2018. Germany :)
WRTC Sanctioning Committee is very pleased to announce that the organization of World Radiosport Team Championship 2018 was granted to a German group consist of representatives of DARC, BCC and RRDXA. German application was very well prepared and knowing their experiences we all expect another outstanding meeting and competition among world's best contesters. All following information with qualifying process will be published by the Organizing committee. 73, Tine Brajnik, S50A WRTC SC Chairman
73, Tine Brajnik, S50A WRTC SC Chairman
Evo proradila je i WEB stranica:
http://www.wrtc2018.de
Pozdrav svima,
kao što znate idući WRTC se odvija 2018. u Njemačkoj i organizatori ulažu velik napor da nadolazeći WRTC bude još bolji, još transparentniji i još zanimljiviji od svih prethodnih.
O WRTCu smo tijekom godina puno pisali i ovdje i u našem časopisu, pa mislim da nije potrebno previše predstavljati o kakvom se projektu radi.
Kao i svaki put dosada, organizatori su odlučili imenovati nekolicinu radioamatera za svoje ambasadore; one koji će promovirati WRTC u svojim zemljama i regijama, a po prvi puta su na jedno od tih mjesta odlučili pozvati i nekoga iz 9A - odnosno moju malenkost.
Više na: wrtc2018.de/index.php/en/presse-2/presse...8-ambassador-program (http://wrtc2018.de/index.php/en/presse-2/pressemitteilungen-2/153-formation-of-the-wrtc-2018-ambassador-program)
Očito naši kolege iz Njemačke imaju visoko mišljenje o 9A radioamaterima, ali i o rezultatima u raznim natjecanjima, i to s razlogom. Količina rezultata i postaja u eteru u najvećim contestima je impresivna, a i broj 9A radioamatera koji sudjeluje na WRTC natjecanjima također je vrlo visok i nadmašuje neke radioamaterski puno razvikanije zemlje.
Ja se nadam da vam nekoliko povremenih objava o WRTCu na ovom forumu ili web stranicama neće smetati, a to zasigurno neće biti ništa više ili manje od prethodnih WRTC natjecanja, o kojima smo svi pomalo redovito pisali, raspravljali i izvještavali.
Osim same promocije WRTC-a, cilj ambasadora je pronaći i ponekog sponzora i prikupiti poneki euro s obzirom na financijski zahtjevan projekt. Projekt se financira isključivo donacijom radioamatera i sponzora, pa se s te strane nadam da bi 9A contest i radioamaterska zajednica mogla pomoći jednom tako velikom projektu.
Svatko tko na bilo koji način želi pomoći, može se javiti na moj e-mail ili Facebook ili neki drugi način, a ovisno o raspoloženju i reakcijama naše zajednice tako ću predložiti i još neke aktivnosti.
Hvala na pažnji.
73,
Hrle - 9A6XX
Citat: 9A6XX u 11. Svibanj 2016, 17:05:33
...
Ja se nadam da vam nekoliko povremenih objava o WRTCu na ovom forumu ili web stranicama neće smetati, a to zasigurno neće biti ništa više ili manje od prethodnih WRTC natjecanja, o kojima smo svi pomalo redovito pisali, raspravljali i izvještavali.
...
Zašto bi smetalo?
Svatko neka čita ono što ga zanima.
Katkada mi se čini da
malo previše gnjavimo s WFF (9AFF) aktivnostima ali me ohrabri činjenica da nekoga to zanima a oni koji imaju druge interese - to ne moraju čitati.
Tako je i s WRTC-om: sigurno ima onih kojima je to zanimljivo. Oni drugi - neka
promijene program.
73
Emir, 9A6AA
Prema http://wrtc2018.de/index.php/qualifikation/standings?task=cty&value=9A bi značilo da barem 10-20% radioamatera je odradilo i poslalo log za jedan on WRTC klalifikacijskih natjecanja.
Čini mi se da Davor 1UN ima realne šanse ponovno biti na WRTC-u, dok se Vedran 7DX i Ivo 3A još moraju potruditi i čekati rasplet događaja na koji direktno ne mogu utjecati.
E sad, svaka zabava košta.
Činjenica je da samo koji si mogu priuštiti više toga za ovaj hobi imaju veće šanse za kvalifikacije.
A da će opet bit i onih koji će i njima pomoći, bit će.
A da većina neće, to je sigurno. Prvenstveno iz razloga jer nemaju para za to.
Pozdrav svima,
tko bude ovog tjedna putovao u FHN na Sajam moći će posjetiti i štand s temom WRTC 2018, a u sklopu Contest Foruma u subotu od 12:00 do 14:00 o pripremama za WRTC će pričati Chris, DL1MGB.
Bit će tu još zanimljivih tema na Contest Forumu; HA1AG o Interlockiranju i UA2FM i UA2FB o M/M rekordu u CQWW CW iz CN2AA.
http://wrtc2018.de/index.php/en/163-wrtc-2018-stand-on-ham-radio-2016
73,
Hrle - 9A6XX
Pozdrav svima,
u sklopu IARU HF natjecanja ovog vikenda sa lokacija gdje će se za točno dvije godine održavati WRTC kreće prvi station test. Cilj je usporediti signale i kroz testove osigurati čim bolji level playing field.
Planirane pozivne oznake:
•for the contest: DD5M, DK2O, DR1X, DM5D and DR5L
•for the CW skimmer test: DB2B, DK7C, DM3W, DP9A and DR3W
Više na: http://wrtc2018.de/index.php/en/presse-2/pressemitteilungen-2/169-wrtc-test-session-2016
Zanimljive fotografije i priče možete pratiti na:
https://www.facebook.com/wrtc2018/
73,
Hrle - 9A6XX
http://wrtc2018.de/index.php/qualifikation/standings?task=area&value=EU%20x5 (http://wrtc2018.de/index.php/qualifikation/standings?task=area&value=EU%20x5)
Gotove su kvalifikacije. Ažurirani su svi rezultati, moguće su sitne promjene ovisno o UBNu CQWW CW djela.
