Molio bih za pomoć oko programiranja Talco repetitora. Radi se o modelu RL 160 i trenutno radi na cca 155.000 MHz.Ideja je da se reprogramira te da radi kao R0.
Da li neko u 9A ima neka iskustva sa ovim?
Srdačan pozdrav, E77CV - Arman
jel trebaš program ? ...a programira se vrlo jednostavno... stim da njegov duplexer izvadiš i spojiš 2 antene na HAM bandu i sve radi OK...
Pozdrav Milane!
naravno da mi treba program i valjda neki interface ili sl? ...??neku verziju programa sam imao (mislim da je nešto od F1IOI), ali, nema nikakav manual ili sl.Iskreno ni sa francuskim nism baš dobar, voli bih nešto na Engleskom.
Dakle, postoji li negdje shema kablova, ili ne znam već nekog Interface-a, sa softwareom?
Arman, E77CV
.
Citat: E77CV u 03. Listopad 2008, 11:32:11
Molio bih za pomoć oko programiranja Talco repetitora. Radi se o modelu RL 160 i trenutno radi na cca 155.000 MHz.Ideja je da se reprogramira te da radi kao R0.
Da li neko u 9A ima neka iskustva sa ovim?
Srdačan pozdrav, E77CV - Arman
Nekada davno sam programirao takove uređaje. Javi se u moju firmu Darku Skočiru (radioMAKNI@komteh.hr). Mene tamo nema slijedeći tjedan. On ce na nekom mediju ili na nekom kompjutoru naci program za konverziju file u koji upisujes frekvencije i ostale podatke u bin file za eprom. Duplekser podesis na nove frekvencije, malo podesiš dva trimera u TX-u, trimerom smanjiš snagu na 1 W i to je to.
Citat: 9a3px u 03. Listopad 2008, 19:57:43
.................. malo podesiš dva trimera u TX-u, trimerom smanjiš snagu na 1 W i to je to.
Ako se dobro sjecam trebalo se igrati malo i sa ulaznim krugom na Talku cim se maknes vise od +/5 Mhz od podesene freke, sa druge strane duplexeri koji su dolazili sa tim uredjajima su za shift od 4 MHz pa ne znam kako ce to nagurati na HAM shift od 600 KHz. Mozda mu je ipak bolje da ga podesi najostrije sto moze za RX filter i koristi ga samo na ulazu u REP. a neka doda jos jednu antenu za TX, ipak je u pitanju R-0 pa bi moglo zadovoljiti...
73.....