I dalje smo bez R2...nešto sam načuo da je u nekoj firmi na popravku,ima li kakvih pomaka na bolje pojma nemam.Ima li koja odgovorna osoba da istrese nekakav info ako zna.Svakodnevni sam korisnik repetitora pa me jako zanima sudbina istog.Ako je bio star možda ga se i ne isplati popravljati već nabaviti novi ili noviji,kvalitetniji.
Hvala
73,9A6R
P.S.Molim bez lupetanja i bulažnjenja
Pozdrav Reni.
Kako je Rolando, 9A3MR, koji je odgovorna osoba za taj repetitor, već ranije izvjestio, repetitor zajedno s duplekserom se nalazi u servisu.
Čim se utvrdi točan kvar i stanje repetitora i dupleksera znat ćemo koje korake dalje valja poduzeti. Ukoliko je repetitor star ili je u stanju da je
njegova popravka neisplativa, pristupit će se nabavci novog repetitora. Sličan problem imamo i sa repetitorom R1 na Ivanščici, koji je također na servisu
zbog ponovnih problema u radu istog. Koliko mi se čini, trebat će ići u nabavku dva nova repetitora kao zamjenu za ova dva spomenuta.
No, da ne prejudiciram rješenje, sačekat ćemo još par dana da servisi kažu svoje.
U svakom slučaju, više info čim dobijemo informacije iz servisa.
73,
Krešo - 9A5K
Pozdrav Krešo.Upoznat sam da je R2 došao na Brač dosta star i islužen.Koliko pamtim bio je malo bolji kad je stigao na Hvar.Dobro kažeš,neka serviser vidi u kakvom je stanju i dali ga se uopće isplati popravljati.Onda ćemo znati kako dalje.
Zahvaljujem na odgovoru,također na QSL kartici koja je stigla preko biroa za više veza.Nadam se da si ti primio moje.
Lipi pozdrav iz južne metropole,HI.
73,Renny 9A6R
Nadam se da nije zaboravljen................. DUG za R5 na Biokovu ???
Naime za sada je to još uvijek repetitor u vlasništvu R.K.Marjan :o
Pozdrav Mike
Evo za mog Kokija jedan turistički ok mu ne poprave R2
Pita naturistica ugostitelja na Braču:
- Šta me gledaš ko da nisi nikad vidio golu žensku?
- Ma gledam otkud ćeš izvadit šolde za platit!
;D
QV
Boga ti , Mike, tek si dobija nagradu, a već si natira prešidenta da mora minjat izjavu, ne mora kupit dva, nego tri repetitora.
73, Koki 9A2JG
Dobar link: http:www.arifidenza.it/Forumom/topic.asp?TOPIC_ID=79184
Repetitor VHF ,samo 200 evra.Već dogo se oglašava
73 de 9a2y
Prodavala su ga i dvojica, neovisnih, u Hrvatskoj, jedan i sa duplekserom, pa su me predsjednikovi istomišljenici ovdje pokušali ismijat, kad sam to spomenuo.
73, Koki 9A2JG
Zvao me u ponedjeljak ujutro (oko 6:30 LT) jedan RA, kaže da je na pazaru auta bilo nekoliko repetitora, a bogami i dupleksera... ;) ROTFL
Mogu razumjeti da kuhar ne zna da je srce repetitora (naročito radioamaterskog) duplekser...al sveznalica kalibra Kokija...tome se ni u snu ne bi nadao.
Dupleksera offseta 4.5 Mhz za VHF imam i ja u ormaru, nekoliko komada. Međutim ...dvometarski 600 kHz offset duplekseri ne rastu na stablu, ma šta god ti Koki mislio o tome.
Pozdrav
Rolando 9A3MR
Učenik uvijek nadvisi Učitelja, Ti si najvjerniji dokaz. Ono o čemu sam ja pričao je bio RA repetitor i duplekser sa 600 kHz, ali pametnici me nisu htjeli ni saslušati.
I još nešto. Kako napisa predsjednik HRS-a, Ti si osoba zadužena za ODRŽAVANJE repetitora, ne za davanje repeticija iz elektronike i radiotehnike.
Ja se jesam , u jednom periodu života, i uzdržavao davanjem repeticija, pa (otprilike ) znam kako to ide.
I , nisam Sveznam, kao Tvoj Učitelj.
73, Koki 9A2JG
P.S. Odluči se , prerastao si hozentregere, hočeš li ozbiljno, ili češ drugima kvarit topice, budalašit, i stavljat smajliće, ka da si se natankira... Odluka je, ipak, Tvoja.
Citat: 9A2JG u 17. Prosinac 2008, 07:10:23
I , nisam Sveznam, kao Tvoj Učitelj.
Triba On Još Dosta Kruva Izist Dok Te Stigne. :)
Pozdrav
Rolando 9A3MR
Odluka je tu, SMAJLIC rulz.....
nista nisu naucili...
73
Citat: 9A2JG u 17. Prosinac 2008, 07:10:23
Ono o čemu sam ja pričao je bio RA repetitor i duplekser sa 600 kHz, ali pametnici me nisu htjeli ni saslušati.
