Hrvatski Radioamaterski Savez

KV aktivnosti => KV natjecanja => Autor teme: 9A1IW u 21. Siječanj 2015, 12:30:31

Naziv: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A1IW u 21. Siječanj 2015, 12:30:31
Prijedlozi izmjena propozicija KV kupova.

1. Zbog log-inžinjeringa skratiti rok za slanje loga do ponoći istog dana ili max 24h nakon kontesta.
2. Skraćivanje roka za objavu konačnih rezultata i mogućnost pregleda prijavljenih rezultata po kategorijama odmah po isteku roka za slanje loga ili tokom samih prijava logova, ako će rok za slanje loga biti veći od npr. 24h
3. Ukidanje kaznenih bodova, koji se koriste za smišljeno sabotiranje "konkurencije".
4. Kaznu za najteže prekršioce treba definirati kao suspenziju iz svih KV natjecanja na min. 2 godine.
5. Izbacivanje svih "/portable" "/qrp" "/štagod" i definiranje "modusa" isključivo kroz odabir kategorije.

Tko ima koju pametnu, neka napiše, pa da HRS kao organizator već jednom riješi ovaj problem jer su prepucavanja i beskrajne žalbe postali smijeh.

Diskusija može početi
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A4QV u 21. Siječanj 2015, 12:46:42
Prvo i osnovno pravilo je da nema izmjena pravila kad je natjecanje zapocelo. To znaju svi osim izgleda KV menadžera i još nekolicine.

Dakle tu se diskusija zatvara. (za ovu godinu)

Kakav je tijek događaja, vjerovatno se ni iduce godine nece trebati mijenjati pravila jer za koga?
Ako se pogleda koliko je postaja poslalo logove (51) ili recimo 55 u 9ACW natjecanju sve je jasno.

Jos je jasnije ako se pogleda u registar neprofitnih udruga gdje je samo 55 radio klubova registrirano.
Dolaskom na snagu novog zakona o udrugama, za ocekivati je da ce se taj broj rapidno smanjiti, sto zbog potrebe vodjenja administracije i financijskih izvjesca, gdje ako se ona ne dostave automatizmom se udruge brisu iz registra krajem godine, sto zbog katastrofalne situacije u kojoj se nasao nas hobi u nasoj drzavi.

Ako pogledamo poteze HRS-a u zadnjih godinu dvije, sve vodi ka totalnom krahu i marginaliziranju hobija. Ostati ce dva zaposlenika, na teret države i forma će biti zadovoljena.

Trenutna situacija je ovakva:

Domaća natjecanja u padu
9ACW natjecanje u padu
Neuredna dostava QSL kartica
Neuredno izlazenje casopisa (slijedi ukidanje casopisa u obliku kojeg poznajemo)
Neuredno odrzavanje repetitorske mreze,
ukidanje Radio mreze za opasnost

Postavlja se uopce pitanje, zasto biti clan HRS-a ?
I ovih 500 kuna haraca za tzv. izdavanje prijedloga pozivne oznake je sasvim pogresno.
Ja mislim da direktno mogu zatraziti u HAKOMU dozvolu za izdavanje, a pozivni znak, uopce me nije brija koji ce biti.

Zato, mijenjati pravila ni nema smisla, jer se nece imati tko takmiciti.

QV
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9a6c u 21. Siječanj 2015, 17:05:03
Između anarho-liberalnih i nihilističkih stavova glede pravila mislim da u nadi da će se  u HRS ipak ukazati neko vodstvo koje ima smisla ja ipak ne bih odustao na niti jedan od prethodno predloženih načina.

Prema tome - Adamu "dvojka", a dragom IW nekoliko naputaka, sve u madi da će u međuvremenu malo dublje ući u problematiku KV natjecanja:

1/ Prijedlog je besmislen i nerealan, a spomenuti log inženjering u današnjim uvjetima lako se sredi

2/ Obzirom da su ljudi koji se bave sređivanjem rezultata ipak samo amateri koji to rade usput, mislim da su sadašnji rokovi sasvim primjereni, s tim da bi i po postojećim pravilima trebali biti dostupni prijavljeni rezultati po kategorijama, ali ne i mijenjanje kategorija kako smo imali prilike vidjeti (i to čak prije isteka roka za slanje logova ???)

3/ Kazneni bodovi nisu predviđeni za sabotiranje konkurencije, nego kao poticaj za rad na sebi i povećanje vlastite izvrsnosti. Mislim da bi čak i 9a1iw lako mogao smimiti cijeli contest na komp, a pravila dozvoljavaju slanje audio fileka kao potporu vlastitiom logu. Kakvo podmetanje, please?

4/ Kaznena godina za DQ ekipu postoji i sada i mislim da je jedna godina posve dovojna, nije smisao nikog doživotno obeshrabriti , nego opomenuti da se tim ne bavi i welcome back. Uostalom, imali smo prije koju godinu slučaj kad je 9A2BW izveo vjerojatno najbesmisleniju operaciju takve vrste začinjenu objašnjenjima istog nivoa i priča završena, idemo dalje.

5/ Izborom kategorije bira se i konkurencija pa prijedlog ne nosi ništa novo. Dodatak QRP ionako ne znači ništa i u propisima postoji, a "/P" nasuprot da i zato je spomenut u pravilima. Da bi ti neko priznao rad iz ZA, trebaš dati ZA/9A1IW pa tako i za portabl rad.

Jedino što bih možda promijenio u kupovima je termin i umjesto ranog popodneva pokušao s jutarnjim terminom od 08.00 MEZ nadalje. Mislim da su prilike u tom terminu prihvatljivije, smetnje koje pričinjamo drugim amaterima male i sve manje, a ostaje nam cijeli vikend za društveni život.
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A1IW u 21. Siječanj 2015, 19:22:08
Citat: 9a6c  u 21. Siječanj 2015, 17:05:03
1/ Prijedlog je besmislen i nerealan, a spomenuti log inženjering u današnjim uvjetima lako se sredi

Odlično. Dakle, nema potrebe da se drže dugi rokovi. Predlažem 24h kao rok sa slanje logova.

Citat: 9a6c  u 21. Siječanj 2015, 17:05:03
2/ Obzirom da su ljudi koji se bave sređivanjem rezultata ipak samo amateri koji to rade usput, mislim da su sadašnji rokovi sasvim primjereni

Jok. Ako se na UKVu 2 ili 3x više logova može obraditi za max. 2-3 tjedna, onda se i ovih 50tak može odraditi barem u istom periodu. Samo kraće.

