DUGO MI JE VREMENA TREBALO DA SE ODLUČIM DA NAPIŠEM OVAJ DOPIS
Neznam što se to dogadja sa tim repetitorom R1
koji je za mene bio i najbolji repetitor odnosno repetitor sa kojim se moglo raditi govorim o ponašanju radioamatera na tom repetitiru koje je u pravilu uvijek bilo korektno i sve po fer-plej ponašanju operatora na tom repetitoru
Ja sam inače često u mobilu i vozim relacije Umag-Zagreb-Bjelovar Virovitica-Koprivnica -Varaždin -Krapina
godinama sam koristio taj repetitor ali sada prije izvjesnog vremena razočarao sam se: on već drugu godinu ne funkcionira ako funkcionira
to je opet žalost ČLANOVA TOG DOTIČNOG RADIOKLUBA I SRAMOTA TOG RADIOKLUBA
zašto kažem sramota...........
Evo o čemu se radi ja poznajem dosta radioamatera iz Varaždina i oni poznaju mene svaka čast tim ljudima ja ne želim imenovati nikoga
Evo što se događalo :::::
Ja vozim i čim prođem Karlovac automatski stavljam uređaj na R1
145.625 Mhz to mi je bilo u krvi polako slušam i približavam se pratim radio saobraćaj pokušavam uključiti repetitor......ne radi
mislim si pa možda sam daleko ...Prolazim zagreb i Gle čuda čujem odzivnik i nakon par minuta netko poziva ja mu se javim i mi polako pričamo nakon kojih desetak minuta repetitor opet ne radi
Približavam se Bjelovaru repetitor opet radi netko poziva čekam razvoj dogadjaja i pratim što se dešava ljudi normalno lijepo pričaju i opet repetitor prestao raditi
Vozim dalje u Bjelovaru Čujem dečke iz Varaždina rastegnuli priču u nedogled praznog ne ostavljaju da se čovijek može ubaciti kad su se ispričali netko opet poziva i počne razgovor koji je trajao par minuta i
REPETITOR UTIHNE ne radi
to me je malo zagolicalo i dalje slušam taj repetitor od njega ništa
prošao sam Đurđevac repetitor opet radi ali opet isti dečki iz Varaždina
pola sata pričaju i repetitor radi
U povratku za Umag išao sam preko Koprivnice to je bilo drugi dan
slučaj se ponovio
Ja sam bio stvarno bijesan :evil:
Moj je zaključak bio da pojedini članovi imaju ključ kojim uključuju odnosno isključuju daljinski taj repetitor i ponašaju se kao ka je on njihov
dotepenci im ne trebaju znači on radi isklučivo za one koji su IZABRANI
Ja sam tu u prolazu i nije me briga ali mislim da to svi znaju što se radi a ništa se ne poduzima zamjeram mojim radioamaterima što su pasivni na takvo ponašanje neka se svatko nađe u toj priči i naka nešto poduzme
Kod nas na našem repetitoru R4 to se nebi desilo jer bi dečki išli sami u lov na takve pojedince
PA NEKA SE ZNA!!!!!!!!!!! :wink:
Pernjek Zlatko de 9A6SUE Umag
Ha hahahahahahah......
MA znao sam ja da ti ne znas kako se radi preko repetitora...e jesi mi ti neki HAM ????
Taj rep, ti je opremljen sofisticiranim softom koji ima bazu podataka glasovnih uzoraka i zna tocno koji su iz rep. Istre pa ih ne propusta, to ti je u cilju opce narodne sigurnosti i zato budi dobar...
73.......................
Pozdrav svima ,to je uobičajeno,evo recimo neki dan ,našli se tri bivše ZNG na R.2, bilo je i domoljubnih i svega ,možeš misliti, u glavnom nitko sat vremena nije mogao doći na repetitor ...73 9a8du
Znam da nije za svakoga ,jer neki neznaju kako se radi preko repetitora.Treba znati kada ga treba upotrijebiti.