Hrvatski Radioamaterski Savez

UKV aktivnosti => Repetitori => Autor teme: 9A5TD u 30. Svibanj 2010, 10:48:01

Naziv: R7 - Velebitska Pljesevica
Autor: 9A5TD u 30. Svibanj 2010, 10:48:01
Kartaki info po pitanju repetitora na Velebitskoj Pljesevici.

U cetvrtak je stavljen u rad R7, tj. stavljena je druga antena i prekontrolirana oprema. Situacija je sanirana do daljnjega i sa opremom koja se nasla "pri ruci", prije zime planiraju se staviti dvije profi-antene za VHF + UHF i dotjerati lokaciju za sigurnu zimu, kako je prakticki ovo vise bio izvid nego servis molio bih za povratne informacije sa terena o radu te lokacije.

VHF:
- snaga na anteni 20W
- prag squelcha -110 dBm
- antena 0-dBd / Omni / SWR 1.2
- Mjereno sa duplexerom u sistemu.

UHF:
- snaga na anteni 7.5W
- prag squelcha -114 dBm
- antena +3dBd / Omni / SWR 1.15
- Mjereno sa duplexerom u sistemu

Moze to biti i bolje ali za sada je tako.

73.....de..............9A5TD
Naziv: Odg: R7 - Velebitska Pljesevica
Autor: 9A5TD u 11. Lipanj 2010, 17:55:38

Bilo bi dobro malo povratnih informacija sa terena, tako da TOCNO znamo sto pripremiti i kako odraditi kada se ponovo bude islo na objekat.

73....

9A5TD
Naziv: Odg: R7 - Velebitska Pljesevica
Autor: 9A7KXP u 12. Lipanj 2010, 21:31:58
Repetitor lijepo otvaram u Puli sa Icom 90 (5w) i sa njime (kao i sa 70cm) bez problema komuniciram sa Dugim Selom gdje sam u QTH.Isti taj Repetitor otvaram i sa Icomom e-90 kada sam u QTH-u.Uglavnom lijepo radi ali je 70cm puno čišći u modulaciji samo ga nekada neke smetnje ubijaju (velebit 701cm) ;D ???
Naziv: Odg: R7 - Velebitska Pljesevica
Autor: 9A5TD u 13. Lipanj 2010, 15:15:39
Citat: 9A7KXP  u 12. Lipanj 2010, 21:31:58
....................... 70cm puno čišći u modulaciji samo ga nekada neke smetnje ubijaju (velebit 701cm) ;D ???

Hvala na informacijama, sto vise to bolje. Inace 70cm ima problema jer je netko izgleda "rasarafio" ulazne filtere pa upada unutra puno vise toga nego sto bi trebalo. Blizu su neki harmonici od lokalnog FM-a i dovoljno je malo pa da "prolupa". Osim toga otvara se i prilikom rada na susjednom kanalu....
Naziv: Odg: R7 - Velebitska Pljesevica
Autor: E76MJ u 14. Lipanj 2010, 00:20:40
Vhf R7 otvaram sa 5w tonna 9 el. na visini 20m , (5 s jedinica) , UHF nemam pa ništa za reći, pozzzzzzzzz 73 Jasmin Bihać jn74wt