Hrvatski Radioamaterski Savez

KV aktivnosti => KV natjecanja => Autor teme: 9A7DCK u 29. Studeni 2011, 15:29:41

Naziv: 2. EPC Ukrajinsko DX natjecanje
Autor: 9A7DCK u 29. Studeni 2011, 15:29:41
Ukrajinska sekcija Europskog PSK kluba organizira 2. EPC Ukrajinsko DX natjecanje (EPC-UKR-DX) 03. 12. / 04. 12. 2011. godine.
Natjecanje započinje 03. 12. 2011. u 20:00 UTC i završava 04. 12. 2011. u 20:00 UTC.
Vrsta rada - jedino PSK63
Pozivanje u natjecanju:  CQ EPCUR TEST
Snaga odašiljača: max. 100W
Razmjenjuje se RST + broj veze (pr.  599 001) za stanice koje su izvan Ukrajine.

Naziv: Odg: 2. EPC Ukrajinsko DX natjecanje
Autor: 9A9L u 29. Studeni 2011, 17:53:35
A sta u tom slucaju daju stanice iz Ukrajine kao raport???
Naziv: Odg: 2. EPC Ukrajinsko DX natjecanje
Autor: 9A6NDD u 29. Studeni 2011, 18:42:33
Ovo stiglo na e-mail (prosljedio sam nekima  ;)):

Dear Fellow PSK Contester,

The Ukrainian Section of the European PSK Club has the honour to invite radio amateurs from all over the world to participate in
the 2st EPC Ukraine DX Contest (EPC-UKR-DX). The contest will be held from 20:00 UTC on Saturday, 3th December until 19:59 UTC on Sunday, 4th December, 2011. This is strictly BPSK63 contest, no other modes are allowed. The output power shall not exceed 100 watts in all categories. Category SOAB-24, SOAB-12, SOLF, SOHF, MOST. Contest call for all participants is «CQ EPCUR TEST». Ukrainian stations should send RSQ plus conventional code of the Ukrainian Administrative Region. Example - 599 UR25. Other stations should send signal report plus QSO number, starting 001. Example – 599 001.

Stations in the same DXCC Country are worth 1 point.

Stations on the same continent but different DXCC Countries are worth 2 point.

Stations on different continents are worth 5 points.

Contacts with Ukrainian stations are worth 10 points.
The rules and other information can be found at the contest website in  English,  on  Russian.    You should send your log via E-mail: contest@ut7fp.kiev.ua.

Using MixW in this Contest. The new set of files for the MixW data mode software makes your particiapation in the EPC Ukraine DX Contest most enjoyable. You can download this set of files at StatsEPCUKR.zip.

After the deadline all logs will be published as UBN reports.

All the very best and 73!

UT7FP Victor


73 de 9a6ndd
Naziv: Odg: 2. EPC Ukrajinsko DX natjecanje
Autor: 9A7DCK u 29. Studeni 2011, 19:04:57
Citat: 9A9L  u 29. Studeni 2011, 17:53:35
A sta u tom slucaju daju stanice iz Ukrajine kao raport???

Taj podatak stanicama iz 9A nije nužan, daju RST + Admin region ... za 9A stanice važan je podatak da daju RST + broj veze
Naziv: Odg: 2. EPC Ukrajinsko DX natjecanje
Autor: 9A4AA u 29. Studeni 2011, 19:33:23
Može li se koristiti N1MM program za ovo natjecanje?....možda pod nekim drugim epc psk natjecanjem?...jasno pitanje  zbog bodovanja...73..
Naziv: Odg: 2. EPC Ukrajinsko DX natjecanje
Autor: 9A4OE u 29. Studeni 2011, 20:28:25
Citat: 9a7dck  u 29. Studeni 2011, 19:04:57
... podatak stanicama iz 9A nije nužan...

Zasto komplicirati, zar nije jednostavnije kod ovakvih obavijesti staviti poveznicu na  link  (http://ut7fp.kiev.ua/) sa detaljnim podatcima.
Naziv: Odg: 2. EPC Ukrajinsko DX natjecanje
Autor: 9A9L u 29. Studeni 2011, 21:19:40
Mislim da si debelo u krivu Denis. Takj podatak je svima vazan jer o njemu ovisi kako cu podesiti parametre raporta i sta cu pratiti na listi mnozitelja. A mnozitelji su jako vazni i potrebiti.
Naziv: Odg: 2. EPC Ukrajinsko DX natjecanje
Autor: 9A7DCK u 29. Studeni 2011, 22:33:52
Citat: 9A9L  u 29. Studeni 2011, 21:19:40
Mislim da si debelo u krivu Denis. Takj podatak je svima vazan jer o njemu ovisi kako cu podesiti parametre raporta i sta cu pratiti na listi mnozitelja. A mnozitelji su jako vazni i potrebiti.


Da u pravu si Leone, moja isprika svima.

Citat: 9a4oe  u 29. Studeni 2011, 20:28:25
Zasto komplicirati, zar nije jednostavnije kod ovakvih obavijesti staviti poveznicu na  link  (http://ut7fp.kiev.ua/) sa detaljnim podatcima.

Pa nema tu kompliciranja. Ispustio sam taj podatak jer sam pogriješio misleći da je nebitan, a da nisam razmislio da je važan za podešavanje dnevnika. Nadam se da to nije tako veliki grijeh. Ili možda ovdje je ?!
Naziv: Odg: 2. EPC Ukrajinsko DX natjecanje
Autor: 9A3VV u 30. Studeni 2011, 15:03:32
Citat: 9a7dck  u 29. Studeni 2011, 22:33:52
...Nadam se da to nije tako veliki grijeh. Ili možda ovdje je ?!
Bit će da je ;) Ako nisi bezgrješan ovdje ti nije mjesto ;D
Naziv: Odg: 2. EPC Ukrajinsko DX natjecanje
Autor: 9A7DCK u 30. Studeni 2011, 15:15:15
Citat: 9A4AA  u 29. Studeni 2011, 19:33:23
Može li se koristiti N1MM program za ovo natjecanje?....možda pod nekim drugim epc psk natjecanjem?...jasno pitanje  zbog bodovanja...73..

Možda ti ovo pomogne
http://groups.yahoo.com/group/N1MMLogger/message/79798 (http://groups.yahoo.com/group/N1MMLogger/message/79798)

EPCUkrDX_nonUkr.zip http://n1mm.hamdocs.com/tiki-download_file.php?fileId=717 (http://n1mm.hamdocs.com/tiki-download_file.php?fileId=717)
Naziv: Odg: 2. EPC Ukrajinsko DX natjecanje
Autor: 9A3BIM u 30. Studeni 2011, 18:08:55
je uspio tko povezati MMVARI sa writelogom ili win-testom ?

krešo šta se čeka sa dxlog i podrškom za psk? :)

73 mirko