Citat: 9a6c  u 21. Siječanj 2015, 17:05:03
3/ Kazneni bodovi nisu predviđeni za sabotiranje konkurencije, nego kao poticaj za rad na sebi i povećanje vlastite izvrsnosti.

Put u pakao je popločen dobrim namjerama. Ovaj alat služi za sabotaže i stvara nepotrebno kompliciranje.

Citat: 9a6c  u 21. Siječanj 2015, 17:05:03
5/ Izborom kategorije bira se i konkurencija pa prijedlog ne nosi ništa novo. Dodatak QRP ionako ne znači ništa i u propisima postoji, a "/P" nasuprot da i zato je spomenut u pravilima. Da bi ti neko priznao rad iz ZA, trebaš dati ZA/9A1IW pa tako i za portabl rad.

Ne radi se iz ZA, osim toga, izbacivanje /p je napravljenu u UKV takmičenjima bez negativnih posljedica. Što ne izmislimo znakove od "50 karaktera" kao Bugari za one svoje aktivacije, bit će zanimljivije?  ;D
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A2MI u 22. Siječanj 2015, 12:19:52
Iako je robot praktičan glede uploada logova, ne bih preporučio tako kratki period za upload.

Naime, postoje operatori koji pišu logove na papir, što je potpuno legitimno.
No takve logove je potrebno prepisati i cabrillo format. To obićno radi netko od klupskih kolega.
Naravno da taj kolega sigurno ima i nekog pametnijeg i hitnijeg posla, možda radi, nisu svi u mirovini...
Nadalje, dopustit ćete da je moguće da server zašteka. To se događa rijetko, ali je moguće.
Dakle iz navedenog, mislim da rok ne bi trebao biti manji od 7 dana a nikako ispod 3-4.

Ostali rokovi ovise o manager-u i tu po mojem mišljenju ne bi trebalo čvrsto ograničavati iste.
Nakon što se objave privremeni rezultati, oni mogu biti takvi dok manager ili povjerenstvo ne odluči da su
konačni. No uveo bih novi termin, period žalbi i primjedbi. Mislim da bi za taj period bilo dovoljno 7 dana nakon
deadline-a tj. objave privremenih rezultata.

U ostale prijedloge promjena pravila se ne bih miješao jer nemam iskustva, osim kaznenih bodova.

Naime, trebalo bi ujednačiti kazne za one greške koje robot ne može razlikovati.
Na primjer: Bad call i Unique, NIL i wrong nr.
Time bi se pojednostavnio posao administratora tj. managera. Isto tako mislim da bi trebalo konkretizirati pravila glede rednih brojeva veza u odašiljanju, duplih veza itd... Naime, robot može vrlo jednostavno provjeriti počinju li brojevi veza u logu od 1 i nastavljaju li se u nizu po jedan više. Za takav, neispravan log jednostavno ne bi dozvolio upload.

73
Miljenko
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A1IW u 22. Siječanj 2015, 13:22:06
Nisi me dobro skužio, ne dolazi ti log sa prvom vezom koja je broj 5. A ne, nenene, dođe ti sa rednim brojem 001, kao što i priliči, no u eteru je prva veza broj 5, a ostale se nadopišu prema "dogovoru".  :) Ovo sam osobno čuo na svoje uši. Zato sam i rekao da treba ograničiti vremenski period za upload, da se čim više pritisne muljatore. Osobno, nemam ništa protiv da rok za upload bude kao i na UKVu, pod uvjetom da su odmah vidljivi prijavljeni rezultati.

Dao si još jedan argument za ukidanje kaznenih bodova - jednostavnost. Iako je primarni razlog smanjenje prilike za muljažu.
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A4OE u 30. Siječanj 2015, 16:26:05
Citat: 9a3ty  u 30. Siječanj 2015, 16:08:54

Također mi nije OK da se pripadnost klubu definira prema poslanim podacima a ne kako pravila nalažu "prema evidenciji Hrvatskog radioamaterskog saveza na dan natjecanja".

Izmjenama općih pravila takmičenja dopušteno je svim 9A postajama s važećom dozvolom sudjelovanje u takmičenjima u organizaciji saveza. Ova izmjena nije pratila potrebne izmjene pravila pojedinačnih takmičenja s obzirom na svrstavanje u kategoriju klubskih postaja, jer netko može biti član nekog RK, a istodobno ne mora biti član saveza, a ne mora niti kluba.
U koju kategoriju se stavljaju tkve postaje?
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A4OE u 31. Siječanj 2015, 12:20:02
Citat: 9a3ty  u 30. Siječanj 2015, 17:34:09
Citat: 9a4oe  u 30. Siječanj 2015, 16:26:05
U koju kategoriju se stavljaju tkve postaje?

Pa valjda u onu u koju su se prijavile (jedan operator, CW i SSB ; jedan operator, samo CW ; jedan operator, samo SSB ; jedan operator, QRP (< 5 W) ; ili eventualno više operatora, CW i SSB ako pod nečijim osobnim znakom radi više operatora).

Ja sam mislio na posebnu kategoriju gdje se zbrajaju bodovi i kreira rang lista klubova.


Ovih par postova na ovu temu moderator može premjestiti u drugu rubriku (ima otvorena na tu temu) da se ne kontaminira ova i usput urediti "Zakonsku regulativu" važećim pravilnicima.





Kad bi se gledala zakonska regulativa moglo bi se postaviti pitanje zakonitosti sakupljanja podataka o pripadnosti fizičkih osoba nekoj udruzi tj. RK od strane HRS-a, stoga više što se nigdje ne vidi dali postoji i tko je odgovorna osoba za čuvanje i davanje podataka drugim osobama.
Prema statutu HRS je udruga pravnih osoba tj. radioklubova i kao takva može samo voditi evidenciju svojih članova i članica odnosno udruga koje su upisane u matičnu knjigu saveza.
Evidenciju članova udruga (fizičkih lica) RK može voditi samo udruga odnosno radioklub kroz svoju matičnu knjigu.

Kategorija klubova u takmičenju se ne može oslanjati na evidenciju saveza jer ona niti nebi smjela imati tu evidenciju isto kao što savez ne vodi evidenciju izdanih dozvola za rad (licenci) od strane HAKOM-a.

Kako je liberalizacijom zakonske regulative omogućeno dobivanje dozvole bez obzira na članstvo nekoj udruzi tako je moguća situacija da netko (ne)bude član nekog RK bez plaćanja članskog doprinosa savezu i kao takav ne ulazi u evidenciju (pitanje zakonitosti) koja je kriterij za plasman klubova (trenutni) i time može biti direktno oštećen dotični RK.

