Hrvatski Radioamaterski Savez

KV aktivnosti => KV natjecanja => Autor teme: 9A5TO u 08. Srpanj 2015, 10:30:46

Naziv: IARU 2015
Autor: 9A5TO u 08. Srpanj 2015, 10:30:46
Tako upravo kaže da je preostalo do  IARU HF Worldchampionship na http://www.da0hq.de/ oni i kada "gube" prvo mjesto se ne predaju.
A mi?
Naziv: Odg: 3 Tage und 3 Stunden 33 Minuten
Autor: 9A5TO u 09. Srpanj 2015, 12:16:47
Fulao sam 2 Tage 2 Stunde 22 Minuten.  :-X
Naziv: Odg: 3 Tage und 3 Stunden 33 Minuten
Autor: 9A3AG u 09. Srpanj 2015, 12:20:17
Es geht loss am Samstag 1200Z .......  :)

potražite nas na 40m SSB


FT-1000MP + 1,5kW + OB4-40 - RUN
IC7600 + 800W + 2el - INBAND

73 svima koliko vas ima

Saša, 9A3AG
Naziv: Odg: 3 Tage und 3 Stunden 33 Minuten
Autor: 9A2VX u 09. Srpanj 2015, 12:31:03
A jeste našli naslov teme...
Ja mislio da se netko izgubio prije toliko dana  :'(

Možda se i čujemo pa da vidim i tu majcu od 9A0HQ na svojim leđima  ;)
Želim vam 1. mjesto!
Zvone
Naziv: Odg: 3 Tage und 3 Stunden 33 Minuten
Autor: 9A5TO u 09. Srpanj 2015, 12:33:04
Citat: 9A3AG  u 09. Srpanj 2015, 12:20:17
Es geht loss am Samstag 1200Z .......  :)

potražite nas na 40m SSB


FT-1000MP + 1,5kW + OB4-40 - RUN
IC7600 + 800W + 2el - INBAND

73 svima koliko vas ima

Saša, 9A3AG
Pozdrav Saša!
Odlično, vas nikad nije bilo teško dozvati pa se čujemo. Pokušat ću i ove godine 12x odraditi HRS, ali zbog ograničenosti s vremenom se ovaj put ne mislim patiti dozivajući zbog nepovoljnih propagacija pojedine postaje u nekoliko navrata +30min. Nakon 2-3 CQ koje čujem "u prazno" ako na poziv ne dobijem niti "?" odoh QSY.
U gradu imam(o) 100W + PRO67B + inverted V dipole.

GL svima 9A0HQ!

P.S. Neka se nitko ne ljuti, ali zanimljivo kako se tek nakon "bockanja" pojavi službena obavijest... ali bolje i tako, nego da se u nedjelju navečer čudimo što smo propustili za vikend...
Naziv: Odg: 3 Tage und 3 Stunden 33 Minuten
Autor: 9A2VX u 09. Srpanj 2015, 13:03:01
Citat:P.S. Neka se nitko ne ljuti, ali zanimljivo kako se tek nakon "bockanja" pojavi službena obavijest... ali bolje i tako, nego da se u nedjelju navečer čudimo što smo propustili za vikend...
P.P.S. Oni su u velikim pripremama. Daj Bože da budu prvi!
reklamiraju se " leva-leva", pa nije čudo što dobivamo info na "kapaljku"
Naziv: Odg: 3 Tage und 3 Stunden 33 Minuten
Autor: 9A4OE u 09. Srpanj 2015, 13:21:38
HRVATSKI RADIOAMATERSKI SAVEZ ZAGREB   9A0HRS,9A0HQ,9A0A,9A0ZG,9A0OS,9AOST,9A0RI   AR 9.3.2010. -  8.3.2015.

