Uvijek sam se pitao jesu li ljubitelji rada u QRP kategorijama (posebno na 160 m...) sadisti, mazohisti ili jedno i drugo.
Staviti dipol za 80 m na 3 m visine (je li to uopće visina?) i raditi s 2W out vjerojatno zadovoljava sva tri kriterija iz prethodnog pasusa.
Eto, koliko mi je trebalo da shvatim.
I zaista bi preporucio organizatorima da uvedu posebni kategoriju za operatore koji bi veze odrađivali bez antene, predjanika, a cak i pozivniog znaka te da pobjednika u toj grupi posebno honorira, iako sumnjam da bi bilo jako puno brisanja veza iz logova te da bi konkurencija bila jako nelojalna.
Premda, uvijek bi se našao kakv dušebrižnik poput 9A2JG koji je ranih 80-tih tražio od ondašnjeg SRH da poduzme mjere protiv , tada mladjahnog i neispavanog 9A3MR , koji je mlad i neispavan radio NEPOSTOJEĆE VEZE na 2m!!!
Trag o tome viđen mojim očima i zaveden rukom Žike Milivojevića u arhivu Saveza vjerojatno i danas postoji, za nevjerne TOME...
A tih nepostojećih veza bile su pune 3 stranice, medju njima znakova da se smrzneš... Šteta jedino što su bile nepostojeće...
Uopće, mogu li se raditi nepostojeće veze, bez obzira na opseg?
I šta je nekome kazna, kad ga odradiš ili neodradiš?
Vjerojatno zavisi o kategoriji...
9A6C
Kome je to islo u djep?
72 pa3k
Deda Gogo, malo previse lajes i puno losih veza radis! Pogledaj si malo rezultate WAE pa da vidis kako si samo grijesio ili si pak upisivao nepostojece veze? Tko ti dade taj 6C po zaslugama? :) ili po clancima u Radio HRS? Ne kazem da sam ja bolji ali malo moras naostriti svoj stari TS930...
Patrik, LID jedan ;)
Kako vidim, između dva prethodna doprinosa prošlo je punih 16 minuta.
Ako prvi pripišemo mladenačkoj impulzivnosti i brzini koja je prati, drugi bi valjda trebao biti plod razmišljanja...
Iskreno, kajem se zbog svega lošeg što sam uradio u WAE contestu, pod uvjetom da saznam kad je to bilo, budući da se radi i mom najmanje omiljenom contestu u kojem ne znam kad sam zadnji put radio...
Vjerujem da je moj primjer zaista eklatantan i da je zaista sazrelo vrijeme da se meni i sličnima ili sličnijima što prije oduzmu nezasluženo dodijeljeni pozivni znaci, ako ništa drugo zato što se premalo troše i u posljednje vrijeme služe ponajviše za potpisivanje članaka sumnjive kakvoće u našem glasilu, našto sam višekratno upozoren od mnogih amatera koji nisu ni pokušali uraditi nešto konkretno i to ne samo po mojim člancima, nego i po drugima!
Priznajem da se sve teže nosim s jednoslovnim znakom i sve češće razmišljam o tome da zatražim nešto malo složenije i duže. Da bolje izgleda pod lošim člankom...
Osim toga, možda bi HRS trebao poduzeti nešto protiv svojih članova koji ne rade u contestu, ne pošalju log i onda osvanu u nekom plasmanu s hrpom neodržanih veza koje su im s punim pravom oduzete. To zaista nema smisla - ne raditi, ne slati dnevnik, krasti i to loše uraditi! Sramota...
Sine, sine...
Tatica
Dobro tatice... pogledaj si Russian DX test :)
Ciao ... Viva prsuti :)
Kako bi ti kontrolirao da li je stanica QRP ili ne ?
Nekome je QRP 2KW !!
No, dobro.. 500W ! 8)
Ribici, lovci i radio-amateri su jedni od nejvecih lazljivaca.
Dok oni prije navedeni lazu o tri fazana jednim metkom ili
stukom od dva metra, radio amateri su maheri za zbunjivanje
druge strane rapotrima, radnim uvijetima, snazi, antenama,
itd itd .. svaki ce se prepoznati ..
:wink:
hehehe e ovo je već mnogo zanimljivije :-) ali opet dobili crveni
Svidja mi se Gogo ta tvoja dolema - treba li veze uopste raditi? Od rada se niko nije usrecio, a umorio jest!
Koji je crnogorski rekord u trcanju na 100m?
75m!!!!
YT6A
A šta se ti , rđo, javljaš. pa ti si posve atipičan po YU6 pitanjima (iz tvog kuta viđenja...).
Ja sam mislio da je CG rekord oko 80 metara, a vidi sad ovo?
Tebi je, za razliku od pojedinih, jasno šta je pjesnik htio reći...
Raditi treba, ali ne gluposti i ne mučiti ljude na bandu ni extra jakim i ne hiper slabašnim signalom i poslije im još dijeliti priznanja i packe.
Ma znam ja, to je sve zato što sam ja mlad ostario i postao čudan, a i brada mi narasla...
Dobro nam došao!
C
Raditi treba, ali ne gluposti i ne mučiti ljude na bandu ni extra jakim i ne hiper slabašnim signalom i poslije im još dijeliti priznanja i packe.
Izgleda da ljudi kad dođu u neke godine postanu komotni i svaka im dlaka smeta.
Ajde, prevelika snaga je, ka ono, nezakonita i nemoralna ali prvi put čujem da nekome smeta što netko radi QRP.
Jadni QRP-aši, em se moraju boriti sa gunovima na opsegu a sad im se brani da se javljaju ljudima koji slabo čuju.
Kako rješiti problem?
Organizirati SMS contest?
Zabraniti QRP rad zbog iritacije ostalih sudionika u takmičenju?
Dozvoliti QRP stanicama da samo zovu CQ, pa 'ko ih čuje, čuje?
Proglasiti QRP kategoriju do 100W, LP do kW a HP ostalo?
Sudeći po praksi, najbliži smo posljednjoj soluciji...
73 de 9A3MR
Gogo,
nemoj se samo mnogo sekirati. Oce od toga brada da se ufrcka.
Nego, hoces li skoro u ove krajeve? Obecavam ti dobre muslje na lokaciji.
Radim na pripremi modifikovanog 2L80 za podizanje na veliki stub i preko dana trckaram od majstora do majstora, u nadi da cu ga dici prije contesta? A onda uvece zaglavim na racunaru, igrajuci se antenom i simulacijama.
WEB je dobar, i preporucujem WEB masterima da ga sto prije dovedu do finalne verzije.
74
Ranko