Hrvatski Radioamaterski Savez

KV aktivnosti => KV natjecanja => Autor teme: 9A5K u 04. Listopad 2011, 12:18:45

Naziv: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A5K u 04. Listopad 2011, 12:18:45
Pozdrav svima.

Eto nam nakon dugo vremena opet malo uzbuđenja na kratkom valu u obliku Kupa Jadrana ove subote, 8. listopada 2011.

Iako se banneri uredno vrte i link vodi na propozicije čisto da podsjetim na par sitnica, kao i prošle godine, iako vjerujem da smo više manje svi već navikli na promjene frekventnog opsega u SSB periodima.

Dakle, ovako....

Propozicije svih domaćih natjecanja usklađene su s preporukom IARU Reg. I o preporučenim dijelovima opsega za natjecanje.
Tako je SSB period pomaknut na područje 3.700 do 3.775!
CW periodi ostaju u području 3.510 do 3.590, kako je bilo i ranije.
Molim da se ovoga držimo. Veze izvan frekv. područja definiranih pravilima
bit će poništene.

Kompletne propozicije natjecanja dostupne su ovdje (http://www.hamradio.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=2059:pravila-kv-natjecanja-kup-jadrana&catid=106:kv&Itemid=2).

Povjerenstvo definirano Općim Pravilima je i dalje u istom sastavu (9A2EU, 9A4QV, 9A5K).

Par napomena vezano uz dnevnike:
1. Slati isključivo Cabrillo format kao attachment maila
2. Jedna e-mail poruka može sadržavati log samo JEDNE postaje (nikako ne slati više logova u jednoj poruci)
3. Vremena u logovima vode se po UTC (veze van perioda definiranih po UTC robot automatski odbacuje)

Software koji podržava contest: DXLog.net, 9ATest, Writelog i N1MM.
Za N1MM više info ima 9A3OS, s tim da su primjećeni problemi kod kreiranja Cabrillo formata, pa molim svakako provjeriti ispravnost istog prije slanja.



Podsjećam i da se Kup Jadrana ujedno boduje i za 9A KV Superkup.
Kako je riječ o zadnjem, trećem periodu istog, očekuje se i konačni rasplet u pojedinim kategorijama.
Trenutno stanje u 9A KV Superkupu može se pogledati ovdje (http://www.hamradio.hr/hfrobot/index.php?pageid=4&contestid=1&showmode=showsuperkup).

Sretno svima!

73,
Krešo - 9A5K
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A6XX u 04. Listopad 2011, 12:47:38
9A7P tradicionalno iz MD, bit će tu i onih koji znaju CW i onih koji ne znaju, i onih sa Mosora...

Samo da nas vrijeme posluži....

73,
Hrle - 9A6XX
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A5ST u 04. Listopad 2011, 15:55:10
9A5ST će na Veli Drvenik(TG),CI-017
Malo kupanja pa kontest,pa opet kupanje!
7 van 3 i čujemo se
9A5ST
Zeky
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A6JOY u 05. Listopad 2011, 09:20:42
Samo da vrime bude lipo.. kako najavljuju..
73
Mate
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A7PJT u 05. Listopad 2011, 09:51:49
 Tribat  ce  slusat pozorno Anu Bago  ovih dana , tako da u Subotu nebi bilo  neugodnih iznenadenja  :'( . . .


                                                                                                                                   73 PJT
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A3TY u 05. Listopad 2011, 10:25:14
Citat: 9A5K  u 04. Listopad 2011, 12:18:45
Propozicije svih domaćih natjecanja usklađene su s preporukom IARU Reg. I o preporučenim dijelovima opsega za natjecanje.
Tako je SSB period pomaknut na područje 3.700 do 3.775!
CW periodi ostaju u području 3.510 do 3.590, kako je bilo i ranije.
Molim da se ovoga držimo. Veze izvan frekv. područja definiranih pravilima
bit će poništene.

Krešo, molim te nemoj ovo shvatiti provokacijom, ali zbog čega neka preporuka ima veću težinu od zakonske regulative?
Npr, u Pravilniku o amaterskim radijskim komunikacijama članak 15. st.5 stoji "Pozivna oznaka mora se odašiljati na početku i na kraju svake radijske komunikacije". Zbog čega se veze koje ne poštuju ovo pravilo također ne ponište? Osim toga odašiljanje samo 5K ili 3TY nije odašiljanje pozivne oznake. Zašto se ne ponište veze i onima koji ne daju pravu pozivnu oznaku?

Definitivno podržavam uvođenje reda ali nije u redu da se nečega držimo ko pijan plota a druge stvari prešutno odobravamo i ignoriramo.

Citat: 9A5K  u 04. Listopad 2011, 12:18:45
Za N1MM više info ima 9A3OS, s tim da su primjećeni problemi kod kreiranja Cabrillo formata, pa molim svakako provjeriti ispravnost istog prije slanja.[/i]

Ima li neki link na te dodatne informacije?


Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A5K u 05. Listopad 2011, 12:22:04
Pozdrav Ivo.

Citat: 9a3ty  u 05. Listopad 2011, 10:25:14
Krešo, molim te nemoj ovo shvatiti provokacijom, ali zbog čega neka preporuka ima veću težinu od zakonske regulative?
Npr, u Pravilniku o amaterskim radijskim komunikacijama članak 15. st.5 stoji "Pozivna oznaka mora se odašiljati na početku i na kraju svake radijske komunikacije". Zbog čega se veze koje ne poštuju ovo pravilo također ne ponište? Osim toga odašiljanje samo 5K ili 3TY nije odašiljanje pozivne oznake. Zašto se ne ponište veze i onima koji ne daju pravu pozivnu oznaku?

Definitivno podržavam uvođenje reda ali nije u redu da se nečega držimo ko pijan plota a druge stvari prešutno odobravamo i ignoriramo.

Možda nisam dobro shvatio, ali nije mi baš sasvim jasna poveznica između citata vezanog uz frekvencijski podopseg definiran
pravilima i ove citate iz Pravilnika i pitanja koja proizlaze iz njih.

Ne vidim da neka preporuka ima veću težinu od zakonske regulative, niti je to negdje u Pravilima natjecanja tako definirano.
IARU preporuke definiraju bandplan i nikako nisu zakon, već su, kao što sam riječ kaže preporuke. Te preporuke definiraju i dijelove
pojedinih opsega na kojima se npr. radi samo CW, RTTY i sl. vrste rada. Isto tako definiraju i preporučene dijelove opsega za natjecanja.
Kad smo već kod toga, u našem Pravilniku o amaterskim radijskim komunikacijama nigdje nije definirano da se npr. na 3.525 ne smije raditi SSB, zar ne?
Tako nešto određuje IARU svojim preporukama kroz bandplan, odnosno riječ je o nečemu što je usuglašeno između članica IARU (radioamaterskih saveza).

Svi ostali postupci vezano uz kršenje zakonske regulative jasno su pokriveni u Članku 13. Stavak 1. Općih pravila KV natjecanja u organizaciji HRS-a.

Odašiljanje nepotpune pozivne oznake svakako nije ispravno niti u skladu sa zakonskom regulativom.

Citat: 9a3ty  u 05. Listopad 2011, 10:25:14
Ima li neki link na te dodatne informacije?

Vezano uz N1MM, predlažem da se zainteresirani jave privatnom porukom na ovom forumu Siniši - 9A3OS, koji je autor config datoteka za N1MM za naša natjecanja, pa će vjerujem dobiti detaljniji odgovor na pitanja vezano uz iste.
Osobno ne koristim N1MM software zadnjih nekoliko godina, pa tu na žalost ne mogu previše pomoći.

73,
Krešo - 9A5K

Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A3TY u 05. Listopad 2011, 18:42:47
Citat: 9A5K  u 05. Listopad 2011, 12:22:04
Možda nisam dobro shvatio, ali nije mi baš sasvim jasna poveznica između citata vezanog uz frekvencijski podopseg definiran
pravilima i ove citate iz Pravilnika i pitanja koja proizlaze iz njih.

Ne vidim da neka preporuka ima veću težinu od zakonske regulative, niti je to negdje u Pravilima natjecanja tako definirano.
IARU preporuke definiraju bandplan i nikako nisu zakon, već su, kao što sam riječ kaže preporuke.
Svi ostali postupci vezano uz kršenje zakonske regulative jasno su pokriveni u Članku 13. Stavak 1. Općih pravila KV natjecanja u organizaciji HRS-a.

Odašiljanje nepotpune pozivne oznake svakako nije ispravno niti u skladu sa zakonskom regulativom.


Eto, možda ja nisam dobro shvatio ali naglašeno je "Molim da se ovoga držimo. Veze izvan frekv. područja definiranih pravilima
bit će poništene." pa sam to doživio kao "bitnije" od nečega što se "krije" u Stavku 1. Općih pravila KV natjecanja u organizaciji HRS-a.

Još da organizator (HRS) organizira kvalitetan nadzor i sankcioniranje prekršitelja pravila i sve će biti u redu. Zamisli da se nogometne (ili neke druge utakmice) igraju bez sudaca na terenu nego se samo analiziraju primjedbe koje naknadno stignu. Gdje bi to završilo.


Citat: 9A5K  u 05. Listopad 2011, 12:22:04
Vezano uz N1MM, predlažem da se zainteresirani jave privatnom porukom na ovom forumu Siniši - 9A3OS, koji je autor config datoteka za N1MM za naša natjecanja, pa će vjerujem dobiti detaljniji odgovor na pitanja vezano uz iste.
Osobno ne koristim N1MM software zadnjih nekoliko godina, pa tu na žalost ne mogu previše pomoći.