I73, Koki 9A2JG
Nemam zivaca za citanje cijele diskusije ali kako sam shvatio naletio si na buvljaku na RA-Rep + DPX od 600 KHz. E pa kakav si to HAM ako si dozvolio da to ne zavrsi u tvojem vlasnistvu. Ja bi covjeka odveo napit i najest dok netko od frendova ne stvori lovu, nemam pojma o kojoj cifri se radi ali ako je buvljak u pitanju cisto sumnjam da je bilo vise od 500 Eur... ???
O dobrojutro ljudi,
Eve ga, devet i tridest, vrijeme za vižitu...
Da vidimo kako su jutros naši pacijenti....
QV
Citat: 9a4qv u 17. Prosinac 2008, 09:31:30
O dobrojutro ljudi,
Eve ga, devet i tridest, vrijeme za vižitu...
Da vidimo kako su jutros naši pacijenti....
Hahahhahah..dobar !
ovaj post je editiran od strane 3AG a autor je dobio opomenu pošto mu je ovo prvi ispad na forumu HRS-a
Citat: 9a4qv u 17. Prosinac 2008, 09:31:30
O dobrojutro ljudi,
Eve ga, devet i tridest, vrijeme za vižitu...
Da vidimo kako su jutros naši pacijenti....
QV
TO! Naša mala klinika je šala-mala prema ovom!!
Dragi 5TD
dobornamjerno te molim da obrises ili popravis
svoj post, ocigledno nisi svjestan sto si napisao.
U suprotnom vrijeme je ne za moderatora nego
za pravnu drzavu
neke granice se ne prelaze bez posljedica,
ti si to upravo napravio.
toliko
Citat: 9A4DB u 17. Prosinac 2008, 09:51:20
....neke granice se ne prelaze bez posljedica,
ti si to upravo napravio.
Dear ...DB,
Ja sam napiosao da MISLIM, to ne znaci da sam u pravu, ali pored toliko tona gluposti izvaljanih na ovim stranicama, ljecenja necijih osobnih frustracija, prepucavanja oko sitnica ovo je samo kap u moru. Ti si uvijek bio za demokraciju i slobodu misljenja pa nemoj sada zatajiti. ako moderator smatra da je post neprimjeran neka ga obrise.
Alo, ljudi, polako, svi cete stici na red....
Evo, ma evo, tu je doktor, vidio sam ga u drugoj sobi pripisuje novi lijek i uspostavlja novi način liječenja, sad će ,samo što nije stigao..
a šta ćete, danas je gužva na svim odjelima...
;D
QV
5TD ovo ti pise u Ustavu RH
Članak 39.
Zabranjeno je i kažnjivo svako pozivanje ili poticanje na rat ili uporabu nasilja, na nacionalnu, rasnu ili vjersku mržnju ili bilo koji oblik nesnošljivosti.
Ono sto si ti napisao i insinuirao nema nikakve veze sa demokracijom, slobodom
govora te slobodom u iznosenju misljenja. Istina je da se osobno za to zalazem
u svakoj prilici ali postoji granica, utvjdjena zakonom, kucnim odgojem i slicnim
civilizacijskim dostignucima.
Za one koji slucajno neznaju, CIKLON-B je koristen kao jedno od sredstava
genocida u WWII, a u biti je deznifekcijsko sredstvo onog vremena, sve zajedno
predstavlja drastičan oblik zloupotrebe koji nam na ovim stranicam nije potreban.
Apsolutno se slažem i držim da si u pravu, mislim, članak 39. Ustava.
Ustav je uvijek u pravu (i kad nije u pravu), jer to mu garantira ustav.
Da, kakve kontraverze, taj se Ciklon koristio kao dezinficirajuće sredstvo, da se rana ne upali i ne ode to puno dalje...
Danas ,vidiš zbog dezinfikacije, na...eš po ustavu..
A nije to samo sa tim uraganom, ima toga još:
Ne tako davno "šibali" su nas LSD-om i marihuanom kao uspiješnim metodama liječenja, a danas su za takve metode liječenja izmislili protulijek - pendrek...
A i unašem HAM svijetu je tako, u kamenom dobu a i kasnije su od drva radili koplja i strijele te ubijali životinje a i ljude, a dans nam "drvo" šalju kao nagradu za prva mjesta u natjecanjima...
Eh ,kud taj svijet ide...
Gospodine Predsjedniče vidim da ste na Webu nakon dužeg vremena.Znam da ste jako zauzeti i poslovno i privatno pa nemate vremena za nas marginalce.No dobro...
13.prosinca 2008 Vi obečaste neke informacije u roku kako ste sami rekli par dana preko Vašeg kolege 9A3MR u svezi repetitora R2 na Braču.Jedinu informaciju koju do danas imamo je ta da je u rep.udario grom,napravio štetu itd.Nas provincijalce ovdje zanima što dalje?Spominjali ste popravak istog,ev.nabavku drugog itd itd.Gdje se došlo?Samo nemojte opet o D-star tehnologiji. Jedan Vaš kolega nam je već dosadio s tim preko Weba i Glasila HRS.Mi ovdje nemamo novaca za nabavku te nove i skupe tehnike,još mnogi rade sa isluženim uređajima prije dom.rata.
