Hrvatski Radioamaterski Savez

KV aktivnosti => KV natjecanja => Autor teme: 9A2VJ u 16. Veljača 2007, 23:34:39

Naziv: ARRL International DX Contest,CW
Autor: 9A2VJ u 16. Veljača 2007, 23:34:39
SSK
Naziv: ARRL International DX Contest,CW
Autor: 9A5ANB u 18. Veljača 2007, 17:50:42
Pokusao sam poslati log, ali mi log robot odgovara da je ARRL Section nepoznat?!?! U ARRL Section sam upisao DX, sto je do sada bilo OK.
Dali je jos netko pokusao poslati log i dali je bilo problema? Ili ja mozda negdje gresim?
Naziv: ARRL International DX Contest,CW
Autor: 9A3ST u 18. Veljača 2007, 18:23:24
Pročitaj dobro povratni mail od robota.
Negdje u drugoj polovici maila ti mora pisati koje si sve greške napravio u tvojoj  *.cab ili *.txt  datoteci.
Arrl sekcija DX je u redu, ali vjerovatno ti je našao neku drugu grešku.
(možda si pod svojom adresom  stavio i svoj mail, to ponekad zeza)
U svakom slučaju, teško napamet reći.
(koji contest program koristiš?)
Pozdrav, Branko, 9A3ST
Naziv: ARRL International DX Contest,CW
Autor: 9A5ANB u 18. Veljača 2007, 18:44:17
Greska je sljedeca:
Citat:***** Error Messages from the Contest Robot *****

[X] 'DX' is not a valid ARRL section.  Please see the list of valid section abbreviations at http://www.arrl.org/contests/sections.abv.html.
I to je jedina greska koju je prijavio.

Koristim N1MM vec duze vrijeme, i do sada nije bilo problema sa cabrilo formatom.

Nebi trebalo iskljuciti gresku kod njih. Zato me zanima dali je jos netko uploudao log. Htio bi biti siguran da ja negdje ne gresim, prije nego pocnem vikati na Amere  :D  :evil:  :evil:
Naziv: ARRL International DX Contest,CW
Autor: 9A3ST u 18. Veljača 2007, 18:57:37
section "dx" ide  bez navodnika, znači:
arrl section: DX
Naziv: ARRL International DX Contest,CW
Autor: 9A5ANB u 18. Veljača 2007, 19:05:23
Je Branko, u logu je bez navodnika. Samo je on to stavio u navodnike u tom erroru.

U logu uredno pise: ARRL-SECTION: DX
Naziv: ARRL International DX Contest,CW
Autor: 9A2VJ u 18. Veljača 2007, 22:29:28
Hi Mic!
Da li si bar odradio WAS diplomu?
         73s Vel.9A2VJ
Naziv: ARRL International DX Contest,CW
Autor: 9A5ANB u 19. Veljača 2007, 02:54:44
Bok Velimir!

Ma nisam, to sam ja malo radio za vjezbu. Malo u subotu popudne na 14 i 21, i malo po noci na 7 i to je to. A s obzirom na moje skromne uvjete (100W, no filter, dipol, grad, znanje), i da sam se vise trudio sumljam da bi napravio WAS  :?

I onda kad sam odlucio poslati log sa mojim skromnim rezultatom rada, amerov robot kaze da nisam dobro napisao sekciju. E to me razljutilo! Djelio sam im tamo bodove, a sad nemoze moj log  :evil:  :evil:

Nije mi uopce vazno da posaljem log, ali cuo sam dosta nasih stanica koje su radile ovaj kontest, pa da bude veca hrpa. HI

Vec cemo to rijesiti, ima jos vremena.
Naziv: ARRL International DX Contest,CW
Autor: 9A4CD u 19. Veljača 2007, 09:05:14
Pozdrav Mic !!!