Pa nisam ni očekivao da Krešo - autor konkurentskog softvera - ima u malom prstu sve za N1MM,  ali sam očekivao da Krešo - član Povjerenstva - smjesti podršku za 9A natjecanja i informacije o konfiguriranju u jednom od najkorištenijih amaterskih logging softvera na javno dostupno mjesto umjesto da se pojedinačno moramo obraćati privatnim porukama na istom ovom forumu. No, valjda nitko drugi osim mene nije zainteresiran pa se odmah i ispričavam na "dizanju prašine". Ionako najavljuju kišu pa ću vjerojatno prepustiti Franji da sam brani boje naše kapetanije.  :D


Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A5K u 05. Listopad 2011, 22:38:21
Citat: 9a3ty  u 05. Listopad 2011, 18:42:47
Eto, možda ja nisam dobro shvatio ali naglašeno je "Molim da se ovoga držimo. Veze izvan frekv. područja definiranih pravilima
bit će poništene." pa sam to doživio kao "bitnije" od nečega što se "krije" u Stavku 1. Općih pravila KV natjecanja u organizaciji HRS-a.

Još da organizator (HRS) organizira kvalitetan nadzor i sankcioniranje prekršitelja pravila i sve će biti u redu. Zamisli da se nogometne (ili neke druge utakmice) igraju bez sudaca na terenu nego se samo analiziraju primjedbe koje naknadno stignu. Gdje bi to završilo.

Bojim se da očito nisi pratio ono što sam napisao prije godinu dana kada je odlučeno i primjeniti navedenu preporuku.
Budući se to razlikuje od ranije definiranog pravilima natjecanja, dan je poseban naglasak na isto, a ostalo je vjerujem
jasno i uobičajeno i od ranije.

Što se tiče nogometa, unatoč sucima na terenu, primjetio sam u zadnje vrijeme i dosta primjedbi na njihov rad,
pa mogu samo zamisliti kako bi to bilo u našem slučaju.
Ipak se naša natjecanja prilično razlikuju od nogometnih, a srećom i tehnološki napredak (npr. SDR) je donio neke mogućnosti
koje su daleko ispred onoga što je bilo dostupno i ranije.
Što se tiče slijepog držanja Pravilnika, baš me zanima koliko se nas drži Članka 20. stavka 1. točke 2. Pravilnika, koji se odnosi na evidentiranje početka i kraja radio komunikacijskog prijenosa ili emisije?!


Citat: 9a3ty  u 05. Listopad 2011, 18:42:47
Pa nisam ni očekivao da Krešo - autor konkurentskog softvera - ima u malom prstu sve za N1MM,  ali sam očekivao da Krešo - član Povjerenstva - smjesti podršku za 9A natjecanja i informacije o konfiguriranju u jednom od najkorištenijih amaterskih logging softvera na javno dostupno mjesto umjesto da se pojedinačno moramo obraćati privatnim porukama na istom ovom forumu. No, valjda nitko drugi osim mene nije zainteresiran pa se odmah i ispričavam na "dizanju prašine". Ionako najavljuju kišu pa ću vjerojatno prepustiti Franji da sam brani boje naše kapetanije.  :D

Što se tiče N1MM, ono što dobijem od autora, stavit ću na mjesto dostupno za download, ali ne mogu odgovarati za apsolutnu
ispravnost istoga. Dakle, kako se unatrag godinu dana nešto radi po tom pitanju u N1MM, ono što sam dobio od Siniše-9A3OS ću i
objaviti. Za pitanja oko podešavanja, rada, namještanja, kao što sam rekao, ne mogu pomoći.
Također, pretpostavljam da nisam jedini koji je mogao postaviti konfiguracijske datoteke
negdje na web?!
Što se tiče softwarea i dodatnih modula za komercijalne programe koje sam napravio unatrag nekoliko godina - isti nisu napravljeni
kao konkurencija N1MM ili nekom drugom softwareu, već primarno da i mi u 9A imamo ono što nam treba za naša natjecanja.
Ako se ne varam, N1MM u doba nastanka 9ATest sw nije imao mogućnost dodavanja korisnički definiranih contesta (možda griješim)..
Sve u svemu, ukoliko je moj software problem, vrlo ga je jednostavno maknuti s weba i problem smo riješili za vijeke vijekova...  :o

73,
Krešo - 9A5K
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A3TY u 06. Listopad 2011, 00:26:11
Citat: 9A5K  u 05. Listopad 2011, 22:38:21
Sve u svemu, ukoliko je moj software problem, vrlo ga je jednostavno maknuti s weba i problem smo riješili za vijeke vijekova...  :o

Eto ga na. Znao sam da će ovako završiti. Naravno da nitko ne bi takvo što želio. Svaka čast na trudu, uloženom vremenu i vjeri u uspjeh. Mislio sam da ćeš skužiti paralelu s Martinom - članom i Martinom - moderatorom i možda se čak i nasmijati, ali eto postigao sam sasvim drugačiji učinak. Mislim da je bolje da se ne javljam više dok ne svladam komunikacijske vještine. Očito me ljudi prečesto krivo razumiju što znači da nije problem u ljudima nego u meni. Isprike svima. Kidam nadesno ....
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A3R u 06. Listopad 2011, 10:55:07
U koju kategoriju (k1 ili k2) se svrstava klub čije postaje rade i sa Jadrana i sa kontinenta?