Ispričavam se što Vam oduzimam Vaše dragocijeno vrijeme kojeg nemate na pretek ali molim da mi odgovorite ali ovaj put iskreno i odgovorno a ne kao 13.prosinca.Vrijeme izbora je tu,svaki glas zlata vrijedi.
S štovanjem
9A6R
Dakle, iskreno i konkretno.
Stari repetitor je prebačen u Zagreb, nakon što servis nije odradio ništa.
Neovisno o tome hoće li ili neće isti biti popravljen, u tijeku je nabavka tri analogna VHF repetitora, od kojih je jedan
predviđen za lokaciju Vidova Gora, Brač. Čim isti pristignu, bit će distribuirani na lokacije.
73,
Krešo - 9A5K
P.S. Navedeno nema veze sa izborima ama baš nikakve, a da je tome tako vidjet ćeš kroz koji dan.
TNX za QSOs u Bilogora contestu.
Ajde opet pošteno.Znaš kako kod nas kažu"iz tvojih usta u Božje uši".Da ću doživit NOVI rep.na Braču...ajde da i to doživim...
Nisam samo tebi dao punte u kontestu,ima ih još..a zašto i nebi?
Jedan stavite na Ivanščicu,čujem da i tamo ne valja.Di će treći neznam.
73,9A6R
Citat: 9A6R u 14. Ožujak 2009, 21:25:00
Jedan stavite na Ivanščicu,čujem da i tamo ne valja.Di će treći neznam.
Oću i ja bit napredan, oću i ja repetitor ;)
Branko ti muči!Bija je već rep.na Visu pa si ga da ća od sebe.Budimo pošteni pa recimo ča je je.
73,9A6R
Upadaju u oči dvije stvari : Reni nije dobija odgovor , dok nije opet proskiča, i drugo, kao političar koji se tek uči, aktuelni predsjednik (znajući što birači misle) pita i odgovara da (eventualna nabava, u tijeku) nema veze sa izborima ! Prvo su ovi iz osnovne i proširene Redakcije mislili da smo bedaci, sad i on !
Uvik mi je moj pokojni dida priča priču o zadnjim, prijeratnim izborima, i Jeftićevoj listi. Jeftićevi poklisari su davali svakom biraču livi postol, a na biračkom mjestu je bila škatula sa desnima, ko je da njemu glas.
Priča dva. Prijatelj Reni je, ka svaki pošteni i fetivi Bračanin, zva prije puno mjeseci Prisavlje, za vidit kad će doć gromko najavljivana subvencija za zemaljske digitalne receivere. Niko mu živ gori nije zna reć.
Ja sam mu reka u dvi riči, pred izbore.
Kako si , moj Reni, ovoliko čeka na ikakav odgovor, želim ti od srca da ovoliko ne čekaš na pojavu repetitora.
Umalo.
73, Koki 9A2JG
P.S. Isto si ti Reni duševan čovik, nisi pita što je sa papirima za legalan boravak i rad na objektu. Čovik i po !
Citat: 9A2JG u 15. Ožujak 2009, 06:57:54Prvo su ovi iz osnovne i proširene Redakcije mislili da smo bedaci, sad i on !
Eh, nisu oni jedini... Ima puno takvih...
Citat: 9A2JG u 15. Ožujak 2009, 06:57:54Uvik mi je moj pokojni dida priča priču o zadnjim, prijeratnim izborima, i Jeftićevoj listi. Jeftićevi poklisari su davali svakom biraču livi postol, a na biračkom mjestu je bila škatula sa desnima, ko je da njemu glas.
Stop, stop stop... Krešo, HITNO zaustavi nabavku repetitora. "Svi" bračani su se izjasnili da repetiror ne smije biti postavljen prije izbora kako nebi utjecao na rezultate izbora. Po mišljenju "svih" bračana, postavljanje repetitora u ovo vrijeme bi poslalo lošu političku poruku "svim" bračanima. Želja lokalnog stanovništva se ipak mora poštovati. Ponavljam, HITNO zaustavi nabavku repetitora.
73 de Tihomir, 9a4gl
A prisidniče,mogu li jadobit jedan lepetitorić na Hvar.Imam i Dozvolu za postavljanje od Vlasnika objekta.Ima je i Savez.Omar obećajem da ću dat ZLATNI GLAS za Vas, iako nisam član nijednog kluba ni delegat u Skuptini.Samo čini mi se da neki nisu razumili,ono Vaše napisano u svezi Izbora:"čut će se za koji dan".Nije vrag da ste odustali od kandidature.Još nam samo to fali.Nemojte bit malodušni kao Saša.
Lipi pozdrav Milan 9A2Y
Tihomire, lingvisto moj, tri puta u jednom tekstu napisati Bračani malim slovom. Nisan se to nada od tebe.
73, Koki 9A2JG
Citat: 9A2JG u 15. Ožujak 2009, 14:41:07Tihomire, lingvisto moj, tri puta u jednom tekstu napisati Bračani malim slovom. Nisan se to nada od tebe.
