Hrvatski Radioamaterski Savez

KV aktivnosti => KV natjecanja => Autor teme: 9A3TA u 28. Ožujak 2011, 20:48:43

Naziv: WPX 2011
Autor: 9A3TA u 28. Ožujak 2011, 20:48:43
WPX 2011 iliti kako sam zaradio svoje prve milijune...

Pripreme su počele bombastično... Kaj buš ti bar 5. u Europi, u janje da ne buš, pa onda zeka da budem skinul rekord od 9A9A, neki su zagrizli da je istina, i tako...

Potcijenio sam protivnike.

Zadnji dan provjera antene, žicarenje po PPS-u, sve je prošlo prilično dobro. TS-870 sam frizirao ranije, a 8877 u novom linearu veselo me grijala. GP konačno uštelana do kraja, kazaljka SWR-a se ne miče na cijeloj sedmici.

Prva noć prošla je standardno, naravno da sam prespavao budilicu i krenuo taman prekasno. Pred zoru me opet lomi san i gasim letriku oko 6.

I tu je krenulo. Čim sam pogasio svjetla, Zeko i njegovi batinaši su napali.

Oteli su skupinu drvosječa, natjerali ih da sruše nekoliko stabala preko cesta u okolini, prerežu par bandera i ukinu struju u cijeloj općini.

Budim se oko 10 i osjećam hladnoću oko srca. Nešto ne valja. Hladnoća po cijelom tijelu. Pa to nema struje. Klima ne grije.

DUŠE PRODANE!!! NEMA STRUJE!!!

Pa kako, pa zašto!!! Istrčim u gaćama na ulicu, a grupa bijesnih seljana me čeka. Pa zar bi netko zbog mene i mojih ambicija okupirao cijelu oblast? Zar za jedno janje? Ili rekord?

Na brzinu osnivamo komisiju i krećemo u pregovore. Početno nudimo janje i odojka, ali Zeko je tvrd, ništa bez telića i mladog luka. Pa gdje da sad nađem mladi luk? Pristajem na ucjenu i ekipa Elektre sanira štetu do 13:15h.

Optimist u meni kaže da je jabuke u voćnjaku ionako trebalo obrezati prije ili poslije. Ali baš usred kontesta? Sigurno se nisu nadale...

Sluđen situacijom, pogrešno odlučujem usporiti.


Možda se štorija nastavi...


Dado 9A25TA
Naziv: Odg: WPX 2011
Autor: 9A5TO u 28. Ožujak 2011, 21:22:04
Citat: 9A3TA  u 28. Ožujak 2011, 20:48:43
WPX 2011 iliti kako sam zaradio svoje prve milijune...

Pripreme su počele bombastično... Kaj buš ti bar 5. u Europi, u janje da ne buš, pa onda zeka da budem skinul rekord od 9A9A, neki su zagrizli da je istina, i tako...

Potcijenio sam protivnike.

Zadnji dan provjera antene, žicarenje po PPS-u, sve je prošlo prilično dobro. TS-870 sam frizirao ranije, a 8877 u novom linearu veselo me grijala. GP konačno uštelana do kraja, kazaljka SWR-a se ne miče na cijeloj sedmici.

Prva noć prošla je standardno, naravno da sam prespavao budilicu i krenuo taman prekasno. Pred zoru me opet lomi san i gasim letriku oko 6.

I tu je krenulo. Čim sam pogasio svjetla, Zeko i njegovi batinaši su napali.

Oteli su skupinu drvosječa, natjerali ih da sruše nekoliko stabala preko cesta u okolini, prerežu par bandera i ukinu struju u cijeloj općini.

Budim se oko 10 i osjećam hladnoću oko srca. Nešto ne valja. Hladnoća po cijelom tijelu. Pa to nema struje. Klima ne grije.

DUŠE PRODANE!!! NEMA STRUJE!!!

Pa kako, pa zašto!!! Istrčim u gaćama na ulicu, a grupa bijesnih seljana me čeka. Pa zar bi netko zbog mene i mojih ambicija okupirao cijelu oblast? Zar za jedno janje? Ili rekord?

Na brzinu osnivamo komisiju i krećemo u pregovore. Početno nudimo janje i odojka, ali Zeko je tvrd, ništa bez telića i mladog luka. Pa gdje da sad nađem mladi luk? Pristajem na ucjenu i ekipa Elektre sanira štetu do 13:15h.

Optimist u meni kaže da je jabuke u voćnjaku ionako trebalo obrezati prije ili poslije. Ali baš usred kontesta? Sigurno se nisu nadale...

Sluđen situacijom, pogrešno odlučujem usporiti.


Možda se štorija nastavi...


Dado 9A25TA
E, to te ja pitam! Malo zeke-peke u ove kišne dane ;-) mnogi preozbiljno shvatili contestiranje  pa čak zaborave pozdravit stare drugove, samo u prolazu promrljaju fajnaj nešto...
Eto, ja od uzbuđenja što radio novi prefiks u životu, zaboravio upisati broj koji sam dobio... tek tad odlučih malo vikati... i sad zbog puštenog spota svi znaju da sam bio asistiran  ;D

Tom, 9ARS25@9A1CMA 
Naziv: Odg: WPX 2011
Autor: 9A3TA u 30. Ožujak 2011, 17:50:02
Part two - kako sam ga izmjerio...