73, Rudy 9a3r



Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A5K u 06. Listopad 2011, 11:15:54
Citat: 9a3r  u 06. Listopad 2011, 10:55:07
U koju kategoriju (k1 ili k2) se svrstava klub čije postaje rade i sa Jadrana i sa kontinenta?

73, Rudy 9a3r

Pozdrav Rudy.

Što se tiče kategorija K1 i K2 (KLUBOVI), razvrstavanje se radi na temelju sjedišta kluba.
Dakle, ukoliko klub ima prijavljeno sjedište negdje na kontinentu (tj. ne pripada niti jednoj lučkoj ispostavi),
njegov rezultat će biti svrstan u kategoriji K2 - klubovi s kontinenta, neovisno o tome da li u natjecanju članovi
kluba i klupske postaje rade s Jadrana ili s kontinenta. Naravno, obrnuto, kada klub ima sjedište na adresi koja
pripada nekoj od lučkih ispostava, u tom slučaju se njegov rezultat svrstava u kategoriju K1 - klubovi s Jadrana.

Ovo važi prilikom izračuna klupskog plasmana za kategorije K1 i K2, dok se rezultat postaja u kategorijama A1, A2,
B1 i B2 računa na osnovu lokacije postaje tijekom natjecanja.

Dakle, primjera radi, kada bi postaja s kontinenta, npr. RK Belišće - 9A3B radila u natjecanju kao 9A3B/p recimo s
područja lučke ispostave Bol (BO), tada bi se njen rezultat klasificirao u kategoriji A2 (postaje s Jadrana, više operatora),
ali bi u rezultatu klubova (kategorije K) bila svrstana u kategoriju K2 (klubovi s kontinenta). Naravno, tom rezultatu u kategoriji K
se pribrajaju i rezultati ostalih članova kluba i klupskih postaja koji sudjeluju u natjecanju, opet neovisno da li rade s kontinenta ili s Jadrana.

Nadam se da je ovime odgovoreno na tvoje pitanje.

Sretno u contestu!

73,
Krešo - 9A5K
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A3R u 06. Listopad 2011, 11:54:33
Krešo, hvala na odgovoru

Odgovor je sasvim logičan, pitanje sam postavio iz sljedećeg razloga koji mi je bio stvorio nedoumicu:

- u prošlogodišnjim rezultatima Kupa Jadrana (link: http://www.hamradio.hr/hfrobot/index.php?
pageid=4&contestid=8&showmode=final ) u kategiriji K1 - klubovi s Jadrana svrstan je 9A1IST koji ima sjedište na kontinentu a za njega su prijavljene postaje koje su radile sa Jadrana.

Ako su bile iste propozicije kao i ove godine onda je učinjena greška koja za 9a1ist nije od neke važnosti.

73, Rudy 9a3r
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A5K u 06. Listopad 2011, 12:25:31
U pravu si Rudy, 9A1IST je trebao biti u kategoriji K2.

Greška je moja, šteta što nismo uočili ranije.
Za 2011. godinu će biti ispravna kategorija. Hvala na korekciji.

73,
Krešo - 9A5K
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A3R u 06. Listopad 2011, 12:45:53
Krešo, hvala na objašnjenju, čujemo se u contestu...

73, Rudy 9a3r
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A2Y u 06. Listopad 2011, 14:22:47
       OM-sovi
     Dođite na Hvar.Imate četiri Lučke ispostave:Hvar-HV.Jelsa-JL.Stari Grad:SG,Sućuraj-SC.Imat će suport,logistiku od  mene.
   Mobil;091 784 3983 -9A2Y Milan
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A4OE u 06. Listopad 2011, 14:40:27
Pod koju Lucku kapetaniju spada Maslenica?
Lucke kapetanije 8, Lucke ispostave 72.
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A7YY u 06. Listopad 2011, 15:41:30
Citat: 9a4oe  u 06. Listopad 2011, 14:40:27
Pod koju Lucku kapetaniju spada Maslenica?

