SSK
Pokusao sam poslati log, ali mi log robot odgovara da je ARRL Section nepoznat?!?! U ARRL Section sam upisao DX, sto je do sada bilo OK.
Dali je jos netko pokusao poslati log i dali je bilo problema? Ili ja mozda negdje gresim?
Pročitaj dobro povratni mail od robota.
Negdje u drugoj polovici maila ti mora pisati koje si sve greške napravio u tvojoj *.cab ili *.txt datoteci.
Arrl sekcija DX je u redu, ali vjerovatno ti je našao neku drugu grešku.
(možda si pod svojom adresom stavio i svoj mail, to ponekad zeza)
U svakom slučaju, teško napamet reći.
(koji contest program koristiš?)
Pozdrav, Branko, 9A3ST
Greska je sljedeca:
Citat:***** Error Messages from the Contest Robot *****
[X] 'DX' is not a valid ARRL section. Please see the list of valid section abbreviations at http://www.arrl.org/contests/sections.abv.html.
I to je jedina greska koju je prijavio.
Koristim N1MM vec duze vrijeme, i do sada nije bilo problema sa cabrilo formatom.
Nebi trebalo iskljuciti gresku kod njih. Zato me zanima dali je jos netko uploudao log. Htio bi biti siguran da ja negdje ne gresim, prije nego pocnem vikati na Amere :D :evil: :evil:
section "dx" ide bez navodnika, znači:
arrl section: DX
Je Branko, u logu je bez navodnika. Samo je on to stavio u navodnike u tom erroru.
U logu uredno pise: ARRL-SECTION: DX
Hi Mic!
Da li si bar odradio WAS diplomu?
73s Vel.9A2VJ
Bok Velimir!
Ma nisam, to sam ja malo radio za vjezbu. Malo u subotu popudne na 14 i 21, i malo po noci na 7 i to je to. A s obzirom na moje skromne uvjete (100W, no filter, dipol, grad, znanje), i da sam se vise trudio sumljam da bi napravio WAS :?
I onda kad sam odlucio poslati log sa mojim skromnim rezultatom rada, amerov robot kaze da nisam dobro napisao sekciju. E to me razljutilo! Djelio sam im tamo bodove, a sad nemoze moj log :evil: :evil:
Nije mi uopce vazno da posaljem log, ali cuo sam dosta nasih stanica koje su radile ovaj kontest, pa da bude veca hrpa. HI
Vec cemo to rijesiti, ima jos vremena.
Pozdrav Mic !!!
Probaj poslati u Cabrillu podatak:
ARRL/RAC Section: Outside US/Canada
73's
Igor
9A4CD
Bog,
ja sam poslao log i proslo je bez problema.
73 Branko
Svaka cast Igore!
Dodao sam ovo sto si predlozio i stvar prosla :D N1MM je to trebao staviti nutra, ali eto, kolko para tolko muzike HI
Hvala svima na trudu i cujemo se,
Drago mi je da je sve prošlo u redu Mic.
I ja koristim N1MM Log ali očito nije napravljen "up-date"
s ovom izmjenom ali bez brige - biti će.
GL i do slušanja na S17,
73's
Igor
9A4CD
Evo sredili su!
Odgovorio mi je amer na mail, i kaze da su imali problema sa robotom i da su sad to popravili, te da sada robot prihvaca DX sekciju.
Ipak je bila greska kod njih :oops:
Bas me zanima Branko 9a5aqa, koji si ti program koristio da nisi imao problema?
Ddan,
N1MM v.7.0 updated.
Ja sam poslao log dok je contest jos bio u tijeku,
vjerojatno prije nego se aktivirao bug koji je
kasnije omeo druge DX postaje u slanju loga.
73 Branko 9A5AQA
U CW dijelu natjecanja ARRL INTERNATIONAL DX CONTEST 2007. naši natjecatelji poslali su 13 natjecateljskih dnevnika. U dosta lošim uvjetima prostiranja na opsezima ostvareni su vrlo dobri rezultati. Europski pobjednici u svojim kategorijama su Braco, 9A7R i ekipa iz Varaždina, 9A7A. Nikola, 9A5W, radeći na 20 metara osvojio je 5. mjesto u svijetu i 3. u Europi.
Poz.oznaka Rezultat Veza Mno. Kategorija
9A5AQA 32562 162 67 SO AB LP
9A2EY 13230 105 42 SO AB LP
9A5ANB 9804 86 38 SO AB LP
9A8A 4830 46 35 SO AB LP
9A7R 106272 738 49 SO 15m HP
9A5W 211410 1215 58 SO 20m HP
9A3B (op 9A1AA) 77910 530 49 SO 20m HP
9A3VM 57771 393 49 SO 20m HP
9A2VR 24282 213 38 SO 80m HP
9A7D 297 11 9 SO 160m HP
9A3TU 28764 141 68 SO AB Assisted
9A5ZP 6399 79 27 SO AB Assisted
9A7A 2336487 3401 232 MO TWO TX
Rezultate svih natjecanja u organizaciji ARRL-a možete naći na web stranici http://www.arrl.org/contests/results/
Kako vrijeme leti. Taj kontest je sutra.