Kako pobijediti najbolje? Naravno da pravi prefix pomaže.

Uzeo sam stvar u svoje ruke i došao do broja 25.

U samom kontestu javio mi se prijatelj i nije mogao vjerovati da je istina. Doduše, kaže, slutio je da je moguće.

Ja sam opet uvidio da neki imaju i veće.

Dogodine ću bolje mjeriti.

Konačno, nakon 25 g. od YT2TA vid polako slabi.

Jedino su u zabludi oni koji misle da je 500 kn dovoljno. Možda negdje u Ukrajini, kod nas naše dame traže više... i više... i još više...

Obzirom da sam jednom već prokazan kao gusar, ovaj puta je bilo by the book, nema labavo.

Hardware je izdržao, radim i dalje na softwareu. I antivirusu, šljivka je zakon.

Će se nastavi? U IARU HF sigurno.


LP Dado
Naziv: Odg: WPX 2011
Autor: 9A5CW u 01. Travanj 2011, 08:46:59
WPX monolog? uradi sam sebe i budi vesel ?
Naziv: Odg: WPX 2011
Autor: 9A3TA u 01. Travanj 2011, 17:29:54
Dobro, nećem više.

A baš sam dobio bahatu ponudu izdavača koji je bio spreman objaviti sve moje buduće radove.

Tema koju danas nisam napisao trebala je biti:

WPX 2011 - koju kategoriju prijaviti, QRP ili ipak LP. Linear, tko, jel ja?

LP Dado
Naziv: Odg: WPX 2011
Autor: 9A5CW u 05. Travanj 2011, 08:43:17
Probaj "Not in Log-TB" kategoriju
Naziv: Odg: WPX 2011
Autor: 9A3TA u 30. Siječanj 2012, 20:12:44
Danas sam nešto čeprkao po starom vanjskom hardu i našao tekst s početka ovog topica...

Pa me opet ufatilo na tipkanje...

Naime, moram nekog podsjetit da mi je dužan janjca...

Na diplomi piše nr. 4 world nr. 4 Europe...

Al da im vrag mater, nigdje diplome za svjetski rekord u utješnoj kategoriji, makar stoji na: http://www.cqwpx.com/records_tbse.htm

A čim piše na internetu, sigurno mora bit istina...

Luk, pivu, kolac i vatru bum ja osigural, ak nema janjca, otrpel bum ja i kozlića...

9A25TA time časno odlazi u povijest.

LP Dado aka Kolko taj more pojest...

Naziv: Odg: WPX 2011
Autor: 9A3SM u 30. Siječanj 2012, 21:42:03
Prijatelju, ne doživljavaju te ozbiljno .. prije ćemo mi kavu popiti nego tvoga travojeda pojesti ..  ;D ;D
Dodji na kavu ...
Naziv: Odg: WPX 2011
Autor: 9A3VV u 30. Siječanj 2012, 22:56:20
Citat: 9A3TA  u 30. Siječanj 2012, 20:12:44
...
LP Dado aka Kolko taj more pojest...
Morat ćemo se nas dva na tu temu malo sastat' pa da vidimo čija mati crnu vunu prede ;D Uvijek sam bio agilniji za stolom nego za stanicom ;)
Naziv: Odg: WPX 2011
Autor: 9A2EY u 01. Veljača 2012, 15:32:04
Halo dečki,
Ja pridodam gajbu piva za moj score. Neki bi pozvali na oprez, jer ovaj QRP-jaš možda donese bezalkoholno.
Pozdrav & 73

      Željko 9A2EY
Naziv: Odg: WPX 2011
Autor: 9A9L u 01. Veljača 2012, 15:55:50
Moze i gajba sa moje strane?
Naziv: Odg: WPX 2011
Autor: 9A4ZZ u 01. Veljača 2012, 16:21:53
Čestitke, Željko i Leone ,možete li reći sa kakvom ste opremom radili?
73 de 9a4zz ,Mladen.
Naziv: Odg: WPX 2011
Autor: 9A9L u 01. Veljača 2012, 16:25:37
3 el MOXON by YU1QT i "autoradio" FT 817
Naziv: Odg: WPX 2011
Autor: 9A2EY u 02. Veljača 2012, 09:11:06
Bravo Leone! Moje čestitke!
Kod mene je u pogonu bio FT-817 i HF6V Butternuth vertikalka.
Pozdrav & 73
       
        Željko 9A2EY
Naziv: Odg: WPX 2011
Autor: 9A9L u 02. Veljača 2012, 10:55:28
Cestitke Zeljac.
Kod mene se ta antena bas nije pokazala dobrom Koristio sam je u ZD. Bilo je 50 m kabla do nje pa je vjerojatno i to razlog. Kod tebe vidim odlicno radi. Ove godine radim na 40 M sa "autoradiom" i sa 2 el QQ. Andro YU1QT opet slozio neke mjere i mjerice. Sretno i ove godine svima.
Naziv: Odg: WPX 2011
Autor: 9A6R u 04. Veljača 2012, 09:22:24
Blago tebi Željko kad je možeš postaviti bez sidrenja,HI. ;)
Kod mene nebi dugo izdržala!
Dobar DX želim.

73,9A6R