Meni se to smije dogoditi, ja nisam pametniji od uredništva, no meni se to sigurno nije dogodilo iz neznanja. I za razliku od tebe ja neću tvrditi da se podjednako koristi malo i veliko početno slovo :P Bitno da si ti razumio što sam ja napisao, nije li to poanta ? Ili nisi razumio ::)
73 de Tihomir, 9a4gl
Tihomire, Krleža moj. Nikad nisan riči napisa da se inkriminirani tekst može pisati i sa malim i velikim H. Napisa sam samo da može biti Hrvatskog radioamaterskog saveza, ili, Hrvatskoga radioamaterskoga saveza, obje varijante su očito sa velikim slovom H. Krleža moj, ovi put minus dva. Minus je za znanje, dva za zalaganje.
73, Koki 9A2JG
P.S. Nije mi došla adresa, da ti pošaljen CD sa Anićevin rječnikon. Čin prispije, omar šaljen, više ne bu nesporazuma.
Citat: 9A2JG u 15. Ožujak 2009, 19:19:17Tihomire, Krleža moj. Nikad nisan riči napisa da se inkriminirani tekst može pisati i sa malim i velikim H. Napisa sam samo da može biti Hrvatskog radioamaterskog saveza, ili, Hrvatskoga radioamaterskoga saveza, obje varijante su očito sa velikim slovom H. Krleža moj, ovi put minus dva. Minus je za znanje, dva za zalaganje.
Zato ti ja kažem da taj H može biti velikim ili malim.
Demagože moj, to se odnosilo na takmičenje, a ti upravo jesi tvrdio da je ispravno i jedno i drugo.
Citat: 9A2JG u 15. Ožujak 2009, 19:19:17P.S. Nije mi došla adresa, da ti pošaljen CD sa Anićevin rječnikon. Čin prispije, omar šaljen, više ne bu nesporazuma.
Nije ti došla, jer ti je nisam ni poslao. A ja te molim, ako dođeš do moje adrese da mi ne šalješ. Hvala na ponudi, pravi si frend.
73 de Tihomir, 9a4gl
Opet negativna ocjena, dragi Tihomire. To što ti napisa, ja nisam nikada tvrdio, usmeno ni pismeno.
Napisao jesam da se u sportskim novinama jednakopravno koriste oba izričaja, našto je Emir dao svoj komentar.
73, Koki 9A2JG
Citat: 9A2JG u 16. Ožujak 2009, 07:48:09Opet negativna ocjena, dragi Tihomire. To što ti napisa, ja nisam nikada tvrdio, usmeno ni pismeno. Napisao jesam da se u sportskim novinama jednakopravno koriste oba izričaja, našto je Emir dao svoj komentar.
Demagože moj, svi smo shvatili da ne želiš priznati da si u krivu, jer gospodin izgleda nisi.
73 de Tihomir, 9a4gl
Znači, počeo si ka u carskoj Rusiji, mi, za prvo lice jednine. Dragi Tihomire, jenput nešto napiši, i iza toga stani.
73, Koki 9A2JG
postoji jednina na jednoj strani, ali to nije ona od 9A4GL...
73,
Hrle - 9A6XX
Citat: 9a4gl u 16. Ožujak 2009, 08:54:14
Citat: 9A2JG u 16. Ožujak 2009, 07:48:09Opet negativna ocjena, dragi Tihomire. To što ti napisa, ja nisam nikada tvrdio, usmeno ni pismeno. Napisao jesam da se u sportskim novinama jednakopravno koriste oba izričaja, našto je Emir dao svoj komentar.
Demagože moj, svi smo shvatili da ne želiš priznati da si u krivu, jer gospodin izgleda nisi.
73 de Tihomir, 9a4gl
Da, stvarno. Zbog čega neće priznati da je u krivu? ::)
(http://i254.photobucket.com/albums/hh103/9A6AA/9a6aa.gif)
I što je sad sa tim R2 nikako ne kužim.... ;D
U petak 17.04 09 ima 5(pet)miseci da je R2 na Braču prestao sa radom.Isti nije još uvijek popravljen a kad će gospoda poslat novi ili popravit stari,ne zna se.Možda dragi Bog zna?
73,9A6R
:-X
Ima li ikakovih novosti u svezi R2?
Može li se javno reći kakva je perspektiva u svezi sa istim?
Brački R2 je trenutno na popravku kod 9A3PX. Ako ga ni on ne uspije popraviti idemo dalje.
Za nabavu novoga teško da će biti novaca jer je se prvo treba riješiti R5 na Biokovu, taj je ipak
stariji po prioritetu.
Pozdrav
Rolando 9A3MR
Još uvijek smo u Svibnju,tek je počeja! ;)
9A6R
Dragi kolege, predlažem bojkotiranje ove teme, jer se vlast služi moderatorima umjesto argumentima !
73, Koki 9A2JG
Bolje je odmah nabaviti jedan D-star ako je stari zviznuo.Ovako samo"staro krpi,konce troši".
Tehnika narodu!