Možda je najbolja opcija da se pravilnik vrati na staro jer djelomične izmjene nisu popratile moguću problematiku i situacije koje mogu nastati ovakvim djelomičnim izmjenama.

Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A3TY u 31. Siječanj 2015, 13:01:30
Dečki, malo ste otišli "na kvasinu".
Ivan, 9A3DZH je stavio kao klub 9A3W dakle nije samostalni kontester nego aktivno sudjeluje u radu svog kluba. To što klub ima dvije pozivne oznake 9A1RKV i 9A3W a robot to ne zna to je drugi par opanaka. U oba slučaja riječ je o Radio klubu "Jadera" iz Zadra. Dakle nikakve promjene de facto i de žuri  ;D nije bilo.

Što se tiče toga da li je HRS ovlašten voditi evidenciju članova svojih članica stvar je jasna. S obzirom da članice plaćaju članske doprinose za svoje članove koji ujedno žele biti "članovi" HRSa i koristiti blagodati koje pruža to "članstvo" onda je normalno da je ovlašten voditi takvu evidenciju a članovi HRSovih članica to i odobravaju iskazujući želju za "članstvom" u HRSu. Tko ne želi biti "član" HRS-a nego samo nekog radio kluba neće biti u HRSovoj evidenciji. Članstvo namjerno pišem u navodnicima iz dobro nam poznatih razloga.
Druga je stvar da li je HRS prijavio agenciji za zaštitu osobnih podataka da vodi takvu evidenciju i osigurao sve zakonom predviđene uvjete za to vođenje. O tome neka brinu ovlaštene institucije i zainteresirani pojedinci.

Reći da HRS nije mjerodavan svrstavati određenog natjecatelja pod određeni klub u skladu s takvom evidencijom nije u redu jer to izrijekom navode pravila natjecanja. Tko ne želi poštivati pravila natjecanja ne mora se ni natjecati. A članstvo u klubu nosi kako prava tako i obveze iako to neki, kao nažalost i naš trenutačni predsjednik kluba, pokušavaju izopačiti.
Po meni je fer i logično da robot sam svrstava natjecatelje u klubove (kao što se i klupski pozivni znakovi svrstavaju u kategoriju više operatora iako možda radi single op kao npr. 9A1AA u 9A3B tj. 9A1CRR jednostavno jer to nalažu pravila natjecanja) jer mi "obični smrtnici" nemamo uvida u evidenciju pa se ne možemo niti zaštititi od možebitnih manipulacija.
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A2VX u 31. Siječanj 2015, 13:04:59
9A4OE Stvarno je Tvoj post "zalutao" u krivu rubriku

Citat:Kategorija klubova u takmičenju se ne može oslanjati na evidenciju saveza jer ona niti nebi smjela imati tu evidenciju isto kao što savez ne vodi evidenciju izdanih dozvola za rad (licenci) od strane HAKOM-a.

Iako imaš o tome svoje mišljenje, ali zaboravlješ da mi pričamo o 9A kontestima u organizaciji HRS, pa tko hoće biti anoniman, ne treba raditi u ovim kontestima.
Ja bih npr. želio raditi, ali ovakva organizacija obrade podataka mi ne "dozvoljava"

Ovo nije kontest u organizaciji HAKOMA, a drugo, ja sam radioamater, i moji podatci su vidljivi i Amerima kao i domaćim radioamaterima. Ne trebam se sakrivati jer sve legalno radim. Ako je netko zalutao u takvu udrugu, a može se i isčlaniti.

Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A4OE u 31. Siječanj 2015, 14:47:15
Citat: 9A2VX  u 31. Siječanj 2015, 13:04:59


mi pričamo o 9A kontestima u organizaciji HRS,

Ovo nije kontest u organizaciji HAKOMA,


Opća pravila KV natjecanja u organizaciji HRS-a

4. Sudionici
Sudionici svih domaćih KV natjecanja su isključivo licencirane radioamaterske postaje koje rade s
teritorija Republike Hrvatske
. Izuzetak je natjecanje 9A CW u kojem mogu sudjelovati sve licencirane
radioamaterske postaje, a izrađuje se zasebni plasman za postaje iz 9A i ostale postaje.


HRVATSKI RADIOAMATERSKI KUP 2014

Natjecanje organizira Hrvatski radioamaterski savez s ciljem porasta aktivnosti 9A postaja u KV natjecanjima. U natjecanju mogu sudjelovati licencirane radioamaterske postaje koje rade s teritorija Republike Hrvatske.


KUP JADRANA 2014

Natjecanje organizira Hrvatski radioamaterski savez s ciljem porasta aktivnosti 9A postaja u KV natjecanjima.
U natjecanju mogu sudjelovati licencirane radioamaterske postaje koje rade s teritorija Republike Hrvatske.


ZIMSKI KV KUP 2015

Natjecanje organizira Hrvatski radioamaterski savez s ciljem porasta aktivnosti 9A postaja u KV natjecanjima. U natjecanju mogu sudjelovati licencirane radioamaterske postaje koje rade s teritorija Republike Hrvatske.



Jasno je da sve radioamaterske postaje s važećom dozvolom (licencom) izdanom od HAKOM-a bez obzira na pripadnost imaju pravo sudjelovanja u takmičenjima u organizaciji Hrvatskog radioamaterskog saveza stoga bi trebalo i takvima omogućiti da prijave rezultate za svoj klub ako su član istoga.
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A2VX u 31. Siječanj 2015, 15:48:00
9A4OE
Citat:4. Sudionici
Sudionici svih domaćih KV natjecanja su isključivo licencirane radioamaterske postaje koje rade s
teritorija Republike Hrvatske. Izuzetak je natjecanje 9A CW u kojem mogu sudjelovati sve licencirane
radioamaterske postaje, a izrađuje se zasebni plasman za postaje iz 9A i ostale postaje.

Da točno! I što Ti u tome nije jasno ???
Kao što sam rekao u organizaciji HRS. Nigdje nema HAKOMA.

