Jucer je demontiran UHF repetitor na Petehovcu, na zalost tamo nije bilo gotovo nikakvog prometa na UHF podrucju. Nova lokacija ce biti puno interesantnija i bolja samo ako je stignemo zasarafiti do zimice, ali neka ostane iznenađenje...
73...
smijemo pogađati?
Guslica.
Nadam se da ste posjetili podzemlje.
Nekad je bilo sve puno onih debelih colskih koaksialaca. Sve uredno konzervirano.
Kad idete prema gore obratite paznju na stabla ( otprilike 2/3 puta)!
Pozdrav .
A nije vam daleko Mirkovica , mislim zračnim putem . To bi bila jako dobra lokacija . Vjerujem da bi možda išla i veza Zg - Ri ,, pretpostavljam .
9A7KSJ
Sto bi se moglo ocekivati, otprilike, neki minimum.
Guslica je dobra za link-ove ali za ostalo bas i ne.
Dobro je to sto je sa Zg opticka vidljivost..
A i ja iz home qth imam skoro opticku preko Plominske gore
Ali ono što joj daje prednost je pristup vozilom (vulgaris)... a neki su ovo ljeto i skuterom dosli do gore ;D
pozz
QV
Citat: 9a4qv u 28. Rujan 2011, 12:56:37
Guslica je dobra za link-ove ...
Iz tog razloga je i bilo gore sto je, za cijelu V. VO.
Podzemje, heliodrom, potpuna autonomija...
Idilu jedino narušava kad počnu igrat boće pa zbijaju.
> Sto bi se moglo ocekivati, otprilike, neki minimum.
A svi znamo sto je UHF, na zalost ide puno manje nego 2m tako da je sve van opticke vidljivosti lutrija. Bilo bi idealno kada bi se moglo staviti sto vise tih UHF repetitora na neke nize kote ali je UHF promet jako slab na podrucju cijele RH sto nije bas za pohvalu...
73...