Sretno svima koji misle raditi u ARRL DX International kontestu.
73
Sam, 9a3os
Antenu na 300° i F1, F1, F1... 8)
- . ... - - . ... -
..... -. -. - - .---- x(x) -.- .--
Za CW fanove (fanatike)
73's
Igor
9A4CD
Moderna verzija WVE raporta je ENNK. Idem do S55A za S53Z Memorial i 9A35RKP fesstu pa cu samo podeliti poneki poen prijateljima.
9A5ANB: Ipak je bila greska kod njih :oops:
Robota je lako preprogramirati ali to HRS ne zeli u primeru 50/70 MHz takmicenja sa dozvolom cross-band veza!
N1MM Logger kasni sa verzijom 2008 zbog neophodnih promena u SO2R RTTY delu programa sa strane N2AMG.
Evo još nekoliko sati do starta ARRL 2008 CW.
Prema zadnjem dogovoru:
9A50KDE - single op. (9A1AA), 20 metara, HP (600w)
9A3B - single op. (9A2VR), 80 metara, HP (800w)
Sretno Svima ;)
ARRL INTERNATIONAL DX CONTEST -- 2008
Call: 9A50KDE
Category: Single Operator (op 9A1AA)
Power: High Power (600W)
Band: 20 metara
Mode: CW
Country: Croatia
BAND QSO QSO PTS STATES/PROV
20 706 2118 56
-----------------------------------
Totals 706 2118 56 = 118,608
Equipment Description:
FT-1000mp mv + PA 600W
KLM KT34XA (@ 25m)
Sve u svemu, bolje nego prošle godine (520 qso) a lošije nego 2006. godine (900 qso, 156k bodova).
Propagacije u skladu s SFI= 70 i A= 9 (11 u nedjelju). Valjda će i te propagacije krenuti na bolje ::)
ARRL DX Contest CW 2008
Call: 9A3B
Operator(s): 9A2VR
Station: 9A1KDE
Class: SOSB/80 HP
QTH: Belišće, JN95FQ
Operating Time (hrs): 18
Total: 297 Qso X 40 mpl
Total Score = 35,640
RIG: FT-100MP MV + TL922
ANT: 1. EL. QUAD + RX beverage
Vrlo dobre propagacije. Počelo je loše ali su, kako se kraj contesta približavao, propagacije na 80m za USA bile sve bolje i bolje...........
Ovogodišnji rezultat je skoro za 50% bolji nego prošlogodišnji. Izgleda da se subotnji popravak RX beveragea ipak isplatio ;)
Evo i mog rezultata SOAB Qso:1592 Mnozitelja 167
Claimed Score:796590 poena
Drugi dan contesta prestao raditi u 19 sati . 73 Toma 9a4w
Bilo je lijepo i zabavno.
LX7I smo ostavili iza nas :)
Eh jos kad bi decki iz Varazdina objavili svoj rezultat ... ;)
Evo nasega:
Call: HB0/N0MX
Operator(s): DJ2MX DJ4MZ DJ5MW DK4YJ DK9TN
Station: HB0/N0MX
Class: M/2 HP
QTH: Chalet Parsuela
Operating Time (hrs): 41
Summary:
Band QSOs Mults
-------------------
160: 149 29
80: 694 48
40: 966 53
20: 1434 59
15: 94 22
10: 0 0
-------------------
Total: 3337 211 Total Score = 1,983,822
Club: Florida Contest Group
http://www.dk9tn.de/2008/hb0/index.php
HB0/DJ2MX i HB0/N0MX QSL-ke za sve radjene 9A postaje ce biti poslate preko biroa.
Nije potrebno da mi saljete vase.
73, Mario DJ2MX,9A4MX,N0MX,T94DX
Rezultati:
http://www.arrl.org/contests/results/2008/dxcw.pdf
SO20m
#7 T99W
#8 E7/DK6XZ
SO40m
#4 ZM3A (op. ZL3WW Tuki)
#9 S52AW
#10 YU1LA
SO160m
#4 S53O
SO Assisted
#5 S50R
M/2
#4 HB0/N0MX (cestitke Mario)
#5 9A7A
#8 T93J
M/M
#4 9A1A
Zik,
hvala za info. Imas pice kad se slijedeci put vidimo.
Sorry varazdinci, nije sve u kilowat-ima, ima nesto i u UBN raportu ;)
73, Mario DJ2MX,9A4MX,N0MX,E73DX
A možda je pomogao i challet na pravom mjestu ;)
U svakom slučaju - odlični rezultati, a posebno s aspekta glomaznih antena u HB0...
GG
Evo IK0XBX i društvo su napravili rezultate po DXCC zemljama.