Novigrad NG
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A4OE u 06. Listopad 2011, 20:42:38
To znaci da kao mjesto spada pod lucku kapetaniju Zadar, lucka ispostava Novigrad.
Prema trenutno vazecim pravilima za doticno takmicenje pise "Popis oznaka lučkih ispostava (onako kako se otpravljaju u natjecanju):" pa se navodi i Maslenica MC.
Lucka ispostava Maslenica prema popisu  MMPI  (http://www.mmpi.hr/default.aspx?id=475) ne postoji.
Lucka kapetanija Zadar u svom sastavu ima lucke ispostave:
Biograd na moru
Novigrad
Starigrad Paklenica
Pag
Preko
Sali
Bozava
Ist
Silba
Privlaka

Lucka kapetanija Dubrovnik, ako se zanemari lucka ispostava Gradska luka koja ima isto sjediste (grad ne adresu) kao i kapetanija postoji lucka ispostava marina Komolac (Mokosica) koje nema na listi.

Ako su lucke ispostave mnozitelji zar nebi trebalo da se sve lucke ispostave na popisu mnozitelja?
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A7YY u 06. Listopad 2011, 21:25:45
Citat: 9a4oe  u 06. Listopad 2011, 20:42:38
Lucka kapetanija Dubrovnik, ako se zanemari lucka ispostava Gradska luka koja ima isto sjediste (grad ne adresu) kao i kapetanija postoji lucka ispostava marina Komolac (Mokosica) koje nema na listi.

Po mom skromnom mišljenju gradska luka i marina Komolac su samo "istureni punktovi" lučke kapetanije Dubrovnik zbog međusobne udaljenosti, velikog prometa i lakše operativnosti.
BTW sjedište lučke kapetanije Dubrovnik je na trećoj lokaciji, u luci Gruž.

Lijepi pozdrav
Branko 9A7YY
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A7YY u 06. Listopad 2011, 21:39:37
Nakon malo guglanja čini mi se da je bilo "mnogo vike ni za što".  ;)
Maslenica ipak ima lučku ispostavu, ispričavam se zbog svog neznanja.
http://www.mmpi.hr/UserDocsImages/27%2025_2_2005%20Pravilnik%20o%20brodicama%20i%20jahtama.htm


LP
Branko 9A7YY
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A4OE u 06. Listopad 2011, 22:32:27
Tocno tako "ispricavam se zbog svog neznanja". Ali?

Pokusaj pobrojati "Slovne oznake luka upisa" i pobrojati oznake mnozitelja iz pravilnika.

Ja neznam dali su luke upisa i lucke ispostave isto (prema clanku 39 st.2 da), ali je cinjenica da se popis luckih kapetanija i luckih ispostava  MMPI  (http://www.mmpi.hr/default.aspx?id=475) razlikuje od luka upisa.
U pravilniku se navode lucke ispostave
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A4OE u 06. Listopad 2011, 23:06:07
Na ovom popisu ima ih jos vise!
Maslenica je takodje na njemu.

lucke kapetanije:
Pula (ukljucujuci lucke ispostave: Umag, Novigrad, Porec, Rovinj, Raša, Rabac, Vrsar, Fažana, Medulin i Plomin),
Rijeka (ukljucujuci lucke ispostave: Opatija, Mošcenicka Draga, Bakar, Kraljevica, Crikvenica, Novi Vinodolski, Krk, Punat, Malinska, Omišalj, Baška, Šilo, Cres, Rab, Mali Lošinj, Susak, Porozina i Valbiska),
Senj (ukljucujuci lucke ispostave: Sveti Juraj, Jablanac, Karlobag, Novalja i  Prizna),
Zadar (ukljucujuci lucke ispostave: Biograd n/M, Sali, Preko, Silba, Ist, Starigrad (Paklenica), Novigrad (Dalmacija), Pag, Maslenica, Božava, Privlaka i Pašman),
Šibenik (ukljucujuci lucke ispostave: Murter, Tisno, Vodice, Primošten, Rogoznica, Skradin i Kaprije),
Split (ukljucujuci lucke ispostave: Trogir, Omiš, Makarska, Rogac, Milna, Supetar, Sumartin, Hvar, Stari Grad, Jelsa, Sucuraj, Vis, Komiža i Bol),
Ploce (ukljucujuci lucku ispostavu Metkovic) i
Dubrovnik (ukljucujuci lucke ispostave: Cavtat, Slano, Ston, Trstenik, Sobra, Korcula, Vela Luka, Lastovo i Trpanj),

Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A4OE u 06. Listopad 2011, 23:27:32
Ovo bi valjda trebalo biti konacno 84 lucke kapetanije sa ispostavama.