Ako S50A izgubi nesto vise bodova na UBNu od 4O3A, Vedran bi mogao ubost 3. mjesto, u svakom slučaju kao najbolje plasirani četvrti u cijeloj EU nadam se da će
dobit wild card odnosno pozivnicu. ( ukupno ih je 5 na raspolaganju organizatoru)
73 UN
Yo,
Još su IARU HFC 2016 i CQ WW CW 2016 "u zraku", ali nekako sumnjam da može doći do značajne promjene (promijene mjesta).
Ostaje vidjeti dali DL guysi žele vidjeti dvije 9A ekipe na WRTCu. Pa zato Hrle, upri malo ;)
Ja sam za prvi pokušaj i više nego zadovoljan. Ko' misli da je easy - neka proba
Zato, Čestitke boljima !!
pozzz73
Uz Božićno-Novogodišnje želje organizatori WRTC 2018 sastavili su pregled godine i pregled budućih aktivnosti na WRTC 2018 projektu.
http://wrtc2018.de/images/PDF/xmas2016_englisch.pdf
73,
Hrle - 9A6XX
Ostalo je još 500 dana do WRTC 2018. Evo jednog zanimljivog pregled cijelog procesa....
http://wrtc2018.de/index.php/en/presse-2/pressemitteilungen-2/202-500-days
U Italiji spremaju kandidaturu za WRTC 2022...
http://www.wrtc2022.it
73,
Hrle - 9A6XX
Organizatori su otvorili prijave za suce za WRTC 2018.
Prijaviti se možete do 31.10.2017.
Više na:
http://wrtc2018.de/index.php/en/qualification/referee-application
73,
Hrle - 9A6XX
Nisam primjetio da se komentiralo na forumima, a meni tek večeras zapelo za oko info s orig. stranice star doduše već tjedan dana.
(Sponsored Teams: #4 YO3JR and #5 E73A selected)
Opet se sve svodi na ono što sam gore izjavio kao i na CRO CC, a može ići pod staru poslovicu da para vrta i gdje bugrija ne može...
Što reći, nego da mi je žao Veda...
Jer, ako za E73A kažu "Ivo's competitiveness is documented by outstanding contest scores resulting in an excellent qualification score in the very competitive EU#5 region." to više vrijedi za 9A7DX.
Rekli bi "pogledajte semafor", jer od 22 natjecanja koliko su obojica radila 9A3A ima 6 pobjeda, dok 9A7DX 11 pobjeda u kategorijama gdje su se pojavili. Ukopan broj bodova je 9A7DX 11099 (netko je spomenuo najbolji EU rezultat koji se nije izravno kvalificirao, a mnogi u svojim regijama su se kvalificirali sa slabijim), 9A3A 10766.
Itd., itd.
No, sretno im bilo...
P.S. Ved, ne zaboravi Šenou:
...jer hvala ljudska voda je vrh pijeska,
U tvojoj svijesti hvala ti je trudu,
S poštena lica teče pošten znoj,
I nijesi, brate, živio zaludu,
Kad jesi svoj.
Tom, ne zaboravi i onu čuvenu: it aint over untill the fat lady sings.
Ja se nadam da će organizatori pri izboru Wild Carda imati u vidu Vedranove rezultate, jer ima sve argumente da ga se izabere, pa između ostalog i da ima 11.000+ bodova.
Vedran je pokazao i da sa jednostavnim setup-om, ali sa znanjem i upornošću čovjek može napraviti jako puno i ja mu skidam kapu za takav podvig.
73,
Hrle - 9A6XX
Upravo su objavljeni i ažurirani svi kvalifikacijski rezultati za WRTC 2018.
Ove su kvalifikacije bile bitno kraće nego one za 2014. ali je zanimljiva statistika 9A operatora.
U kvalifikacijama za 2014. pojavilo se 132 9A operatora sa ukupno 97.000 WRTC bodova i 17. mjesto po DXCC rangu.
U kvalifikacijama za 2018. pojavilo se 203 9A operatora sa ukupno 178.118 WRTC bodova i 15. mjesto po DXCC rangu.
Impresivan rast sudionika 9A radioamatera u najvećim svjetskim radioamaterskim natjecanjima. Ima tu dosta troslovčanih trojki, petica i sedmica.
http://www.wrtc2018.de/index.php/en/competition/qualification/standings-2?task=cty&value=9A
Ono što možemo zaključiti je da je Davor, 9A1UN osvojio prvo mjesto u EU regiji #5 (Balkan), a u TOP 5 nalaze se 3 9A operatora.
http://www.wrtc2018.de/index.php/en/competition/qualification/standings-2?value=EU+%235&task=area
Kako stvari stoje sigurni putnici su Davor, 9A1UN (#1 u regiji EU 5) i Ivo, 9A3A (Sponzorski program), no organizatori će dodijeliti do 5 wild card pozicija za one koji su u kvalifikacijama ostvarili značajne uspjehe. Ja vjerujem kako će se Vedran, 9A7DX naći u krugu ljudi koji će se razmatrati za wild card, te da ćemo na WRTC 2018 imati rekordan broj 9A predstavnika.