Možete ih vidjeti na linku: http://www.ik0xbx.com/forum/risultati/ARRLCW08DX.htm
Čestitke svima na plasmanu ;)
Citat: DJ2MX u 14. Srpanj 2008, 21:49:48
Sorry varazdinci, nije sve u kilowat-ima, ima nesto i u UBN raportu ;)
cestitke tebi i ekipi na lihtenstajnskom rezultatu.
nas ubn je priznato/prijavljeno=2052603/2151018=95%. nemam sa cime usporediti ubn jer na
arrl.org nema vise claimed scores.
(onaj sa 3830 daje priznato/prijavljeno=2059344/1983822=104%).
Citat: 9A2X u 23. Srpanj 2008, 12:28:31
Citat: DJ2MX u 14. Srpanj 2008, 21:49:48
Sorry varazdinci, nije sve u kilowat-ima, ima nesto i u UBN raportu ;)
cestitke tebi i ekipi na lihtenstajnskom rezultatu.
nas ubn je priznato/prijavljeno=2052603/2151018=95%. nemam sa cime usporediti ubn jer na
arrl.org nema vise claimed scores.
(onaj sa 3830 daje priznato/prijavljeno=2059344/1983822=104%).
Chris, softvare koji dečki koriste ne zna dobro računati rezultat i izgleda da ne prepoznaje množitelje.
3337 x 3 x 216 = 2162376 što je zapravo climed score a to je za 9000 više od tebe.
ARRL je i tebi i njima uzeo isto na UBN-u, 5%.
73
Sam, 9a3os
Sam, ako SW to nije dobro odradil onda..
tvoj racun moze drzat vodu samo ako su brojevi koje si izmnozio tocni, a mozda i tu postoji greska ili nest....itd...itd...i
zato samo Mario moze ponuditi ispravan-RAW-score (broj prijavljenih veza i primljenih mnozitelja) usporediv sa nasim ...malo je previse faktora da bi mi tu pretpostavljali sta je na stvari. tak da se nemoj trudit sa dodatnim objasnjenjima jer matematicki nisu dokaziva ;)
Bit ce da je Sam 9A3OS skoro pa u pravu.
I nama je bilo cudno zasto nam je finalni score veci od prijavljenog?
Da ne bude da smo namjerno objavili manji score, doista smo prijavili score od
1.983.822 za koji smo mislili da nam je stvarni a sto se moze vidjeti i na nasoj web strani:
http://www.dk9tn.de/2008/hb0/contest.php
Izgleda da je WIN-TEST stvarno pogresno obracunao poene jer smo uradili
3337 veza x 3 poena po vezi x 211 MPLs = 2.112.321 poena
sto bi bio nas stvarni prijavljeni score.
Finalni score nam je 2.059.344 sto znaci da su nam skinuli samo 2,5% sto je na kraju bilo dovoljno za minimalnu razliku u odnosu na 9A7A.
Naravno da smo se neizmjerno radovali vidjevsi finalne rezultate :)
Nakon prijavnog roka smo vidjeli da su 9A7A prijavili 150k+ poena vise od nas i samim tim smo se pomirili sa 2. mjestom u EU.
Ono sto tada nismo znali je da je razlika bila puno manja, odnosno samo 38k poena.
Ovaj put smo mi imali vise srece :)
Citat: DJ2MX u 26. Srpanj 2008, 23:53:07
Bit ce da je Sam 9A3OS skoro pa u pravu.
I nama je bilo cudno zasto nam je finalni score veci od prijavljenog?
Da ne bude da smo namjerno objavili manji score, doista smo prijavili score od
1.983.822 za koji smo mislili da nam je stvarni a sto se moze vidjeti i na nasoj web strani:
http://www.dk9tn.de/2008/hb0/contest.php
Izgleda da je WIN-TEST stvarno pogresno obracunao poene jer smo uradili
3337 veza x 3 poena po vezi x 211 MPLs = 2.112.321 poena
sto bi bio nas stvarni prijavljeni score.
Finalni score nam je 2.059.344 sto znaci da su nam skinuli samo 2,5% sto je na kraju bilo dovoljno za minimalnu razliku u odnosu na 9A7A.
Naravno da smo se neizmjerno radovali vidjevsi finalne rezultate :)
Nakon prijavnog roka smo vidjeli da su 9A7A prijavili 150k+ poena vise od nas i samim tim smo se pomirili sa 2. mjestom u EU.
Ono sto tada nismo znali je da je razlika bila puno manja, odnosno samo 38k poena.
Ovaj put smo mi imali vise srece :)
Mario,
Ne samo da win-test ne računa točno rezultat, nego ne prepoznaje množitelje također.
Win-test je u tvojem slučaju izračunao 211 množitelja a ARRL robot je priznao 216 i to onda dovodi do matematike koju sam napisao prije par postova.
73
Sam, 9a3os
P.S. Kome se je ono om3rm hvalio da je prešao iz n1mm loggera na win-test samo zato jer win-test točno računa rezultat ?
bit ce da wtest ne pozna kad ispravno primis state, kao pq umjesto qc, nw ili nwt, a
robot to ispravno obracuna. to je bolje nego da ti softver pokazuje da nesto imas radjeno a nemas.
ima nesto i u softveru.
73, chris 9a2x