Hrvatski Radioamaterski Savez

UKV aktivnosti => Repetitori => Autor teme: 9A8A u 10. Lipanj 2013, 10:29:59

Naziv: RU-708 (9A0UVZ)
Autor: 9A8A u 10. Lipanj 2013, 10:29:59
Pozdrav !

Obavještavam Vas da od danas opet radi UHF repetitor na Ivančici, RU-708 (9A0UVZ) koji se nalaz na frekvenciji 438.850 (ulaz na 431.250) MHz.
Uradjena su neka poboljšanja na prijemu, a  sada bi i frekvencija trebala biti točna?

73
Mark
Naziv: Odg: RU-708 (9A0UVZ)
Autor: 9A8A u 23. Rujan 2014, 12:17:56
Pozdrav !

Trenutno ne radi RU-708 i R1 zbog nevremena i udara groma (jucer na vecer).
Djelatnici HEP-a su na terenu i otklanjaju kvar, kada dodje el. energija onda cemo vidjeti ima li kvarova na nasim repetitorima?

73
Mark
Naziv: Odg: RU-708 (9A0UVZ)
Autor: 9A5ALL u 23. Rujan 2014, 15:54:19
Trenutno RU-708 radi, R1 ne...
Naziv: Odg: RU-708 (9A0UVZ)
Autor: 9A8A u 23. Rujan 2014, 19:55:13
I kod mene je tako?
Znaci da je R-1 QRT do daljnjeg ?
Treba ici gore i vidjeti sto se dogodilo  ???

73
Mark
Naziv: Odg: RU-708 (9A0UVZ)
Autor: 9A6ARP u 24. Rujan 2014, 08:44:22
javite mi kakvo je stanje na Ivančici postojoće opreme nakon nevremena.
Naziv: Odg: RU-708 (9A0UVZ)
Autor: 9A5ALL u 08. Listopad 2014, 10:02:56
R-1 Ivanšćica i dalje QRT. Ima informacija o stanju?
Treba možda upotpuniti ekipu za očevid? Nisam bil na Ivanšćici od prošle godine :)
Naziv: Odg: RU-708 (9A0UVZ)
Autor: 9A6ARP u 08. Listopad 2014, 11:37:17
Naručeno je sve za Ivančicu, čeka se da sve stigne u HRS, 70cm ne radi jer je ispravljač neispravan te dolazi novi,u planu da se zamjeni postojeći stari uređaj sa novim RPT. Za 2m RPT izvrišit će se zamjena antenskog kabla i antene za sada dok se ne nađe bolje rješenje. Do tada čekamo poštara!
Naziv: Odg: RU-708 (9A0UVZ)
Autor: 9A5ALL u 08. Listopad 2014, 23:24:56
Hm, ali 70cm (RU-708) radi bez greške.
S obzirom da za 2m (R-1) treba zamjeniti kabel i antenu, pretpostavljam da se radi baš o direktnom udaru munje?
Naziv: Odg: RU-708 (9A0UVZ)
Autor: 9A8A u 09. Listopad 2014, 07:39:07
Citat: 9A5ALL  u 08. Listopad 2014, 23:24:56
Hm, ali 70cm (RU-708) radi bez greške.
S obzirom da za 2m (R-1) treba zamjeniti kabel i antenu, pretpostavljam da se radi baš o direktnom udaru munje?

Pozdrav !
Na Ivancici je bio udar groma koji je dosao po el. instalacijama? Svim korisnicima su QRT ispravljaci? Mi nasega jos nismo promijenili jer cekamo i antenu (koja vec od prije ne valja) pa da sve rijesimo u jednom trosku..hi..
Inace, RU-708 radi (on ima klasicni ispravljac i taj je izdrzao udar..hi) ali ne bas bez greske, frekvencija mu je (opet) odsetala u minus....

73
Mark
Naziv: Odg: RU-708 (9A0UVZ)
Autor: 9A5ALL u 09. Listopad 2014, 09:09:17
Mark, hvala na odgovoru.
RX RU-708 je u minusu već duže vrijeme (cca 5kHz, ako se ne varam), čak ga tak imam i memoriranog :)
Naziv: Odg: RU-708 (9A0UVZ)
Autor: 9A8A u 21. Listopad 2014, 20:19:13
Pozdrav !

Malo prije smo se vratili sa Ivancice ali nema dobrih vijesti?
Na R-1 je crkao ispravljac, kada smo stavili drugi onda smo vidjeli da iz repetitora ide samo 2W? Ocito je nesto QRT u izlazu? Uzeli smo repetitor, nakon pregleda (vjerojatno sutra) znati cemo vise, odnosno kako dalje...???


73
Mark
Naziv: Odg: RU-708 (9A0UVZ)
Autor: 9A8A u 22. Listopad 2014, 13:06:06
Pozdrav !

Zahvaljujuci nocasnjem nevremenu (svako zlo za neko dobro  ;D ), R-1 od danas opet radi !
Naime, zbog nevremena je danas opet trebalo ici na Ivancicu, a zahvaljuci 9A4R koji je u medjuvremenu popravio R-1 i danas ga montirao gore, isti je ponovno u funkciji !

73
Mark
Naziv: Odg: RU-708 (9A0UVZ)
Autor: 9A1IW u 22. Listopad 2014, 22:22:47
Eto, to su pravi decki i jos bolji radioamateri! Thumbs up!
Naziv: Odg: RU-708 (9A0UVZ)
Autor: 9A5ALL u 22. Listopad 2014, 22:56:24
Svaka čast :)
Ko bi rekel da bude mi R1 falil :)