzetno zahvaljujemo kolegama 9A2ZH i 9A3TY koji su nam posudili nešto opreme i pomogli oko pripreme.
Ono što Vas odmah zanima-rezultat slab: 403 QSO-a i oko 450000 bodova.
Razlozi za slab rezultat su uobičajeni:
1. Počeli smo se kasno pripremat za contest (iako smo na poziciju došli dan ranije, ali premoreni),
2. Premalo nas je bilo,
3. Opet nas je oprema počela izdavat od prve minute contesta (prvo FT-jac, pa svako toliko problemi s računalima itd isl).
4. Zbog vručine je bilo strahovito naporno kako nama veteranima, tako i mlađima.
Ipak, zadovoljni smo-Hamlete više nemoramo zvat hamleti, po prvi put smo radili i s RUN i s MULT postajom, otkrili pravi pravac za dignut obe žice, uspjeli prije IOTE obavit aktivaciju FF/COTA/IOCA za 9A1BST i 9A4DC i sl. (zanimljivo, nitko nije uspio umočit ni prst u more, a kamoli se okupat).
Biće više sriće drugi puta.
Čestitamo svima iz 9A na sudjelovanju i rezultatima.
VY 73 TO ALL DE 9A6V TEAM
Naziv: Odg: IOTA 2015
Autor: 9A7YY u 03. Kolovoz 2015, 21:28:31
Nasko, team mate od LZ0I je čestitao 9A8RR na pobjedi.
S moje strane čestitke svima koji su sudjelovali u kontestu a posebno mojim pulenima na izvrsnom rezultatu.