Poanta je na SVE LICENCIRANE POSTAJE KOJE RADE IZ teritorija Republike Hrvatske. Njima ne daje dozvole HAKOM
Dakle 9A/S5XXX, 9A/ DK1yyy, 9A/OK3zzz.
Rezultat je 9A postaje posebna lista  i ostale postaje u svojoj konkurenciji posebna lista,
Naravno da HAKOM izdaje dozvole 9A amaterima.
JA NE ZNAM ŠTO ŽELIŠ DOKAZATI ???  Prosvjetli me
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A2VX u 31. Siječanj 2015, 17:05:30
Za 9A3TY:
Citat:Dečki, malo ste otišli "na kvasinu".
Ivan, 9A3DZH je stavio kao klub 9A3W dakle nije samostalni kontester nego aktivno sudjeluje u radu svog kluba. To što klub ima dvije pozivne oznake 9A1RKV i 9A3W a robot to ne zna
Ha prijatelju, zar on ne pripada tom klubu ? Trebali ste ga na vrijeme upozoriti na tu činjenicu.  :-\
No dobro, on je prijavio pripadajući klub, ali ima ih koji nisu, a želi ih se "strpati" u neki klub bez njihove prijave, a to ne smijemo raditi, jer mijenjamo log natjecatelja, a to je naštimavanje rezultata
P.S. Kada ovako promatraš, onda nije "kvasina" već tumačenje pravila i zabrana utjecanja na rezultate  :P
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A4OE u 31. Siječanj 2015, 20:26:33
Upozoravam moderatora da ukloni, trajno, ne u koš, moje osobne podatke iz prijašnjeg posta kojeg je napisao 9A2VX iz razloga što oni nisu javno vidljivi, dostupni na mjesta gdje ih je izvukao 9A2VX ako se ne poštuje procedura prijavljivanja na dotičnu web stranicu.

Hvala


Ovo na čemu uporno inzistira 9A2VX nema veze sa onim o čemu sam pisao i prijavi rezultata za matični RK bez obzira na plaćeni članski doprinos savezu.
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A7DCK u 31. Siječanj 2015, 21:09:52
Citat: 9a4oe  u 31. Siječanj 2015, 20:26:33
Upozoravam moderatora da ukloni, trajno, ne u koš, moje osobne podatke iz prijašnjeg posta kojeg je napisao 9A2VX iz razloga što oni nisu javno vidljivi, dostupni na mjesta gdje ih je izvukao 9A2VX ako se ne poštuje procedura prijavljivanja na dotičnu web stranicu.
...

Samo da ti kažem kolega da ti je dovoljno upisat podatke 9A4OE u google i dobije se čak javno vidljiv datum rođenja ... i bez ikakvih potrebnih registracija prije pregleda podataka.
(UKRAINA CALLBOOK)
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A1IW u 31. Siječanj 2015, 21:45:19
O Boze...ja ne vjerujem. Jedni sumom, drugi drumom, kao razgovor dvojice gluhih.

1. Sta ako sam ja clan 2 kluba? I bas se hocu takmiciti za moj "drugi klub"? Tko ima pravo mene svrstavati u "prvi klub"? Neka tajnica iz nekakvog saveza? Dakle, jedino mjerodavno je ono sto je navedeno u logu takmicara. Sve ostalo je manipulacija.

2. Covjek ne mora biti clan Saveza da bi se takmicio. Ende! Za to (sam) smo se izborili. VX propagira tezu po kojoj nije radioamater onaj koji nije clan HRSa. Ta teza je pogresna i protuustavna. Nitko meni ne moze i ne smije ogranicavati slobodu bavljenja hobijem putem clanstva u nekakvoj marginalnoj udruzi. NITKO!!! To su pokusali napraviti u HROS-u i popili tuzbu. Na kraju su odustali.

3. SVI savezi ciji sam clan definiraju stvari na ispravan nacin, ne ovako kako to radi HRS. Dakle, ja sam clan nekog kluba, placam klubu clanarinu. KLUB je clan SAVEZA (jednog, drugog, osmog...) i placa clanarinu tom SAVEZU iz sredstava koja ima na raspolaganju. Koji savez trebam, taj klub odaberem.
Ne postoji floskula "clanski doprinos". Naravno, kroz taj famozni "clanski doprinos" se ubire vise para, pa imamo ovo sto imamo - nered. No, to je tema za neku drugu raspravu.

4. Pozivni znak treba biti javno objavljen, kao i ime i prezime onog koji ga koristi. Svi ti podaci trebaju biti dostupni. Konspirativno prikrivanje pod krinikom zastite privatnosti je sprdacina koja je HRS dovela u situaciju da nema posteni CALLBOOK. To je apsurd i takve "anonimce" bih kaznjavao izbacivanjem iz saveza i oduzimanjem pozivnih znakova. No to sam samo ja.

5. Nakon Miljenkovog obrazlozenja, povlacim tezu o skracivanju roka za slanje logova, neka bude naredni pon. kao i na UKVu. Sve ostalo trazim i dalje.
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A3TY u 01. Veljača 2015, 14:00:42
Citat: 9A1IW  u 31. Siječanj 2015, 21:45:19
1. Sta ako sam ja clan 2 kluba? I bas se hocu takmiciti za moj "drugi klub"? Tko ima pravo mene svrstavati u "prvi klub"? Neka tajnica iz nekakvog saveza? Dakle, jedino mjerodavno je ono sto je navedeno u logu takmicara. Sve ostalo je manipulacija.

Ne. Nije nikakva manipulacija već dosljedno provođenje pravila natjecanja. Ti možeš biti član više klubova ali samo jedan od njih ti može biti matični klub. Ako ti se ne sviđaju takva pravila natjecanja rješenje je jednostavno - nemoj se natjecati. A ako u nekom natjecanju u organizaciji HRSa želiš dati svoje bodove baš određenom klubu prijavi prije natjecanja da ti je to matični klub i rješen problem tj. vuk sit i ovce na broju.

Čisto za info, ako si član više klubova u koji klub ti HRS QSL manager šalje tvoje QSL-ke ??


Citat: 9A1IW  u 31. Siječanj 2015, 21:45:19
4. Pozivni znak treba biti javno objavljen, kao i ime i prezime onog koji ga koristi. Svi ti podaci trebaju biti dostupni. Konspirativno prikrivanje pod krinikom zastite privatnosti je sprdacina koja je HRS dovela u situaciju da nema posteni CALLBOOK. To je apsurd i takve "anonimce" bih kaznjavao izbacivanjem iz saveza i oduzimanjem pozivnih znakova. No to sam samo ja.

Sva sreća da smo u demokraciji a ne u diktaturi.
Jesi li kontaktirao i MUP da izvole staviti bazu podataka vlasnika vozila s registarskim oznakama na web? Jesi li im predložio da "anonimcima" zabrane prometovanje ako ne pristanu na objavljivanje podataka na webu? A joj Borise .....
Činjenica je da to što je netko negdje objavio podatke ne znači da ti imaš pravo preuzeti te podatke. To ti lijepo piše na stranici Agencije za zaštitu osobnih podataka. Zašto bi HRS morao nešto objaviti? Ako te interesira tko se "krije" iza nekog znaka pogledaj na Hakomovim stranicama, ako tamo nema podatka pitaj Hakom kako to da taj i taj emitira a nema ga u njihovoj bazi i stvar riješena.