73,
Hrle - 9A6XX
Hrle definitivno je vise 9A pozivnih al je to varljiva brojka jer ima dosta ljudi koji su imali i promjenu pozivne oznake ja sam ih na brzinu 10 nabrojio a nisam dubinski analizirao ( medju ostalima i ja). Al upravo ovo potvrdjuje ono sto sam rekao pod temom IARU HF ja vidim i vjerujem da mozemo biti u vrhu al samo uz zajednicki rad.
73
Osim spomenutih promjena pozivne oznake valja primijetiti nekoliko klupskih pozivnih oznaka te stranaca koji su u pojedinim natjecanjima koristili 9A pozivne oznake.
Ipak napredak iz 9A je očit... što zbog transparentnosti, što zbog rada CCC, što zbog drugih okolnosti.
Ono što je također lijepo zapaziti jest činjenica da nije bilo diskvalificiranih.
Također se može može naglasiti da je 9A najbolje plasirana DXCC u EU #5.
Ne smijemo prepustiti zaboravu da su nas tijekom kvalifikacija napustili kolege, RIP.
Sve u svemu, ako nas TL i ne pozovu kao TM postoji mogućnost odlaska na borilišta snimati dokumentarac... sada je to u modi (Kostelići, Paović, Sinkovići...) 8)
T.
Krenule su službene prijave za Team Leadere na WRTC 2018. Rok za prijavu je 15.8.2017, a prvi popis Team Leadera izaći će početkom rujna.
Osim Team Leadera koji će se kvalificirati kroz bodove i oni koji pikiraju na Wild Card se na ovaj način prijavljuju.
http://www.wrtc2018.de/index.php/en/presse-2/pressemitteilungen-2/229-wrtc-2018-accepting-applications-for-team-leaders
73,
Hrle - 9A6XX
Idućih dana se očekuje testiranje WRTC pozicija (od pripreme timova za podizanje antena, slaganja setupova do rada u eteru). U razdoblju dok traju pripreme (od 23. do 25. lipnja) u eteru se može očekivati 15 postaja sa posebnim Dokovima WTT01-WTT15, a predviđene su i diplome koje će se osvajati tako što će se logovi prijaviti online.
Više info:
http://www.wrtc2018.de/index.php/en/presse-2/newsflash/236-wrtc-test-session-2017
73,
Hrle - 9A6XX
Upravo odrađen DR1X sa spec.DOK WWT13.
Na qrz.com nema informacije pa sam se baš pitao koji je povod ovog spec. DOK-a.
Sad je jasno ;) Idemo po diplomu ....
Malo slikovitog doživljaja sa WRTC testa.
http://www.wrtc2018.de/index.php/presse/kurzmitteilungen/237-wrtc-testtag-2017-logistik-technik-hamspirit
73,
Hrle - 9A6XX
Tko bude boravio u FHN može čuti friške novosti oko WRTC 2018 projekta:
http://www.wrtc2018.de/images/PDF/poster_programme.pdf
Organizira se i WRTC tombola se brutalnim nagradama!
http://www.wrtc2018.de/images/PDF/poster_tombola.pdf
73,
Hrle - 9A6XX
300 dana do WRTC 2018.
Video sa priprema u Lipnju možete pogledati na https://youtu.be/rkTlO0FQDqU
Lijepo je vidjeti da je u proteklom razdoblju došlo i ponešto hrvatskih donacija.
Nadajmo se da će s obzirom na broj naših predstavnika u prošlosti, ali i koje očekujemo na WRTC 2018, biti i još koja donacija.
Svaku svoju individualnu donaciju moguće je pridijeliti nekom od klubova - Club Competition (individual donations), tako se i Croatian Contest Club našao na listi klubova.
73,
Hrle - 9A6XX
Pozdrav svima!
Jedan mali dodatak za one koji prate WRTC - jučer je WRTC Sanctioning Committee na WRTC Newsgrupi objavio poziv za davanje pisma namjere zainteresiranim organizacijama za organizaciju slijedećeg WRTC-a 2022.
Bit će zanimljivo vidjeti gdje će se održati slijedeći WRTC što će se vjerojatno objaviti na kraju WRTC 2018 u Njemačkoj.
73
Sale, 9A3XV
Sa ponosom i veseljem stavljam ovaj link:
http://www.wrtc2018.de/index.php/en/competition/participants
Popis WRTC 2018 natjecateljskih timova na kojem se nalazi 5 9A operatora:
EU #5 9A1UN 9A6XX
EU #5 E77DX 9A5K
Wild Card #1 9A7DX 9A3LG
Definitivno zaslužena Wild Card pozicija za Vedrana, 9A7DX. Ako je to itko zaslužio onda je to on.
Čestitke za upornost i zalaganje!
73,
Hrle - 9A6XX
Čestitke na uspjehu kvalificiranja. Svima.
Joj, kad se sjetim Vedrana koliko je kuko', plako', odustajo' prije dvije godine u jesenske dane...
Kao da ga je poznata nogometna DL upornost odvela u DL.
I mnogo susretljivosti pronađene osobito u Slavoniji i Istri jer da je ostao sam, izgledalo bi to nešto kao http://web.hamradio.hr/9a1ccy/?p=2665 (http://web.hamradio.hr/9a1ccy/?p=2665)
Čestitke za sva tri tima.
Imate dovoljno vremena za pripreme ;)
S r e t n o!!
Čestitke dečki!
73xv
Oko 200 dana do WRTC 2018, a organizatori su objavili pregled godine:
http://www.wrtc2018.de/images/PDF/xmas2017_english.pdf
Ovih dana izašao je i popis sudaca:
http://wrtc2018.de/index.php/en/competition/referees
Sretno svima u 2018!
73,
Hrle - 9A6XX
Bez 9A sudaca, bas me zanima da li je bilo prijava?
