Hrvatski Radioamaterski Savez

KV aktivnosti => KV natjecanja => Autor teme: 9A3TA u 21. Srpanj 2015, 13:54:11

Naziv: King of Spain SSB 2015 - dojmovi
Autor: 9A3TA u 21. Srpanj 2015, 13:54:11
evo u sezoni kiselih (krastavaca?) jedna čisto radioamaterska  ;D

nakon 9A25TA i svjetskog rekorda 2011, pao je trenutak da se štorija ponovi...

9A29TA sa čistom dozvolom, sve antene postavljene po podu, stanice suho skladištene, ma mogu ja to uglazbit na vrijeme, to sam rekao u ponedjeljak prije kontesta...

krenulo se sa ozbiljnom contest antenom, prokleti ringo ranger za 28 (CB) nikad nije radio kako treba, malo se pililo i nastala je opaka četvrt lambda za 21 MHz, 6 m ASL, sa sva 4 elevirana radijala, ma ne da nam se spuštat to još jednom, 1:1,7 je dobar SWR (tnx 9A4OP)

veliki linear, ma to je teško za vozit, pao je izbor na FL-2277B sa dvije GI-7b, to mi je zapravo bilo najveće iznenađenje, kak to lijepo i mirno radi  :)

TS-590S uvijek odličan, zapravo jedini mu je nedostatak što je već otišao dalje

novija verzija N1MM loga me malo patila, ali brzo je pametniji popustio

sam kontest skroz loš, prva dva sata dinamitna, a onda je počela kišurina i netko je ugasio propagacije do kraja, bilo mi je nevjerojatno na kraju vidjeti da sam svoj stari best score prebacio za trećinu u plus...

nedovoljno za pobjedu, u raw rezultatima sam treći, samo 15 unique poništenih veza (brisani iz mog loga i QSLL NIL, kako sam i napisao na qrz.com) i jedan krivo upisani, valjda tipfeler

danas, 3,5 tjedna od kontesta došao mail od organizatora, raw rezultati i idealno obrađeni log, znači može se... (ne pljucam nikoga, samo kažem što vidim)...

za vrijeme kontesta došao jedan naš poznati 9A, uredno me odradio i nastavio dalje, ali nastavio i svu konkurenciju stavljat na cluster, mene ne treba, meni zapravo ide skroz dobro...


što reći za kraj? bager je već iskopao rupu, pravi stup je konačno stigao, 4 el. je pokraj, ma pojest ću ih dogodine  ;D
Naziv: Odg: King of Spain SSB 2015 - dojmovi
Autor: 9A1AA u 21. Srpanj 2015, 14:01:32
Dojmovi iz kontesta - odvijalo se (skoro) sve po planu.

Rezultat -  u rangu zadnje dvije godine....#1 world Multi op

Kad je 9A29TA samozatajan evo da ja stavim link na prijavljene rezultate:

http://concursos.ure.es/en/raw-scores-smr-ssb/#14
Naziv: Odg: King of Spain SSB 2015 - dojmovi
Autor: 9A6AA u 21. Srpanj 2015, 14:09:10
Citat: 9A3TA  u 21. Srpanj 2015, 13:54:11
...
9A29TA sa čistom dozvolom...

Je, provjerio sam  ;)
Bravo za rezultat.
Dado, šta misliš, jel' ti taj 29 pomogao ili odmogao?
Mislim seriously. (kako reče neki dan jedan tip...)

9A6AA
Naziv: Odg: King of Spain SSB 2015 - dojmovi
Autor: 9A3TA u 21. Srpanj 2015, 14:24:36
realno, ovdje 29 ne utječe bitno, nije nikakav množitelj, možda u wpx contestima nešto

ako je i donio 1% veza više, toliko je patio i mene i druge, jer treba se objasnit twentynine, yes, yes, two, nine

takvi znakovi su sitne životne radosti i imaju i pro i contra

Ivo, da sam mogao "planirati" kišurinu, ne bih ni počinjao, najbolji sat u nedjelju ujutro ima 28 veza, a najlošiji zadnji sve 3  ;D
Naziv: Odg: King of Spain SSB 2015 - dojmovi
Autor: 9A1AA u 21. Srpanj 2015, 16:32:17
Dado, rezultati na 21 MHz ove godine su daleko ispod lanjskih...vidit rezultat YT7Z.
U ovom kontestu ako ne "ablaš espanjol" gotovo nemoguće je doći do najvišeg plasmana.
A sa propagacijama nikad ne znaš  ???
Zato je najbolje raditi više opesega....uvijek na jednom ide ;)

Naziv: Odg: King of Spain SSB 2015 - dojmovi
Autor: 9A3TA u 21. Srpanj 2015, 16:51:53
e, sad da ja imam volje od statistike ko recimo 4oe ;D

mojih 3 od 46 i vaših 1 od 13, a ja još čekam jel rus dobil veću penalizaciju, pa ispadne 2 od 26 :-)

meni slatko ko i vama

a hablam samo gracias

i "najte kaj zameriti" dijalekte  ;D

same gasaaaa...
Naziv: Odg: King of Spain SSB 2015 - dojmovi
Autor: 9A3TA u 21. Srpanj 2015, 16:56:03
e, stvarno je prevruće  ;D

antena mi je 6 m AGL

a nadam se 2 od 46...

kad se sjetim kak je onda pljuštala ona kiša, i samo maaalo je grmilo... ma milina kak je bilo dobro  ;D
Naziv: Odg: King of Spain SSB 2015 - dojmovi
Autor: 9A1AA u 02. Rujan 2015, 00:08:04
Evo i službenih rezultata natjecanja HMKOS SSB 2015.

http://concursos.ure.es/en/s-m-el-rey-de-espana-ssb/resultados/#15

9A3B po treći puta za redom #1 u MS kategoriji sa novim World rekordom ;)

Naziv: Odg: King of Spain SSB 2015 - dojmovi
Autor: 9A3XV u 02. Rujan 2015, 13:57:05
Čestitke komšije!  :D

73xv
Sale