9A6R
Danas je , tužna, šestomjesečna obljetnica, stanja gdje jedini magistralni repetitor srednje i južne Dalmacije ne radi. IO misli, da , ako podržava nebulozne izjave samozvanih predstavnika Dalmacije, može taj problem stavljati pod tepih, ali, za razumne ljude, ne može.
U godini u kojoj obilježavamo trideset godina od postavljanja prvog R na tu lokaciju (R6) , ova "obljetnica" ne služi na čast HRS-u.
Čitav niz "ocjena" , "dijagnoza" o stanju R2 i dupleksera, obećanja čelnog čovjeka HRS-a, sve to web trpi.
Ostaje gorak okus u ustima južnjaka, koji na svojoj koži prakticiraju načelo "što južnije, to tužnije".
Koki 9A2JG
Kovarik je obeća repetitor za Brač samo nije reka kada će se to realizirat...za njegova mandata ništa sad ćemo vidit za mandata novog predsjednika oće šta bit.
73,9A6R
Mislim da ove obljetnice definitivno zaslužuju jedan panoamski prikaz stanja na najamaterskijem blogu u Hrvata...
Sa zadovoljstvom mogu reći da smo popravili krvnu sliku ATV repetitora na Učki i dodali ulaz za 13cm za Riječku i Kvarnersku stranu te očekujemo javljanje ekpedicije sa Velebita putem ATV repetitora.
QV
::)
9A6R
Ima li itko dovoljno ozbiljan da odgovori na jednostavno pitanje, kada će R2 biti vraćen na lokaciju.Na dosadašnje moje upite dobivao sam uopćene odgovore, ali ništa konkretno.Mislim (ako smijem) da je proteklo previše vremena,a nitko nezna reći koliki je kvar ili da se treba nabaviti novi. Ne interesira me prepucavanje pojedinaca ili regija i podsmjeha, tj.likovanja što isti neradi nego samo osnovno što je,kada će i zašto dijagnoza tj.traženje kvara traje toliko dugo.Ako nema novaca za popravak ili nabavu drugog onda molim lijepo to objavite,a sve ostalo je blago rećeno zavlaćenje ovoga dijela, a naroćito otoka.
S štovanjem odgovornima!
9A6JOZ!
Moj Tihi, poštovat se može samo onoga ko drži rič...
73, Koki 9A2JG
Dobar jutar, a ćaće vim repetitor triba radit a ne zgubidanit na krugovalu,počela je sezona ona turistička,triba šolde uzet, znaš ti moj Koki onu čovik obića ,čovik slaga ,ili ti prisidnik obeća Kovarik slaga,moj Koki ja mislin da je ne popravljanje repetitora tihi atak na tebe i ostale ,da se manje pametna rič čuje u eteru,dosta je ko vele na( BLOGERU) pa na ovin HRS-ovim to jest našin stranicama,jevo mi u Slavoniji repetitora koliko oćeš,ali nema nikog na njima ,vridni slavonci rade,evo gledam susidu ona trčkara vanka od Drave pa sve do pod moj prozor ,PPS mi je do ceste, znaš tako ti ja svako jutro guštam kako ona lipo trči,mislim ja koliko san ja pametniju ona trči ja lipo sidim,još mi jedino ni jasno da li se ona priznojava radi sebe ili radi mene.
73 dDrago 9a8du(Osijek nepokoreni grad)
Evo dovoljno dugo sam čekao, a od odgovornih za repetitor ni slova.Nisam bio bezobrazan,a nikoga nisam vrijeđao pa me odgovorni vjerojatno smatraju nevažnim i tko je to da njima postavlja pitanje.Vjerojatno se smatraju prepametni i preveliki da bi jednom običnom članu odgovorili.U doba kada me je Wagner učio u Đakovu i držao tečaj to je bilo nezamislivo.
Nisam uvrijeđen jer me takove veličine nemogu uvrijediti,a imao sam namjeru ako se nemože zbog sredstava ponuditi riješe ali što ćeš nitko ne šlivi maloga.
Zdravi i veseli bili!
9A6JOZ
Ne tako davno,jedan član I.O. je ovdje na Forumu napisao:"da se ne čudi jednom VKV-kuharu ,da nezna ,da je u stvari DUPLEXER srce jednog repetitora.To je bilo upućeno gosp. Borivoju Đorđeviću.A ja kažem da je R5 sa Vidikovca na Hvaru,godinama radio bez duplexera, sa dvije antene, jedna ispod druge, po vertikali,razmak 11 metara.I super je radio,jer se izbjeglo gušenje dupleksera.
9a2y
Citat: 9A2Y u 28. Svibanj 2009, 22:40:51
I super je radio,jer se izbjeglo gušenje dupleksera.
9a2y
Isto kao što super radi lokalna splitska nula bez dupleksera....
Citat: 9A6JOZ u 28. Svibanj 2009, 22:17:31
Evo dovoljno dugo sam čekao, a od odgovornih za repetitor ni slova.Nisam bio bezobrazan,a nikoga nisam vrijeđao pa me odgovorni vjerojatno smatraju nevažnim i tko je to da njima postavlja pitanje.Vjerojatno se smatraju prepametni i preveliki da bi jednom običnom članu odgovorili.U doba kada me je Wagner učio u Đakovu i držao tečaj to je bilo nezamislivo.