Je bilo je prijava, moja je "unsuccessful" ;). Za druge ne znam da li je bilo, ali znam da je rezultat jednak mojoj - nema 9A sudaca.. :(..
73xv
Organizatori WRTCa su objavili niz zanimljivih diploma za sve radioamatere.
http://www.wrtc2018.de/index.php/en/activities/wrtc-2018-en
Neke će biti automatski obrađene temeljem logova WRTC postaja (Worked All WRTC Stations), a za neke treba poslati log koji će služiti i za kontrolu dnevnika samih natjecatelja.
Velika većina diploma ima i nagrade koje će se slati onima koji u log datoteku napišu svoju poštansku adresu.
Nagrade se gledaju kroz WRTC regije (9A je u EU#5 regiji).
Ostalo je još manje od 60 dana...
73,
Hrle - 9A6XX
Pozdrav svima,
samo je nekoliko dana ostalo do otvorenja WRTC 2018, a onda i contesta idući vikend! 2 9A ekipe brane boje 9A, tu je i 9A5K zajedno sa E77DX, 9A3A/E73A zajedno sa 4O3A, a imamo i našeg istrijana Adija, S55M (of 9A1P fame) koji je ušao kao sponzored team. Znakovi koji će se koristiti u natjecanju biti će objavljeni na otvorenju događaja.
Od zanimljivosti, kao i proteklih WRTC bit će puno awards za one koji će pomoći da se generiraju pile-upovi za sudionike, a bit će i online scoreboard sa praćenjem uživo sa refreshom rezultata na razini minute.
Logistički - organizatori su osigurali 65 lokacija + rezerve u slučaju smetnji, 16 kombija i 3 minibusa koji će razvoziti ekipe volontera koji će osim šatora i stupova potrošiti 30km trake za osiguranje lokacija, 10km koaksijalnih kablova, kubičnu tonu benzine za generatore, 1300 drški od metla koje označavaju svaki pojedini element na terenu (stup, šator..)...
Financijski - skupljeno je 640.000€, čime je financijski budžet zatvoren. 31% dolazi od individualnih donacija, 19% kroz prodanu opremu nakon natjecanja, 12% od raznih poduzeća (radioamaterska oprema i sl.), 12% sponzorirani timovi, 10% sponzorirani šatori, 9% contest klubovi. DL su osigurali 52%, North America 33%, ostatak EU 9% - među kojima i nekoliko 9A (skroman ali dosad najveći iznos donacija - 9A1TT, 9A3XV, 9A6XX, 9A1UN, 9A7DX).
Struktura timova je sljedeća:
- 6 timova iz Azije
- 24 timova iz Europe
- 14 timova iz Sjeverne Amerike
- 2 tima iz Oceanije
- 2 tima iz Južne Amerike
- 1 tim koji brani naslov prvaka
- 3 tima koja čine mladi radioamateri
- 6 timova koje je odabrala komisija
- 5 sponzoriranih timova
Bit će sigurno vremena da se i ovdje javimo sa pokojom slikicom i izvještajem.
GL i za 9A0HQ ekipu kao i sve koji će se javiti u IARU HF idući vikend!
73,
Hrle - 9A6XX
Citat: 9A6XX u 08. Srpanj 2018, 12:13:14
Pozdrav svima,
samo je nekoliko dana ostalo do otvorenja WRTC 2018, a onda i contesta idući vikend! 2 9A ekipe brane boje 9A, tu je i 9A5K zajedno sa E77DX, 9A3A/E73A zajedno sa 4O3A, a imamo i našeg istrijana Adija, S55M (of 9A1P fame) koji je ušao kao sponzored team. Znakovi koji će se koristiti u natjecanju biti će objavljeni na otvorenju događaja.
Od zanimljivosti, kao i proteklih WRTC bit će puno awards za one koji će pomoći da se generiraju pile-upovi za sudionike, a bit će i online scoreboard sa praćenjem uživo sa refreshom rezultata na razini minute.
Logistički - organizatori su osigurali 65 lokacija + rezerve u slučaju smetnji, 16 kombija i 3 minibusa koji će razvoziti ekipe volontera koji će osim šatora i stupova potrošiti 30km trake za osiguranje lokacija, 10km koaksijalnih kablova, kubičnu tonu benzine za generatore, 1300 drški od metla koje označavaju svaki pojedini element na terenu (stup, šator..)...
Financijski - skupljeno je 640.000€, čime je financijski budžet zatvoren. 31% dolazi od individualnih donacija, 19% kroz prodanu opremu nakon natjecanja, 12% od raznih poduzeća (radioamaterska oprema i sl.), 12% sponzorirani timovi, 10% sponzorirani šatori, 9% contest klubovi. DL su osigurali 52%, North America 33%, ostatak EU 9% - među kojima i nekoliko 9A (skroman ali dosad najveći iznos donacija - 9A1TT, 9A3XV, 9A6XX, 9A1UN, 9A7DX).
Struktura timova je sljedeća:
- 6 timova iz Azije
- 24 timova iz Europe
- 14 timova iz Sjeverne Amerike
- 2 tima iz Oceanije
- 2 tima iz Južne Amerike
- 1 tim koji brani naslov prvaka
- 3 tima koja čine mladi radioamateri
- 6 timova koje je odabrala komisija
- 5 sponzoriranih timova
Bit će sigurno vremena da se i ovdje javimo sa pokojom slikicom i izvještajem.
GL i za 9A0HQ ekipu kao i sve koji će se javiti u IARU HF idući vikend!
73,
Hrle - 9A6XX
Sretan put.
Od spomenutih očekujemo barem jednu WRTC medalju :)
Sretan povratak.
73!
