Hrvatski Radioamaterski Savez

UKV aktivnosti => Repetitori => Autor teme: 9A6NFG u 08. Rujan 2005, 16:24:04

Naziv: PRORADIO REPETITOR 9A0UPO
Autor: 9A6NFG u 08. Rujan 2005, 16:24:04
INAČE LOKATOR JE JN65WC !
73 9A6NFG
Naziv: PRORADIO REPETITOR 9A0UPO
Autor: 9A5CW u 08. Rujan 2005, 19:58:03
A na kojoj je freq? UPO= Porec? zasto nije URO?=Rovinj?
73 Pa3k
Naziv: PRORADIO REPETITOR 9A0UPO
Autor: 9A6NFG u 09. Rujan 2005, 09:56:30
Pozdrav Patrik a naravno i ostali !
Odgovorit ću ti odmah na pitane, ali prije toga nešto moraš znati !
Taj je repetitor neko vrijeme radio u  Poreču zatim tamo se je nešto desilo  "ne ulazim" jer (ne tiće me se ) , samo znam da dok je repetitor bio tamo iz Rovinja sam ga odlično primao , zatim je ugašen.
Razlog pitati porečane .
Ove godine na osnivačkoj skupštini u Rovinju dogovorili smo se sa 9a2ri Tulio predsjednik radio kluba Poreć da bi mi 9A1AAM mogli nešto napraviti da se taj repetitor stavi opet u funkciju .
lokacija je trebala biti Sv. Martin (brdo) između Rovinja i Poreča.
S obzizirom da ja Darko OE7DBH ianače rodom iz kanfanara i dao taj repetitor poslali smo mu čip na programiranje ,naravno kad smo dobili frekvenciju , za Sv. Martin.
Međutinm neke su se stvari desile u među vremeno da nastavim nebi bio gotov do sutra tako da  zbog nekih to nije uspijelo na toj lokaciji ,(naravno i oni to čitaju )!!!!!!!
Sada da se nebi čip opet slao u OE kod Darka i gubilo još vremena ostao je "u njemu " morse 9A0UPO .
Zahvaljujem svima koju su omogučili da se repetitor postavi!
73 9A6NFG
Naziv: Re: PRORADIO REPETITOR 9A0UPO
Autor: 9A6NFG u 09. Rujan 2005, 10:03:27
Citat: 9A6NFGPozdrav Patrik a naravno i ostali !
Odgovorit ću ti odmah na pitane, ali prije toga nešto moraš znati !
Taj je repetitor neko vrijeme radio u  Poreču zatim tamo se je nešto desilo  "ne ulazim" jer (ne tiće me se ) , samo znam da dok je repetitor bio tamo iz Rovinja sam ga odlično primao , zatim je ugašen.
Razlog pitati porečane .
Ove godine na osnivačkoj skupštini u Rovinju dogovorili smo se sa 9a2ri Tulio predsjednik radio kluba Poreć da bi mi 9A1AAM mogli nešto napraviti da se taj repetitor stavi opet u funkciju .
lokacija je trebala biti Sv. Martin (brdo) između Rovinja i Poreča.
S obzizirom da ja Darko OE7DBH inače rodom iz kanfanara i dao taj repetitor poslali smo mu čip na programiranje ,naravno kad smo dobili frekvenciju , za Sv. Martin.
Međutinm neke su se stvari desile u među vremeno da nastavim nebi bio gotov do sutra tako da  zbog nekih to nije uspijelo na toj lokaciji ,(naravno i oni to čitaju )!!!!!!!
Sada da se nebi čip opet slao u OE kod Darka i gubilo još vremena ostao je "u njemu " morse 9A0UPO .
Zahvaljujem svima koju su omogučili da se repetitor postavi!
73 9A6NFG
Naziv: 9a0upo
Autor: 9A3XZ u 09. Rujan 2005, 10:11:37
Da,da ja sam kriv ....priznajem !!!No medjutim jedino bitno u ovom trenutku je da taj rpt radi zvao li se on Franko ili Marko , nebitno !!!!

73 de 9a3xz-Mladen-Pula
Naziv: PRORADIO REPETITOR 9A0UPO
Autor: 9A5CW u 09. Rujan 2005, 10:42:31
Hvala za info!
Na kojoj ga frekvi mogu poslusat?
73
Naziv: PRORADIO REPETITOR 9A0UPO
Autor: 9A6NFG u 09. Rujan 2005, 14:09:26
POZDRAV !
Da razjasnimo neke stvari ,  poslije telefonskog razgovora sa Mariom 9a2rd i Tulio 9a2ri može se zaklučkiti da Poreč ima svoj repetitor na uhfu koj je ugašen.
Repetitor o kojemu mi pričamo NIJE TAJ več drugi repetitor sa različitom frekvencijom tj. 438,775mhz (shift -7,6mhz)
73 9A6NFG
Naziv: PRORADIO REPETITOR 9A0UPO
Autor: 9A2RI u 09. Rujan 2005, 18:54:12
Pozdrav svima
Eto da i ja kažem svoje što se tiče tog repetitora , ako se dobro čita od samog početka se vidi na koju frekvencu on radi i iz koje lokacije( Patrik čitai i stare poruke ). Inače stvar stoi tako u Poreču je bio instaliran jedan repetitor na UHF sa storom frekvencu na 433,800 mhz minus 1,600 mhz , od kada su eliminirali CB band dodijelili su 432.000 mhz za korist gradjana do 30 miliwata. E sada se dogodio rusvaj, po ljeti su ulazili svi nautičari koi su koristili tai band a po zimi su ulazili službe za održavanje skijalista u Italiu , a naša aktivnosti je bila skoro nula niko ga nije koristio , tako kod odseljenja SVozelj sa lokacije Iičana ugasio sam repetitor i postavio SVozelj na njegovo mjesto. U medju vreme Darko OE7DBH  poklonilo  nam jos jedan repetitor i to profesionalni MOTOROLIN koje sam mislio zamijeniti sa našim starim i to samogradnje. Na skupštini u Rovinju ja sam predložio, ako žele oni si montirati jedan repetitor , kako bi se barem aktiviralo jedan od tih repetitora. Da se ga postavi na limu na lokaciju Sv. Martin i tai isti bi pokrio cijelu Rovinjsku i Porečku zonu a možda i više. Ako se pročitalo poruke od Luke 9A6NFG privremeno je postavljen u Kanfanaru ali radi se na tome da ga postavimo na bolju lokaciju i to po mogučnosti na Sv. Martin.
Znači sada jedan repetitor je u Rovinju onai koi ga je poklonio Darko a nas repetitor je još uvijek tu u Poreču ugasen jer sada ne odgovara frekvenci kojoi je dodijeljena za UHF repetitore.
I tu je cijela štorija, a moje mišljenje je da ipak se pohvali neciji trud i aktivnosti,  a ne kao naše navike samo kritizirati.
Pozdrav 9A2RI Tullio