Nisam uvrijeđen jer me takove veličine nemogu uvrijediti,a imao sam namjeru ako se nemože zbog sredstava ponuditi riješe ali što ćeš nitko ne šlivi maloga.
Zdravi i veseli bili!
9A6JOZ
Čemu pretjerivanje?
Pitanje na forumu je usput i pitanje u vjetar. KOnkretan odgovor potraži i na konkretnom mjestu - u Stručnoj službi HRS, telefon 01 48 48 759.
GG
Ako je na forumu pitanje u vjetar, čemu onda Vaše zalaganje da se što menje piri u vjetar ili se ne želi javno obznaniti u čemu je problem sa R2. Pretjerivati sam naučio od Vas.
Citat: 9A6JOZ u 29. Svibanj 2009, 09:33:57
Ako je na forumu pitanje u vjetar, čemu onda Vaše zalaganje da se što menje piri u vjetar ili se ne želi javno obznaniti u čemu je problem sa R2. Pretjerivati sam naučio od Vas.
Slabo si naučio.
Odgovor na postavljeno pitanje potraži u Stručnoj službi koja će ga proslijediti nadležnom menadžeru. Nitko nema obavezu čitati postove po forumu.
Jasno da brzina rješavanja problema nije zadovoljavajuća, ali ni ovakva diskusija neće je popraviti.
GG
Citat: 9a3mr u 11. Svibanj 2009, 13:48:04
Brački R2 je trenutno na popravku kod 9A3PX. Ako ga ni on ne uspije popraviti idemo dalje.
Za nabavu novoga teško da će biti novaca jer je se prvo treba riješiti R5 na Biokovu, taj je ipak
stariji po prioritetu.
Pozdrav
Rolando 9A3MR
Eto čitam Rebalans buđeta za 2009. godinu.Za održavanje repetitorske mreže(valjda i nabavu nove opreme),predviđeno 100.000 kuna.Umanjeno za 20%,80.000 kuna.U Friedrichhafen se ne ide(predviđeno 20.000 kuna).Opet imamo 100.000 kuna.Jedan repetitor može se sa računom kupiti za 15.000 kuna.Može se ga postaviti i bez dupleksera.Ali neki ovdje pišu:"ako bude novaca"Gdje smo???????????????????????
9A2Y
Citat: 9A2Y u 29. Svibanj 2009, 12:57:51
Opet imamo 100.000 kuna.
Imamo? Jedno je plan proračuna a drugo novci na računu.
Imaćemo kad i ako se uplati novac u obimu predviđenom proračunom. Priljev sredstava kasni 3 mjeseca a lako je moguće da će se praviti još koji rebalans...
Što se dupleksera tiče, zgodno bi bilo da se R2 vrati na Vidikovac na Hvaru. Vidim da ima aktivnosti otamo, znači da je ponovo došla struja. Budući da tamo nema RF zagađenja kao na Vidovoj Gori, može dobro radit i sa dvije antene umjesto dupleksera.
Pozdrav
Rolando 9A3MR
Na Vidikovcu na Hvaru nema struje već dva mjeseca.Iz kojih razloga ne znam.Možda i zbog neplaćanja pušala.Objekat je održavao i struju plaćao ukinuti Sekretarijat za obranu.Objekat je prešao u nadležnost grada Hvara,koji o njemu ne vodi računa.Petar je zadnji kontest radio priklučen na agregat T-coma,koji tamo radi.Ja sam baš jučer bio u Elektrodalmaciju-Stari Grad,i tražio da se vrati napajanje na Obektu,i ako je problem u plaćanju potrošnje,da ću ja preuzet obavezu na sebe. A ti Rolando dobro znaš ,iz kojih je razloaga R2 otišao sa Hvara.O tome si upoznat osobno a i bivši Predsjednik HRS-a.
9A2Y
Milane, vidim da se brineš za razvoj repetitorske mreže pa sam pomislio da se želiš opet brinuti za R2.
R2 je demontiran sa Vidikovca jer si poslao dopis da na njemu nema struje, čak si slao i slike iskopanih kanala i slično. Sad ispada da struje nema od prije 2 mjeseca?
Pozdrav
Rolando 9A3MR
E jeste "ekipa", svaka čast.Rekao sam da znaš zašto je R2 otišao sa Hvara.Sad te pitam? Da li biš ti bio sysop(odgovoran osoba za jedan repetitor), na kojem te sistematski i svakodnevno vrijeđaju i omalovažaju određeni likovi(služim se njihovim jezikom)??????????????
9A2Y
Citat: 9A2Y u 29. Svibanj 2009, 19:23:17
E jeste "ekipa", svaka čast.Rekao sam da znaš zašto je R2 otišao sa Hvara.Sad te pitam? Da li biš ti bio sysop(odgovoran osoba za jedan repetitor), na kojem te sistematski i svakodnevno vrijeđaju i omalovažaju određeni likovi(služim se njihovim jezikom)??????????????