Svi smo stigli sretno i sigurno, a prvi welcome dan je definitivno obilježila utakmica 9A vs G na velikom platnu. Bilo je lijepo biti 9A sinoć, a svi su htjeli za uspomenu biti na slici sa nama ispred naše zastave! Vjerujemo da će tako biti i u nedjelju.
S hamradio strane, sve oko nas je ravna zemlja i očekujemo vrhunski radioamaterski događaj. Ono što je iznenađujuće je da od travnja do danas nije padala kiša (a i ovo danas je bilo slabo) u ovom djelu i da je sve iznimno suho i otežava postavljanje lokacija. Naravno, ništa ozbiljno za organizatore. Prognoza vremena za vikend kaže suho i vruće, tako da će uvjeti u šatorima biti pravi ljetni.
Na site-u od WRTCa www.wrtc2018.de će se moći pratiti uživo današnje otvorenje (19:00), a najzanimljiviji dio će biti objava pozivnih oznaka WRTC sudionika. Sve su jače glasine o prefiksu Y8.
73,XX
Citat: 9A6XX u 12. Srpanj 2018, 15:46:49
Na site-u od WRTCa www.wrtc2018.de će se moći pratiti uživo današnje otvorenje (19:00), a najzanimljiviji dio će biti objava pozivnih oznaka WRTC sudionika. Sve su jače glasine o prefiksu Y8.
http://www.arrl.org/news/wrtc-2018-will-use-y2a-y9z-call-signs
Ameri već sve znaju, možda i tko će biti pobjednik ;D
T.
Nemojmo opet zaigrati teoriju zavjere!
Y82AA je prije 10-ak sati bio testno u eteru na 20m.
Poželimo mi svu sreću našim momcima u timovima:
9A1UN & 9A6XX,
9A7DX & 9A3LG,
9A5K & E77DX,
E73A (9A3A) & 4O3A
Želim im da odigraju onako kao je to odigrala naša nogometna reprezentacija na FWC 2018 u Rusiji.
Ako baš ne bude sve kako su poželjeli i zamislili Vatreni će se u nedjelju navečer pobrinuti da budu ponosni ;)
S r e t n o !!
Sretno 73
Toma 9a4w
Pozivne oznake WRTC posada.
http://www.wrtc2018.de/images/PDF/abstreichliste_Scratch-list.pdf
Croatian Yankees javljaju da su zadovoljni s Y8 prefiksom i lokacijom.
http://web.hamradio.hr/9a1ccy/?p=3003
Ja bih dodao da mogu biti i sa DL9EE koji im je sudac, iako već od njega imaju smanjenu komotnost u odnosu na životne navike 8)
73,
9A9EE
Nešto je manje od 2 sata od početka natjecanja. Timovi su na lokacijama, oprema radi.
Live score link: http://sb.wrtc2018.de/ (http://sb.wrtc2018.de/)
Sretno svima!
Marko, 9A8MM
Evo dokaza da je EU #5 bila žestoka, i opravdanosti za Wild Card #1 Vedranu...
Teško bilo za skužiti tko se krije iza kojega znaka... bilo je i zabluda :o
Place Call Oper1 Oper2 RawScore
1 Y81N LY9A LY4L 5940158
2 Y81A DJ5MW DL1IAO 5385432
3 Y82V N6MJ KL9A 5064619
4 Y81M F8DBF F1AKK 5026428
5 Y86Q LZ4AX LZ3FN 4950612
6 Y89A S50A S57AW 4939067
7 Y89R US2YW UW7LL 4914190
8 Y84W 9A7DX 9A3LG 4843038
9 Y84Z OM3BH OM3GI 4835200
10 Y82G IZ3EYZ IK4VET 4781672
11 Y81U 9A1UN 9A6XX 4728119
12 Y87W YO8TTT UT5GW 4727317
13 Y87O N2NL W2SC 4727118
14 Y87C K1LZ YO9GZU 4715006
15 Y81D UR0MC VE3DZ 4707999
16 Y87M N4YDU N3KS 4705872
17 Y84X K6XX WA6O 4697314
18 Y83O ES5TV ES2RR 4682220
19 Y82F E77DX 9A5K 4613024
20 Y82K W2GD AA3B 4557766
Izvrstan rezultat daruvarskog dvojca (bez kormilara) 9A7DX & 9A3LG koji su skoro ostali kući nakon rezultata u teškoj kvalifikacijskoj skupini. Plasman u top-ten je rezultat pred kojim treba skinuti kapu. Bravo Ved, bravo Franta!
Odličan je rezultat i drugog našeg dvojca 9A1UN & 9A6XX. Primjetan skok u plasmanu od 18. mjesta po samom završetku contesta do 11. mjesta u raw scorees. Možda UBN mašina bude milostiva za još koji bod. No i 11. mjesto na ovakvom skupu zaslužuje puni respect. Četitke Davoru i Hrvoju!
Radio sam IARU HFC u Mix kategoriji i pratio sam live score's WRTC od samog početka i u startu sam zamijetio da nešto nije štimalo kod dvojca E77DX & 9A5K. Pretpostavljam da su u pitanju bile tehničke poteškoće ili smetnje na vezama ???....više sreće drugi puta....
Sačekajmo još malo i finalne rezultate.........
Ja sam odradio sve 63 postaje i uspio sam detektirati (na samom kraju) samo Y81U - Davora i Y82A - Adija ;)
Pošto sam išao na rezultat u IARU HFC nisam mogao ići i na rezultat u WRTC Sprintu no svakako će biti interesantno vidjeti i te rezultate iako baš i nisam čuo previše 9A postaja na opsezima osim 9A0HQ koje sam "skinuo" 12 puta.....
