Evo semu takozvanog LINK NAZIONALE to jest svih taljanskih repetitora koji su svi medjusobon povezani kroz citavu Italiju
(http://www.hamradio.hr/modules/coppermine/albums/userpics/10181/normal_piantina_cisar_2006_enorme_1%7E1.jpg)
Inace dobio sam i semu icora koi povezuju repetitore medjusobon.
Za sada pozdrav 73 Tullio
Mozes li ukratko objasniti na koji nacin su povezani repetitori, i kako biras preko kojih rep.zelis raditi ili se na to ne moze utjecati?
Koliko se dalo pročitati (protumačiti)
iz teksta meni se čini da se ovdje radi o WI-FI mreži
na 2.4 i 5 GHz kojim su povezani repetitori. Kad si na jednom onda si na svima, neki zahtjevaju podton kao ulaz, nema mogučnost samo pojedinog RPT.
Funkcija WI-FI ovdje nije samo u prijenosu glasa
nego čini mi se da razvijaju "Multimedijalne" sadržaje
u budućnosti kroz WI-FI mrežu.
73's
Igor
9A4CD
Pozdrav decki.
(http://www.hamradio.hr/modules/WebMail/attachments/cor_schema.jpg)
Citat: 9a2riPozdrav decki.
Vidim da niste me dobro svatili ili nisam dobro obijasnio. Ovako to stoi inicijato toga je C.I.S.A.R. to bi bio kao nas savez HRS jer kod nji postoi jos i A.R.I., ali to nije tolko vazno. Inace to su repetitori UHF koi su povezani analogno to jest preko cora sa jedan link na drugi repetitor, ne mozes birati koridor di zelis ici i di izaci nego udjes na bilo koi i cuju te svi, primjer udjes nama nai blizi je ir3uaf to je Col Visentin kad tu ulazis cuju te od sijeverne do juzne italie znaci izlazis na sve te repetitore koje su na tu mapu. Sve to je povezano na 430 MHZ, u stvari oni su koristili one famozne uredjaje od mobitela koi su isli na 450 mhz tako da su od toga napravili drugi repetitor koi je samo inverzno povezan na samom repetitoru u X spjeni. Zato se vidi i na ovu semu iimamo 2 audio input i jedan audio otput. Mozda gledajuci malo bolje tu semu cete prokuziti kako je to spojeno
Tu je dosta mala pa se ne vidi bas u detaljima ali ako je idete vaditi na albun slika i qsl u posljedne ubacene sike je mozete vidijetu u pono vecem obliku, Ta sema je cor za povezivanje dva ili cetri repetitora medju sobno.
(http://www.hamradio.hr/modules/WenMail/attachments/cor_schema.jpg)
Inace s tim korom mozemo povezati i 4 repetitora ako 2 + 2 medju sobono preko linka se cuju ili pak skup vec vise medju sobon povezani sa drugim skupon repetitora. Meni izgleda to jako jednostavno ali mi je nekako tesko to obijasniti, proucite malo semu pa valda ce vam biti puno jasnije.Inace oni u linkovima ili da ih zovemo X stanice koriste i seub tone tako da na taj nacin se ne cuje klackanje ispadanje pojedinih repetitora.Neznam koliko sam sada uspio to obijasniti ako mu neko to zanima mogu obijaviti i stampanu plocicu tog cora.
Za sada pozdrav 73 Tullio
Citat: 9a2riCitat: 9a2riPozdrav decki.
Vidim da niste me dobro svatili ili nisam dobro obijasnio. Ovako to stoi inicijato toga je C.I.S.A.R. to bi bio kao nas savez HRS jer kod nji postoi jos i A.R.I., ali to nije tolko vazno. Inace to su repetitori UHF koi su povezani analogno to jest preko cora sa jedan link na drugi repetitor, ne mozes birati koridor di zelis ici i di izaci nego udjes na bilo koi i cuju te svi, primjer udjes nama nai blizi je ir3uaf to je Col Visentin kad tu ulazis cuju te od sijeverne do juzne italie znaci izlazis na sve te repetitore koje su na tu mapu. Sve to je povezano na 430 MHZ, u stvari oni su koristili one famozne uredjaje od mobitela koi su isli na 450 mhz tako da su od toga napravili drugi repetitor koi je samo inverzno povezan na samom repetitoru u X spjeni. Zato se vidi i na ovu semu iimamo 2 audio input i jedan audio otput. Mozda gledajuci malo bolje tu semu cete prokuziti kako je to spojeno
Tu je dosta mala pa se ne vidi bas u detaljima ali ako je idete vaditi na albun slika i qsl u posljedne ubacene sike je mozete vidijetu u pono vecem obliku, Ta sema je cor za povezivanje dva ili cetri repetitora medju sobno.
(http://www.hamradio.hr/modules/WebMail/attachments/cor_schema.jpg)
Inace s tim korom mozemo povezati i 4 repetitora ako 2 + 2 medju sobono preko linka se cuju ili pak skup vec vise medju sobon povezani sa drugim skupon repetitora. Meni izgleda to jako jednostavno ali mi je nekako tesko to obijasniti, proucite malo semu pa valda ce vam biti puno jasnije.Inace oni u linkovima ili da ih zovemo X stanice koriste i seub tone tako da na taj nacin se ne cuje klackanje ispadanje pojedinih repetitora.Neznam koliko sam sada uspio to obijasniti ako mu neko to zanima mogu obijaviti i stampanu plocicu tog cora.
Za sada pozdrav 73 Tullio