Probaj poslati u Cabrillu podatak:
ARRL/RAC Section:  Outside US/Canada


73's
Igor
9A4CD
Naziv: ARRL International DX Contest,CW
Autor: 9A5AQA u 19. Veljača 2007, 09:52:40
Bog,
ja sam poslao log i proslo je bez problema.
73 Branko
Naziv: ARRL International DX Contest,CW
Autor: 9A5ANB u 19. Veljača 2007, 12:06:51
Svaka cast Igore!
Dodao sam ovo sto si predlozio i stvar prosla  :D N1MM je to trebao staviti nutra, ali eto, kolko para tolko muzike HI

Hvala svima na trudu i cujemo se,
Naziv: ARRL International DX Contest,CW
Autor: 9A4CD u 19. Veljača 2007, 14:09:44
Drago mi je da je sve prošlo u redu Mic.
I ja koristim N1MM Log ali očito nije napravljen "up-date"
s ovom izmjenom ali bez brige - biti će.

GL i do slušanja na S17,


73's
Igor
9A4CD
Naziv: ARRL International DX Contest,CW
Autor: 9A5ANB u 21. Veljača 2007, 13:18:11
Evo sredili su!
Odgovorio mi je amer na mail, i kaze da su imali problema sa robotom i da su sad to popravili, te da sada robot prihvaca DX sekciju.

Ipak je bila greska kod njih  :oops:

Bas me zanima Branko 9a5aqa, koji si ti program koristio da nisi imao problema?
Naziv: ARRL International DX Contest,CW
Autor: 9A5AQA u 21. Veljača 2007, 15:34:14
Ddan,
N1MM v.7.0 updated.
Ja sam poslao log dok je contest jos bio u tijeku,
vjerojatno prije nego se aktivirao bug koji je
kasnije omeo druge DX postaje u slanju loga.
73 Branko 9A5AQA
Naziv: Odg: ARRL International DX Contest,CW
Autor: 9A1AA u 14. Veljača 2008, 19:50:10
U CW dijelu natjecanja ARRL INTERNATIONAL DX CONTEST 2007. naši natjecatelji poslali su 13 natjecateljskih dnevnika. U dosta lošim uvjetima prostiranja na opsezima ostvareni su vrlo dobri rezultati. Europski pobjednici u svojim kategorijama su Braco, 9A7R i ekipa iz Varaždina, 9A7A.  Nikola, 9A5W, radeći na 20 metara osvojio je 5. mjesto u svijetu i 3. u Europi.

Poz.oznaka         Rezultat Veza Mno. Kategorija
9A5AQA                 32562 162 67   SO AB LP
9A2EY                   13230  105 42   SO AB LP
9A5ANB                  9804   86  38   SO AB LP
9A8A                      4830   46  35   SO AB LP
9A7R                  106272  738  49   SO 15m HP
9A5W                 211410 1215  58   SO 20m HP
9A3B (op 9A1AA)  77910   530  49   SO 20m HP
9A3VM                  57771  393  49   SO 20m HP
9A2VR                  24282  213  38   SO 80m HP
9A7D                       297    11   9    SO 160m HP
9A3TU                  28764  141  68    SO AB Assisted
9A5ZP                   6399    79   27    SO AB Assisted
9A7A                2336487 3401 232   MO TWO TX

Rezultate svih natjecanja u organizaciji ARRL-a možete naći na web stranici http://www.arrl.org/contests/results/
Naziv: Odg: ARRL International DX Contest,CW
Autor: 9A3OS u 15. Veljača 2008, 08:49:26
Kako vrijeme leti. Taj kontest je sutra.

Sretno svima koji misle raditi u ARRL DX International kontestu.