Valjda su se sjetili?
Naziv: Odg: 3 Tage und 3 Stunden 33 Minuten
Autor: 9A5TO u 10. Srpanj 2015, 12:45:21
Uskoro 1 Tag und 1 Stunde 11 Minuten  :)
Još kap o rasporedu ostalih lokacija bi dobro došla. Ali nije nužno, znamo nešto i o goniometriranju.

GL!
Naziv: Odg: 3 Tage und 3 Stunden 33 Minuten
Autor: 9A2VX u 11. Srpanj 2015, 09:13:02
Countdown bis zum 11. Juli 2015 12:00 UTC / 14:00 MESZ :

4 Stunden 47 Minuten

A naš 9A0HQ nije taknuo svoje stranice još od 2012. godine!
http://www.cro-cc.net/index.php/9a0hq-mainmenu-38
Naziv: Odg: 3 Tage und 3 Stunden 33 Minuten
Autor: 9A3MN u 14. Srpanj 2015, 13:37:21
kako je prošao 9A0HQ?? mogući plasman???

73! Zlaja 9A3MN
Naziv: Odg: 3 Tage und 3 Stunden 33 Minuten
Autor: 9A1AA u 14. Srpanj 2015, 13:42:19
http://www.3830scores.com/currecscores.php?arg=rJqg7zRfyfsl
Naziv: Odg: 3 Tage und 3 Stunden 33 Minuten
Autor: 9A2EY u 18. Srpanj 2015, 11:18:57
Kao što je u zadnje vrijeme čest slučaj, tako i na ovu temu dolazim sindromom "kasno paljenje". Pokušavam to tumačiti QRLL-om. No, IARU HF 2015 za mene je bio tehnološka prekretnica. Nakon 50 godina klasičnog radija, konačno jedan contest odrađen SDR tehnologijom. Totalno drukčije, vrlo zanimljivo. FLEX-1500 ima prijemnik klasu bolji od mog miljenika FT-817. Na koncu je, uz neizbježnu QRP kategoriju, odrađeno 530 veza i cca 200k PTS. Možda bi se i sa FT-817 napravio sličan rezultat, ali se tad nebi mogao hvalisati mojim tehnološkim skokom.
Pozdrav & 73
     Željko 9A2EY
Naziv: Odg: 3 Tage und 3 Stunden 33 Minuten
Autor: 9A2JK u 18. Srpanj 2015, 19:21:59
Bravo Željko!
530 veza u 24 sata (uz pretpostavku da si radio svih 24 sata?) je rezultat koji mnogi
ne bi napravili ni sa 1 kW. O QRP FLEX-1500  5 W da ne govoriomo.
Još kad bi nam ''odao'' kakve antene si koristio ...