9A2Y
Milane, i meni si poslao punu kovertu slika s monterima na stupu i pisao kako je razlog demontiranja R2 to što je problematično napajanje električnom energijom.
Što se tiče društva koje se skuplja na R2, na to ne možemo utjecati, a niti cenzurirati ono što govore. To ti samo može biti putokaz da biraš društvo s kojim ćeš gubiti vrijeme na opsegu, ali i na drugim mjestima. Kako se ono kaže - ko je lud ne budi mu drug...
Iako, ni to ne bi trebalo biti razlog za skidanje repetitora, možda za kakvu prijavu druge vrste.
Svoje umne razgovore ti likovi mogu ionako obaviti na R5, R0 ili kakvom simplkeskon kanalu pa cilj nisi postigao. Osim što ne radi R2 a Hvara.
GG
Upravo tako.Kvar je otklonjen i R2 je nastavio dalje radit.A onda ,iz isljučivo navedenih razloga sam odlučio više ne voditi brigu o tom repetitoru.S repetitorom je otišao na Brač i moj kabel RG 213(jer su nam policijski monteri odnijeli i antenu i kabel.Antenu vratili,ali ne i kabel). I bilo Vam sa srećom.
9A2Y
Radio-amaterska sloga i rebalans proračuna su nevjerovatno
pogođene kombinacije, da ne kažem dobitne.
73's
Igor
9A4CD
Milane, ne vjerujem da je nekom posebno stalo do tvog kabela. Ako smatraš da si oštećen, zatraži obeštećenje i povrat kabela. Ovako ostaje dojam da ti je nešto ukradeno, ali ti to velikodušbno opraštaš? Ili nemoj spomnjati.
GG
E moj Gogo,nisi ni malo uvjerljiv.Koliko sam puta bio na objektu od 1992 do nedavno,R5,R4 i na kraju R2,isklučivo radi održavanja istog,i nisam nikome fakturirao troškove.Žalosno,do zla Boga žalosno.
9A2Y
Milane, nikog u ništa ne uvjeravam. Ako ti je nešto otuđeno, traži svoje i to je sve što ti želim reći.
Ali to nećeš postiči ovdje, nego u Stručnoj službi.
GG
Ali meni ništa ne treba.Posebno ne materijalno.Treba mi samo to ,da ne repliciraš ,a ma baš na svaki moj post,i to na vrlo čudan način.Kao primjer:nešto sam pitao Rolanda ,9A3MR,ali ti mi odgovaraš.Nemoj to više raditi.
9A2Y
Milane, ako biraš društvo, onda to moraš uraditi preko svog maila. Ovdje svi imaju pravo reći što misle. Čak i ja.
GG
U tome i jest problem.Ne biram društvo.Ni amo ni tamo.Samo otvotreno pišem o svemu,što tebi očito jako smeta.Kad bih imao više vremena bilo bi toga još puno više, ali bavim se puno važnijim stvarima ,za razliku od tebe.
9A2Y
Drago mi je da imaš važnog posla, za razliku od mene.
Ako već ne biraš društvo, ne bih ti ni ja trebao smetati? Ni amo ni tamo?
Malo si krivo shvatio poantu, meni ne smeta to što si pisao o R2.
Zašto bi mi smetalo?
Samo ti piši.
GG
"Evo već je lito dana i skoro će zima"kaže jedna lipa dalmatinska pisma.Ajde nije godina ali je 7 miseci i 7 dan da R2 na Braču ne radi.Obečanje koje smo dobili da će proradit u Svibnju nije se ispunilo.Pošto je početak lita i vrimena GO nada sam se da će barem zbog radi kontinentalaca koji se spuštaju na more proradit.Tako je naime u prošlosti bilo.Međutim u današnje doba INETA i GSM-a valjda to ne igra.Repetitori ne tribaju nikome,čini mi se.E ali kad je udrija ovi zadnji potres ode kod nas, pardon Ercegovini prošle su me neke crne misli ali neću sad o njima da ne budem off topic,ne.
Do iduće vježbe POTRES 2XXX,budite mi lipi,zdravi i debeli.
S štovanjem
9A6R
Pozdrav svima !!!
Meni se čini da iako sam u zadnje vrijeme sporadično u Solinu i Splitu a biti ću i duže nije dovoljno da repetitor proradi. Mislim da će i Petar put mora samo ovaj put ne nosi repetitor kao Sv. Nikola.
Uglavnom, R0 radi, 70 cm (439.100) radi samo netko (svijesno/nesvijesno) koristi repetitor u neke druge svrhe, signal mi je na ulazu bio najjači na mostu iznad Kaštel Kambelovca ali nisam imao
pravu antenu za ARG. Ne znam da li je to netko primjetio ili to nitkom ne smeta. Uglavnom, mobilni internet i kratki val su i ove godine spremni, za QSO preko Kozjaka i EME bi bio dobar ali nemam opremu.