73
Sam, 9a3os
Naziv: Odg: ARRL International DX Contest,CW
Autor: VE3ZIK u 15. Veljača 2008, 09:04:55
Antenu na 300° i F1, F1, F1...  8)
Naziv: Odg: ARRL International DX Contest,CW
Autor: 9A4CD u 15. Veljača 2008, 10:12:17
- . ... -   - . ... -

..... -.  -.   - - .----   x(x) -.- .--


Za CW fanove (fanatike)

73's
Igor
9A4CD

Naziv: Odg: ARRL International DX Contest,CW
Autor: n1yu u 15. Veljača 2008, 11:43:22
Moderna verzija WVE raporta je ENNK.  Idem do S55A za S53Z Memorial i 9A35RKP fesstu pa cu samo podeliti poneki poen prijateljima.
Naziv: Odg: ARRL International DX Contest,CW
Autor: n1yu u 15. Veljača 2008, 11:54:03
9A5ANB: Ipak je bila greska kod njih  :oops:

Robota je lako preprogramirati ali to HRS ne zeli u primeru 50/70 MHz takmicenja sa dozvolom cross-band veza!

N1MM Logger kasni sa verzijom 2008 zbog neophodnih promena u SO2R RTTY delu programa sa strane N2AMG. 

Naziv: Odg: ARRL International DX Contest,CW
Autor: 9A1AA u 15. Veljača 2008, 20:33:48
Evo još nekoliko sati do starta ARRL 2008 CW.
Prema zadnjem dogovoru:
9A50KDE - single op. (9A1AA), 20 metara, HP (600w)
9A3B - single op. (9A2VR), 80 metara, HP (800w)
Sretno Svima ;)
Naziv: Odg: ARRL International DX Contest,CW
Autor: 9A1AA u 17. Veljača 2008, 23:01:16
ARRL INTERNATIONAL DX CONTEST -- 2008

      Call:      9A50KDE
      Category:  Single Operator (op 9A1AA)
      Power:     High Power (600W)
      Band:      20 metara
      Mode:      CW
      Country:   Croatia

      BAND     QSO    QSO PTS    STATES/PROV

       20      706     2118          56
      -----------------------------------
     Totals    706     2118          56  =   118,608

Equipment Description:
FT-1000mp mv + PA 600W
KLM KT34XA (@ 25m)

Sve u svemu, bolje nego prošle godine (520 qso) a lošije nego 2006. godine (900 qso, 156k bodova).
Propagacije u skladu s SFI= 70 i A= 9 (11 u nedjelju). Valjda će i te propagacije krenuti na bolje ::)
Naziv: Odg: ARRL International DX Contest,CW
Autor: 9A1AA u 24. Veljača 2008, 18:40:09
ARRL DX Contest CW 2008

Call:              9A3B
Operator(s):   9A2VR
Station:          9A1KDE

Class:           SOSB/80 HP
QTH:             Belišće, JN95FQ
Operating Time (hrs): 18

Total:  297 Qso X  40 mpl
Total Score = 35,640


RIG: FT-100MP MV + TL922
ANT: 1. EL. QUAD + RX beverage

Vrlo dobre propagacije. Počelo je loše ali su, kako se kraj contesta približavao, propagacije na 80m za USA bile sve bolje  i bolje...........
Ovogodišnji rezultat je skoro za 50% bolji nego prošlogodišnji. Izgleda da se subotnji popravak RX beveragea ipak isplatio ;)

Naziv: Odg: ARRL International DX Contest,CW
Autor: 9A4W u 25. Veljača 2008, 21:56:24
Evo i mog rezultata  SOAB  Qso:1592  Mnozitelja 167 
Claimed Score:796590  poena

Drugi dan contesta prestao raditi u 19 sati .   73 Toma 9a4w
Naziv: Odg: ARRL International DX Contest,CW
Autor: DJ2MX u 29. Veljača 2008, 22:46:31
Bilo je lijepo i zabavno.
LX7I smo ostavili iza nas  :)
Eh jos kad bi decki iz Varazdina objavili svoj rezultat ...  ;)
Evo nasega:

Call: HB0/N0MX
Operator(s): DJ2MX DJ4MZ DJ5MW DK4YJ DK9TN
Station: HB0/N0MX

Class: M/2 HP
QTH: Chalet Parsuela
Operating Time (hrs): 41

Summary:
Band  QSOs  Mults
-------------------
  160:  149    29
   80:  694    48
   40:  966    53
   20: 1434    59
   15:   94    22
   10:    0     0
-------------------
Total: 3337   211  Total Score = 1,983,822

Club: Florida Contest Group

http://www.dk9tn.de/2008/hb0/index.php

HB0/DJ2MX i HB0/N0MX QSL-ke za sve radjene 9A postaje ce biti poslate preko biroa.
Nije potrebno da mi saljete vase.