Pozdrav svima, prošo contest :-) Mislim da smo svi zadovoljni s našim radom, doduše još slijedi i log checking, a s obzirom da su rezultati od 10 - 20. mjesta unutar 1%, bit će tu još skakanja.
Lijepi pozdrav od 9A WRTC ekipe
73,XX
FIFA 18 simulacije prije koji mjesec je puno toga pogodila, osim DL (predvidjeli im finale). I ovdje su naše procjene o plasmanu ostvarene u velikoj sličnosti sa ovim raw scores.
Druga poveznica je da smo na sve vas 9A ponosni i da ste za nas pobjednici, iako ovajput niti jedna ekipa nije prva.
Treća poveznica je da ste i u kvalifikacijama pomagali jedni dugima (iako "igrali u različitim klubovima") te respektirali jedni duge.
Jedino mi nekak' žao što su E73A/4O3A u kvalifikacijama (očitovalo se to i sada) ostali po strani, kao da igraju protiv drugih, a ne da nastoje biti bolji od drugih :P
Kao što nije navijačima bilo žao ići u Rusiju, niti meni tijekom ctesta u dva navrata voziti se +1h u jednom smjeru samo zbog nekoliko QSO.
Nisam uspio odraditi sve Y8, ali jesam naše :) kao i 9A0HQ 12x, sve sa 100W. Uglavnom bez problema.
73,
T.
Evo i konačnih službenih rezultata:
Svi u prvoj trećini, kapa do poda!
# Call TL TM Final Score QSO CW SSB DXCC HQ
1 Y81N LY9A LY4L 5.690.685 5139 3617 1522 274 155
2 Y81A DJ5MW DL1IAO 5.273.488 4936 3591 1345 257 161
3 Y82V N6MJ KL9A 4.891.710 4766 3721 1045 258 152
4 Y81M F8DBF F1AKK 4.832.968 4808 3385 1423 243 149
5 Y86Q LZ4AX LZ3FN 4.814.454 4616 3305 1311 251 160
6 Y84Z OM3BH OM3GI 4.671.216 4573 3533 1040 252 144
7 Y89A S50A S57AW 4.631.679 4585 3425 1160 250 153
8 Y89R US2YW UW7LL 4.626.450 4475 3358 1117 264 150
9 Y84W 9A7DX 9A3LG 4.614.338 4452 3312 1140 246 163
10 Y82G IZ3EYZ IK4VET 4.568.432 4449 3770 679 249 155
11 Y87O N2NL W2SC 4.548.429 4475 3787 688 253 144
12 Y83O ES5TV ES2RR 4.544.880 4182 2633 1549 266 169
13 Y81D UR0MC VE3DZ 4.532.990 4496 3406 1090 249 157
14 Y87W YO8TTT UT5GW 4.489.658 4232 3279 953 260 162
15 Y87M N4YDU N3KS 4.488.614 4474 3335 1139 243 160
16 Y81U 9A1UN 9A6XX 4.473.155 4367 3024 1343 249 152
17 Y87C K1LZ YO9GZU 4.444.235 4272 3108 1164 257 158
18 Y84X K6XX WA6O 4.403.958 4341 3442 899 243 150
19 Y82F E77DX 9A5K 4.337.298 4315 2813 1502 252 154
20 Y82K W2GD AA3B 4.322.976 4271 3497 774 247 145
21 Y83V N9RV N6TR 4.296.964 4133 3497 636 243 151
22 Y84O R8CT UA4FER 4.267.613 4586 3310 1276 230 141
23 Y82D HA8RT DK6SP 4.247.544 4206 2772 1434 248 145
24 Y84P OH6KZP OH6UM 4.235.070 4295 3332 963 244 158
25 Y86C RW1A RA1A 4.200.074 4135 3299 836 255 146
26 Y84Q K3LR DL1QQ 4.141.683 4273 2939 1334 242 147
27 Y81R RW7K UB7K 4.136.340 4183 3220 963 243 147
28 Y87U SM5AJV SM3SGP 4.119.753 4253 3370 883 234 147
29 Y83L K1DG N2NT 4.092.830 3828 3122 706 245 168
30 Y89U K9VV VE3EJ 4.064.017 4346 3302 1044 240 139
31 Y87G DL2CC DK9IP 4.049.892 4169 3505 664 230 148
32 Y82A YO8SCA S55M 4.021.620 4024 3379 645 245 143
33 Y86Y VA2EW DL1CW 3.983.640 4111 3744 367 237 136
34 Y83P N5AW K5WA 3.981.201 4247 3543 704 233 138
35 Y81K UA2FB RA2FA 3.977.838 4082 3401 681 245 138
36 Y89D DL4NAC DL8DYL 3.971.744 4109 2909 1200 243 149
37 Y84B EA2OT EA8RM 3.931.888 4025 2992 1033 244 153
38 Y84Y K2PO KU1CW 3.877.452 4119 3485 634 237 132
39 Y83C LU1FAM YO9WF 3.855.000 4155 3292 863 241 134
40 Y86O OM2VL OM3RM 3.851.052 4080 3393 687 233 133
41 Y84C JH5GHM WA1Z 3.848.640 3955 3346 609 245 135
42 Y87K OK2ZI OK2ZC 3.823.709 4127 3490 637 226 133
43 Y87L PY1NX PY2SEX 3.819.445 4172 3012 1160 238 133
44 Y83B LZ5VK RW4WR 3.798.081 3812 3053 759 245 154
45 Y83U N4TZ N1UR 3.761.956 3971 2982 989 229 157
46 Y82L N6XI AE6Y 3.761.259 4050 3417 633 225 136
47 Y82N YV1DIG RA9USU 3.747.966 3626 3189 437 251 147
48 Y83X 4X6FR 4X1DX 3.719.929 3981 2459 1522 235 138
49 Y83K KE3X KD4D 3.692.583 4092 3114 978 223 146
50 Y82M F4DXW F8CMF 3.636.000 3738 2693 1045 234 141
51 Y86J EC2DX EA5KA 3.625.041 4000 3090 910 229 142
52 Y89M ZL3CW F6BEE 3.617.435 3466 3069 397 235 148
53 Y84J RC9O UA9PM 3.607.477 3675 3163 512 242 141
54 Y82B AD4Z NP4Z 3.492.360 3972 3039 933 222 134
55 Y87V VE7CC VE7SV 3.399.630 3909 3450 459 222 123
56 Y83Z CE2LR KG5HVO 3.340.344 3696 2944 752 213 141
57 Y84G UN9LW UN9L 3.141.225 3729 3007 722 219 126
58 Y89N ZL3IO ZL4YL 3.091.791 3536 2863 673 221 128
59 Y86W K3PA N3AD 3.055.407 3596 3009 587 209 130
60 Y82W E73A 4O3A 2.888.640 3213 2750 463 224 136
61 Y86P E21EIC 9M2ZAK 2.573.120 2941 2788 153 214 130
62 Y86V OR2F ON5RA 2.532.816 3035 1869 1166 210 141
63 Y87B VY2ZM KK6ZM 2.319.247 3625
E neke baš neće taj U(B)N :(
Čestitke Svima !!