Citat: 9A1IW  u 31. Siječanj 2015, 21:45:19
5. Nakon Miljenkovog obrazlozenja, povlacim tezu o skracivanju roka za slanje logova, neka bude naredni pon. kao i na UKVu. Sve ostalo trazim i dalje.

Ti se izgleda držiš one "traži pa će ti se dati". Good luck s tim stavom.
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A1IW u 01. Veljača 2015, 14:52:01
Citat: 9a3ty  u 01. Veljača 2015, 14:00:42
Ne. Nije nikakva manipulacija već dosljedno provođenje pravila natjecanja. Ti možeš biti član više klubova ali samo jedan od njih ti može biti matični klub. Ako ti se ne sviđaju takva pravila natjecanja rješenje je jednostavno - nemoj se natjecati. A ako u nekom natjecanju u organizaciji HRSa želiš dati svoje bodove baš određenom klubu prijavi prije natjecanja da ti je to matični klub i rješen problem tj. vuk sit i ovce na broju.

Čemu komplicirati? Nije li daleko jednostavnije uzeti u obzir klub koji takmičar sam upisuje u log. Osim toga, nismo ni članovi nekakvog CRO-CC, pa nas tjeraju da to pišemo u stranim takmičenjima. Jednostavnost i transparentnost - to je bit.
BTW, neću se natjecati samo iz protesta i bojkota, no nastojat ću svojim predlozima mijenjati propozicije da budu bolje. To mi zabraniti ne možeš, pa da se postaviš na trepavice.

Citat: 9a3ty  u 01. Veljača 2015, 14:00:42
Sva sreća da smo u demokraciji a ne u diktaturi.

Demokracija u hrvatskoj verziji nas je i dovela do toga da Savez redom gasi projekte i postaje sam sebi svrhom.

Citat: 9a3ty  u 01. Veljača 2015, 14:00:42
Ako te interesira tko se "krije" iza nekog znaka pogledaj na Hakomovim stranicama, ako tamo nema podatka pitaj Hakom kako to da taj i taj emitira a nema ga u njihovoj bazi i stvar riješena.

Zanimljivo, po tebi je CALLBOOK glupost? Čak i u "totalitarnom socijalizmu" smo ga imali, i to odštampanog na papiru. Jedan takav upravo imam na stolu. Stvarno rudiment nakaznog totalitarizma.

Citat: 9a3ty  u 01. Veljača 2015, 14:00:42
Ti se izgleda držiš one "traži pa će ti se dati". Good luck s tim stavom.

Tražio sam da se ukine segregacija učesnika takmičenja na članove i nečlanove, pa sam to i dobio. Očito je moj stav ispravan. Ignorancija i "netraženje" su nas doveli do toga da je takmičara sve manje, da su teret HRSu, da su trofeji bacanje novca, da se mora organizirati OZNA za analizu logova zbog muljaža i folirancija učesnika...

Ako je to OK, onda dobro, ima još kontesta, a bit će i saveza. Neće sve ostati samo na HRSu. Sve je manje onih koji se trude oko promjena.
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A3TY u 01. Veljača 2015, 15:30:47
Citat: 9A1IW  u 01. Veljača 2015, 14:52:01
Čemu komplicirati? Nije li daleko jednostavnije uzeti u obzir klub koji takmičar sam upisuje u log.

Čuj, kad je netko pisao pravila imao je neku ideju vodilju zašto je takvu odredbu stavio u pravila.
Dok se pravila ne promijene, demokratskom procedurom, treba ih poštivati takve kakvi jesu.

Citat: 9A1IW  u 01. Veljača 2015, 14:52:01
Osim toga, nismo ni članovi nekakvog CRO-CC, pa nas tjeraju da to pišemo u stranim takmičenjima.

Tko te to tjera? Mene nitko nije natjerao. Ja to stavljam dragovoljno. Zašto ne?

Citat: 9A1IW  u 01. Veljača 2015, 14:52:01
Jednostavnost i transparentnost - to je bit.

Robot automatski upiše pripadnost matičnom klubu. Gdje ćeš jednostavnije.
A transparentnost se jednostavno postigne objavom liste klubova s pozivnim oznakama kojima je taj klub matični. Gdje ćeš jednostavnije. HRS ima informatički sustav. Dovoljno je da se nadogradi s opcijom "auto-update web site" pa čim Ljilja upiše promjenu u bazu ta se odmah vidi na webu.

Citat: 9A1IW  u 01. Veljača 2015, 14:52:01
BTW, neću se natjecati samo iz protesta i bojkota, no nastojat ću svojim predlozima mijenjati propozicije da budu bolje. To mi zabraniti ne možeš, pa da se postaviš na trepavice.

Slobodno. Ali poštuj demokratsku proceduru. Dozvoli i da netko ima drugačije mišljenje od tvoga.


Citat: 9A1IW  u 01. Veljača 2015, 14:52:01
Demokracija u hrvatskoj verziji nas je i dovela do toga da Savez redom gasi projekte i postaje sam sebi svrhom.

I što sad? Ti bi uveo diktaturu proletarijata? Ili bi se trebao uključiti u rad HRSa pa iznutra raditi na promjenama?


Citat: 9A1IW  u 01. Veljača 2015, 14:52:01
Zanimljivo, po tebi je CALLBOOK glupost? Čak i u "totalitarnom socijalizmu" smo ga imali, i to odštampanog na papiru. Jedan takav upravo imam na stolu. Stvarno rudiment nakaznog totalitarizma.

Ako nađeš gdje sam uporabio riječ glupost plaćam ti pizzu i pivo kad dođeš u Zadar.
Koliko bi po tebi callbookova trebalo biti? Jedan, dva, pet, pet stotina ... ? Koliko često bi ih trebalo tiskati da budućim generacijama možeš dokazivati da je jednom postojao callbook?
Po meni u HR je samo jedan autoritet po pitanju izdavanja pozivnih oznaka a to je HAKOM.
S obzirom da tamo postoji callbook ne vidim razloga za dupliranje. A za one znakove kojih tamo nema tu je qrz.com i brojne druge izvedenice. A ako netko želi biti anoniman to je njegovo pravo, ne vidim zašto ih vrijeđati i zazivati uskraćivanje njihovih prava.

Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A7DCK u 01. Veljača 2015, 15:59:22
Citat: 9A1IW  u 01. Veljača 2015, 14:52:01

Čemu komplicirati? Nije li daleko jednostavnije uzeti u obzir klub koji takmičar sam upisuje u log. Osim toga, nismo ni članovi nekakvog CRO-CC, pa nas tjeraju da to pišemo u stranim takmičenjima. Jednostavnost i transparentnost - to je bit ...