73, Mario DJ2MX,9A4MX,N0MX,T94DX
Naziv: Odg: ARRL International DX Contest,CW
Autor: VE3ZIK u 13. Srpanj 2008, 13:07:15
Rezultati:

http://www.arrl.org/contests/results/2008/dxcw.pdf

SO20m

#7 T99W
#8 E7/DK6XZ

SO40m

#4 ZM3A (op. ZL3WW Tuki)
#9 S52AW
#10 YU1LA

SO160m

#4 S53O

SO Assisted

#5 S50R

M/2

#4 HB0/N0MX (cestitke Mario)
#5 9A7A
#8 T93J

M/M

#4 9A1A
Naziv: Odg: ARRL International DX Contest,CW
Autor: DJ2MX u 14. Srpanj 2008, 21:49:48
Zik,

hvala za info. Imas pice kad se slijedeci put vidimo.

Sorry varazdinci, nije sve u kilowat-ima, ima nesto i u UBN raportu  ;)

73, Mario DJ2MX,9A4MX,N0MX,E73DX
Naziv: Odg: ARRL International DX Contest,CW
Autor: 9a6c u 14. Srpanj 2008, 21:53:37
A možda je pomogao i challet na pravom mjestu ;)

U svakom slučaju - odlični rezultati, a posebno s aspekta glomaznih antena u HB0...

GG
Naziv: Odg: ARRL International DX Contest,CW
Autor: 9A1AA u 18. Srpanj 2008, 19:36:46
Evo IK0XBX i društvo su napravili rezultate po DXCC zemljama.

Možete ih vidjeti na linku: http://www.ik0xbx.com/forum/risultati/ARRLCW08DX.htm

Čestitke svima na plasmanu ;)
Naziv: Odg: ARRL International DX Contest,CW
Autor: 9A2X u 23. Srpanj 2008, 12:28:31
Citat: DJ2MX  u 14. Srpanj 2008, 21:49:48

Sorry varazdinci, nije sve u kilowat-ima, ima nesto i u UBN raportu  ;)



cestitke tebi i ekipi na lihtenstajnskom rezultatu.
nas ubn je priznato/prijavljeno=2052603/2151018=95%. nemam sa cime usporediti ubn jer na
arrl.org nema vise claimed scores.
(onaj sa 3830 daje priznato/prijavljeno=2059344/1983822=104%).
Naziv: Odg: ARRL International DX Contest,CW
Autor: 9A3OS u 25. Srpanj 2008, 20:58:49
Citat: 9A2X  u 23. Srpanj 2008, 12:28:31
Citat: DJ2MX  u 14. Srpanj 2008, 21:49:48

Sorry varazdinci, nije sve u kilowat-ima, ima nesto i u UBN raportu  ;)



cestitke tebi i ekipi na lihtenstajnskom rezultatu.
nas ubn je priznato/prijavljeno=2052603/2151018=95%. nemam sa cime usporediti ubn jer na
arrl.org nema vise claimed scores.
(onaj sa 3830 daje priznato/prijavljeno=2059344/1983822=104%).

Chris, softvare koji dečki koriste ne zna dobro računati rezultat i izgleda da ne prepoznaje množitelje.

3337 x 3 x 216 = 2162376 što je zapravo climed score a to je za 9000 više od tebe.

ARRL je i tebi i njima uzeo isto na UBN-u, 5%.