73 ES GL
Martin 9A2JK
Naziv: Odg: 3 Tage und 3 Stunden 33 Minuten
Autor: 9A2EY u 19. Srpanj 2015, 13:36:21
Hvala Martine,
Da, zaboravio sam napisati da je korištena antena Butternut HF6V (vertikalka 7,9 metara dugačka s po jednim radijalom za svaki band). Od 14 MHz do 28 MHz radi solidno, ali 3,5 i 7 MHz tako, tako. Radio sam oko 20 sati, pa sam dva dana osjetio pijesak u očima HI. Inače, FLEX-1500 ima odličan prijemnik, ali postoji jedan ozbiljan problem kašnjenja signala koji ide na antenu. Zbog toga sam koristio "vanjski" elektronac s njegovim CW monitorom. Kod SSB veza morao sam PTT držati još cca 1 sekundu nakon izgovorenog inače mi to odreže (hvala Vladi 9A2TX na upozorenju na početku ctesta). Kao što već napisah, vrlo zanimljivo, potpuno novi pogled koji me doduše malo baca prema struci, jer godinama koristim analizatore frekvencijskog spektra, a ovo je tako slično. E sad čekam neki "big game" ctest (CQ WW), pa da vidim hoće li se moje oduševljenje nastaviti.
Puno pozdrav & 73
         Željko 9A2EY
Naziv: Odg: 3 Tage und 3 Stunden 33 Minuten
Autor: 9A4QV u 19. Srpanj 2015, 15:22:48
Citat: 9A2EY  u 19. Srpanj 2015, 13:36:21
Da, zaboravio sam napisati .....
I sada slijedi tužan dio priče  8)
Citat: 9A2EY  u 19. Srpanj 2015, 13:36:21
Inače, FLEX-1500 ima odličan prijemnik, ali postoji jedan ozbiljan problem kašnjenja signala koji ide na antenu. Zbog toga sam koristio "vanjski" elektronac s njegovim CW monitorom. Kod SSB veza morao sam PTT držati još cca 1 sekundu nakon izgovorenog inače mi to odreže (hvala Vladi 9A2TX na upozorenju na početku ctesta).
To je jedan od problema zbog kojeg rijetko koji SDR primopredajnik možeš probati live, dakle na antenu na sajmovima. Kad ih upitaš za latenciju, kolutaju očima i odjednom ne razumiju što pitaš. Naj originalniji mi je bio jedn predstavnik koji mi je pokazao, latencija, pa nema je, vidis - ja kucam i odmah se cuje na slusalice.... ;D A šta ide u antenu - to te ja pitam 8)
Citat: 9A2EY  u 19. Srpanj 2015, 13:36:21
E sad čekam neki "big game" ctest (CQ WW), pa da vidim hoće li se moje oduševljenje nastaviti.
Puno pozdrav & 73
         Željko 9A2EY
Mislim da će ti oduševljenje splasnuti, i da ćeš učiniti vjerovatno što i predhodni vlasnik uređaja, prodati ga nekom dalje i onda kupiti (puno) skuplju igračku koja ima prihvatljivu latenciju.

Jedan od najboljih SDR uređaja s obzirom na uloženo-dobiveno je ELAD FM DUO, uređaj radi u sdr modu kao stand-alone, u PC modu, a može istvremeno raditi 6 prijemnika. Performance su zavidne za tako malo kutiju. Kvaliteta i izrada proizvoda na visokom nivou. Latencija OK...

QV
Naziv: Odg: 3 Tage und 3 Stunden 33 Minuten
Autor: 9A5TD u 20. Srpanj 2015, 17:42:24
Citat: 9A2EY  u 19. Srpanj 2015, 13:36:21
.... potpuno novi pogled koji me doduše malo baca prema struci, jer godinama koristim analizatore frekvencijskog spektra, a ovo je tako slično.

Dobra usporedba, samo nisi napisao da li koristis analogne ili digitalne ?   :-)

Svaka cast digitaliji ali ja jos nisam susreo niti jednog da radi u koliko toliko " REAL TIME-u " i da kosta manje od cca 20K Eura pa na dalje, cak i zadnji sa kojim sam se sreo prije par dana ( R&S do 40 GHz ) je nakon UPGRADE-a na zadnji firmer nesto kao kada si digao XP na 256K Rama.... Svaka mjerna sprava koji ima bilo kakav OS a pogotovu ako je to nesto iz WIN porodice meni je sumnjiva !
Naziv: Odg: IARU 2015
Autor: 9A1AA u 22. Srpanj 2015, 17:58:45
Evo trenutnog stanja u HQ kategoriji:

http://www.3830scores.com/currecscores.php?arg=PKqg2z8fyfsl

Čekaju se logovi od DA0HQ, EM5HQ, GR2HQ, HG0HQ, II0HQ, OL5HQ, R3HQ, SN0HQ TM0HQ.
Neki od njih (vjerojatno) neće ni biti na "3830" reflektoru.

Dno top-ten plasmana je (začuđujuće) i ove godine realnost za 9A0HQ unatoč novim organizacijskim vjetrovima ;)

Nažalost, zaboravili su na ono osnovno a to je "Srce vatreno"  :-[