VLADA REPUBLIKE HRVATSKE

Na temelju članka 60. stavaka 1. i 2. Zakona o sustavu državne uprave (»Narodne novine«, br. 75/93, 48/99, 15/2000, 127/2000, 59/2001 i 199/2003) i članka 27. stavka 1. Zakona o ustrojstvu i djelokrugu ministarstava i državnih upravnih organizacija (»Narodne novine«, broj 199/2003), Vlada Republike Hrvat­ske je na sjednici održanoj 18. veljače 2004. godine donijela
UREDBU
O UNUTARNJEM USTROJSTVU MINISTARSTVA MORA, TURIZMA, PROMETA I RAZVITKA
I. OPĆE ODREDBE
Članak 1.
Ovom Uredbom određuje se unutarnje ustrojstvo Ministarstva mora, turizma, prometa i razvitka (u daljnjem tekstu: Ministarstvo), nazivi upravnih organizacija u sastavu Ministarstva i unutarnjih ustrojstvenih jedinica te njihov djelokrug, način uprav­ljanja, okvirni broj potrebnih državnih službenika i namje­šte­nika, kao i druga pitanja važna za rad Ministarstva.
Članak 2.
Unutarnje ustrojstvo i upravljanje upravnim organizacijama u sastavu Ministarstva i unutarnjim ustrojstvenim jedinicama, kao i potreban broj državnih službenika i namještenika, uređuje se na način da Ministarstvo može obavljati upravne i druge stručne poslove koji su mu Zakonom dani u nadležnost i djelokrug.

Članak 18.
Uprava za sigurnost plovidbe i zaštitu mora ima svoje područne jedinice – lučke kapetanije: Pula, Rijeka, Senj, Zadar, Šibenik, Split, Ploče i Dubrovnik, te Nacionalna središnjica za traganje i spašavanje u Rijeci.
Članak 19.
Lučke kapetanije imaju ispostave izvan svog sjedišta i to:
Lučka kapetanija Pula:
– Ispostava Umag
– Ispostava Novigrad
– Ispostava Poreč
– Ispostava Rovinj
– Ispostava Raša
– Ispostava Rabac
– Ispostava Vrsar
– Ispostava Fažana
– Ispostava Medulin
– Ispostava Plomin
Lučka kapetanija Rijeka:
– Ispostava Opatija
– Ispostava Moščenička Draga
– Ispostava Bakar
– Ispostava Kraljevica
– Ispostava Crikvenica
– Ispostava Novi Vinodolski
– Ispostava Krk
– Ispostava Punat
– Ispostava Malinska
– Ispostava Omišalj
– Ispostava Baška
– Ispostava Šilo
– Ispostava Cres
– Ispostava Rab
– Ispostava Mali Lošinj
– Ispostava Susak
– Ispostava Porozina
– Ispostava Valbiska
Lučka kapetanija Senj:
– Ispostava Sveti Juraj
– Ispostava Jablanac
– Ispostava Karlobag
– Ispostava Novalja
– Ispostava Prizna
Lučka kapetanija Zadar:
– Ispostava Biograd n/M
– Ispostava Sali
– Ispostava Preko
– Ispostava Silba
– Ispostava Ist
– Ispostava Starigrad (Paklenica)
– Ispostava Novigrad (Dalmacija)
– Ispostava Pag
– Ispostava Maslenica
– Ispostava Božava
– Ispostava Privlaka
– Ispostava Pašman
Lučka kapetanija Šibenik:
– Ispostava Murter
– Ispostava Tisno
– Ispostava Vodice
– Ispostava Primošten
– Ispostava Rogoznica
– Ispostava Skradin
– Ispostava Kaprije
Lučka kapetanija Split:
– Ispostava Trogir
– Ispostava Omiš
– Ispostava Makarska
– Ispostava Rogač
– Ispostava Milna
– Ispostava Supetar
– Ispostava Sumartin
– Ispostava Hvar
– Ispostava Stari Grad
– Ispostava Jelsa
– Ispostava Sućuraj
– Ispostava Vis
– Ispostava Komiža
– Ispostava Bol
Lučka kapetanija Ploče:
– Ispostava Metković
Lučka kapetanija Dubrovnik:
– Ispostava Cavtat
– Ispostava Slano
– Ispostava Ston
– Ispostava Trstenik
– Ispostava Sobra
– Ispostava Korčula
– Ispostava Vela Luka
– Ispostava Lastovo
– Ispostava Trpanj