Mislio sam Boris da bolje kužiš problematiku.
U stranim natjecanjima (ne svim) unosiš CONTEST CLUB, a nacionalni CC u HR je Cro-CC, nema veze sa radioklubovima u 9A. I nitko te ne tera da budeš član, kako kažeš nekakvog CRO-CC.
Taj nekakvi CRO-CC je zadnjih nekoliko godina pokazao izvanredne rezultate.


U Pravilniku CRO-CC stoji (st.2 Članstvo)
Citat:
- Član može postati bilo koji licencirani radioamater ili radio klub, iz Hrvatske ili iz neke druge zemlje članice IARU-a, ako članstvom u CRO CC vidi mogućnost za vlastitu afirmaciju u KV natjecanjima i koji to pisanim putem zatraži.

- Zahtjev za članstvo u CRO CC podnosi se pisanim putem ili on-line prijavom na web stranici CRO CC ili web stranici HRS-a.

- Članovi kluba u natjecanjima u kojima postoji kategorija contest klubovi, svoj rezultat prijavljuju za CRO CC.

Znači niko tebe kao NE ČLANA CRO-CC ne sili da upišeš u log pod rubrikom KLUB  da pripadaš CRO-CC klubu.
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A1AA u 01. Veljača 2015, 17:44:02
Poštovani! Tema je KV kupovi - izmjena propozicija!
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A1IW u 01. Veljača 2015, 19:35:00
Citat: 9a7dck  u 01. Veljača 2015, 15:59:22
Mislio sam Boris da bolje kužiš problematiku.

Nisi shvatio poantu. I uopce nije bila ideja raspravljati u svrsishodnosti CRO-CCa.

Ako se ja zelim takmiciti za klub "X", cemu to osporavati. Neka covjek sam napise za koji klub je radio i nema problema. Taj dio propizicija isto treba mijenjati.

9A3TY, necemo o perifernim temama, pojavio se cenzor, a mi neki smo na korak od Gulaga.
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A2TE u 01. Veljača 2015, 21:46:16
Citat: 9a3ty  u 01. Veljača 2015, 15:30:47
[A ako netko želi biti anoniman to je njegovo pravo, ne vidim zašto ih vrijeđati i zazivati uskraćivanje njihovih prava.


S ovim se ne slazem
osnovna razmjena podataka da se prizna za ostvarenu vezu je pozivni znak i raport
za normalnan QSO ide i ime operatora te QTH ili lokator
tako da nema anonimnosti
ako netko hoce bas bit anoniman nema mu mjesta u aktivnom radu na frekvencijama
neka bude SWL i nitko nece znat da postoji
tako da se ima izbor biti aktivan i bez anonimnosti ili SWL bez aktivnosti
Pozdrav Stjepan (nije anoniman)
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A1IW u 01. Veljača 2015, 22:45:38
Citat: 9a2te  u 01. Veljača 2015, 21:46:16
S ovim se ne slazem
osnovna razmjena podataka da se prizna za ostvarenu vezu je pozivni znak i raport
za normalnan QSO ide i ime operatora te QTH ili lokator
tako da nema anonimnosti
ako netko hoce bas bit anoniman nema mu mjesta u aktivnom radu na frekvencijama
neka bude SWL i nitko nece znat da postoji
tako da se ima izbor biti aktivan i bez anonimnosti ili SWL bez aktivnosti
Pozdrav Stjepan (nije anoniman)

Stjepane, potpisujem svako slovo koje si napisao!!!

No, da budemo OT, sve ideje cemo baciti na papir i poslati u HRS, iako sami mogu procitati o cemu se radi, no...
Izmjena propozicija treba biti transparentna i prakticna.
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A3TY u 02. Veljača 2015, 01:54:52
Borise, mislim da bi bilo produktivno da obrazložiš zašto misliš da bi konkretna izmjena bila korak naprijed tj. što bi se s njom po tvom mišljenju postiglo. Iako ovo s klupskim rangiranjem nisi naveo na svojoj inicijalnoj listi vidim da si se poprilično ukopao u svom stavu kako bi to trebalo funkcionirati ali osim "jer ja tako kažem" nismo čuli ono najbitnije - zašto?
Ideju vodilju pisca pravilnika itekako shvaćam. Cilj je bio aktivirati što više uspavanih ljepotica po klubovima i udahnuti malo života u timski rad. Iako mislim da je težinske vrijednosti u obračunu klupskog učinka trebalo malo drugačije definirati inicijalna ideja je odlična. Evo ti primjera : 9A1AA sam samcat rastura u multi-op kategoriji ali je zato u klupskoj kategoriji daleko od prvog mjesta. To je ono čemu služi ta kategorija, barem po mom mišljenju. Nek me pisac pravila ispravi ako sam nešto krivo shvatio. I sad bi ti htio tu jednu lijepu stvar pretvoriti u nešto ružno, otvoriti Pandorinu kutiju i omogućiti prijelazne rokove, transfer liste, licitacije, ... Po meni vrlo negativan prijedlog.

Usput, što se tiče anonimnosti zaista ste dvolični. Kad vam treba veza za novi dxcc ili za natjecanje onda može i samo 59/59 ali u ostalim situacijama mora čovjek dati i broj cipela ili mu vi ne bi dali raditi. Zaista žalosno. I što fali Hakomovom callbooku? Zašto vam on nije dovoljan?
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A2JK u 02. Veljača 2015, 12:32:00
Citat: 9a3ty  u 02. Veljača 2015, 01:54:52

Ideju vodilju pisca pravilnika itekako shvaćam. Cilj je bio aktivirati što više uspavanih ljepotica po klubovima i udahnuti malo života u timski rad. Iako mislim da je težinske vrijednosti u obračunu klupskog učinka trebalo malo drugačije definirati inicijalna ideja je odlična. Evo ti primjera : 9A1AA sam samcat rastura u multi-op kategoriji ali je zato u klupskoj kategoriji daleko od prvog mjesta. To je ono čemu služi ta kategorija, barem po mom mišljenju. Nek me pisac pravila ispravi ako sam nešto krivo shvatio. I sad bi ti htio tu jednu lijepu stvar pretvoriti u nešto ružno, otvoriti Pandorinu kutiju i omogućiti prijelazne rokove, transfer liste, licitacije, ... Po meni vrlo negativan prijedlog.