73
Sam, 9a3os
Naziv: Odg: ARRL International DX Contest,CW
Autor: 9A2X u 26. Srpanj 2008, 11:39:02
Sam, ako SW to nije dobro odradil onda..
tvoj racun moze drzat vodu samo ako su brojevi koje si izmnozio tocni, a mozda i tu postoji greska ili nest....itd...itd...i
zato samo Mario moze ponuditi ispravan-RAW-score (broj prijavljenih veza i primljenih mnozitelja) usporediv sa nasim ...malo je previse faktora da bi mi tu pretpostavljali sta je na stvari. tak da se nemoj trudit sa dodatnim objasnjenjima jer matematicki nisu dokaziva ;)
Naziv: Odg: ARRL International DX Contest,CW
Autor: DJ2MX u 26. Srpanj 2008, 23:53:07
Bit ce da je Sam 9A3OS skoro pa u pravu.
I nama je bilo cudno zasto nam je finalni score veci od prijavljenog?
Da ne bude da smo namjerno objavili manji score, doista smo prijavili score od
1.983.822 za koji smo mislili da nam je stvarni a sto se moze vidjeti i na nasoj web strani:
http://www.dk9tn.de/2008/hb0/contest.php
Izgleda da je WIN-TEST stvarno pogresno obracunao poene jer smo uradili
3337 veza x 3 poena po vezi x 211 MPLs = 2.112.321 poena
sto bi bio nas stvarni prijavljeni score.
Finalni score nam je 2.059.344 sto znaci da su nam skinuli samo 2,5% sto je na kraju bilo dovoljno za minimalnu razliku u odnosu na 9A7A.
Naravno da smo se neizmjerno radovali vidjevsi finalne rezultate  :)
Nakon prijavnog roka smo vidjeli da su 9A7A prijavili 150k+ poena vise od nas i samim tim smo se pomirili sa 2. mjestom u EU.
Ono sto tada nismo znali je da je razlika bila puno manja, odnosno samo 38k poena.
Ovaj put smo mi imali vise srece  :)



Naziv: Odg: ARRL International DX Contest,CW
Autor: 9A3OS u 27. Srpanj 2008, 09:27:56
Citat: DJ2MX  u 26. Srpanj 2008, 23:53:07
Bit ce da je Sam 9A3OS skoro pa u pravu.
I nama je bilo cudno zasto nam je finalni score veci od prijavljenog?
Da ne bude da smo namjerno objavili manji score, doista smo prijavili score od
1.983.822 za koji smo mislili da nam je stvarni a sto se moze vidjeti i na nasoj web strani:
http://www.dk9tn.de/2008/hb0/contest.php
Izgleda da je WIN-TEST stvarno pogresno obracunao poene jer smo uradili
3337 veza x 3 poena po vezi x 211 MPLs = 2.112.321 poena
sto bi bio nas stvarni prijavljeni score.
Finalni score nam je 2.059.344 sto znaci da su nam skinuli samo 2,5% sto je na kraju bilo dovoljno za minimalnu razliku u odnosu na 9A7A.
Naravno da smo se neizmjerno radovali vidjevsi finalne rezultate  :)
Nakon prijavnog roka smo vidjeli da su 9A7A prijavili 150k+ poena vise od nas i samim tim smo se pomirili sa 2. mjestom u EU.
Ono sto tada nismo znali je da je razlika bila puno manja, odnosno samo 38k poena.
Ovaj put smo mi imali vise srece  :)





Mario,

Ne samo da win-test ne računa točno rezultat, nego ne prepoznaje množitelje također.

Win-test je u tvojem slučaju izračunao 211 množitelja a ARRL robot je priznao 216 i to onda dovodi do matematike koju sam napisao prije par postova.

73
Sam, 9a3os

P.S. Kome se je ono om3rm hvalio da je prešao iz n1mm loggera na win-test samo zato jer win-test točno računa rezultat ?
Naziv: Odg: ARRL International DX Contest,CW
Autor: 9A2X u 27. Srpanj 2008, 11:31:07
bit ce da wtest ne pozna kad ispravno primis state, kao pq umjesto qc, nw ili nwt, a
robot to ispravno obracuna. to je bolje nego da ti softver pokazuje da nesto imas radjeno a nemas.
ima nesto i u softveru.

73, chris 9a2x