7DX i 3LG su za mene šampioni jer su došli na tu smotru na Wild Card i pokazali da su više nego zasluženo dobili taj poziv. Častim gajbom osječkog ;)
Čestitke svim našima na postignutim rezultatima, posebno 9A7DX i 9A3LG, koji su bili odlični.
73 Mladen 9A2NA
Čestitke našim vrijednim snagama! Odličan rezultat!
Ja standardno QRP, ali ovaj put iz okolice Poreča i po prvi put s endfeed antenom (pokriva 40-10 m bandove) u okomitom položaju smotana oko 12 m fiberglasnog teleskopskog štapa. U prvih pola sata natjecanja 2 (slovima dvije) veze. Kasnije je ipak bilo bolje, pa sam ostvario oba uvjeta za diplomu: 268 veza i 85 multiplikatora. Čitavo natjecanje odrađeno ručnim kuckanjem! Nisam ni blizu uspješan kao Ivo, 9A1AA u fatanju WRTC postaja, ali sam s njima odradio ukupno 86 veza s 52 ekipe. Kad nekog čujem 559 ili 55 obično ga niti ne pozivam, jer su vrlo mali izgledi za vezu. Međutim, WRTC postaje i uz takav signa + QSB na lošije gotovo su uvijek odgovarale. Fascinantno: RX, antene, uši, pivo (?). S obzirom na QTH nije bilo šanse za odraditi 9A0HQ osim na 40 m, što je uspjelo i CW i SSB. Kad sve zbrojim: IARU HF je bilo vrlo zanimljivo natjecanje.
73 de Željko 9A2EY
Znam da nije WRTC 2018 iz naslova teme ali je nastavak ove priče ;)
WRTC 2012.
Italy, Emilia-Romagna area (I4).
http://wrtc2022.it/
Citat: 9A2EY u 17. Srpanj 2018, 17:48:09
Ja standardno QRP, ali ovaj put iz okolice Poreča i po prvi put s endfeed antenom (pokriva 40-10 m bandove) u okomitom položaju smotana oko 12 m fiberglasnog teleskopskog štapa.
Bravo Željko, 9A2EY i hvala na slikama antene.
Sigurno mnoge zanima kako si napravio prilagođenje tj. što je u onim sivim kutijama u podnožju antene.
Shema i eventualne slikice razotkrile bi manji dio tajne tvojega uspjeha.
73
Martin 9A2JK
Jako je interesantno to što Martin traži pa vjerujem da će Željko znati gdje će o tome pisati na Forumu.
A sad se vratimo na temu.
Evo video sa završne svečanosti WRTC 2018
https://www.youtube.com/watch?v=dvybb_qgaf8&feature=youtu.be
Bila je čast sinoć dočekati ham učitelja i HST konkurenta...
Zahvaljujući ovogodišnjem iskustvu dečki najavljuju još bolji plasman na WRTC 2022 u I4.
https://daruvar.hr/daruvarski-radioamateri-9-svjetskoj-radioamaterskoj-olimpijadi/
https://www.radio-daruvar.hr/daruvarski-radioamateri-deveti-u-svijetu/
..
Čestitke svim našim dečkima, a naročito Vedranu i Franti!
73
Sale, 9A3XV
Hejla
Evo da i ja napišem koju sada nakon paar dana odmora
Bio je ovo prvi WRTC za nas (3lg & me) tako da nismo imali velika očekivanja. Cilj je bio ući u gornju polovicu.
Opremu smo skupljali do zadnjeg dana prije polaska. Planirali smo radit s 2x FT1000MP, ali dva dana prije polaska skužili da na jednom FT1000 neradi CAT kontrola, a na drugom neradi AF (uređaj je tih kad se pojača do kraja). Posudili od 9R njegov FT1000MP - taj pak ima "chirpav" signal na 100w. Vratili taj i posudili FT2000 (tnx Vlatko). Tako da smo u utorak konačno imali dva ispravna uređaja i i utorak sve spakirali i u srijedu krenuli put DL.
Lagana vožnja od cca 12h i stigli navečer gore.
ČETVRTAK:
Ujutro poslje doručka Q&A natjecatelji i organizatori, navečer svečano otvorenje koje je izgledalo ko' prava olimpijada: defile nacija, govorancije, ...