Usput, što se tiče anonimnosti zaista ste dvolični. Kad vam treba veza za novi dxcc ili za natjecanje onda može i samo 59/59 ali u ostalim situacijama mora čovjek dati i broj cipela ili mu vi ne bi dali raditi. Zaista žalosno. I što fali Hakomovom callbooku? Zašto vam on nije dovoljan?

Jasno, glasno i konkretno!
Ja sam jedan od onih koji podržavaju ovo što si napisao.

73
Martin 9A2JK
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A1IW u 02. Veljača 2015, 19:46:44
Citat: 9a3ty  u 02. Veljača 2015, 01:54:52
Borise, mislim da bi bilo produktivno da obrazložiš zašto misliš da bi konkretna izmjena bila korak naprijed tj. što bi se s njom po tvom mišljenju postiglo.

Procitaj temu iz pocetka, sve ti pise. Obrazlozeno je jednostavnim rjecnikom.
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A4OE u 27. Rujan 2015, 11:23:53
Kup Jadrana?
Iako su se mijenjale propozicije takmičenja ponovo se je propustilo definirati što je to postaja sa Jadrana.

"Postaje s Jadrana dodatno odašilju dvoslovnu oznaku luke upisa iz čije nadležnosti rade u natjecanju."

U praksi radiopostaja iz Delnica može se smatrati radiopostaja sa Jadrana jer je u nadležnosti neke od luka upisa Lučke kapetanije Rijeka odnosno njenih ispostava.
Ili luka upisa Bakar proteže se cca 15 km u umutrašnjost.
Dali je postaja sa Jadrana netko tko radi 15 km od obale?

"Za upis broda ili upis jahte koja je u cjelini u vlasništvu fizičke ili pravne osobe s
prebivalištem, odnosno sjedištem u Republici Hrvatskoj, nadležne su lučke kapetanije u Puli,
Rijeci, Senju, Zadru, Šibeniku, Splitu, Pločama i Dubrovniku, prema prebivalištu odnosno
sjedištu vlasnika broda ili jahte.

Za upis broda ili upis jahte čiji vlasnik, brodar, kompanija ili korisnik jahte nema
prebivalište odnosno sjedište na području lučke kapetanije, nadležna je lučka kapetanija iz
stavka 1. ovog članka kojoj je podnesena prijava za prvi upis broda ili jahte"


"Natjecanje organizira Hrvatski radioamaterski savez s ciljem porasta aktivnosti 9A postaja u KV natjecanjima.
U natjecanju mogu sudjelovati licencirane radioamaterske postaje koje rade s teritorija Republike Hrvatske.
...
...
U prijavi rezultata obavezno treba navesti za koji klub se prijavljuju bodovi."

"4. Sudionici
Sudionici svih domaćih KV natjecanja su isključivo licencirane radioamaterske postaje koje rade s
teritorija Republike Hrvatske
. Izuzetak je natjecanje 9A CW u kojem mogu sudjelovati sve licencirane
radioamaterske postaje, a izrađuje se zasebni plasman za postaje iz 9A i ostale postaje."

Kako je pravilima dozvoljeno učešće u takmičenju svim licenciranim postajama koje rade sa teritorija RH, nigdje se ne navodi da se to odnosi isključivo na hrvatske dozvole (licence), tu spadaju i oni koji nisu članovi niti jedne udruge kao i stranci koji koriste svoju pozivnu oznaku kroz 9A (9A/....).
Pošto je pravilima navedeno obavezno navođenje RK za koji se prijavljuju rezultati te postaje su u startu diskvalificirane pošto ne mogu navesti RK za kojeg prijavljuju rezultate. Pitanje je i dali robot za obradu takmičarskih dnevnika dopušta upload istih bez navođenja RK za kojeg se moraju prijaviti rezultati.
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A2MI u 11. Listopad 2015, 13:44:46
Pozdrav

Robot dopušta da se polje za upis pripadnosti ostavi prazno. To bi značilo da se bodovi stanice ne pribrajaju niti jednom klubu.
No, u tu rubriku se može upisivati isključivo pozivni znak kluba.
Dužnost administratora (Menađera) je da promijeni dotičnu pozivnu oznaku ako je neispravna, ako je operator pogriješio i upisao pogrešan znak, ako se radi o istom klubu a upisana je druga pozivna oznaka itd...

Osobno smatram da operator ima pravo odabrati klub kojem će dati svoje bodove. Čak i ako nije član dotičnog.
Klubu to može donjeti bodove pa se nema razloga buniti. Isto je i ako je operator član više klubova. Ne vidim razloga da se matični klub buni. Jer ako se buni operator bi mogao otići u drugi klub da mu on postane matični. Time bi ga klub izgubio. Ovako se samo može zapitati zašto je operator izabrao dati bodove drugom klubu ili jednostavno zamoliti operatora da u slijedećem natjecanju odabere svoj matični klub za davanje bodova...


To davanje bodova klubu, smatram, ne treba najavljivati. Ne znam što bi se dobilo sa time, osim što bi zakompiciralo stvar.

Slažem se da bi u pravilima trebalo bolje definirati što je to postaja s Jadrana i tko ima pravo natjecati se u toj kategoriji, jer to izaziva nedoumice i puno polemike.

Nadalje smatram da bi trebalo dati stanicama s kopna jedan množitelj. Time bi te stanice bile u malo ravnopravnijem položaju naspram stanicama s Jadrana. Osim što nose 2/3 boda, nosile bi i jedan množitelj.
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A3TY u 16. Listopad 2015, 12:09:51
Citat: 9a2mi  u 11. Listopad 2015, 13:44:46
Robot dopušta da se polje za upis pripadnosti ostavi prazno. To bi značilo da se bodovi stanice ne pribrajaju niti jednom klubu.

To je u direktnoj suprotnosti s pravilima natjecanja npr. Kupa Jadrana gdje lijepo piše :
U prijavi rezultata obavezno treba navesti za koji klub se prijavljuju bodovi.
To vam je dragi kolega Miljenko tzv. mandatory field.

Citat: 9a2mi  u 11. Listopad 2015, 13:44:46
Osobno smatram da operator ima pravo odabrati klub kojem će dati svoje bodove. Čak i ako nije član dotičnog.

Lijepo reče Clint Eastwood : Mišljenja su kao i šu..., svi ih imaju. Pa onda evo i moga :
Kao prvo trenutačna pravila lijepo kažu :
Pod klupskim postajama podrazumijevaju se radio klub ili sekcije kluba ili osobne postaje kojima je radio klub za kojeg prijavljuju bodove matični radio klub prema evidenciji Hrvatskoga radiomaterskog saveza na dan natjecanja.
Dakle, nema ni govora o slobodnom izboru kome će bodovi pripasti, iako to naš vrli robot uporno ignorira i time omogućava kršenje pravila.