73's
Igor
9A4CD
Jesmo Igore primjetili smo odmah prvi dan,prijavljeno je ali dan danas nitko iz nadležne Službe nije poduzeo korake da se to snimi i otkloni.Ovo se odnosi na 70cm rep.koji je postavljen na Labinštici. Evo i sad talijan i talijanka nešto govore priko njega.Da imam ključ od objekta isključio bih ga jer je 24 sata u predaji.
Očito je jako kvalitetan kad još radi,HI.
Glede R2 Brač,on preko 8 mjeseci nije u funkciji a kad će biti to treba pitati nadležne u HRS-u ako oni mogu ponuditi odgovor u što dvojim.
73,9A6R
Meni se čini Renny da ima manje tog traffic-a na 70 cm nego prije.
U svakom slučaju ili će oni promjeniti frekvenciju kada im se pokaže i dokaže što rade ili će se promjeniti frekvencija na 70 cm repetitoru, trečeg nema.
73's
9A4CD/p
Igor
Solin
Malo je OFF Topic, ali HAKOM NIJE zaprimio nikakvu formalnu prijavu smetnju na našem uHF repetitoru. Napisi na forumu to nisu - jednako kao i ne formalni razgovori na uredskom hodniku.
Doznao iz prve ruke, jer me službena osoba HAKOMA zvala radi moje ponovljene prijave smetnji na 145.765 MHz koju ponovo mora mjeriti i ooko nje uredovati.
Prema tome, umjesto na forumu, napiše se par rečenica s opisom smetnje i uputi mailom na HRS, a dalje je sve rutina.
GG
Gorane ja sam ti obećao da s tobom neću više imati nikakvih kontakata kako ovdje tako ni privatno.Međutim radi svekolike RA javnosti ovaj put moram reagirati.
Vidiš mene je ta ista osoba telefonom u četvrtak kontaktirala i rekla da je do njih došla i službeno prijava ali da još ne mogu izaći na teren zbog nekih tehnički problema koje neću i ne želim ovdje iznositi.
Prema tome te tvoje" informacije" su ipak iz druge ruke i paušalne kao i obično.
Sad možeš sve ovo,po običaju u koš jer je i ovo,po tebi off topic.
Uživaj u svojoj samoći.
9A6R
Bez nervoze....
Vrime čini svoje...
GG
Jesmo Igore primjetili smo odmah prvi dan,prijavljeno je ali dan danas nitko iz nadležne Službe nije poduzeo korake da se to snimi i otkloni.....
Vidiš mene je ta ista osoba telefonom u četvrtak kontaktirala i
Četvrtak je inače bio 23.07... kad je i napisano ovo gore.. itd...
AJmo, pomalo...
Osoba koja je o ovome problemu neformalno razgovarala je ista ona koja tvoje QSL-ke sakuplja kad zalutaju u RK"MARJAN".Ja o ovim stvarima ne pričam po uredskim hodnicima.
9A6R
P.S.Tako je,i nedugo nakon mog posta izvršen je taj telefonski razgovor,ako te baš zanima točno vrijeme.
Inače sve ovo traje još od 18.06.
ENDE
Kažem ja, vrijeme... Ja sam razgovarao s čovjek 22.07...
Čemu nervoza...
GG
Igore, momci iz HAKOMA-a će izaći na teren i uraditi sigurno posao za koji primaju plaću.Mi RA samo možemo prijaviti smetnje i čekati za nas povoljan rezultat.U cijeloj ovoj priči je najvažnije da mi sami sebi ne podmećemo noge već da djelujemo zajednički jer nam je to u interesu,bar mi se tako čini.
Vjerujem da će uskoro smetnje biti eliminirane te da ćemo moći rabiti ovaj super rep.na zadovoljstvo svih nas.
Također se nadam da će se iznaći sredstva za rep.R2 na Braču koji eto već punih 8 mj.nije u funkciji.Sigurno da ova priča ne znači ništa onome tko ga ne rabi.Ali treba imati na umu da nas ima koji svakodnevno komuniciramo preko njega.
Bio bi red da se dana obečanja i ispune.
9A6R
Evo prošlo je nekoliko mjeseci kako je presjednik obečao obavjestiti me o statusu R2,nažalost do dana današnjeg ni slova.
Kao doživotni član pitam se jeli on ovdje presjednik zbog nas ili su članovi zbog njega?Također se pitam zar je savez toliko u lošem stanju da nemože riješiti jedan repetitor ili je nešto drugo u pitanju.Ako je nešto drugo onda i javno objavite, jeste možemo postaviti repetitor,ali ne vama na Brać ili Hvar tako da se mi dole možemo drugačije organizirati.
Ovo je upučeno predsjedniku ili menađeru za UKV, te da se napokon izjasne konkretno,a ne zamagljuju sa kojekakovim izgovorima.
9a6joz
Zdravko,odgovorni su izgleda odlučili taj novi kad ga nabave postaviti na otok Vis a Brač otpada.Koliko je to "dobra" lokacija(Vis)uvjeriti će se oni koji to neznaju za razliku od mene kome je sve kristalno jasno.
Više će ga rabiti Talijani od Hrvata ali dobro možda je i to nekome u interesu kad se oće dišpet radit Dalmatincima.
73,9A6R