VI. PRIJELAZNE I ZAVRŠNE ODREDBE
Članak 127.
Pitanja od značaja za rad Ministarstva koja nisu uređena Zakonom, Uredbom o načelima za unutarnje ustrojstvo tijela državne uprave i ovom Uredbom, uredit će se Pravilnikom o unutarnjem redu, a osobito broj potrebnih službenika i namještenika s naznakom njihovih osnovnih poslova i zadaća, te stručnih uvjeta potrebnih za njihovo obavljanje, kao i njihove ovlasti i odgovornosti.
Ministar mora, turizma, prometa i razvitka donijet će Pravilnik o unutarnjem redu Ministarstva, u roku 60 dana od dana stupanja na snagu ove Uredbe, uz prethodnu suglasnost Središnjeg državnog ureda za upravu.
Ministar mora, turizma, prometa i razvitka donijet će temeljem Pravilnika o unutarnjem redu rješenja o rasporedu državnih službenika i namještenika Ministarstva u roku 30 dana od njegovog donošenja.
Članak 128.
Na dan stupanja na snagu ove Uredbe prestaju važiti Uredba o unutarnjem ustrojstvu Ministarstva pomorstva, prometa i veza (»Narodne novine«, br. 125/2003 i 142/2003) i Uredba o unutarnjem ustrojstvu Ministarstva turizma (»Narodne novine«, broj 70/01).
Članak 129.
Ova Uredba stupa na snagu danom objave u »Narodnim novinama«.
Klasa: 023-03/04-01/22
Urbroj: 5030116-04-1
Zagreb, 18. veljače 2004.
Potpredsjednica Vlade
i ministrica obitelji, branitelja i
međugeneracijske solidarnosti
Jadranka Kosor, dipl. iur., v. r.
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A5K u 07. Listopad 2011, 09:00:56
Pozdrav.

Možda dio teksta oko lučkih ispostava i oznaka oznaka luke upisa nije najbolje sročen u propozicijama, ali u tom dijelu je identičan zadnjih 6 godina i do sada nije bilo dileme oko toga.
Ono što se mijenjalo je popis množitelja, koji je identičan popisu luka upisa (osim za pojedine oznake gdje bi došlo
do preklapanja (npr. SL, ŠL).
Popis luka upisa nalazi se u Pravilniku o brodicama i jahtama, tj. Pravilniku o njegovim izmjenama i dopunama (NN 18/2009) gdje je u članku 2 specificirana izmjena i dopuna Dodatka 5. (Slovne oznake luke upise - članak 39. stavak 5) i gdje je specificirano 79 oznaka luka upisa.

Članak 3. Pravilnika o brodicama i jahtama (NN 27/2005) definira značenje pojedinih pojmova pa se tako u točki 20. navedenog članka specificira slijedeće:
Citat:
20.) luka upisa jest luka na čijem je području sjedište lučke kapetanije ili ispostave koja vodi očevidnik odnosno upisnik u koji je brodica ili jahta upisana;

Dakle, da ne bude dileme, množitelji su slovne oznake luka upisa na čijem je području sjedište lučke kapetanije ili ispostave koja vodi očevidnik odnosno upisnik. 
Istih, kako sam naveo ranije, prema zadnjim izmjenama i dopunama objavljenim u NN postoji 79.

73,
Krešo - 9A5K




Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A4OE u 07. Listopad 2011, 10:31:18
To je vec dobro objasnjenje.
Znaci nikad nije dobro pravila takmicenja citati doslovno kako pisu.

Posto nisu iste stvari luka upisa i lucka ispostava kako sad stoji u pravilniku, bilo bi dobro taj dio preformulirati da ponovo ne izazove nedoumicu. Vjerojatno sve lucke ispostave nisu ovlastene, osposobljene ili opremljene da vode ocevidnik upisa brodica.
Zasto nije bilo dileme oko toga?
Pa mozda zato sto svi prihvate onako kako je napisano. Sasvim slucajno (kad se ima vremena napretek) sam pogledao pravila i kontrolirao popis luckih kapetanija i ispostava koje vodi MMPI sa popisom iz pravilnika i onda nastane zbrka kad se ne poklapaju.

Luka upisa
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A5K u 07. Listopad 2011, 10:40:40
Slažem se.
Na žalost, očito niti informacije na stranicama Ministarstva nisu uvijek najsvježije.

Kako god, budući je natjecanje sutra, vjerujem da smo ovim pojašnjenjem otklonili nedoumice što su množitelji, da ne mijenjamo tekst propozicija sada.

Za iduću godinu ćemo preformulirati tekst propozicija vezan uz lučke ispostave, odnosno oznake luka upisa i njihove poveznice s množiteljima u natjecanju,
čime će se otkloniti daljnje dileme po ovom pitanju.

U svakom slučaju, još jednom hvala na sugestijama.

Sretno u contestu!

73,
Krešo - 9A5K




Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A7PJT u 07. Listopad 2011, 14:02:55
 Eto sta se dogada  kad  nam pravila  za Kup  JADRANA   pisu  kontinentalci  :P  . . .



                                                                                                                                73 PJT
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A5K u 07. Listopad 2011, 14:38:05
E moj Jure, ne bi vjerovao, ali koliko je meni poznato baš je suprotno...
Naime, ovaj dio oko kojeg je postojala dilema i nisu pisali kontinentalci...  :P

No, kako god, vjerujem da ćemo se već nekako usuglasiti...  ;)

73,
Krešo - 9A5K(ontinentalac)....

Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A3SM u 07. Listopad 2011, 15:44:18
A gdje bi nam bio kraj da se tog i sličnog posla uhvate "nekontinentalci" kojima je to pod nosom ... otoci im pod prozorima ali opet kontinentalci rade veliki broj  aktivacija ... valjda im je bliže tko zna ... "kontinentalci + nekontinentalci " ... onda se nebi imalo koga okrivljavati za ovo ili ono .. ovako je lakše ..  :D :D
Fjaka, ili nešto drugo je u pitanju .. pitam se pitam ... hajmo nešto raditi,a ne samo čekati druge i onda ih popljuvati po običaju .. i ovo neće proći taj filter ali me ne brine .. hahaha
VY 73 de Mato - 9A3SM 
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A5K u 07. Listopad 2011, 16:01:49
Za sve one koji namjeravaju koristiti N1MM za domaća natjecanja, kao što sam napisao, 9A3OS je izradio UDC datoteke za N1MM.

Verzija za Kup Jadrana dostupna je za download ovdje (http://www.9a5k.com/index.php?option=com_phocadownload&view=category&id=3:n1mm-udc&Itemid=58).

Oko podešavanja, evo što kaže Siniša - 9A3OS:

Citat:
Uputstvo za korištenje modula za Kup Jadrana.

Skinuti s interneta KJ.udc i KJ.sec.

KJ.udc se kopira u instalacija_n1mmlogger_dir\UserDefinedContests

npr.

C:\Program Files\N1MM logger\UserDefinedContests

KJ.sec (lista množitelja) se kopira u instalacija_n1mmlogger_dir

npr.

C:\Program Files\N1MM logger

Pokrene se program (ako je bio pokrenut, treba ga ugasiti i ponovno pokrenuti). Na File -> New log in Database u Log Type odabrati KJ. To je UDC modul za Kup Jadrana .

Na istom tom prozoru kliknuti na "Import Section List" gumb da se napune množitelji iz KJ.sec fajle.

Pritisnuti tipku OK i spremni smo za Kup Jadrana. :-)

Prozor za množitelje se može otvoriti s Window -> Multipliers

Da bi se u tom prozoru dobila lista množitelja koje smo prethodno napunili u program, na tom prozoru treba kliknuti "Sect" radio button i u prvoj drop down listi odabrati 3,5 za band.

73
3os

73,
Krešo - 9A5K
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A2QP u 09. Listopad 2011, 08:59:03
Kreso daj mi se javi molim te na mail joe9a2qp@gmail.com
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A2JG u 13. Listopad 2011, 06:06:38
Radio sam u KJ 2011, poslao log istog dana u 1858.
Moj klupski kolega Zlatko je radio sa 9A1AKL/p, poslao log 10.10. , i odma dobio potvrdu organizatora da je log zaprimljen.
Ja ništa. Da li to znači da isti nije primljen, greška u sistemu, ili, možda, ne valja biti brz ?
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A6JOY u 13. Listopad 2011, 07:30:38
Koki imaš link,
http://www.hamradio.hr/hfrobot/index.php?pageid=4&contestid=12&showmode=logs
na njemu se vidi da ti je primljen log...

73 Mate
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A2JG u 13. Listopad 2011, 07:42:48
Fala Mate za info, ali ostaje pitanje, zašto nekome dođe (automatska?) potvrda, a nekome ne ?
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A2JK u 13. Listopad 2011, 08:02:55
Mislim da automatski odgovor zavisi od subjekta poruke. Hoću reći da u subjektu
e-mail poruke mora pisati samo poz.oznaka. log npr. 9a2jk.log, inače sustav
automatski ne potvrđuje prijem.

Nisam siguran pa bi molio Krešu da nam to potvrdi tako da ubuduće svi znamo.

TU ES 73
Martin 9A2JK
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A5K u 13. Listopad 2011, 08:47:47
Pozdrav.

Poruka s odgovorom se šalje automatski kada robot obradi dnevnik. Nema veze što je u subjectu, jedino je bitno da je
u attachmentu dnevnik za contest za koji je robot aktivan.
Što se tiče 9A2JG loga, pogledao sam arhivu poslanih poruka i tamo stoji da je robot poslao odgovor kao i svima ostalima.
Stvarno ne znam zašto poruka nije došla na destinaciju (moguće da je u pitanju SPAM filter negdje).
Uglavnom, log od 9A2JG je zaprimljen u subotu, 8.10.2011. u 18:57:52, kao što se vidi i na popisu zaprimljenih dnevnika
na HF robotu, tj. na linku koji je stavio Mate - 9A6JOY.

73,
Krešo - 9A5K
Naziv: Odg: Kup Jadrana 2011
Autor: 9A6JOY u 18. Listopad 2011, 12:56:02
Evo prijavljeni rezultati za natjecanje: Kup Jadrana 2011


http://www.hamradio.hr/hfrobot/index.php?pageid=4&contestid=12&showmode=claimed

73
Mate