PETAK:
Izvlačili lokacije i znakove (suci su bili određeni unaprijed), i išli na lokacije postavljat opremu.
Naša lokacija je bila cca 25km od Wittenberga-Hotela (neki su bili i 100ak km). Stigli na istu oko 13h i imali smo vremena do 18 da se "igramo".
Iznenađujuće, sve proradilo iz prve i apsolutno nikakvih problema nije bilo. Osim zabrane pušenja hehe, švabo ko švabo- drži se slova na papiru i ni makac od toga.
Ali našli smo neki kompromis- pravila kažu nema pušenja u šatoru, u ograđenom području, a van ograđenog se nesmije izlazit. Ali nigdje nije pisalo da se nesmije u autu ;)
Tako da smo naparkirali auto pol metra od šatora i ajde de rješili situaciju.
Lokacija ko' i svaka druga, sve su iste. Ravnica ko' slavonija, najveće brdo krtičnjak.
Zadovoljni da sve radi napustili site oko 18h.
SUBOTA:
Buđenje doručak, i konačno Contest.
Kontest krenuo odlično i onda u 12:55UTCa taman pri pileupu na 40m/20m MRAK. Agregat gecrk. Ja ljut, bacam slušalice, ...bem svima sve, i Hondi i švabama i njemačkoj i svim ostalima...
Ali švabo ko švabo, trčeći nose drugi agregat, mjenjaju i za cca 5min smo opet u Igri.
Uglavnom radimo 14run u kombinaciji s 21/28 s&p i ponekad 7 run.
SSB neide. Vičeš u mikrofon ali dok nema spota – no callers – đaba. Tako da tučemo samo CW
Ide to nekako i imam feeling da smo OK. Navečer oko 19 problemi s SWRom. Gledam kazaljke na FT2000 nešto neštima. Nisam naviko na taj uređaj i sve se nadam da negledam dobro, ali svjetli "HI SWR" i nešto nedozivam druge- znači nevalja nešto. Hrpa kablova, treba nač šta - opet šizim galamim, šutam stvari, skidam sve redom... Taman u to vrijeme došao i službeni fotograf pa galamim i na njega ni krivog ni dužnog, ... Sudac Holger, DL9EE se stiso jadan, valjda se bojo da i on nebi dobio porciju. Ištekam koax iz switching kutije, štekam direkt u FT2k i stvar radi. Gledam Frantu on se nesekira uopće, već komentira: "Pa mi smo navikli, ionako rukama switchamo već godinama".
Nastavljamo tako dalje. Franti radi sav switching, ja rukama šarafam 14, 21, 28. a 3.5 i 7 radi preko kutije.
Ameri idu na 14 ko da radimo sa 6over6 i kw+, z 6 7 8 svejedno – ide sve. U trenutcima kad uspori 14 radimo 3,5 10-20ak min i vračamo se na 14 kad se ,,promjeni ekipa klikača". 14 se napokon zatvara oko 02local. 7/3.5 ide do negdje 05, i onda zatišje do 08. Na 7 isto radimo USA ko da imamo 3el. Na 3.5 doši u zasičenje Qs – već je skoro 800q u LOGu. EU spava, DXeva nema - pokušavamo svašta ali neide. Tu sam imo osjećaj da smo malo ,,legli" al ispostavilo se da je svima jednako loše išlo u tom razdoblju.
Oko 8 otvara se 14, pa pomalo i 21, a i pojavljuju se EU prilike na 7 i zabava ponovo počinje.
Radimo uglavnom CQ 7/14 i s&p 21/28. Muvamo mults, nalazim ih na 21 i redom žicam na 28 i ostale bandove. Oko 12:30 dolazimo u zasičenje s mults i okrečemo se RUNu.
Zadnji sat ide odlično, SKIP na jug na 14 i pajlap njemaca na 7 - blizu 400q mislim zadnji sat
Završavamo u 14, saznajemo rezultat i zadovoljni pijemo prvo rakiju pa pivo.
NEDJELJA POPODNE
Vračamo se u hotel oko 16, i u 16:30 taman spremni za utakmicu.
Gledamo tekmu skup sa ostalim 9A i svima onima koji su to htjeli bit za vrijeme tekme. Više-manje gledam ,,kroz" platno a ne u njega, budnost nije neka, ozračje također. Ali svejedno poslije utakmice idemo na kebab/pivo i spavanje.
PONEDJELJAK:
Poslije doručka, s istrijanima 1UN/6XX idemo privatnim aranžmanom u Berlin. Tamo se nalazimo s S57AW, S57AL i S50XX – i zajednički idemo na pivo. Vračano se taman na vrijeme za svečanost zatvaranja, večeru i dernek....
UTORAK:
Poslije dorućka krećemo nazaj. Ja usput zaboravljam laptop i torbu sa suvenirima u hotelu na 4. katu. Tnx VE3EY koji je našao stvari i predao na recepciju.
Navečer oko 22h stižemo u Daruvar, gdje nas dočekuje ekipa iz kluba s još ponekim gostima i organiziraju nam doček skoro ko' nogometašima.
Uglavnom - Super iskustvo ! Fora je upoznat sve te ljude koji se kriju iza znakova.
Btw. Mislio sam da su neki likovi ,,veći frajeri" kakve signale imaju na bandu
Ejla
Mislio sam da sam Napiso Al ipak nisam. A jako je bitno
Hvala:
Davoru, 1un - na pomoći u kvalifikacijama s opremom i na lobiranju kod njemaca za WildCard
Bez njega bi WRTC dozivio samo preko interneta. Svaka čast & 88
Dečkima iz Radiokluba na pomoći
9a9r na posuđenom ft2000
S55o na posudjenom 6x2
Sponzorima i ...
73 & Tnx