Kao drugo, što bi se dobilo takvom promjenom pravila? Molim predlagatelja obrazloženje!!!
Naime, time bi se samo otvorila mogućnost licitiranja tko-da-više-njemu-dam-bodove a što sigurno nije u duhu ham špirita.  ;D

Citat: 9a2mi  u 11. Listopad 2015, 13:44:46
To davanje bodova klubu, smatram, ne treba najavljivati. Ne znam što bi se dobilo sa time, osim što bi zakompiciralo stvar.

Pa to je barem kranje jednostavno. Dobilo bi se da se unaprijed zna tko se kome prodao a nikome se ne bi ništa zakompliciralo jer se na robotu jednostavno doda forma za prijavu i to je to.

Citat: 9a2mi  u 11. Listopad 2015, 13:44:46
Nadalje smatram da bi trebalo dati stanicama s kopna jedan množitelj. Time bi te stanice bile u malo ravnopravnijem položaju naspram stanicama s Jadrana. Osim što nose 2/3 boda, nosile bi i jedan množitelj.

Ponovit ću se : Što bi se dobilo takvom promjenom pravila? Molim predlagatelja obrazloženje!!!
Naime, o kakvom neravnopravnom položaju govorimo? Postaje s kopna su u jednoj kategoriji a postaje s Jadrana u drugoj. Dakle, da ponovim - o kakvoj neravnopravnosti je riječ ??????

Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9a6c u 16. Listopad 2015, 13:01:46
I još jedno malo potpitanje - što ako sudionik u natjecanju koji je ispoštovao sve zakonske i ine regulative ne želi da se njegovi bodovi pribrajaju nijednom klub, pa makar on bio i tzv matični?

Inzistiranje na ovom kao "mandatory" direktno zadire u slobodu izbora i prava na izbor.

Mogu razumijeti da se bodovi pribrajaju tzv matičnom klub, ali a koje čovjek član tri kluba
ne vidim razloga da sam ne odabere kome će pripasti, a opet s pogledom na drugi pasus?

Ako voliš radit u contestu ne moraš ljubit ni savez ni klub, a osobito konkurenciju ;D
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A3TY u 16. Listopad 2015, 13:33:40
Citat: 9a6c  u 16. Listopad 2015, 13:01:46
I još jedno malo potpitanje - što ako sudionik u natjecanju koji je ispoštovao sve zakonske i ine regulative ne želi da se njegovi bodovi pribrajaju nijednom klub, pa makar on bio i tzv matični?
Inzistiranje na ovom kao "mandatory" direktno zadire u slobodu izbora i prava na izbor.

Čovjek ne mora biti član kluba (niti HRS-a) da bi se natjecao - to je sloboda izbora.

Citat: 9a6c  u 16. Listopad 2015, 13:01:46
Mogu razumijeti da se bodovi pribrajaju tzv matičnom klub, ali a koje čovjek član tri kluba
ne vidim razloga da sam ne odabere kome će pripasti, a opet s pogledom na drugi pasus?

Čovjek ima pravo izabrati koji klub će mu biti matični - opet sloboda izbora.
Pretpostavljam da će za matični izabrati onaj koji mu se najviše sviđa?

Citat: 9a6c  u 16. Listopad 2015, 13:01:46
Ako voliš radit u contestu ne moraš ljubit ni savez ni klub, a osobito konkurenciju ;D

Pa valjda ti matični klub nije konkurencija ? ? ?
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A2MI u 16. Listopad 2015, 14:37:02
Ispričavam se što sam se usudio pojasniti kako robot radi glede upisa kategorije kluba, a posebno što sam izrazio svoje mišljenje.
Ako se želi ograničiti upis kojem klubu stanica može i smije dati bodove to se može napraviti i
kao odabir na roboti ili da admin (manager) promijeni klub stanici koja je pogrešno to upisala.
Ako se to treba riješiti pomoću robota, onda treba netko, manager reči i osigurati ažurirane podatke sa
članovima matičnih klubova.
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9A3TY u 16. Listopad 2015, 16:55:17
? ? ?

Zar ti ne znaš čitati pravilnik pa ti ga netko treba pojašnjavati?
 
Naziv: Odg: KV kupovi - izmjena propozicija
Autor: 9a6c u 16. Listopad 2015, 17:14:53
Citat: 9a3ty  u 16. Listopad 2015, 13:33:40
Citat: 9a6c  u 16. Listopad 2015, 13:01:46
I još jedno malo potpitanje - što ako sudionik u natjecanju koji je ispoštovao sve zakonske i ine regulative ne želi da se njegovi bodovi pribrajaju nijednom klub, pa makar on bio i tzv matični?
Inzistiranje na ovom kao "mandatory" direktno zadire u slobodu izbora i prava na izbor.

Čovjek ne mora biti član kluba (niti HRS-a) da bi se natjecao - to je sloboda izbora.

Citat: 9a6c  u 16. Listopad 2015, 13:01:46
Mogu razumijeti da se bodovi pribrajaju tzv matičnom klub, ali a koje čovjek član tri kluba
ne vidim razloga da sam ne odabere kome će pripasti, a opet s pogledom na drugi pasus?

Čovjek ima pravo izabrati koji klub će mu biti matični - opet sloboda izbora.
Pretpostavljam da će za matični izabrati onaj koji mu se najviše sviđa?

Citat: 9a6c  u 16. Listopad 2015, 13:01:46
Ako voliš radit u contestu ne moraš ljubit ni savez ni klub, a osobito konkurenciju ;D

Pa valjda ti matični klub nije konkurencija ? ? ?

Ivo,

ako po tvom čovjek ne mora bit član saveza ni kluba, čemu onda priča o matičnom klubu?

Priča o matičnom klubu ima smisla u smislu određivanja broja glasova na skupštinama saveza, a nastavljat je na ovom nivou po meni nema.

Naravno da klub nije konkurencija ni teoretski, to si malo krivo spojio. Mislio sam da je smajlić dovoljno zubat da ovo potkrijepi ;D

Teoretski, član si jednog kluba i imaš na nesreću predsjednika idiota i manipulatora koji u pravilu onemogućava članove u kvalitetnijem radu, ali će tvoj rezultat vrlo rado i bez problema pribrojiti uspjehu kluba i s tim zamahnuti pred očima sponzora ili neupućenih.

Naravno, ovo je samo teoretski, toga kod nas nema, osobito ne unutar HRS.

Svaka sličnost sa stvarnim osobama ili situacijama krajnje je slučajna.